Vivárium

• Írsko Vivarium (viac)

Vivárium je zpravidla uzavřené prostředí, určené pro chov zvířat či k jejich výzkumu. Jesse Eisenberg a Imogen Poots v artové alegorii koloběhu konzumní společnosti představují pár, který chce koupit rodinný dům. To zamilovanou dvojici zavede do zcela nové čtvrti Yonder. Velmi rychle ale pochopí, že něco nesedí; všechny budovy vypadají stejně a navíc se zdá, že kromě nich nejsou široko daleko žádní další obyvatelé. Situace se vyostří, když pár zjistí, že se ocitli uprostřed labyrintu. V bezpečí jednoho z domků vyhledá úkryt a snaží se vymyslet, jak z toho ven. V tu chvíli zazvoní zvonek a na zápraží se objeví podivný balíček… (Future Gate)

veverysiak

Nenaturalistická Kocka, alebo menej scifioidná Krabica, ale najskôr nejaký Lynch, hrá sa tu s kulisami, farbami, výrazmi, či skôr s nevýrazmi a všetko ide tak strašidelne fádne, prispieva k tomu neviditeľná hudba, vhodní aktéri a neprirodzené scény, výborná magorina, takže 80%. ()

brasek odpad!

Absolútny nezmysel. Bez pointy, bez atmosféry. Príbeh čoskoro prestane baviť, zelené domy začnú liezť na nervy, vreskot E.T.-ho (alebo to bol malý realitný bubák?) lezie na nervy. Nakoniec všetko začne liezť na nervy. ()

F2003F

Stále mi behá občas tento film v mysli aj po rokoch od videnia. A takých na prstoch spočítam. Dobrá práca. Jednu * ale uberám kvôli podcenenému scenáru a prílišnej divokosti v závere. ()

Kalda69

Jednu hvezdicku za realisticky ztvarneni chovani deti a zbytek jsem proste nepochopil protoze tam nikde nevidim ten konzum a spolecnost se dvouma lidma a jednim alienem neni regulerni spolecnost. BUd je spatnej film anebo puvodni zamer ci popisek v ceskym prekladu. 311/2 914 ()

charlee.dog

Hodně zvláštní film, který ale za druhé vzhlédnutí nestojí. Navíc plno nepochopitelných věcí, který autor nevysvětlil a nejspíš ani nechtěl. Ale proč ne. Za mě divný divný a znova divný. Navíc zbytečně zdlouhavý a bez nápadu. Ten kdo dokoukal do konce jako já obdiv. ()

bichalmajus

Artový film, ktorý poukazuje na konzum ľudí, ukazuje ľudí v “klietke”, ako sa chovajú, čo robia ale čo tým chce film povedať? Natočený je ako riadne psycho, ale nejak osobne mi neponúkol nič. Teda okrem toho maleho chlapca, ktorému som v každej scéne dúfal, že mu odseknu hlavu. Nedá sa povedať, že by má film nudil, pozrieť sa to určite dalo, ale asi sa k nemu už nikdy nevratim, dávam mu dve hviezdy pre ten zaujímavý námet, ale viem si predstaviť, že by som mu dal aj jednu, ale možno aj tri, lebo vlastne ani neviem opísať čo to celé bolo. ()

Accuphose

Natočíme film, který ještě nikdo neviděl. No dobře, ale co do něj dáme? Ne, takovou otázku si nesmíme pokládat. Zhodnotil bych ten film ze dvou pohledů. První... nehledejme logiku v něčem, kde logikou chápat nemůžeme. Druhý jakkoliv film nepřináší nic, co bychom neviděli a tudíž se záměr nepovedl, cesta je správná a je ji tudíž třeba podpořit 2 hvězdičkami. ()

RavenSpector

Sympatická dvojka herců nezachránila slibně vypadající snímek. Výborně vystavěná atmosféra nejistoty a bezmoci se ve finále naprosto nijak nezúročí a nevygraduje do prakticky žádného smysluplného konce. Škoda, škoda. Snad jen poučení ze snímku: agenti realitek jsou prostě prachbídná pakáž. Ať v Angllii, nebo u nás, výsledek je stejný. Jednoduše pakáž ()

DeLonge

Tak o tom, že Imogen Poots je dobrá herečka vím už dávno. Ale, že J. Eisenberg umí taky pořádně zahrát něco jiného než přiblblo ze zombie apokalypsy, to mě teda překvapilo. Výborně jim to tu spolu šlapalo. Vskutku tedy dobře vybraná ústřední dvojice hrdinů. Těžko si umím představit někoho lepšího. Bez nich bych šel s hodnocením určitě dolů. Jinak film si v poklidu uhání pomalým šnečím tempem a vy čekáte co se stane a co se nestane. Nikam se nechvátá, absolutně nic vám dopředu nevysvětlí, takže správný napínák. Přesně jak má kvalitní mysterio vypadat. Pro fanoušky hektolitrů krve, střev nošených místo kulicha a nesmrtelných mamlasů v kožených maskách to ovšem není. Závěr nevysvětlí úplně vše. Ale jaxe říká, chytrý si domyslí a blbci je to jedno. PS: Konečně jsem pochopil rčení: Kope si vlastní hrob...:D ()

