Existuje teória, že sa rodíme s malým množstvom alkoholu v krvi a mierna podnapitosť otvára našu myseľ svetu okolo nás, zmenšuje naše problémy a zvyšuje kreativitu. Povzbudení touto teóriou sa Martin a jeho traja priatelia, unavení stredoškolskí učitelia, pustia do experimentu spočívajúceho v tom, že si počas pracovného dňa udržujú stálu hladinku. Ak dokázal Churchill vyhrať druhú svetovú vojnu v alkoholickom opare, čo by mohlo pár kvapiek znamenať pre nich a ich študentov? (Film Europe)

Sardinka5

Střídavé houpání alkoholové euforie a životního zmaru. Film nemolarizuje, ani "chlast" nerealisticky nevychvaluje. Spíš než o pití je o krizi středního věku a jedné z mnoha cest, jak jí projít. ()

jojo33

Mads Mikkelsen je najlepsim europskym hercom svojej generacie.Takeho charizmatickeho opilca by nezahral ani Daniel Day Lewis. Zaverecne tanecne solo s paradnym vyskokom smerom do mora je tou najlepsou oslavou slobody a odviazanosti. ()

mh91

Poctivý film s výborným závěrem, na který se vyplatí počkat. Mistrovský výkon hlavního hrdiny. I v podstatě z banálního námětu udělal řežisér výborný film. Utvrdil jsem se v tom, že ve Skandinávii umí točit filmy. Vypyplaný každý záběr. Prostě poctivá filmařina. 80% ()

vaclav.g.kar

Mám slabost pro evropský film ještě větší pro Skandinávii. Mám slabost i pro Madse Mikkelsena.Takou libovku jsem ale opravdu nečekal. Myslím že tenhle film by se měl pouštět na léčeních atd.Rozhodně dokáže otevřít oči ať už z pohledu vyhořelých lidí bez cíle tak i alkáčům co se po práci těší jen na to jedno a totéž, den co den..Rčení: "Občas je potřeba upustit páru" nabírá úplně jiný grády. Leo to podle mě nedá tak jako to dal Mads. Čest oboum pánům. ()

PoprockCZ

Film o experimentu 4 staršch mužů, kteří si zkouší neustále udržet jistou hladinku alkoholu v krvi. Jejich experiment se ale brzy vymkne z rukou. Tento film je o tom, že chlast dokáže pomoci, ale také způsobit mnoho problémů. Moc nerozumím jeho message, jestli vlastně chce od alkoholu odradit nebo jestli naplno přiznává, že sem tam alkohol prostě být musí. Možná však právě tato rozporuplnost vyjadřuje dánský pohled na tuto problematiku. ()

katakomb

Mimo všechny možný chvály a superlativa mě napadá ještě to, že jsem dlouho neviděl skandinávskej film natočenej tak, aby se na něj mohlo dívat univerzální širokospektrý publikum, tj. i nemilovníci skandinávského filmu - a tohle je přesně ten kousek, kterej to dokázal (pro zarytý fanoušky skandinávský tvorby už to asi je na úkor skandinávského filmového ducha a dovedu pochopit, že tenhle film nebude jejich nejoblíbenější a může pro ně být i zklamáním) ()

Metuje

U prvních dvou třetin jsem se smál jako idiot, pak mě trochu zaskočilo zpomalení a zvážnění děje, ale konec a hlavně finální scéna s luxusním Mikkelsenem mě potěšily. ()

moikan

Pri tomto filme mi vôbec nevadí, že bol kritizovaný, za akože podporu alkoholizmu. Proste je dobrý a nech si ho každý vysvetli po svojom. Vyhovovalo mi tá nezadržateľne sa tiahnúca stupňujúca dramatickosť, keď čakáte tragédiu a potom sa aj stane, ale vy všetko vnímate strašne pozitívne. Tomu hovorím mentálny zvrat a tlieskam tvorcom zo severu, že to tak dokážu. P.S. Mads Mikkelsen je úžasný ako sa dalo predpokladať. A pesnička mi doteraz hraje v hlave. ()

mysakli

Chvílemi je to dobrá komedie, chvílemi napínavé drama, které smrdí tragickým severským koncem. Vícežánrové filmy jsou běžné, ale u Chlastu tvůrci jaksi neuměli tyto dva žánry sesynchronizovat. Jakoby režisér točil černou komedii a kameraman tragické drama. ()

