V napínavém gotickém příběhu ze Středozápadu se kolem mladého muže (Tom Holland) shlukují podivné existence. Ale on je připravený chránit svoje blízké. (Netflix)

Tereza_T

Instantní deprese, bylo mi vlastně celou dobu sledování hrozně nepříjemně. Většina postav je totálně v prdeli, a ti, co by nejspíš za normálních okolností v prdeli nebyli tam nakonec stejně jsou díky těm, co tam jsou ze svý zvrácený přirozenosti. Celý to podtrhuje atmosféra americkýho zapadákova a fanatický víry. Herecký výkony byly nadrpůměrný, nejvíc oceňuju oba kněze, zvrácenost jim šla zahrát moc pěkně. ()

Makky

Distribučný názov by som zmenil na výstižnejšie "Diabol v každom z nás". Je to vhodná parafráza na tento snímok, ktorý zachytáva nie práve najšťastnejšie okamihy života chudobnejšej časti obyvateľstva stredozápadu USA. Oceňujem herecké osadenstvo nielen v spôsobe stvárnenia postáv, ale aj zvládnutím miestneho dialektu, väčšina hercov vôbec nie sú Američania a tak typické zaťahovanie a prostota rozprávania skvele dotvárala atmosféru. Netflix opäť raz zafinancoval pozoruhodný snímok, ten však dopláca na dĺžku stopáže a prepálenosť. ()

Remedy

V kategorii „původní produkce Netflixu“ se jedná o jednu z nejlepších věcí za poslední dobu, o tom není sporu. Bohužel jsem se na konci nemohl zbavit pocitu, že takhle ambiciózní a obšírné vyprávění by si zasloužilo ještě výraznější herecké výkony (myslím zejména Toma Hollanda, který není špatný, ale prostě mu to nevěřím) či o něco více inovativní formální stránku. Celkově ale převládla spokojenost a po dlouhé době se jedná o film se stravitelným voiceoverem. ()

Colby Sawyer

První půlka filmu se úmorně táhne a nechápu, proč Netflix ty snímky takhle uměle natahuje. Mohlo to být mnohem kratší a údernější. Jinak je to však velmi dobrý thriller nasáklý nedobrými činy skoro ďábelských lidí. Postavy jsou skvělé a ať už jde úchyláky či náboženské fanatiky, tak herci své role zvládají s přehledem. Nejedná se o zázrak, na který se bude dlouho vzpomínat, ale tuhle produkci streamovacímu gigantovi schvaluji a věřím, že takovéto snímky tu budou častěji. ()

salalala

Je znát, že Antonio Campos vychází z pravděpodobně dost košaté knižní předlohy, protože postav je tu extrémní množství, což je na škodu, protože i při delší stopáži není úplně možné ke všem najít cestu. Jejich propojené osudy jsou místy zajímavé, jenže někdy je těch náhod příliš moc a ono propojení je hodně na sílu, aby zapadalo do konceptu. Škoda také toho, že se autor rozhodl pro využití voice overu, který je extrémně doslovný a chvílemi zbytečný, protože nedává možnost rozvinout spolupráci diváka, který tak nemusí vůbec nic domýšlet. Řemeslně je ale vše v pořádku, protože atmosféra je vskutku hutná a dost depresivní, kamera nádherně temná a některé obrazové kompozice jsou v rámci možností krásné. Podobně je na tom i hudba, která jen dotváří celkovou bezvýchodnost a beznaděj. Vrcholem je nicméně famózní obsazení, v němž nejvíc prostoru má velmi dobrý Tom Holland, zazáří také ale nezvykle záporný Jason Clarke, slizký Robert Pattinson, který opravdu umí, výborný Bill Skarsgard a i díky vzhledu nezapomenutelný, i když přehrávající Haley Bennett. The Devil All the Time je dost ambiciózní projekt, jemuž trochu chybí dramaturgie a svižnější tempo, na druhou stranu ale nabízí hodně atraktivní téma náboženského fanatismu a určité osudovosti, z níž se nejde vymanit. 70 % ()

