Síla psa

• Veľká Británia The Power of the Dog (viac)

Charismatický, ale despotický majitel ranče se chová krutě k bratrovi, který si domů přivedl novou manželku a jejího synka. Jenže pak se stane něco nečekaného. (Netflix)

john.h

Je zajimave, ze kdyz toci film zena, temer vzdy tam musi byt nejaci latentni buzici a zzenstili roznezneli typci. Kdo homosexualitu skryva bylo pritom dost citelne uz od prvnich minut. Obrazky jsou ale moc hezke, je to fajnove zahrane a homonadech tomu jiste nejakeho toho Oscara prihraje, protoze tam to tak maji radi. ()

papadoce

Od režisérky Piána a filmu s nasobnými nomináciami na cenu akadémie som očakával rozhodne ďaleko viac. Ešte že sa tohto nedožil Bronco Henry. Príbeh síce dával zmysel a atmosféra ranča tej doby bola natočená dobre, ale celé to bolo rozťahané, s nie práve vycibreným soundtrackom a v podstate dve hodiny o ničom dokonca bez vygradovaného záveru hoc, mladého plán bol vskutku dobre vykúmaný to treba uznať. Jednotlivé scény mi prišli nedotiahnuté najmä v zmysle, že: mali sme tu tvrdú alkoholičku ale dopad toho na film bol prakticky nulový, mali sme tu ukrývanú homosexualitu ale dopad bol opäť nulový, mali sme zakomplexovaného despotického bossa ranča, ale jeho dopad bol úplne nedotiahnutý a tak ďalej a tak ďalej. No poviem vám takto, že Bronco Henry by takýto film natočil tisíckrát lepšie. Dám dve hviezdy, ale len preto, že by si ich určite želal Bronco Henry na každé zo svojich ostrohov. Bohužiaľ hviezda na sedlo Bronco Henryho sa už nezvýšila. A neviem či som to už spomínal, ale Bronco Henry by ….. ()

Taffey

Mám rád pomalu se táhnoucí filmy. Nepotřebuji nářezy, honičky a podobné věci. Nicméně u Síly psa jsem u bedny zanechal manželku a šel upravovat fotky z Madeiry.  A to po cca 30 minutách. Tento film má jedno velké plus. Je to vynikající lék na insomnii. ()

Dejvecd

Jo... teda nie... teda ja neviem. Ono to vyzeralo strašne zaujímavo a vo výsledku to aj bolo zaujímavé a ja by som sa aj skvelo bavil, lenže tomu chýbalo dobré prevedenie. Herci sú skvelí, vizuál na mňa skvelo zapôsobil, ale všetko ostatné ide nejako mimo mňa. Postavy sú také polovičaté. Aj keď tu máte skvelých hercov, tak ja som si buď k postave nevytvoril žiadny vzťah, alebo som ju skrátka nemal rád. Aj keď na to aby si človek k nejakej z tých postáv vytvoril aspoň nejaký ten vzťah je tu dosť priestoru, tak je to všetko zmetené strašnou neľudskosťou postáv, alebo tým že ich osobnosti sa tu nepochopiteľnými spôsobmi menia a otáčajú o 180°. Vlastne všetko to tak súvisí s tou neľudskosťou, pretože správanie postáv tu skrátka nedáva zmysel. Sympatická mi tiež žiadna z nich nebola. Tiež som mal taký divný pocit s tým, že k postavám, ktoré asi určite mali pôsobiť zle ("záporácky"), som mal o dosť väčšie pochopenie, ako k tým čo tu v podstate boli "dobré". Čo sa týka príbehu/deja, tak som dosť sklamaný, pretože aj keď ja sa považujem za človeka, ktorý ocení tiahle a dlhé filmy, tak tento film sa na môj vkus tiahol až moc a na to, že sa tiahol neukazoval prakticky nič. Dej by sa dal tým pádom obsiahnuť v jednej vete. Vlastne ak to nejaký ten dej malo, pretože mne sa zdalo, že to proste plynie od niekadiaľ... nikam. Hovorím od niekadiaľ pretože minimálne štart (prvých 10 - 15 min.) bol dosť sľubný. Nakoniec ani neviem čo mám cítiť, pretože ani poriadne neviem čo som pozeral. Chválim vizuál, tiež asi môžem pochváliť herecké výkony, ktoré boli fakt dobré, len jediný problém je v tom že v podstate ani neviem, čo tu herci hrali. Čo sa týka ostatného, tak ani neviem ako sa k tomu mám stavať. 5/10 ()

