Šmolkovia

• Česko Šmoulové (viac)
Animovaný / Rodinný / Fantasy
USA / Belgicko, (1981–1989), 90 h 10 min (Minutáž: 12–23 min)

Tvorcovia:

Peyo

Predloha:

Peyo (komiks)

Don Messick, Danny Goldman, Lucille Bliss, Frank Welker, Michael Bell, June Foray, Hamilton Camp, William Callaway, Alan Oppenheimer, Alan Young (viac)

Známe veselé príbehy plné dobrodružstiev, ktoré sa odohrávajú v dedinke Šmolkov, kde sa tieto malé modré bytosti snažia žiť v harmónii a mieri. No ale nebolo by to ono, keby sa im to neustále nesnažil prekaziť zlý černokňažník Gargamel a jeho kocúr Azrael. Napriek tomu sa na čele s Tatkom Šmolkom všetkým darí dostať sa z Gargamelových pazúrov do bezpečia a kúzelníkove plány o tom, že ich všetkých uvarí v hrnci, zaručene zlyhajú. (tommmy89)

Motherlovebone odpad!

To se na mě nezlobte, ale ani jako dítě jsem je neměl rád pro jejich zvláštní retardaci. Pro absolutní averzi k modrákům jsme fandili Gargamelovi a kocourovi, kteří byli bohužel dementní též. Jediný štěstí bylo, že jsme chytali ORF 1 i 2, takže nás zachraňoval Kinderwulritzer a Tom a Jerry ()

Davvee

Skvelá rozprávka môjho detstva, ktorú si pozriem aj teraz veľmi rád. Pohodové rodine prostredie ktoré vždy naruší Gargamel ale šmolkovia to vždy nejako vyriešia. ()

e-pilot odpad!

Ani náhodou!!! České animované tvorbě nesahá tento odpad ani po kotníky. Násilí tam sice moc nebylo, ale to, co by mělo přemýšlivému divákovi vadit nejvíc, je vymývání dětských mozků a povyšování úchylných stereotypů na normál. ()

J. K. Lister

Co se mi na filmech nejvíc líbí jsou známé hlášky jako: Šmouli nechci ani vidět! a tady obzvláště černokněžník Gargamel (jednoho takového technika máme v práci - alespoň se tak oblíká) a jeho zrzavej mazlíček divokej kocour Azrael. ()

Pythonator

Už jako malého kluka mě Šmoulové dost znervózňovali a vyvolávali otázky na věci mezi nebem a zemí. Proč jsou modří, když modrá je v mechu a kapradí moc nápadná??? A co je to sakra za druh zvířátek??? Jak se Šmoulové rodí??? Proč mají jen jednu samičku??? Jsou všichni teplí nebo šmoulují se Šmoulinkou??? Případně šmouluje Šmoulinka jen s Taťkou Šmoulou nebo se všemi??? Jedou všichni na houbičkách, když je to takové barevné a všude samá houba??? A především, chutnají šmoulové stejně dobře jako šmoulí zmrzlina??? Nemám rád Šmouly jak by řekl mrzout a mně nezbývá než s ním souhlasit. ()

iveta234

Tak tenhle seriál je pohádka mého mládí! Tenkrát to začínalo a koukám podle hodnocení, že se stále drží :-) Je to nekonečný příběh modrých postaviček s trefným jménem: Šmudla, Prófa, Šmoulinka, Gargamel atd. A věta : "Nemám rád šmouly" je taky velice známá... ()

Potjoc

Momentálně je to můj úplně nejoblíbenější dětský kreslený seriál. Pokud si chci vybrat dějově nejlepší díly, tak jsou to ty z 1. řady - plné legračních zvukových efektů, ztřeštěná groteska po duchu Toma a Jerryho a i po duchu šmoulím komiksům. Postavy typu Gargamel a Azrael zbožňuji. Pokud si chci vybrat dobrý dabing, tak si vyberu 6. a 7. řadu. Díly se Šmoulíčkem v hlavní roli byli nudné. Znám snad každou postavu, co byla v seriálu. Poslední řada, kde cestovali světem a nebyli ve šmoulí vesnici, byly nudné. Jeden z těch seriálů pro děti, co se bohužel nevysílal přes deset let. Léta jsem to v kuse sledoval, ale až od roku 2010. Něco málo jsem znal i v 90. letech. ()

Jard

Rozprávka, ktorá má naozaj svoje čaro. Teraz, keď som ho opäť videl po pár rokoch, musím povedať, že oproti tím dnešným rozprávkam má tú hlavnú myšlienku zachovanú v každej časti. 90% ()

AnniqueCh

Tenhle starý animovaný dětský seriál Šmoulové jsem v dětství vídala na televizních obrazovkách též i když se spousty dětem líbil (bodejť by ne, když všechny ty znělky zpívané různými našimi nejznámějšími a nejlepšími zpěváky například Stanislav Hložek, Hana Zagorová a další, později zaznamenané na LP gramofonových deskách, k tomu přímo vybízely) Standovi ani Hance není co vytknout pokavaď jde o Československou hudební scénu, ale jinak mě zkrátka tenhle seriál neměl co nabídnout krom těch znělek a děje s vysvětlením že se nemá zasahovat do přírody že se to může člověku vymstít. Neviděla jsem smysl ve Šmoulince zajímající se jen o svůj vzhled a okolo ní motajích se spousty Šmoulů kteří ji asi měli jak se říká pro potěchu těla : ) Jinak si to nejde snad ani vysvětlit, recenze ostatních o tom vypovídají. ()

Mausik

Šmoulové to je klasika mých let miluju to i dnes po těch letech je to skvělé. Šmoulinka a ťatka šmoula mý nejlepší hrdinové:) ()

akiro

Poprvé jsem je viděl na Polské televizi a když je začali dávat u nás tak jsem byl trochu zklamaný. Nějak jsem nemohl strávit to, že už to nejsou Smerfy, Klarier je Azrael a Šmoulí jahody nahradily Smerfo jagody. Potom jsem si nějak zvykl a teď už mi to ani nepříjde. Každopádně je to skvělý seriál jak pro děti tak pro dospělé. ()

CGI Šmolkovia

CGI Šmolkovia

20.07.2005

Malí modrí škriatkovia s nápadnými bielými čiapkami zabávajú deti aj dospelých už od roku 1958, kedy začal Beligčan "Peyo" Culliford uverejnovať svoje krátke komixové stripy. Na popularite Šmolkov má… (viac)