Po smrti svojho kráľovského otca Jaffeho Joffera (James Earl Jones) sa vlády v africkom kráľovstve Zamunda ujal následník trónu, princ Akeem (Eddie Murphy). V súčasnosti však aj on uvažuje o vlastnom nástupníctve. Z jeho manželstva s kráľovnou Lísou (Shari Headleyová) nevzišiel mužský následník trónu, ako to vyžadujú staré tradície a zákony, ale tri dcéry. Bojovný generál Izzi (Wesley Snipes) požaduje, aby sa jeho syn oženil s Akeemovou najstaršou dcérou Meekou (KiKi Layneová), a tak spečatil prímerie. Akeem sa však od šamana dozvie, že počas svojho pobytu v New Yorku vo veku 21 rokov v opitosti a pod vplyvom drog nevedomky splodil nemanželského syna. Aby splnil posledné želanie svojho otca, Akeem sa spolu s prioateľom a pobočníkom Semmim (Arsenio Hall) opäť vydáva do Queensu, aby našiel svojho nástupcu. Po tom, čo Akeem v New Yorku vypátra svojho syna Lavella Junsona (Jermaine Fowler), nechá ho aj s jeho matkou Mary (Leslie Jonesová) priviesť do Zamundy. Tam generál Izzi predstaví svoju dcéru mladému mužovi ako jeho budúcu manželku. Kým sa Lavelle pripravuje na rolu princa, zamiluje sa do svojej kaderníčky Mirembe (Nomzamo Mbathaová)a odcestuje s ňou do New Yorku, aby sa s ňou oženil. Akeem musí tento sobáš prekaziť a priviesť svojho syna späť do Afriky, aby splnil svoju štátnickú úlohu. (TV JOJ)

Stanislaus

První Cesta do Ameriky je pro mě průměrnou komedií se sympatickým obsazením a od druhého dílu po 33(!) letech jsem si radši moc nesliboval, zároveň jsem si ho ale nechtěl nechat ujít, jelikož se v něm sešli téměř všichni herci z původního filmu. Nováčci byli spíše takoví nevýrazní - ať už šlo o Akkemovy děti, či "hubaté veterány" Leslie Jones a Tracyho Morgana. Nejvíc mimo byl ale rozhodně Wesley Snipes. Celým filmem se okatě táhne poselství o nespravedlivém postavení žen na úkor mužů a zkostnatělých tradic - což ale diváka v dnešní době nepřekvapí. Pobavilo mě, že i film sám sebe reflektoval jako možný zbytečný sequel klasiky. Coming 2 America hraje celkem nenásilně na nostalgickou notu a vedle toho zaujme krásnými kostýmy a množstvím hudebních vložek. Nejde vyloženě o zbytečný film, na druhou stranu však nenabízí žádnou zásadní přidanou hodnotu. ()

rikitiki odpad!

Ne dosti na tom, že to není vůbec vtipné a snímek se skládá ze samých klišé, ale je to vrcholně rasistický film. Afriku ukazuje jako zkreslené panoptikum, kde se dodržují barbarské zvyky, chod země určuje jakýsi pokleslý šaman, primitivismus na každém rohu, Afričané jsou povětšinou bizarní figurky imitující střelené diktátory, úslužné strýčky Samy či tupé válečníky. ____ Eddie by si měl uvědomit, že jeho přestrojování za několik různých postav nebylo nikdy vtipné. Když to ještě zabalí do nechutných vyměšovacích vtipů, tak tu hrůzu poníží na ještě spodnější level. Přisprostlá macecha z Bronxu je esencí nechutnosti. SHRNUTÍ: Na téhle cestě maximálně tak uklouznete po ho…   hodně hnusné šmíře. ()

malylada

Tohle se hrubě nepovedlo a po shlédnutí si nepamatuji jedinou vtipnou scénu, hlášku, Vesměs je to vyčpělý kousek Murphyho tvorby, kterou dělal před patnácti lety a bohužel tady nefunguji ani momenty nostalgie prvního filmu. Doslova jsem se pronudil…….30% ()