Lukkyn

Co se původně jevilo jako zajímavý experiment se jeho aktérům vymkne z rukou. Alkohol je totiž dobrý a zábavný společník , ale bohužel zlý pán. I přísloví ožralý jak Dán tu tak nějak nabralo hmatatelnosti. Mads je jako starý nudný učitel velmi přesvědčivý. Jeho proměna a ožití po sklence je až odstrašující. Na druhou stranu to dokáže strhnou a měl jsem při filmu chuť dát si sklenku:-) Celkově film donutí člověka lehce zabilancovat: Je tohle množství co si týdne dám už moc a nebo normální , či snad málo ??? ()

Colomba666

Jak bych tento film stručně ohodnotila? Nejlepší filmařský počin roku 2020, možná i '19 a '21, a to nejen díky tomu, že se v hlavní roli objevil brilantní MM. Experiment, do kterého se hoši pustí, však odhalí, že nejeden z nich je se svým dosavadním životem více než nespokojený. Komu otevře oči, a pro koho se naopak stane osudným? Chcete vědět více? PUSŤTE SI HO! Pokud existuje nějaký MUST SEE film za poslední roky, je to bezesporu Chlast. Co závěrem? Snad jen, na zdraví! ()

sh4ris

Středoškolští profesoři se jednoho dne domluví, že budou fungovat dle teorie, že když budeš mít denně určité promile v žíle, tak budeš šťasnější. Může to být pravda? Jak v čem. A to nám film ukazuje. Scénář je fajn a postavy taktéž, ať už se chovají jak prevíti, stejně jim fandíš. Co mě skoro vyděsilo bylo, že i když divák chápe, že určité situace nejsou ok, stejně s postavou soucítí.  Poslední scéna byla ale pro mé srdéčko smutná a po celém filmu jsem narozdíl od některých nepříjemně vystřízlivěla. ()

Ondak

Většinou jsou nejlepší filmy ty, u kterých nemám velké očekávání a překvapí mě. Je zde vše dobře. Od postav, po celkové zpracování. Co je ale na filmu nejlepší je ta myšlenka a samotný děj ve kterém se střídají emoce. Sice ke konci mírně ztrácí dech ale stejně je to u mě za plný počet. ()

motyka52

Dostal jsem od toho přesně to, co jsem od toho čekal. A to je škoda. Chtěl bych víc, doufal bych ve víc, od Vinterberga mám právo čekat pořádné kopnutí do koulí. Jenže v rámci (proti)alkoholních filmů bohužel Chlast nijak extra nevyčnívá. Nemůžu si tam najít nic víc, než že chlast může být občas dobrý sluha, ale mnohem častěji kurevsky zlý pán, že může rozvracet rodiny, ničit životy a klidně i zabíjet. Což není nic objevného. Herecká smetánka je skvělá, vlastně mě to nenudilo, ale sorry, když budu chtít vidět člověka, který se ničí alkoholem, ačkoliv si je toho dobře vědom - cítit tu jeho bezmoc - vždycky si raději pustím Menšíka donekonečna čistícího boty v Ikarově pádu. ()

skorpion112

Je alkohol záhubou lidstva? Vyřeší alkohol vaše každodenní problémy? Na tyto a jiné otázky vám film neodpoví. Otevírá ale diskuzi na tato témata a to neotřelou tragikomedií ze severského prostředí, které kraluje Mads Mikkelsen ve své snad nejlepší roli doteď. Ano film se může na první pohled jevit jako hloupá komedie o čtyřech smutných chlapech, kteří musí své smutné životní osudy řešit alkoholem, ale na pohled druhý zde vidíme prozkoumání různých plusů a mínusů alkoholu a jeho různých využití ve společnosti, které vás zaručeně zanechají po zhlédnutí přemýšlet, jestli to pivo dáte nebo ne. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (viac)

36. Premios Goya – výsledky

36. Premios Goya – výsledky

13.02.2022

Ve Valencii byly v sobotu 12. února 2022 předány výroční španělské filmové ceny Goya. Režisérem slavnostního ceremoniálu, jenž se uskutečnil v operním divadle Palau de les Arts Reina Sofía, byl… (viac)

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

16.11.2021

Studio Lionsgate si objednalo remake další evropské pecky – tentokrát velebeného dánského snímku Rytíři spravedlnosti. V původním filmu režiséra Anderse Thomase Jensena (O kuřatech a lidech, Adamova… (viac)

28. Dny evropského filmu startují!

28. Dny evropského filmu startují!

15.06.2021

DEF proběhnou v termínu od 16. do 23. 6. v Praze, Ostravě, Brně a v dalších městech ČR v rámci festivalových ozvěn. DEF jsou filmovým festivalem, který se již 28 let zaměřuje výhradně na současný… (viac)