Trevor

VAROVANIE: MOJE KOMENTÁRE SÚ PRE VäČŠINU UŽÍVATEĽOV URÁŽLIVÉ!!! Môžu spôsobovať nevoľnosť, úzkostné stavy a depresiu!!! Tak tento film považujem zatiaľ za najväčšie prekvapenie roku. Dokonalá atmosféra amerického stredozápadu na prelome 60tych a 70tych rokov v takmer tarantinovskom duchu má síce o niečo slabší rozbeh, počas ktorého si človek miestami hovorí či to vôbec vydrží pozerať do konca (naozaj úvodných 29 minút pôsobi pomerne chaoticky, avšak v kontexte celého príbehu sú veľmi dôležité) aby mal nakoniec pocit že ten film mohol byť ešte o niečo dlhší. Tom Holland a Bill Skarsgard predviedli napriek mladému veku už tradične nadpriemerné herecké výkony a dá sa povedať že ide nepochybne o skvelé spracovanie knižnej predlohy. Ďalším menom ktoré si po tomto filme vyslúžilo moju pozornosť je Antonio Campos. Zrejme si v dohľadnej dobre nájdem čas na niektorý z jeho filmov, pretože The devil all the time zvládol na jednotku...dúfam že ani tento komentár žiadneho z užívateľov tejto databázy neurazil, nespôsobil mu traumu a nebude musieť kvôli nemu navštíviť psychiatra... ()

BoredSeal

Velmi atraktivně obsazená depresivní exkurze do náboženského pekla amerického Středozápadu, jejíž temnotě ulevuje suchý humor v podobě komentáře autora. Uběhne to celkem rychle a poučíte se, že když se řekne v Ohiu "pojďme se pomodlit do lesa" nebo "potřebuju si odskočit", je největší čas zdrhat hodně daleko. 7/10 ()

M.i.k.e

pro mě osobně druhý nejlepší Netflix film hned po Irishmanovi.The devil all the time je extrémně depresivní,špinavý a atmosferický thriller (krimi to zrovna není) z Amerického jihu padesátých a šedesátých let ve kterém není prakticky ani jedna sympatická postava,všichni dělají divné a hlavně špatné věci a všechno to dělají ve jménu boha (i když je k tomu evidentně ponouká sám ďábel jak napovídá název).Rozjezd je sice pomalejší a upřímně jsem nevěděl co čekat,ale když se pak rozjede celé to pošahané soukolí je to místy docela silná káva.Trošku mi sice vadil ten až moc častý a moc doslovný voiceover vypravěče,ale ve výsledku je to spíš detail.I ve slabších momentech to totiž zachraňují herci (se šíleným jižanským přízvukem),kteří jsou prostě výborní.Nejvíc prostoru z nich má Tom Holland,který ve vážné roli příjemně překvapil,ale k jeho smůle ho zvládnou zastínit nejen Bill Skarsgard nebo Jason Clark,ale hlavně pak Robert Pattinson,který definitivně potvrdil že už to dávno není mim ze Svitání,ale že je opravdu dobrý herec a tady si svého slizkého pastora dal s lehkostí a dlouho bych hledal v paměti postavu,která by ve mě vyvolala tolik negativních emocí...90% ()

Figu

Netflix boduje! Super obsazená zajímavá podívaná rodinné story Toma Hollanda, která je velikou ukázkou toho, kam až nás osud může občas dotáhnout. To jaký si hlavní hrdina prožil životní pasáže, kde o násilí a smutek není nouze, to byla síla. Je to natočený dost realisticky a syrově. Skvěle se nám předvedli i úchylní úlisňáci Clarke a Pattinson. Nedivil bych se, že jsou zrovna tihle dva takový i v reálu. Opravdu je tenhle Ďábel velká libůstka! 75% ()