Lacike

Jednotka bola klasická osemdesiatková inteligentná situačná belošská komédia v ktorej náhodou hralo kopa černochov. Dvojka je pre zmenu typická negerská komédia typu Soul Plane v ktorej sa černosi trápne pitvoria (tu smutne kraľuje záporák Snipes), nonstop spievajú a keby to nebolo v PG-13 ratingu, tak by sa tu nonstop fuckovalo a bolo by to plné nechutností. Najviac ma mrzí Murphyho postava. V jednotke bol síce naivný a neskúsený, ale rozhodne bol inteligentný a zakaždým jednal zmysluplne. V dvojke to je regulérny full retard, ktorý sa len priblblo smeje a vôbec som nechápal jeho rozhodnutia. Jednu hviezdičku dávam za cameo výstupy skoro všetkých postáv z jednotky. Síce nikto z nich nič vtipné nepredviedol, ale rád som ich videl. Nejak som nepochopil, prečo to režíroval Craig Brewer. Veď nie je schopný zo žiadnej scény vydolovať aspoň jeden jediný vtip. Výsledkom je film, ktorý budem už zajtra ignorovať. Cesta do Ameriky existuje len jedna. ()

Suzie05

Dřív byly černošské komedie super a skutečně vtipné, ale toto je zoufalé a trapné. Popravdě nevím, proč je to zařazené jako komedie, jestli tu něco vtipného vůbec bylo, tak to bylo hluboce pohřbené v trapnosti... Nebo v jednom z té kopy tanečků. ()

corpsy

Doba sa zmenila. A skryté významy zo starších diel, sa teraz pretláčajú až násilníckymi metódami. Už nejde o odľahčené metódy, kedy sa smiali všetci. Dnes je humor už pomaly vyhynutým spôsobom komunikácie, pretože každý, každá, každé v ňom vidí urážku na cti. A pri tom je to len nevínné škádlenie. Smiať sa treba. Pokračovanie kultovky, sa v tomto sa v tomto smere akosi musí prispôsobiť zmenám, rovnako ako jej kráľ musí priznať, že zákony, aj keď sú zákony, sa musia meniť. Či k lepšiemu, alebo len k tomu povrchnému, záleží už len od vládcu. ()

berny2468

Tak tohle byl pořádný úlet. Pro Cestu do ameriky mám slabost (i pro odkazovanou Záměnu). Ale tohle mi moc nesedlo. Dost mi to připomínalo filmy se Sachou Baronem Cohenem (zejména Diktátor a Borat). Ale oproti nim tohle je vtipné pouze v pár momentech. Celkově se to spíš veze na vlně trapnosti a snahou vtipkovat za každou cenu. No a to se povětšinou absulotně nedaří. Příběh se také příliš dobře nepodařilo vymyslet, aby dvojka měla ve výsledku nějaký význam. Co se snímku daří, je povedeným způsobem odkazovat na původní film (a nejen ten). Některé scény jsou taktéž velmi povedené. Ale ve výsledku film nedokáže ničím překvapit a leckdy jen zbytečně přešlapuje na místě. Délka je také delší než by měla. A moc nechápu to, že z toho nakonec tvůrci udělali skoro muzikál. Na druhou stranu s takovým hereckým obsazením toho nelze moc zkazit a i ty sebetrapnější vtipy neklesnou tak hluboko. Ale nepochybně by se původní film bez tohoto pokračování dozajista obešel. 3/10. ()

ConanVJ

Průměrná komedie, která je podobná a asi i stejně vtipná jako první film. Jen už to asi nikoho nenadchne jako tenkrát. 60% :) ()

Vxxx

Rozhodně to není horší než první díl. Problém je, že v 2021 tento humor nefunguje tak, jak fungoval v 1988. Ale je to vtipná podívaná a fakt mě překvapilo kolik původních herců se do filmu vrátilo. Bavilo mě to, i když jsem složitě překousávala tu stupiditu celé hlavní zápletky. 3* ()

Bakllazaan

Od režiséra Dynamita jsem čekal trochu víc, protože tam dialogy bezvadně fungovaly. Tady bohužel tolik vtipných momentů není, ale nakonec mě to ale neuráželo tolik, jako jiné recenzenty. Škoda naprosto nevyužitých záporných postav. Vlastné většina lidí tu je jako nemluvící křoví, ve kterém se jako machr pohybuje postarší Murphy. ()

k4n9ur

Pěkný setkání po letech, pěkná vzpomínka, nostalgie. Pěkně udělané, ale přesto že scénáristi jsou stejní, režie je jiná. A je z toho znát jiná doba. Takže nikdo nemohl čekat že to bude dosahovat stejný úrovně, natož něco víc, jako jednička. Myslím že je to celkem úspěch ale dějově mě to moc nenadchlo. Bylo to slušně zpracované, trochu jako pohádka, líbilo se mi že byly zachovány všechny postavy, místa a další prvky. Každopádně, dle mého dvojka měla přijít tak minimálně o 20 let dřív a tahle nová by byla jako slušná zakončovací trojka. Škoda, asi se tenkrát s pokračováním nepočítalo. ()

lucifrid

Není to veledílo. Nemá to ani chytrý scénář. Ale to je mi úplně jedno, bo to množství narážek, hlášek a nostalgie mi bohatě stačí. Jedničku znám skoro nazpaměť, takže dvojka je pro mě krásné pohlazení, jakkoli blbý ten film je. Já jsem spokojená, pobavilo a účel to splnilo. ()

higuain

Bohužel, tohle se skutečně nepovedlo. Původní Cestu do Ameriky jsme měli kdysi dávno nahranou na VHS a jelikož je to jedna z těch povedených osmdesátkových komedií, tak jsem na ní v dětství koukal poměrně často. Tohle pokračování ovšem nemá nic z její atmosféry, což možná není žádný překvapení, ale jelikož to kvalitou neobstojí ani jako moderní komedie, je tím pádem nefungující nostalgie o to větší problém. ()

M.i.k.e

asi každý zná ten stav,kdy něco moc chce a hodně se snaží,ale kýžený výsledek se nakonec nedostaví.Přesně to je případ druhé Cesty do Ameriky.První díl je v dnešní době téměř klasika,která je zábavná i po více jak třiceti letech a rád se na ní kdykoliv podívám znova.O dvojce,kterou už asi nikdo nečekal (ani nechtěl) se tohle říct nedá a žádná klasika z ní nebude ani omylem.Je sice pěkné (a viditelné),že si celý štáb včetně herců natáčení užíval,ale co naplat,když humor nefunguje,stejně jako nefunguje recyklace věcí z jedničky.Asi mělo být osvěžující vidět po letech známé figury,ale ve většině případů je to spíš otravné a platí to i o většině nových postav v čele s nevýrazným Jermainem Fowlerem a opět přehrávající Leslie Jones.Světlou výjimkou je Wesley Snipes,ale ten zase na plátně stráví minimum času a nemá tak šanci ten zbytek zachránit...50% ()

Chen

Chtěl bych si sledování filmu užít tak, jak si očividně herci užili natáčení. Ale nebýt tam hromada pomrknutí na fandy prvního dílu, tak by šlo o naprosto průměrnou komedii. ()

Martin741

Toto je uz velka slabota oproti jednicke z roku 1988. Ta bola aspon slusne komedia s nadhernymi kulisami, kostymami a prepracovanymi dialogmi. Eddie Murphy bol vtedy kral komikov. Teraz je to uz len varenie 100x prevarenej  vody   : 5 % ()

Eddie Murphy a Jonah Hill v nové komedii

Eddie Murphy a Jonah Hill v nové komedii

28.08.2021

Netflix si objednal zatím nepojmenovanou komedii od scenáristy a režiséra Kenyaho Barrise (Black-ish), v níž se proti sobě objeví herci Eddie Murphy a Jonah Hill. Děj filmu by se pak měl točit okolo… (viac)

PF 2020

PF 2020