Mkartaylas56

Ve své podstatě kvalitní a neotřelý snímek s dobrou atmosférou, hudbou, prostředím a hereckými výkony. Bohužel to, co je spokojenými recenzenty vychvalováno nejvíce, scénář, jako jasné pozitivum brát nemohu, protože abych pochopil podstatu a smysl příběhu, tak jsem se musel obrátit na jiné zdroje, což dle mého není tou nejlepší vizitkou. A je to každopádně škoda, protože v případě, že bych pochopil všechny souvislosti sám, tak bych hodnotil výrazně vyššími čísly. Takto se z mého subjektivního pohledu musím spokojit s takovým lehkým nadprůměrem a s názorem, že kdyby byl film natočen alespoň trochu "diváčtěji", tak by mohl být bez problémů v červených číslech. 60% ()

iz67

Vůbec nevím, co si o tomhle kousku myslet. Protože se v půli z jednoho filmu stane úplně film jiný? Spoilery: První část je temná a nepříjemná. Stejně jako když se blízko vás objeví něco, co je temné, co nemůžete předvídat, jen tušíte, že si to jede podle vlastních pravidel, která kašlou na ty vaše.  A pak se z toho najednou stane utahaná, zpomalená, psychologizující sračka. ()

PlysovyMacko

Film je dejovo veľmi riedky a pomalý. Pri pozeraní som trosku trpela a čakala ako sa to rozbehne. Jeden z bratov rancerov si privedie domov nevestu, ktorú druhý z bratov neznáša rovnako ako jej syna. Po čase si k chlapcovi nájde vzťah a naučí ho kovbojskym veciam. Pochopila som správne, že bola tam naznačená homosexualita hlavného hrdinu? Páčila sa mi kamera, atmosféra a Benedict bol skvelý. ()

Pete

Musím uznat, že Síla psa je rafinovaný film, který umí vytvořit napjatou, nepříjemnou atmosféru vztahů mezi nesympatickými postavami, pohrává si s divákovým očekáváním, a k překvapivé pointě se doklopýtá neobvyklými cestami. Věřím, že Campion ho natočila tak, jak chtěla, nicméně jsem přesvědčen, že to šlo udělat zábavněji, aniž by musela příliš slevit ze svých uměleckých ambicí. Nezapomenu jí, jak jsem se minimálně půlku času nudil u pěkně nasnímaných, nicméně vcelku zbytečných a prázdných scén, neviděl v tom žádný smysl, těžko se mi na to dívalo, a cítím se tak trochu podveden - zkrátka a dobře, nemám tenhle její nepříjemný, podvratný kousek rád. Žánrová neuchopitelnost mi vůbec nevadí, jenže tohle je western jen prostředím, na psychologické drama má nedostatečně prokreslené postavy a žádný pořádný oblouk příběhu, romantické či vtipné momenty tam vůbec nejsou, a thrillerem se to stává vlastně až po skončení. ()

Midar

To byl ale sranec. Vážně obdivuju lidi, kteří to byli schopni zhlédnout na jeden zátah, aniž by neusnuli. Kvalitnějšího Oscarového adepta, aby člověk pohledal...bože. Všechny ty Oscarové nominace jsou absolutním výsměchem zdravého rozumu...hovno zabalené do hezkého vizuálu je pořád jen hovnem. ()

adamix

Na tohtoročných Academy Awards budú padať ocenenia jedna radosť. Z hľadiska herectva by šlo o spravodlivé udelenie, ináč vôbec. Ale veď všetci vieme, ako to dopadne... Benedict tu hrá špinavú a neľudskú kreatúru, ako kedysi Fassbenderov otrokár z McQueenovej oscarovky, akurát o čosi miernejšiu a namiesto vystrašených černochov tu terorizuje švagrovú so synom, pokiaľ sa nezačne o jej syna zaujímať a vtedy film začne byť konečne zaujímavý. Prvá polovina nudná, kochal som sa iba nad nádhernými zábermi a zvažoval, či to radšej nevzdám. Záver prinesie neuspokojivé zakončenie len z dôvodu, aby to vyzeralo, že to malo nejaký hlbší zmysel. A môžu sa sypať nominácie (požehnaný tucet skoro za nič). 2* nedám len z toho dôvodu, že som tento rok videl omnoho horšie kúsky. Za mňa 55%. P.S. - mladý Kodi Smit-McPhee (Mortensenov syn z Cesty) tu hrá tiež zaujímavú postavičku a tento film (síce polovičný) by bol pekným štartom k jeho širšiemu zviditeľneniu. ()

