Režisér Edgar Wright nakrútil psychologický thriller o dievčati (Thomasin McKenzie), ktorá prišla do Londýna študovať módne návrhárstvo. Jej štúdium zásadne narušujú znepokojujúce nočné vízie. V nich sa vracia v čase zo súčasnosti do šesťdesiatych rokov a stretáva tu očarujúcu začínajúcu speváčku (Anya Taylor-Joy), ktorej čaru podľahne aj ona. Sú to len sny, alebo sa jej prihovára minulosť? Dievča musí nájsť odpoveď za každú cenu, zvlášť preto, že tieto vízie sú čím ďalej znepokojujúcejšie a začínajú ju ohrozovať. (CinemArt SK)

Harpy

Pekná retro časť, ale až tak nerozumiem prečo je to tak vyhypované.  Vizuál, kamera..všetko také vypiplané no mne to nestačilo a opísala by som to asi takto: ak mysteriórne- pre mňa málo, ak hororové- slabo. Taká pekne sa tváriaca zmeska niečoho na čo sa celkom dobre pozerá a neurazí, ale ani nijako nenadchne. ()

Jurkodak1

4 hvězdičky dávám u filmu, který jsem před shlédnutím typoval na jasnou pětihvězdičkovou pecku, (pro mě) z jednoho prostého důvodu: šel jsem na něj se špatnou náladou, tudíž jsem k němu byl kritický a neužil jsem si ho. Musím na něj tudíž jít znovu s čistou hlavou a podívat se na něj objektivně. Nyní ale SPOILER ALERT!!!, neboť budu hodnotit, co se mi tam nelíbilo. Budu to asi postupně přepisovat, takže to berte jako pracovní verzi komentáře. 1) Chápu, že ve filmu muselo být přítomno napětí i v lince současnosti, ale postava podivného starého úchyla mi nedávala smysl. V lince 60. let jsme ho viděli jen jednou a překvapivý zvrat se v příběhu objevil v moment, kdy je postava odstraněna (tím se dostanu k dalšímu bodu). 2) Prvek aut-zabijáků, který byl nakonec způsobem odstranění "hodného policisty" (který se ale celou dobu choval jako slizký úchyl) je celou dobu dopředu exponován (několikrát skrz celý film), a chápu možnou subjektivitu pohledu hlavní hrdinky, pro kterou doprava ve velkoměstě musí být šokující, ale přišlo mi to až moc přehnané, kdyby byla auta v uličkách velkoměst tak nebezpečné, byli bychom my všichni, jejich obyvatelé, už dávno mrtví. 3) Hlavní hrdinka si zcela jistě uvědomuje, že má nejspíš halucinace nebo opakované zlé sny (byť založené na pravdě) a i tak nejde k odbornému lékaři, který by jí mohl pomoct. 4) Jak to, že tlející mrtvoly pod podlahou nesmrdí? (Sice tam bylo řečeno, že v létě jde pach ze záchodu, ale i tak mrtvoly byly všude po domě a nesmrděly). ()

MiniMinion

I kdybych příběhu dal nula bodů (což nedám), pořád bych film chválil, a to kvůli fantastické kombinaci kamery, střihů, světel, kompozice a hudby. Skvělé využití zrdcadel, praktických triků, dokonce i dvojčat Phelpsových… Je to Edgar Wright, nevím, co jiného jsem čekal, ale stejně jsem byl unešen a naprosto vtažen do všech vrstev - do Londýna 60. let, časů moderních, i hororového mezičasí… všechno tady fungovalo výborně, technicky je to prostě famózně vyrobený film. Naštěstí ale i ten příběh má něco do sebe, vlastně má hodně do sebe, a ačkoliv se prezentuje jako horor, není to úplně konvenční horor - alespoň do určitého okamžiku. Dobrých 40 minut vlastně nechápeme, co přesně se děje, film si dává hodně na čas, a to chválím. Napětí by zdaleka nebylo takové, kdybychom od začátku vše věděli. Wright si vystačí a minimálními hororovými prvky a sází spíše na atmosféru a herce než na levné potvory a triky. Bohužel mu to ale nevydrželo celou dobu, a právě tyto věci přijdou na scénu a body jdou dolů. Jakoby si nebyl jistý, jak to efektně zakončit, a tak použil duchy a spoléhal na to, že mě vyděsí. Jenže to se nekonalo, a ačkoli film svou atmosféru a intenzitu neztratil, přišlo mi tam toto viditelné nadpřirozeno trochu out of place, je to neoriginální a laciné. Pro příběh to dával smysl, ale skoro to ve mě vyvolalo pocit, že příběh byl napsán okolo duchů jen proto, aby je tam Wright mohl bezpečně použít, než že je použil, protože je příběh potřeboval. I přesto jde o velice zdařilý počin s fantastickou Thomasin McKenzie a víc než důstojnými Anyou Taylor-Joy a Mattem Smithem, který rozhodně skončí v mém pomyslném 2021 žebříčku dost vysoko a který si nebudu váhat pustit znova. A už se nikdy nepodívám do zrdcadla. 75% PS: RIP Diana Rigg, jsem rád, že si svou poslední roli odehrála v kvalitním projektu. ()