Pythonator

Dal bych i za 4, jen kdyby nám tcůrci nabídli alespoň nějaké vysvětlení. Nemám rád příběhy, kde se něco děje a není ani zjevné co. Zajisté se jednalo o nějaký multidimenzionální prostor, ale všem to bylo jedno, i tvůrcům. Imogen je skvělá. ()

Kyrgyzstanec

Nápad samotný je tak plodný, že film člověka živí myšlenkami, i když se rozvíjí jen jako depresivní alegorie předměstského amerického snu. Bohužel herci byli patrně dirigování k docela mimozemskému chování a není tak moc co cítit a co si vzít. Also, jak mohli tenhle film nepojmenovat "Kukačka"? ()

Pejda

Na začátku jsem si říkal "aaaaa konečně, to bude něco zajímavého", ale postupně to nadšení ze mě prchalo pryč. Škoda. Úplně to zazdil útěk "syna" kamsi, tím že si nadzvedl chodník a zalezl do vzniklé díry....no doprd... to snad neeeee tohle. A horor to není ani náhodou. 30% ()

Damnsinead

Na předměstí v americkém stylu (i když tenhle nešvar se rozmáhá i v Evropě, fujtajbl) se zasekne mladý páreček, který dostane na výchovu rozkošně slizké dítko. Chlapeček, kterého se ani nenamáhali pojmenovat, roste jak z vody a každým dnem jde nedobrovolným rodičům víc a víc na nervy. A proč toho spratka nezabili, dokud byl malý, zůstává záhadou. Stejně jako vysvětlení, co je ten kluk vlastně zač, proč neprozkoumali sousední domy, proč nikomu nerostou vlasy, a kde vzal Jesse Eisenberg kvalitní nářadí, které se ani po usilovném kopání neztupí. Vivárium je nepříjemná  a místy až ubíjející podívaná, jako stvořená do karantény. Jestli je to alegorie na konzumní společnost, nevím, já si to vysvětluju takhle: Vyhněte se předměstí s barákama jak přes kopírák.  A dobře si rozmyslete, než si pořídíte děti, protože ty vás nejspíš přivedou do hrobu. ()

PISTA226

5,5/10 Ach ty horory... nejsem příznivec hororovek, protože se mi zdají nejen všechny stejné, ale prostě takové neumělecké. Tohle to je ještě strašně depresivní hororovka a depresivní filmy nemusím už vůbec. Ale i přes tohle všechno, ten zbytek nějak ušel. Tohle bych spíš hodnotil podle té opravdu temně zlé depresivní atmosféry. A atmosféra dělá 3/4 filmu. Včem je to tak depresivní? No asi v tom, že krom prvních pár minut na začátku filmu tu jsou snad jen 4 lidé a jinak nic, je tu opravdu dost prostoru pro představení stereotipního dospěláckého života, ze kterého není úniku. Občas mě trochu otravoval přístup a myšlení Jesse Eisenberga, který tu řeší problém tak, že ho vůbec neřeší a divák to od začátku ví a tím v celým filmu ztrácí naprosto celý svůj prostor a na obrazovce zůstavájí už jen 2 postavy a jelikož jedna je ta zlá, tak to už není moc zajímavé. Ano, divák se tu od začátku snaží zjistit, co se to sakra děje, ale ani to mu film bohužel nevysvětlí. Ano jsou tu nějaké náznaky třeba mimozemšťanů, ale když vidím něco takového, o čem je doslova celičký film, tak bych chtěl aspoň nakonci zjistit, co to je. Jelikož se děj odehravá na pravě jednom identickém místě, tak se tu opět po dlouhé době koukání člověk, i přes to, že o tom je film, začne nudit, prostože to nejen není většinu doby nijak víc strašidelné, ale depresivní, ale prostě se tu nic neděje. Celý příběh bych nohl schrnout do pár vět. Rozhodně je to zajímavý nápad s tím prostředím a tak, ale i to nemůže stát samo na sobě. To jak fungují ti tvorové a jak dokáží procházet prostory mezi lidmi, ktere nalákyli bylo hustý a zajímavý. To dítě bylo taky zajímavé, ale opravdu není příjemné, když tam ceký film jen otravně řve, je to otravné. Celkově bych to shrnul tak, že tohle není moc strašidelný horor, nuda, všechno, pořád dokola, deprese a nevysvětlení přiběhu. Ale Imogen Poots byla super ()

Jansuper odpad!

Nechápu to hodnocení, tohle je taková strašná nudná píčovina, no jako ten nápad není špatný, ale kdyby se to trochu lépe využilo a bylo to nějaký zajímavý napínavý přežívání, ale to ne, udělali nesmyslnou volovinu, nudný, bez emocí s minimem nějakého napětí a takřka žádné atmosféry, nebál sem se, sice ten pocit zní děsivě i ten námět ale film to tak dobře nepředává, na začátku uvažuji nad 2 - 3  hvězdami pak to klesne na 1-2 a konec to totálně pohřbil, nejhorší hororový konec který sem kdy viděl, rozuzlení totálně na hovno a nesmyslný blbý, ve filmu tucet otázek které nebyly ve filmu zodpovězeny, nechci tu ale vůbec nic spoilerovat abych vám hned nezkazil chuť se na to kouknout, i třeba jen ze zvědavosti, myslím že scénárista a režisér jedou na nějakých drogách, nemůžou být prostě v pořádku, a ani vůbec nechápu název toho filmu co to znamená a proč se to tak jmenuje ()