PAVLIS

Levná a těžko uvěřitelná báchorka, která je natočená stylem, jako by šlo o těžké existenciální drama. Navíc studená jak psí čumák. Ideální sběrač filmových cen. Oscarová nominace v kategoriích latentní homosexualita, režisérka a umění. ()

Barghest

Nechápu, co na tom filmu všichni (filmový kritici) vidí. Vždyť je to úplně o ničem a navíc plný nezajímavých nebo rovnou nesympatických postav. ()

Grondal

Akoby tvorcovia navštívili Oscarové švédske stoly, naložili si na tanier zo všetkého, ale nič nezvládli dojesť. Obrovské množstvo silných tém, ktoré sa navzájom prepletajú, ale čoskoro je jasné, že niektoré sú vo filme na silu a nemajú šancu vyznieť. Je to ako esencia oskarových ambícií s cieľom pokryť čo najviac nominácií (aj hereckých), avšak takéto filmy zväčša nedopadajú dobre, verejnosť ich odmietne, pretože vycíti, že to nemal byť úprimný film, ktorý chcel niečo povedať. Bez ohľadu vyššie spomenuté treba povedať, že všetci herci hrajú ako život a viacerým z nich tie nominácie bez problémov doprajem. Koniec filmu potom príjemne prekvapil, pretože po tom, čo ma tento svojim tempom pomaly uspával, zrazu sa niektoré veci spojili a mňa to zodvihlo z polohy ležmo... čo film veľmi potreboval, škoda len, že to neprišlo skôr. Ak vám sedia pomalé drámy, tu by ste sa mohli nájsť, ak ste ale alergický na tvorbu „pre akademikov“, tento film  by vám mohol rovnako spôsobiť anafylaktický šok.  Voľte múdro. ()

Cermicek

Tak mi tak přijde, že od tý doby, co se vydaly notičky na to, kolik etnik a pohlaví musí být zastoupených v bijáku, aby vůbec mohl bejt nominovanej na zlatýho skina, tak se tvůrci předháněj v tom, kterej bude ulítlejší/nudnější (viz např. další nominovaná a hooodně tragická Boží Ruka - tam se aspoň dalo koukat na cecky Luisy Raniery🤤)...Rádoby umělecky se tvářící vyznívá absolutně do prázdna. Benedict camembert se sem vůbec ale vůbec nehodí! Nedělám si iluze, že Kirsten, co vypadá jak strhaná padesátka přišla takhle z bejváku akorát na plac. A korunku tomu nasazuje klouček, kterej si sem odskočil z patýho dílu Adams Family..🙄 Tu jednu hvězdu dávám za Montanu, ikdyž jsem si to kurewsky dlouho rozmejšlel..🤔 ()

Sharleen

Taká 5x vyvarená Skrotená hora bez hory. Niekomu tento druh art-ového filmu sadne, mne nie. Benedict tradične dobrý, ale inak som sa nudila. ()

Tominni

Hodně pomalé drama, kde se toho příliš nenamluví, ale i tak je napětí na venkovském sídla zcela hmatatelné a celou dobu udržuje diváka v napětí, co se vlastně stane. Ne na vše otázky nakonec odpoví, ale to je vlastně dobře, konec je také celkem zdařilý. Výkon Benedicta Cumberbatche je prostě skvělý, stejně jako vizuální stránka filmu. ()

tombarider

Zkrocena hora - pequel:)) na tohke je potreba mit cas a chut. Kdyz tomu date sanci, vymackne vas to z emoci a vyplivne v pulnoci koukajic do orazdna s chuti na cigaro a touhou zajit do antiku pro nejakou  starou cetku. Neveril jsem, ze BC muze hrat desivyho rancera. Kloboucek. ()

RafaKrakal

Skvělé herecké výkony bohužel sráží naprosto zabijácky pomalé tempo, které ze značné části filmu dělá nebetyčnou nudu. Na druhé straně je tato nuda vyvažována hereckým umem hlavních protagonistů a působivým vizuálem. Celkově však jde o zcela průměrný film, který už nemusím vidět znovu. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh

21.03.2024

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)

Ceny BAFTA 2022 - výsledky

Ceny BAFTA 2022 - výsledky

13.03.2022

Dnes večer proběhlo v londýnském Royal Albert Hall udílení prestižních cen Britské filmové a televizní akademie (BAFTA) za uplynulý rok 2021. Průvodkyní slavnostním večerem byla komička Rebel Wilson.… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022