TheSpearCZ

Svým způsobem jsem s Last Night in Soho spokojený, celá první polovina je za mě naprosto bezchybná, pětihvězdičková, to tajemno, samotný vibe 60's Londýna, Anya Fucking Taylor-Joy, která tady naprosto válí svým zpěvem, tancem i hereckým umem, Thomasin McKenzie jako hlavní postava také solidní výkon, dokonce i skvělý soundtrack s ústřední písní Downtown, jenže pak se to táhne do takových míst, ve kterých bych celý film radši vidět ani nechtěl. Druhá polovina je totiž směsicí nezábavného thrilleru a béčkového hororu. I tak ale musím uznat, že jsem se převážně bavil a zklamaný rozhodně nejsem, každopádně tady to mělo potenciál nejvyšší. Slabší 4* ()

Warhorr

''Downtown, no finer place for sure, Downtown, everything's waiting for you''. Boží !!! Netušil jsem, že mi tenhle připosranej mainstreamovej song ještě někdy tak utkví v hlavě. Jak já tu britskou kinematografii nemusím a toho Baby driver Pilgrimovskýho Wrighta už vůbec ne, tak tady mi zavřel držku. Mladičká Eloise jede studovat módu do Londýna, pronajme si pokoj a z né příliš přátelského prostředí svých kolegů uniká v noci do snů. V těchto snech se nám i Eloise samotné představuje nadaná hvězda Sandie, která se musí vypořádat s drsnou atmosférou Londýna 60. let, jelikož cesta na tížený vrchol se nezdá být procházkou růžovou zahradou. Co ale, když se tyto sny začnou přetavovat v každodenní vize v reálném životě ? Skvělý vizuál a atmosféra starého Londýna, trošičku mysteriozní zápletka ( i když to diváka po nějakém čase trkne ) a samozřejmě i obě herečky, převážně Anya, která se snaží ukrást si film pro sebe ale Thomasin ji zdarně konkuruje. Jeden z nejlepších filmů letošního roku vůbec. Bavil jsem se od začátku do konce. Tady není o čem, plný počet bodů. ()

warrenur

Kladne hodnotim akurat vyustenie v zavere a technicku, hlavne vizualnu stranku filmu. Obe mlade herecky tancuju, spievaju, blaznia. Vcelku vsak na mna posobilo neskutocne otravne az ubijajuce prejavy mladsej "posahanej pipiny". Bleh....:) piss off, mental. Anicka si to dejom aspon pretancovala. ()

vojtaz

Vysoké očekávání a ve výsledku asi trochu zklamání. Horor to určitě není, atmosféra ze začátku výborná, později se ale trochu vytrácí, vizuálně krásné a skvěle zahrané... ale prostě jako celek to na mě nepůsobí kompaktně, konec je uspěchaný, nevím... dojmy rozpačité, možná slabší 4* ale spíš silné 3*. ()