JasonCZ

Lidi sou parchanti... Tohle byly fakt drsny příběhy.. Skvělé herecké výkony i obsazení. Škoda, že díky covid-19 sem tento film nemohl zkouknout v kině... ()

Martin741

Vyborny, hodne strasidelny film. Filmovy zaner fryler uzko suvisi s hororom, i ked najradsej mam akcne horory. Okolo Spider mana, pardon, Toma Hollanda sa vo filme zhlukuju kadejake podivne existencie - a od 8mm z 1999 mam stiesnene pocity z istych ludi. Tu som ich tiez mal. Patyzon /Twilight/hrat nevedel, ale nejak som ho prezil, Holland ako mlady  herec to dobre tahal. Dialogy, tempo, rezia - vsetko na urovni, oplati sa pockat do konca, je to fakt masaker : 82 % ()

Nach

Velice příjemné a depresivní poznání. Atmosférické drama, v němž herci nechají maximum a diváka totálně vyždímou. Sledujeme generaci osudů jedněch postav, kteří směřují z bídy a strádání ke strádání a smrti. Je to příběh o prostinkých lidech hledající Boha, který jim neodpovídá. Je to film o postavách, kteří přicházejí do konfliktu se zlem reálného světa, které se často tváří morálně. A hlavně je to film o tom, že karma se může zjevit na těch nejpodivnějších místech i situacích či lidech. To všechno Ďábel je. A vám doporučuji si na něj udělat náladu a čas, protože podobných filmů skutečně moc není. A jižanská severní Amerika tomuto dílu excelentně sedne se vší svou špínou a drsným prostředím. Doufám, že nikdy takový život žít nebudu (ani v případě dalších životů). Autorům tleskám. 80% ()

Lenka.Vilka

Hned jak jsem se koukla na náhled traileru zaujala mě jména herců. A potom jak to jelo dál, říkala jsem si: "Hej, počkej, to je tenhle Ďábel?". Jo, je to tenhle Ďábel. Takže jsem byla zvědavá, jak se adaptace povedla. Ale film má na rozdíl od knihy velkou nevýhodu. Knihu můžete na chvíli odložit a oddechnout si. Jenže film vás neustále nutí koukat dál, nedovolí vám pauzu, takže vás na konci vyflusne vyčerpaný a s pocitem, že si chcete hodit mašli. (Takže díky za poslední záběr, že?) Nejsem si jistá, zda tady někdo stojí o hlubší rozbor (když nejoceňovanější komentáře jsou ty sprosté), tak to zkrátím. Každá z postav měla své místo a dávala smysl. A to ani nemluvím o samotném obsazení. Že je gang Skarsgårdenů nezastavitelný stroj, víme už další dobu, ale zde Bill Skarsgård předvedl neskutečnou jízdu. A to jsou přesně ty momenty, které určují dobrý film. Když si říkáte, že to vypnete, že to je moc, ale je to tak geniální a uvěřitelné, že musíte koukat dál. Z Ďábla se tedy stal film, za který jsem ráda, že nešel do kina. Asi ho neocení každý :( PS: hezké zapojení autora předlohy do filmu :) ()

bourec

Film prošpikovanej spoustou hnusnejch lidí, spoustou hnusnejch činů, a následně i spoustou mrtvol.Trochu problém mám s až přílišnou náchylností k bohovi, a s až neskutečně dlouhou stopáží, která dělá z filmu chvílema nudnou záležitost.Na Netflix ovšem spíš povedená věc.50%. ()

C0r0ner

Chtělo to ubrat na stopáži, ty skoro dvě a půl hodiny byly přeci jenom moc, ale to je tak všechno ze záporů. Jinak špička co se týče herců, scénáře, režie, kamery..., prostě všechno bylo tak jak má být. Netflix po čase zase jednou přišel s bombou a já prosím víc takových! 90% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů