Bruno (Vincent Cassel) vedie spolok pro autistické deti a dospievajúcich, ktorých prípady sú tak komplikované, že ich všade odmietajú. Jeho najlepší priateľ Malik (Reda Kateb) učí mladistvých zo sociálne slabých rodín, ako sa o takéto deti starať. Už vyše 20 rokov žijú Bruno a Malik vo svete ľudí, s ktorými si spoločnosť nevie poradiť. Napriek tomu ich neopúšťa optimizmus a zmysel pre humor. Bohužiaľ však hrozí, že Brunova organizácia bude zrušená, pretože jeho osobitý prístup sa nie každému páči. Brunovi a Malikovi tak nezostáva nič iné ako presvedčiť úrady, že ich práca má zmysel. (Magic Box)

Pozerac

Bolo to moc, moc pekné, dojemné, skvelý kasting, až dokumentaristický pohľad na problematiku, takže hľadať nejaký príbeh nemá zmysel, vytlačilo mi to slzu do oka. Tento film ozaj pochopí len ten, kto vie, ten kto to zažil a ten kto rozumie a chápe aké je asi ťažké a emocionálne náročné žiť s niekým blízkym, kto je autista, prípadne má poruchu z autistického spektra. Napríklad Čuk Rorýs to chápe dokonale, zo srdca mu prajem, aby mu lekár oznámil že kaposiho sarkóm je momentálne jeho najmenší problém ()

BIG.NINE.CF

Neskutečná oddanost těchto lidí téhle věci je neuvěřitelná. Za cenu nulového osobního života pomáhají lidem, nad kterými společnost mávla rukou a zavírá oči. A pak přijde pár úředníků a chtějí vidět diplomy a povolení. Zajímavý náhled do této problematiky se strhujícím Vincentem v hlavní roli. ()

Moco

Jen málo snímků člověku vhrkne slzy do očí a jen málo podobných výjimečných příběhů napíše život. Tento snímek má v sobě skutečnou naději, a tou nadějí jsou ryzí projevy lidství. Něco takového natočit je jako přinášet zprávy z veliké hloubky, z vnitřního osobního neviditelného světa. Za mě - myslím, že tohle je smysluplné naplňování poslání filmové tvorby. ()

andydufrsn

Je to vlastně úplně bez děje, je to vlastně dost syrové, ale přesto je to skvělé! Úplně bez patosu, bez příkras a zbytečných vedlejších dějových linek. Prostě nádhera. Navíc nutno podotknout, že by mě nikdy nenapadlo, že Vincek Kaslík je schopen takovéhohle výkonu! ()

Orech

Vincent prekvapil. Úplne iná úloh, než doteraz som ho videla. Ale ako vždy- excelentný... Film ma šokol. Zčasti akoby dokument, hlučný, náročný na postreh, rýchle scény a nestatická kamera, humor schovaný za ťažké obrazy ľudských bytostí, ktoré síce žijú aj medzi nami, ale radšej ich nevidíme. Autisti, deti z ulice... Spracované silne emočne, iba zdanlivo sa dej-nedej kĺzal po povrchu, aby k záveru dospel do cieľa - nastoliť vám v duši pár otázok... ()

EricNor

Nakache a ten druhy typek si vybiraji tezka temata. Nedotknutelni jsou skveli a Svatba je hodne specificka a vymyslet film tak, aby drzel pohromadě a daval smysl byla fuska. Vyjimecni jsou pro masoveho divaka asi nejhůře uchopitelni, presto maji mnoho co nabídnout. Netusite, co se tam asi muze dit, ale deje a porad a je to zajimave, jen to neni jak ostatni filmy. Epizody ze zivota pecovatelske sluzby, co se stara o lidi, o ktere se nikdo starat nechce. Tezky udel a dvojice na prvni pohled nesourodych "manazeru" to kociruje jak se da a pres vsechny překážky to nevzdava. Je to jistojiste neziskovka, coz je pro mnohe sproste slovo, ale tady je onen nezisk vykoupeny nekonecnou reholi a absenci osobniho zivota. No a ono je to skutecne - opet titulkova sekvence se skutecnymi protagonisty jako u Nedotknutelnych. Doporucuji. ()

horcrux7

Film samotný má jasné posolstvo, to je bez debaty, ale komédia to nie je. Bohužiaľ. Hviezdičky neprideľujem zo subjektívnych dôvodov. Inak plus za formu. ()

majorzeman13

Realistický,silný,civilní životní snímek. Frantíci opět zabodovali. Režisérské duo Nakache a Toledano po Nedotknutelných zase válí,ale ty se my líbili více tedy. Vincent Cassel a Reda Kateb jsou ve svých rolích skvělí.Smutné a dojemné zároven....... ()

Crocodylus

Vystiznejsie sa to popisat neda: "Kokakolou a sdruženými barvami Benettonu poháněná sluníčkářská sci-fi báchorka o tom, jak altruistický žid s ještě altruističtějším islamistou Korán v Tóře dokonale integrují a asimilují nepřizpůsobivé čokopřistěhovalce a kriminální bílé socky v péči o importované i tuzemské mentály. Tolik ke komediálnímu podtextu. Jinak hovno lidský příběh!" verbal ()

Zravocado

Moc se mi líbil příběh i děj. Skvělé výkony herců. Nejprve jsem ani neměl chuť se na něco takového podívat. Po chvíli přemlouvání jsem se ale podíval a kupodivu jsem se díval až do konce (pravda, s menšími přestávkami na sledování FB na mobilu...) Hodně zajímavý příběh o pomoci autistum jinak než medikamenty. Filmu dávám 5 za zpracování a je jen obrovská škoda, že taková není i realita, kde bohužel takové sluníčko-sekty jen polykají obrovské sumy od dárců a státu a na péči o lidi a nedej bože snad autisty, nevynaloží víc než jeden pohled skrz prsty. Kdyby ten film byl podle pravdy a kdyby takhle fungovala každá organizace, tak bych po shlédnutí tohoto šel a hned přispěl ať už finančně nebo přiložením ruky k dílu. ()

Klimajzo

Pan Toledo a Nakache to zase zvládli a skoro překonali sami sebe, dost jim k tomu pomohl pan herec Vincent Cassel, který si střihl roli jako dělanou jako pro Hanske, kdyby to byla americká produkce. Ale není a my můžeme jen slavit jak si zase Francouzi sáhli na lidskou stránku. Finální část z písní od Grandbrothers, kdy konečně dojedeme do poslední zastávky metra a přečteme se titulky jak to vlastně dopadlo mě přesvědčilo, že pět hvězd je akorát. ()

Hidoshito

Vydržel jsem 50 minut a dál to prostě nešlo.:( Je asi sympatické, že se tvůrci geniálního díla Intouchables chtěli posunout k ještě závažnějšímu tématu, ale tohle jako drama/komedie bohužel ani trochu nefunguje. ()

lineker

Síla filmu je v úpřimnosti, obyčejnosti, které bez zbytečného patosu dávaji na odiv práci lidí, kteří se nikdy nedočkají státních vyznamenání, nebo velkých titulků v periodikách. A kteří by si je kurva zasloužili! ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů