V napínavém gotickém příběhu ze Středozápadu se kolem mladého muže (Tom Holland) shlukují podivné existence. Ale on je připravený chránit svoje blízké. (Netflix)

vyfuk

Hodně zvláštní a zajímavá kombinace. Film se nese v nějakém americkém Jihu středního minulého století a sleduje určitou genealogii prokletého rodu. Což je právě i fakt, který moc filmu nenahrává, jelikož jste skoro v polovině a příběh je jako kdyby se někam nepohyboval. Později se ukáže, proč tomu tak je (díky bohu), ale docela dost to trvalo. K tomu velmi drsný příběh, explicitní, s hezkým zrnitým ISO a velmi velmi kvalitním hudební dokresem. Jak film postupně pokračuje, tak odhaluje své lepší stránky, které dovysvětlují, ukazují a propagují. A nakonec to hlavně končí velmi napínavým způsobem, který vyplyne zcela přirozeně a člověk to velice prožívá. A ano, úžasné herecké výkony asi není potřeba připomínat. Regulérně jsem se po dlouhé době těšil na film, a i když moje očekávání úplně nesplnil, jednoznačně jde o silný zážitek. I když to vůbec nejdříve nevypadalo jako nijaký zážitek. ()

Skeksis

Vždy to tak bolo, a už to tak aj bude - sfanatizovaní cirkevníci sú z toho Boha riadne pomätení. Preto sa im oblúkom vyhýbam. A farár v podaní Pattinsona ako stelesnenie zla a slizkého protivného ksichtu bol trefa priamo do nebeskej brány. Skarsgard, Holland, aj tí druhí... zahrali dobre. A príbeh bol dobrý. ()

ganz

Pokud se hlavní události filmu, který má přes dvě hodiny, dají říct ve dvou větách, něco je špatně. Pattison a Skarsgard fajn výkony, ale film to nezachrání. Holland, ačkoliv jsem doufal že to tak nebude, byl trochu moc dřevěný a i ten jižanský přízvuk zněl tak nějak zvlástně. A hlavně ten šílený voiceover...proboha proč? To byla taková hloupá berlička, která po chvíli už jenom otravovala a jen poukazovala na scénaristickou bezmoc. ()

svobik

Ne zrovna film pro mě. Z velké části je to dáno náboženským fanatismem typickým pro většinu ústředních postav, který mi přijde dost odpudivý a do nebe volající. Ve finále tak Ďábla považuju za dost těžce koukatelnou záležitost plnou nesympatických a ujetých postav, jíž korunu nasazuje naprosto nadbytečný a ke konci už nesnesitelný vypravěč. Na druhou stranu při závěrečném zúčtování jsem byl vcelku napjatý, na třetí hvězdu se ale nevyškrábu. 5/10 ()

drackula

Stretli sa Spider-Man, Batman, Winter Soldier, ten hajzlík z Harryho Pottera a množstvo ďalších skvelých hercov a na základe kvalitného scenára vytvorili absolútnu bombu. Bolo to dusné, nepríjemné a išlo to nemilosrdne pod kožu. Väčšinu postáv budete nenávidieť a ostatným nebudete rozumieť. Vrelo odporúčam. Toto sa Netflixu naozaj podarilo. 100% Netflix ()

dragon94

To se nám tu ale sešlo deviantů a nešťastných náhod. Abych pravdu řekl podstatnou část stopáže mě film nebavil. V podstatě mě začal bavit, až když se na scéně objevil Tom Holland, jehož postava byla taky jediná, která byla výrazněji prokreslaná, a které se dalo nějakým způsobem fandit. Jenomže ten se na scéně objeví, až po první hodině... Ve finále, ale ten film zase tak špatný nebyl, ale určitě by se dal i výrazně zkrátit. Bylo tu pár dějových linek, které byly úplně zbytečné a nebyli ničím zajímavé. Třeba šerifova linka. Jak se film blížil do finále tak už začali i některé dialogy znít dost nevěrohodně. Některé postavy se zkrátka museli něco během krátkých rozhovorů dozvědět, a tak se obyčejné rozhovory najednou nesmyslně stočí k něčemu co je nutno říct. A to ještě do neuvěřitelných detailů, aby náhodou nikomu nic neuniklo. Což akorát přidávalo na nevěrohodnosti oněch dialogů. Celkově vzato však shlédnutí filmu nelituji, ale že bych film úplně doporučoval, to se říct nedá. Slabší 3* 50% ()

