Phoenix, Oregon

• USA Phoenix, Oregon

Aby se vzepřeli krizi středního věku, rozhodnou se dva přátelé, grafický romanopisec a kuchař, že zcela změní svůj život, opustí zaměstnání a zrenovují starou bowlingovou dráhu, kde budou servírovat "nejlepší pizzu na světě". Ve filmu Phoenix, Oregon se představují James Le Gros, Lisa Edelsteinová, Jesse Borrego, Reynaldo Gallegos, Diedrich Bader a Kevin Corrigan. Film nabízí komický pohled na existenciální krizi, kterou zažívají mnozí, zatímco se snaží najít smysl a účel života ve středním věku. Navzdory náročným šéfům, beznadějným zaměstnáním a narušeným vztahům v sobě musí tito dva přátelé probudit odvahu a vytrvalost, aby mohli přijmout nová rizika a jít za svým snem. (Cinemax)

Rockerman

Překrásný film o tom, že splnit si svůj "americký sen" není v dnešní době vůbec jednoduché. Nečekejte žádná uklouznutí na slupce od banánů nebo kopání do zadku (ikdyž chuť by k tomu byla), je to úsměvný film o vážných věcech. Především je to o přátelství a nezlomné vůli něco v životě dokázat, ikdyž ne vždy se to daří. ()

verbal

Úvodem mého zvratku důrazně žádám všechny Instakokoty, aby se dílu vyhýbali víc než příjice antibiotikům a nekurvili tomu renomé, protože ač kokotmédie v anotaci, rozhodně se nejedná o přiblblý povrchní netflusovský trapkofekál, u kterých se vždy tak oduševněle chichotáte. Film, po kterém nejednoho životem zklamaného obstarožního otyloně děsně rozbolí hemoroidy, načež si jej sevře pravicí, nechá Parkinsona, aby z něj vycákal poslední zbytky krize středního věku, pověsí péro na hřebík, vyžere nejbližší pizzerii a konečně začne pořádně okopávat záhony a rybařit. Opět naprosto blažený, šéfovsky laděný spektákl, v němž se jen o trochu míň žere a o trochu víc osahávají koule, o tom, jak se člověk ani neotočí a náhle zjistí, že už je bez energie, zralý na cévkování a to své krátké časové okno biologického živoření tu dokonale projebal, přičemž zatouží ještě naposledy vrazit tři prsty do třináctky, vystrajkovat kuželkárnu a z posledních sil poklátit nějakou tu zatuchlou padesátku. Olivou na mozzarelle je tu pak kulantní resuscitace Turturova psychopatického kuželkáře Ježíše Kvintány, a především doktorka Cunddyová. Ta to tam tak z pěti metrů i v třiapadesáti pořád ještě má, je naprosto rozkokošná a apeluje tak, až by jeden bez brýlí málem odhodil gerontofilní zábrany a naprudko ji ohnul přes chodítko. ()

Fr

,,MŮJ ŽIVOT MI PŘIPADÁ JAKO FRAŠKA NAPSANÁ MIMOZEMŠŤANY“... /// Příběh chlápka, kterej začal trpět krizí středního věku. Nijak dramaticky, ale přece jen se rozhodl (prostě v rámci možností), vyměnit svůj nepestrej život za pestrý dobrodružství. Teda takovej byl plán… vždycky je takovej plán… Celkem to má spád. Asi díky sympatickejm postavám a tý pizze, která voní… kurva až ke mně domů. Navíc je to veskrze optimistický. Samo, že víte, že jako musí bejt v něčem problém, a tak je film taky trochu varováním. Prostě ze života, kterej můžeš prožít i ty. I ty. I ty! A čím víc se blížíš k padesátce… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju filmy plný bowlingu. 2.) Procházím krizí. (Cože 18? Ty vole, ty skoč!). /// Thx za titule ,,Tereza Tesařová“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Slasher