peetrejr

Začiatok filmu som ostal v úžase. Začiatok bol fakt krásny, proste tá stará hudba ako z Tarantinoviek. Júúúúj. Začiatok ma ako fakt ohúril a celý film som len zízal na obrazovku ako vyoraný. Napätie funguje ukážkovo, príbeh je síce taký ošemetný ale jeho druhá polovica mi toto tušenie vytiahla z mozgu. Herecké podanie skvelé, réžia tiež fajn, fakt na začiatku som si myslel že pozerám nejaký pekný filmík. No potom sa od polky tak povediac začali diať veci. Opäť som bol napätý jak guma v trenkoch a čakal som čo sa ďalej udeje. Náznaky hororu som zatiaľ nepostrehol ale na konci sa čosi ukázalo. Už sa príbeh začínal rozbiehať a hlavná hrdinka už začala pomaly zisťovať what is going on a začalo to byť zaujímavé. Koniec tak trochu dokurvili ale no. To sa asi dá odpustiť. Finálne rozuzlenie bolo tiež peckové, nebolo vôbec predvídateľné - pre lepších detektívov asi hej. A tí duchovia mali ostať iba v snoch. Nemali sa pratať do reality. Dávam filmu 4* lebo sa mi páčil. Aj keď film nie je brutálna pecka, myslím že 4* si bezohľadne zaslúži. ()

Aurus

Tohle je velmi dobrý hororový Thriller s trochu dobrým drama. Tenhle film je prostě milé překvapení a i zároveň výborný nápad. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, atmosféru tento film má povedenou a skvělou, napětí je zde hodně časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Pro mě jeden z nejlepších filmů roku 2021 i když to vidím až teď v roce 2022. Pro mě 8/10. Fakt hodně povedený film který si každý užije na nejméně 8/10. ()

Saur.us

Film, který se nezdá. Jak na začátku nabídne až pohádkovou představu šedesátých let, tak to nakonci uzavře v pekelném, škoda jen, že až v příliš přepáleném finále. E. Wright každopádně vytvořil řemeslně vybroušený ale i příběhově se hezky rozvíjející film (až na to finále ovšem), kterému dominují povahové alfa a omega, nevinná a křehká T. McKenzie a smyslná a divoká A. Taylor-Joy. Obě skvělé, T. McKenzie ve vypjatých chvílích až příliš afektovaná a hysterická. ()

Bozvav

Velmi dobře udělaný snímek, který má sice vcelku předvídatelný konec, ale zároveň se může pyšnit velmi dobrou dobovou atmosférou let 60tých, skvělou muzikou a více než slušnými hereckými výkony. Thomasin McKenzie byla fakt skvělá a uvěřitelná, Anya Taylor-Koy také. Snímek ani chvilku nenudil, dialogy dávaly smysl, prostě lehce mysteriózní příběh s krimi zápletkou. Za mne spokojených 75%. ()

chelsea17

Moc kýčovité a velmi nevěrohodní herci. Za mě kompletně umělý film ...Všechno takové moc jasné, barevné, předvídatelné. Nedokázalo mě to vůbec vtáhnout do děje a extrémně dlouho jsem o filmu neřekl, že je nudný. Celkově mě svým působením dokázal film, i téměř rozčílit. Dokoukáno z principu a s malým zájmem. ()

anatheman

Mám moc rád styl Edgara Wrighta, ale tohle je první snímek, který se mu dle mého názoru příliš nepovedl. Předesílám, že jsem byl při sledování filmu poněkud unavený. Takže v rámci objektivity mu ještě jednu šanci dám. Ale zkrátka... Nemůžu si pomoci, ale byla to děsná nuda. Vůbec mě ten film nebavil. K tomu se mi zdá, že zde byla přítomná určitá úroveň přeplácanosti. Jo, jasně - oceňuji řadu audiovizuálních nápadů, přesto si myslím, že některé věci byly už za čárou. Moc hudby, moc střihů, moc schízy. Všechno to působilo až moc teatrálně - a to se mi prostě nelíbí. Jeden moment byl však úžasný, a to tedy ten, kdy v klubu začali hrát Happy House od Siouxsie and the Banshees. Za to velký palec nahoru. Herci vesměs v pohodě, tedy až na hlavní představitelku, která byla poněkud nevýrazná. Jinak jo, máme tady esa jako Anya Taylor-Joy nebo Matt Smith. Ti zklamat nemohou. Potěšila mě i přítomnost Synnove Karlsen, kterou znám z Medicejů. Takže tedy zatím 2 hvězdy, ale uvidím, možná po druhé projekci ještě změním názor. Wrightovi tedy ještě jednu šanci dám. ()

CaptainCzech

V celku zajímavý snímek, který pro mě zůstává nepochopen, ale i přesto jsem si ho užil. A to především díky skvělému výkonu Thomasin McKenzie, kterou jsem hltal pokaždé když byla na scéně. Pochválit se musí i vizuál filmu, který je působiví. Atmosféru, která dokáže vtáhnout a držet v divákovi napětí. Top je především hudba, ta je tu výborně zvolená a skvěle dokresluje předchozí zmíněné prvky. Bohužel osobně jsem nepochopil závěr a ani proč se dané věci vůbec dějí (buď to tam nebylo nebo jsem to nezaznamenal) a za to je u mě velké mínus. Každopádně film bych spíš nazval mysteriózním drama muzikálem, pod čímž si divák lépe představí do čeho jde. Za mě kvalitní snímek jenž stojí za pozornost. Lehce slabší 4* si zaslouží. ()

BOURQUE

„Last Night in Soho“ je zatiaľ najtemnejším a (pravdepodobne) najserióznejším filmom Edgara Wrighta, ktorý otvorene čerpá od takých režisérskych legiend ako Lynch či Polanski. Je to žánrový kavalkád, ktorý vás dostane hlavne skvelou prácou kameramana a strihu (možná nominácia na Oscara v týchto kategóriách by nebol veľkým prekvapením), svetelnými efektmi a pripomenutím šesťdesiatych rokov Londýnskej metropoly, predovšetkým vo forme krásnych šiat a ženských účesov. Samotné príbehy dvoch slečien zvlášť a oddelene ako-tak fungujú, ich akýsi pokus o spojenie miestami má svoje zádrhy. (Odbornejšie myšlienky je možné hľadať u užívateľa Matty.) Psychické narušenie a halucinácie Eloise sú zachytené na slušnej úrovni a vizuálne pomerne dobre interpretované. Film na svojich pleciach nesú dvaja mladé a talentované (a mimochodom prekrásne) herečky, menovite Thomasin McKenzie a Anya Taylor-Joy. Ich herecká hrá obsahuje takmer všetko, čo daný film (príbeh) potrebuje. Avšak postrácam výraznejšiu postavu na poli mužských hercov. Trochu menej chýb na konci (napr. „žalúdočné problémy“ Eloise pri jej otrave sa na konci scény miznú nejako rýchlejšie, ako by sme očakávali) a bez väčších problémov dávam štyri hviezdičky. Každopádne film odporúčam, minimálne za dobrú prácu s kamerou, za vydarené výkony spomínaných herečiek a za tanec v podaní Anya Taylor-Joy (čiastočne Thomasin McKenzie). P.S.: R.I.P. Diana Rigg. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Rathalos

Posledna noc v Soho je pre mna dalsim sklamanim roka 2021,takmer hodinu a pol som mal dojem,ze sledujem nejaky retro-hudobny film,v ktorom sa spieva a tancuje,o horore nebola ani rec,neskutocne mi liezla na nervy herecka Thomasin McKenzie,len vrieskala,plakala,lutovala sa a na jej vypliestene oci bol neprijemny pohlad,az potom v zavere konecne doslo k nejakemu napatiu,akcii ci rozuzleniu,jedinym obrovskym plusom bola herecka Anya Taylor-Joy,ktora opat potvrdila,ze je perfektna v tom,co robi,radost ju sledovat,takze suma sumarov jednu hviezdu udelim prave kvoli jej hereckemu vykonu,druhu za koniec...:-) ()

fr3ak

Na horor to není vůbec strašidelný, na psycho málo promyšlený a jako thriller je to snad zařazený omylem. Film ve kterým se nebojíte vůbec o nikoho. Napětí nulový. Wright zase ukazuje, že je šikovnej ve spojování obrázků s hudbou, ale udělat z toho funkční film už nějak nezvládá. Pokud bych byl muzikant a stvořil popovej hit, určitě bych chtěl aby mi k němu Wright udělal klip. Hodně slabý tři. PS: Nejděsivější na celým filmu byl ten její kluk. ()

Folky

Wright je jeden z mých oblíbených režisérů a i když je tohle jeho zatím nejslabší film, na plný počet stačí bez problémů. Úžasná atmosféra, parádní herci (Matt Smith!), hororové scény fungují (i když hororem bych to nenazval) a parádní a nepředvídatelný konec. Wright je frajer. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

25.08.2021

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

08.06.2021

Herečka Anya Taylor-Joy (Dámský gambit) a herec Ralph Fiennes (Harry Potter a Ohnivý pohár) si společně zahrají v černé komedii / psychologickém thrilleru The Menu pro studio Searchlight. Film bude… (viac)

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (viac)