Ementaler86

To si takhle večer v půl jedenácté projíždím netflix a říkám si, že by to po třech epizodkách Better Call Saul chtělo nějaký ten filmec na dobrou noc. Tak začnu listovat a po chvíli narazím na tento snímek. Zaujme mě žánr, děj a obsazení. Po chvíli přemýšlení si tedy řeknu, že tomu dám šanci. A ještě že tak. Velice povedené, místy velmi temné, zahrané je to na jedničku a všechny příběhy do sebe pěkně zapadají. Ani na chvilku mě to nepustilo. Zkrátka film, který jsem chtěl vždycky vidět a ani jsem o tom nevěděl. ()

jefff

Vlastně dost dobrý thriller, který sází na dobré herce v dobrých rolích a na vyšinutý děj. Mozaika buranských jižanů se sklony k násilí sice nebudí moc důvěry, ale díky dobré režii filmu leccos odpustíte. Dobrý kus. ()

blackkocour

Natahovaný zpomalovák, který vás každou minutou bude stále víc deprimovat. Viděno na 3x, jelikož jsem neměl na poprvé připravený kýbl na zvratky, a na podruhé připravený krucifix, kdyby se mi náhadou ďábel nechtěl nasáčkovat do notebooku. Přišlo mi prapodivné v obsazení Tomčy. Satanáš přišel až po necelé hodině, a než se mi ukazál na displeji kradeného computeru, záhy jsem si myslel, že buď se Tomča převtělil do toho psa, kterému buřt lezl až z koncálu, nebo toho retardovaného knězskýho vozíčkáře. Už jsem chtěl obdivovat skvělý makeup a samotné provedení, ale domněnka je kurva. Do filmu se musíte připravit hlavně psychicky, takovou šlehu do žíly, jsem už dlouho nedostal. Aby ne, přes lockdown je můj dealer nedostupný. Ta píča vyfetlá neví, s jakým panterem a pardálem si zahrává. Přijdu v modro-kožené vestě, v americkém rounčlouvu, a dostane zač je toho moje genitální vyrážka, loket! Když člověk sleduje tyhle jižanské nátury s fanatickou křesťanskou posedlostí, člověk se mu pak nemůže divit, že má ještě větší přesvědčení být protestanským ateistou. No, přehnaný to bylo, co si budem povídat. ()

zsn

Takový je ten váš bůh. Grandiózní film, který musí otevřít oči každému náboženskému fanatikovi. To víra je největší zlo a nejvíce zvrhlých choutek hledej vždy v asketických rodinách, žijících v pravidlech Pána. Neb to, co je potlačováno, bude brzy v pravdě ukojeno na základě přirozených pudových potřeb, které Bible odsuzuje. A přesto tak později s odvoláním na boží zkoušku, činíme. ()

Mythago

Odvrácená strana éry květin a lásky. Film odehrávající se ve svém vlastním vesmíru, který je naprosto izolovaný od zbytku světa a skvěle tak odráží postavy, které jsou každá uvězněná v bezvýchodnosti vlastního života. Dvou hodinové putování téměř literárního charakteru, které sice ničím nepřekvapí, ale atmosférou, podáním příběhu i skvělými herci se vám zapíše do paměti. Alespoň mně se určitě zapsalo. ()

Lottr

Na první pohled utahaný a neosobní příběh, který v sobě však ukrývá dobře propracovanou rodinnou tragédii s vyobrazením explicitního násilí, strategií kdo seje vítr sklízí bouři a skvělými hereckými výkony v artovém obalu. Tohle mi prostě sedlo jako hrnec na prdel a celá ta dlouhá stopáž mi utekla jako voda. Pomalé tempo, dlouhé, silné dialogy a celé ztvárnění mi přišlo jako od Triera či Tarantina. Možná je to dlouhé, možná je to táhlé a ukecané, ale každopádně je to skvělé. ()

Maynard.

Ovšem tohle je totální odzbrojovák... Čekal sem hodně, ale tohle mě fakt hrozně překvapilo. Od začátku sem byl napnutej jako struha a tohle zvláštní napětí ve mně vydrželo až do konce. Ze začátku sem se i dost bál, že to vypadalo jako lekavej film, ale nebyl, o to je to zajímavější. Film se skládá z několika propletenejch příběhů a taky je to různě časově prokombinovaný. Příběhy mají jednoho společnýho jmenovatele - vraždu, smrt, zabití :o). Atmosféra tě vtáhne do 60.let na jih ameriky. A co je na tomhle asi nejvíc lákavý, tak je herecký obsazení, který je absolutně famózní. Za mě asi nejdrsnější příběh dvojice masových vrahů - fotografů. Brr. Takovejhle filmů je málo. A tenhle za to fakt stojí... ()