Hřejivá story ze života: vykopej se z mizérie a pusť se do něčeho, co tě naplní a má smysl. Dobře obsazená, vtáhne do osudu postav, povznese na duchu. Žádná srandou nabitá komedie, ale rozhodně sympatický film nad 70% - rád jsem viděl. ()

emma53

Tak tomuhle já říkám filmařina jak má být. Nenásilná, s dobrým scénářem a skvělými i když ne moc známými tvářemi. Jo jo, zkuste si v cca kolem padesátky začít s něčím novým, neotřelým a vyjet ze zajetých kolejí života. Občas nabourat, ale nevzdat se a znovu do toho jít. James byl sympaťák se vším všudy a já mu budu fandit úplně ve všem i v tom, co je tam jen lehce načrtnuto. Gary jen houšť takových snímků, tady jsi zabodoval. ()

sochoking

Nie je to komédia v pravom slova zmysle, taká ta, že vám cvrkne do slipov či nohavičiek, ako sa váľate v slzách od smiechu. Toto je skôr pohodový, povznášajúci film o partičke priateľov, ktorým želáte len to najlepšie. Pretože ten biznis, ktorý sa rozhodli naštartovať, bol poctivý ako charakter každého z nich. Nádherný film o priateľstve. Hoci dávam plný počet, do čistých sto percent mi osobne chýbal sarkastický humor. 90% ()

Arsenal83

Príjemné, pomalé, ale málo vtipné a zabudnuteľné. Pochybujem, že si to niekto pozrie viac ako jeden krát. Možno tak neurobil ani režisér. ()

Necrotongue

Existují filmy bez akce, u kterých se v duchu tiše modlím (ač zapřísáhlý ateista) za náhlou a zcela bezdůvodnou přestřelku, jen abych měl pocit, že jsem pod vlivem nudného scénáře už nezemřel, a pak jsou tu snímky bez akce, u nichž se dokážu skvěle bavit, protože má děj hlavu i patu a příběh na mě působí tak, jakoby ho napsal sám život. Phoenix, Oregon patří jednoznačně do druhé skupiny a já jsem byl skutečně ohromen tím, že i Usáci ještě umí pracovat bez toho, že bych při sledování filmu musel kýblovat patos. Za takové překvapení jim tu čtyřku ještě opluskuji. 4*+ ()

easaque

-3* téma tohoto festivalového nezávisláku mě zaujalo a když se krize středního věku blíží i mě, tak jsem si ho pustil, abych věděl do čeho jdu ;-). Komedie je to opravdu lehká a spíš se jedná o optimistické existenciální drama. A i když mám podobné lidské příběhy rád, tak tentokrát mi celý přišel bez šťávy či výrazných emocí a všechno proběhlo tak nějak nudně předvídatelně. Za což si nemůže odnést vyšší známku, i kdyby ho "verbal" slušně vychválil do nebes ;-). [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

C0r0ner

Pěkně se na to kouká, příjemně to plyne, charaktery jsou veskrze příjemné a člověk jim přeje úspěch, ale za celou dobu se vlastně nenaskytne jediný moment, který by vybočil z průměru a po skončení člověk pokrčí rameny s myšlenkou, že dohromady se tam nic nestalo. 50% ()

Tosi

Film točící se okolo chlápka, kterej se v životě ocitl ve slepý uličce, přináší hodně suchýho a sarkastickýho humoru, až jsem z toho měl pocit naprostý reality. Je to takovej bezstarostnej film pro dobrou náladu. ()

petikacka

Takový obyčejný příběh o ustrnutí v životě, který nám řídí mimozemšťani, snaze se zase vzmátořit a NĚCO! udělat...pak to uděláš a někdo tě podělá, takže jsi tam kdes před chvílí byl...Aaa, tak šupky dupky znovu na nohy a jedeme znovu, teď ještě trochu úsměvu do toho umírání a můžeme pokračovat v životě...Mě to ovšem příliš neoslovilo, asi jsem krizi měla moc brzy a už si ji nepamatuju. Za mě 70% ()

ZnalecH

Nejedná se o komedii, ale o kvalitní filosofické drama. Zasáhly mě herecké výkony, kamera, scénář a přestože byl děj pochmurný a povětšinou v pesimistické náladě, tak jsem si vzpomněl na slova profesora českého jazyka: "Většina nejlepších literárních autorů psala pesimisticky." ()

hony23

Dva maníci na cestě za svým snem, bowlingovou hernou s tou nejlepší pizzou. Komedií bych to teda zrovna nenazval, spíše bych to pouštěl jako varování těm, kteří mají ten skvělý nápad otevřít si vlastní podnik. ()

Eclipse_cz

Tak já nějak nevím, jako komedie mi to nepřišlo. Pořád jsem čekal na nějakou zápletku, která neřišla. Nejzajímavější postavou tam nakonec byl opravář Kevin Corrigan. Takový milý film, při kterém můžete třeba vařit... ()