Jake Gittes (Jack Nicholson) je súkromný detektív, ktorého si najme krásna dáma (Faye Dunaway), aby vypátral dôkazy nevery jej manžela. Počas svojho vyšetrovania sa však zapletie do siete podvodov a krívd, odhaľujúcich sériu osobných i politických škandálov. Film, ktorý dnes už požíva kultový status, bol ocenený Oscarom za najlepší scenár Roberta Towna. (STV)

Fixa

Spíš, než vyzdvihování proslovu : ,,Zapomeň na to Jakeu, to je Čínská čtvrť" (vidím to zde v pár komentářích), mi uvízla v hlavě spíše věta: ,, Perfektní práce". Je to film, při kterém mi až při závěrečných titulcích začali docházet souvislosti. Jak mi vše v průběhu filmu přišlo komplikované, najednou jsem zjistil, že to bylo zcela prosté a vše mi do sebe zapadlo. Jen mi přišlo, že "Čínská čtvrť", musela být prosazena ve filmu za každou cenu a přitom by se to bez ní v klidu mohlo obejít. PS: pořád jsem si říkal, čím mi film připomíná seriál Colombo. Hlavní postava detektiva? Absolutně ne. Atmosféra? vůbec. Snad obraz? To už je lepší, ale pořád to není ono - tady jsem na to přišel: Faye Dunaway :-) ()

Lazy87

Nějak zvlášť filmy se soukromýma vočkama nemusím, ale tady jsem to překousl. Ponurá atmosféra, Roman Polanski a Jack Nicholson. Příjemná kombinace. ()

Jester_X

Pomalý rozjezd uvádí dívaka do děje s pocitem nejistoty a nejasnosti. Klubko příběhu se rozplétá velmi pomalu, aby nakonec vyústilo v pocit obyčejného šílenství a bezmoci. Ten je navíc umocněn závěrečným objasněním fatálnosti Čínské čtvrti, jež byla během filmu démonizována bez pádnějších logických argumentů. Gittes se snaží, seč může, avšak jakési neviditelné (zkorumpované) síly ho brzdí a jsou stále o krok ve předu. V hlavní postavě se nám tedy dostává další variace na téma nejistoty a bezmoci, kterou nastiňuje, jak jsem napsal výše, samotná narační linka filmu. Polanski reflektuje tedy dobu vzniku filmu a atmosféra meziválečné Ameriky příběhu skvěle posloužila svým vyprahlým klimatem. ()

karmenka

Vyborna detektivka s velmi zaujimavou zapletkou, charizmaticky Jack Nicholson a krasna Faye Dunaway. Velmi osviezujuce v dobe vselijakych transformerov, upirov a podobnych bludov :) ()

Tomasson

V tomhle filmu je dokonalé snad vše od výběru herců,jejich naprosto fascinující herecké výkony až po hudbu J. Goldsmithe. Všechno zde sedí naprosto dokonale, jak dětská prdýlka na nočník. Ničeho není málo a ničeho příliš. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů a podle mě i jeden z nejlepších filmů J. Nicholsona a R. Polanského... a F. Dunaway je prostě BOŽSKÁ! U mě absolutních 5 bez debaty :-) !!! ()

voltamper

Priebeh celého filmu sa mi páčil. Krok po kroku všetko smerovalo k veľkému, masívnemu finále, ktoré ale podľa môjho názoru neprišlo. Pocit sklamania vo mne ostal ešte niekoľko sĺnk, ktoré bledé tváre nazývajú dni. ()

PeterLBerger

Nejlepší žánrovka o soukromém očku od dob Maltézského sokola. Film, který se prostě povedl. Všechny rekvizity na správných místech, dobře postavené scény, skvělí herci... snad jen konec mohl být lépe vygradovaný. Nepatřím k Polanského fanouškům a Čínská čtvrť není žádný intelektuálním veledílem, ale když někdo dokáže zvládnout řemeslo takhle. .. klobouk dolů. ()

padlar

Ač to tak nevypadá, tak jde ve skutečnosti o film s docela svižně ubíhajícím dějem, kde se situace i motivy postav k jejich činům mění každou scénou, někdy i každým záběrem. Škoda jen konce, který je sice možná stylový, ale zároveň mně přišel zbytečně rychle zařízlý. ()

MaroCR

Slušná detektivka s dobrým řemeslným zpracováním. Ale nic více. Nějak nechápu, čím má Čínská čtvrť být kultovním snímkem... ()

JohnDean

Skvělý příběh, parádní detektivka, stylová atmosféra, výborní herci. Mohu jen doporučit. Už jen kvůli konci, který stojí za to! Rozhodně ještě párkrát zkouknu. ()

nauru

Dokonalé, trochu jsem se do něj zprvu nutil, ale závěrem jsem byl nadšen. Místo očekávaného happy-endu drsná realita. A preciznost při natáčení - lahůdka. ()

MonitoRewiew

Dá se na to dívat, ale ten konec mně naštval, znechutil a zkazil mi dojem z celého filmu. Lépe řečeno mi ho ujasnil, bohužel. Ona utekla protože nic neudělala (?), pak se tam najednou objeví znova(-//-), aby mohla zase ujet a teprve pak ji zastřelí.. Žádný milník to podle mně není. Na filmu mi vadí, že skrytě vyvolává\zanechává dojem, že se proti korupci nedá nic dělat, a to navíc na úkor racionálního děje\chování postav. Říkejte si co chcete,ale bylo to dost zmatené. Vaše kecy o hudbě a jiných částech filmu si nechte,film by se měl hodnotit jako celek. Když se hodnotí obraz, je taky potřeba trochu poodstoupit, abychom ho viděli celý. ()

jefljdasfljs

Chápu, že ten film má velkou hodnotu z hlediska dějin filmu, ale dívat se na filmy takto mě nebaví, dneska už je to prostě akorát lehce nadprůměrný a několikrát překonaný film. ()

vasosak

Čínská čtvrť jako symbol zákoutí života, kde to vždycky špatně dopadne. Symbol okamžiků, kterým bychom se raději vyhnuli, ale do nichž jsme tak či tak jednou nebo vícekrát za život vtaženi a s jejichž následky se musíme vyrovnat. Skvělý film. ()

StaryMech

Jaká pohoda - po letech si pustit "Čínskou čtvrť" a nechat se unášet když ne příběhem, tak profesionalitou všech zúčastněných ! Pozdrav zašlých hollywoodských časů a nedostižný manekýn svého žánru, i když se tu Marlowe nejmenuje Marlowe a všechno se nakonec zvrtne k nejhoršímu. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young

19.10.2023

The Batman obdržel známku výjimečného filmu

The Batman obdržel známku výjimečného filmu

17.02.2022

Chystaný komiksový snímek The Batman režiséra Matta Reevese (Válka o planetu opic) s Robertem Pattinsonem (Maják) a Zoe Kravitz (Sedmilhářky) v hlavních rolích se na internetu v posledních týdnech… (viac)

Ben Affleck zpátky u režie

Ben Affleck zpátky u režie

09.08.2020

Herec, režisér a oscarový scenárista Ben Affleck (Město, Argo) se po čtyřech letech vrátí za kameru. Napíše a natočí snímek The Big Goodbye, jenž bude vyprávět o pozadí vzniku snímku Čínská čtvrť… (viac)

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (viac)