Soweek

Pokud jsem měl za posledních pár filmů Pattinsona pochybovat o tom, jestli bude dobrým Batmanem, tak právě díky tomuto filmu. Hrát úchylného jižanského kněze mu opravdu nejde, jeho výkon připomíná spíše špatného Elvise Presleyho. Oproti tomu Holland, kterému jsem moc nevěřil, sehrál svoji roli dobře. Tento film ale není jen o těchto dvou. Ďábel vypráví několik různých smutných osudů provázaných dohromady. Campos tomu ale nedokázal dát potřebnou šťávu. Tohle mohlo jít klidně do žánru Pulp Fiction nebo do temné fincherovské thrillerovky, ale ve finále je z toho jen povrchně vyprávěný příběh. Škoda. ()

sedm.1

Pane jo, jak tedy s tímto filmem mám naložit, to vůbec netuším. Hodnotit nízko ho rozhodně nemohu, na to mi totiž až příliš utkvěl v hlavě, a to díky mnoha ohledům, ať už se tedy jedná například o velice působivé a přesvědčivé zobrazení všude přítomného lidského zla, jelikož nesetkat se ve filmu se snad jedinou čistě kladnou postavou, to už je co říct, bavila mě též syrová a nekompromisní atmosféra buranského prostředí, doslova nadšený jsem pak byl ze všech těch podivných, ujetých a hlavně naprosto nevyzpytatelných postaviček, jejichž společnými jmenovateli je výraznost a ojedinělost, a opomenout samozřejmě nemohu ani na herce, kteří zde propůjčili svůj veškerý herecký um ke ztvárnění všech těch podivínů a individuí, a vesměs to zvládli skutečně na výbornou. To vše mě oslovilo, a jistě toho není málo, aby film nedokázal zaujmout, jenže se tu vyskytuj i pár „ale“, která mi nedovolují být ve výsledku nakonec až tak nadšený. Nejzásadnější problém vidím ve spádu děje, kdy se celý film odehrává ve vážně vlažném tempíčku a i když beru, že to byl nejspíš i částečně tvůrčí záměr, já to považuji za chybu, neboť film mě pak kvůli tomu nedokázal až natolik strhnout a skutečně vtáhnout do děje. Dál mi trochu vadila naprostá absence napětí a více nečekaných momentů, či zvratů, a neoslovila mě ani závěrečná pointa, vyznívající tak trochu do prázdna. Jinak také moc nevím, jak si mám poradit se všude přítomností náboženského podtextu, respektive jestli tu šlo o jeho žalobu, či obhajobu, ať tak, či onak, každopádně já osobně jsem přesvědčen, že jde jen o vymývání mozků, takže já to beru tak, že za vším lidských zlem stojí právě náboženství, jen to ale měli tedy tvůrci, pokud to tedy také tak mysleli, dát přímo najevo a ne jen naznačovat. Můj celkový dojem z této podívané je zkrátka dost nevyvážený, nicméně díky mnoha opravdu výrazným atributům jsem ale přesvědčen, že The Devil All the Time stojí určitě za pozornost. ()

kenkaku

To se zase jednou CSFD předvedlo. Vynášet do nebes nudnou, užvaněnou, dementní slátaninu, kde každý pánbíčkář Ameriky je psychopat (a zbytek populace je buď retardovaný, nebo úchylný), je opravdu úlet. Na 10 koukatelných minut vychází dalších 50 nesnesitelného utrpení, které by se dalo použit k verbováni stoupenců ISIS s cílem celou tuhle vidláckou populaci Ameriky vyhladit. Dokonce i mapu tam ukázali… ()

Kienast

Dramatická mozaika příběhů z amerického středozápadu ( ve filmu nehledej nic mysteriózního, název filmu klame tělem). Jedná se syrovou depresivní podívanou, bez špetky naděje. Výborné obsazení, kterému kraluje Bobby Pattinson. Lehce zklamán jsem pouze ze závěru, který je vzhledem k celému filmu takový nějaký. Každopádně NF přišel s parádním dramatem a to se musí ocenit 8/10 ()

Lukoboss

Pamatujete si tu reklamu na RC colu ve stylu "tady na jihu jde všechno pomalu"? A přesně takhle působí i tenhle dvouhodinovej snímek. Je takřka nekonečnej, jihem nasáklej, smrdí po bourbonu a cigárách, má pachuť krve a v ruce svírá růženec. Už dlouho jsem neviděl film, kde se neděje vůbec nic dobrýho a není tam žádná kladná postava. Tady jsou všichni svině (název dává tušit, že to asi nebude jen tak!), každej má svůj škraloup, kterej si sebou nese, a mnohdy ho to taky dožene. Především herecký výkony tady hrajou prim, zejména T. Holland - ve svým věku!!!, R. Pattinson - snaží se vymanit ze svýho debilního upíra a je na víc než dobré cestě, J. Clarke - starej mazák, kterýmu role vyloženě sedla. Bohužel je to celý tak pomalý a taky nějak nepříjemně hnusný, že tomu asi nedokážu dát vyšší hodnocení, přestože je to film velice originální a od Netflixu byste možná něco takovýho ani nečekali. Nicméně znovu bych si to asi nedal... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů