Česká rodinná komédia nakrútená podľa predlohy M.Twaina o dobrodružstvách a láskach chlapčenských liet. Traja nerozluční kamaráti Tomáš, Jožka a Hubert žijú v pokojnom mestečku Levín. Tomáš žije u energickej tety a strýka, ktorým poriadne oživuje život. Jemu zasa robí prieky zlomyseľný bratranec Štěpán. Po neskorom príchode a potupnom potrestaní sa Tomáš rozhodne získať odmenu pre najlepšieho žiaka... (RTVS)

Diego

Chápu zdější hodnocení, které je založeno na shlédnutí v dětských letech. Já to viděl poprvé ted v 25 a skoro jsem zešílel. ()

jitrnic

V dětství mě to nebavilo, v dospělosti jsem hned na začátku užasl nad parádním scénáristickým švindlem (zdůvodnění, proč že se děj neodehrává v Americe) a pak už jsem jen trpěl při pohledu na všelijak se pitvořící herce, v této disciplíně vynikal zejména Petr Nárožný. ()

Autogram

Asi som už vyrástol z takejto detskej rozprávkovej klasiky a nepomohla tomu ani známa predloha, ktorá mi bola niekedy dávno ako kniha sympatická. Pomerne nezaujímavé historky netvoria ucelený príbeh a ani nápaditý záver nezachránil slabý dojem z filmu. ()

manonfire

Nepociťuji dostatek nostalgie jako u jiných filmů podobného ražení. Dokonce mi některé aspekty filmu jako třeba ústřední melodie, motiv pobodaných lupičů, či tulák Hubert, dost vadily. 40% ()

latvar

Mám rád tyhle typy starších československých filmů. Pohodová podívaná na nedělní odpoledne se spoustou humoru a bláznivých dobrodružství a mimo to, hodně rozesmál Štrůdl :-) 85% ()

solskjaer

Děti v tomto filmu hrají opravdu dominantu, a proto musím hlavně je pochválit za opravdu působivě zahrané role. Příběh je moc krásný a pohodový a celkově na mne film vrhl nesmírně uklidňující pocit. Krásná krajina Ústeckého kraje a příjemná atmosféra je tím pravým balzámem na dnešní uspěchanou dobu. ()

FIBO

Sic jsem tenhle film viděl až v non-dětských letech, ale i tak, díky němu jsem se na mnohý podobný chvíle z vlastního dětství rozvpomněl. Pohlavky, matka čekající nervózně doma "Kdes byl??!", čistej vzduch dětství a nezaměnitelná atmosféra. Když se chci vrátit do dětství, není lepší volba :) ()

Cejny

Můj oblíbený dobrodružný rodinný film, který je sympatický nejen hereckým obsazením a příběhem. ale i prostředím. ()

Obivan

Česká klasika, proti které snad nikdo nemůže nic mít. Skvěle přejatá předloha a umně přetransformovaná do českého prostředí. Za celý film se skvělou hlavní písničkou dávám 90%. ()

LexBarker

Do dneška když film vidím,vzpomenu si na kobyliské kino Orient a dětství prožité v sedmdesátých letech minulého století...Dětsví prožité venku s rozbitými koleny,rozervanými kalhoty a za zvuků rozbitých oken nešťastných sousedů...Film mě do této doby vždy spolehlivě přenese a já se rád nechávám unášet na vlnách své fantazie.Jednoznačně jeden z nejlepších klukovských filmů a nejlepší film Věry Plívové-Šimkové. ()

Sdoom

Příjemná česká komedie, která vyvolá nostalgii asi spíš u mužské části publika, ovšem i ta ženská si určitě přijde na své. Až mě při koukání na ten film mrzelo, že jsem byl takový bezproblémový chlapec. :-) (TV) ()

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

17.07.2023

Letní filmovou školu slavnostně zahájí v sobotu 29. července na české poměry nadstandardní žánrový snímek Bod obnovy. „Přesně po 60 letech (!!!) od premiéry legendární Ikarie XB1 se česká… (viac)

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)