Muž so zajačími ušami

• Česko Muž se zaječíma ušima (viac)

Jozef (Miroslav Krobot) je spisovateľ, ktorý jedného dňa získa nečakanú schopnosť - mimoriadny sluch v podobe zajačích uší. Ten mu umožňuje výborne počuť nielen hlasy ďalších ľudí, ale predovšetkým ich myšlienky... Stretnutie cudzích a vlastných predstáv o sebe samom otvorí Jozefovi oči. Keď mu potom jeho mladá priateľka Katka (Alexandra Borbély) oznámi, že s ním čaká dieťa, Jozef vie, že je to jeho posledná šanca, ako si usporiadať doterajší život a narovnať rodinné vzťahy. Muž so zajačími ušami je tragikomédiou o mužovi, ktorému sa život prevráti zo dňa na deň, ale aj rozprávaním o našich predstavách o živote, aké môžu byť niekedy mylné a zároveň smutné aj komické. (Garfield Film)

bedn1

Pro mě nejlepší Šulíkův film od Zahrady, sympaticky evokující filmy ze "zlatých šedesátých", vůbec nechápu ta špatná/nízká hodnocení. ()

kolodej1

nepotrpím si moc na filmy, z kterých cítím, že si režisér spíš hraje s divákem, než aby vytvořil film pro ně. Ten si ale udělal režisér pro sebe, protože jinak bychom nesledovali film, který je spíše výčtem více či méně bizarních setkání a zážitků, než film, který by někam směřoval, měl nějakou dějovou linku. To by ještě mělo šanci fungovat v žánru komedie, což ale tenhle film není ani omylem ( přestože je zde coby komedie zařazena, což je humornější, než cokoliv, co se objeví ve vlastním filmu ). Docela by mě zajímalo, kdo rozhoduje o žánrovém zařazení filmů. Není zde všechno špatně, jsou tu zajímavé, originální momenty, především kvalitní kamera, ale za mě to celé jako dílo moc nedrží pohromadě. A co je snad ještě horší, přesto, že to není njak dlouhý film, tak má řadu vysloveně nudných míst. Poetika Šulikovi Záhrady mě hodně oslovila, ale tady pro mě toto kouzlo nefunguje. A tak se nedivím, že má zde film tak nízké hodnocení. ()

PTuranyi

Tvorcovia sa snažia poskladať príbeh spisovateľa Jozefa Bernáta ako umeleckú mozaiku zloženú z prítomnosti, ktorá je dôsledkom jeho zničených vzťahov z minulosti, výpovedí jeho najbližších, vlastných presvedčení a jeho spisovateľských predstáv rečou muža so zajačími ušami, hrdinu jeho budúcej knihy. Nápad je to originálny a vďaka tejto zmesi získava triviálny príbeh určitý náboj a morálnu výšku či vážnosť. Ale na atmosféru Davida Lyncha, Martin Šulík nedosiahne. Osobne som čakal temnejší a viac fantaskný príbeh. Produkčne aj herecky je to dobré aj keď sem tam cítiť drobné zaváhanie. 70% ()

keyser

Vyslovené utrpnie. Kŕč slávneho tvorcu, ktorý sa tvári ako nieco iné. Experimentálny film za 1 460 000 eur, na ktorý sme sa poskladali my všetci a to už je na trestné oznámenie za spreneveru. ()

Dharmma

Celkem průměrný film. Lidé skrývají spoustu věcí, a i když vám jsou blízko nikdy nevíte co tají nebo si o vás myslí. V životě nás potkávají těžké chvíle, ale občas je lepší přejít je a jindy je potřeba je řádně vyřešit. Nicméně v současnosti je hlavní nepo**at budoucnost! ()

Slepejsek

Rozhodně nevěřte anoncím, které tvrdí, že hlavnímu hrdinovi narostou zaječí uši. Jestli na hlavě něco má, tak pořádnou horu másla, která se začne roztékat právě ve chvíli, kdy si to nejméně přeje... Josef je spisovatel, který celý život na všechny kašlal. Žil jen sám pro sebe a svoji kariéru, ze života si bral to, co chtěl, a zbytek nechával druhým a ještě si tu a tam přisolil nějakým tím fórkem. Jenže karma je zdarma a tak jednoho dne dožene i Josefa. Právě ve chvíli, kdy se chce konečně postavit životu čelem a chovat se zodpovědně, mu všichni a všechno začnou vracet... Zatímco muž se zaječíma ušima (v jeho povídce?) odchází do hor, žije sám a někde uvnitř miluje lidi i s jejich slabostmi, Josef chce zůstat mezi lidmi, žít s nimi, milovat je a být milován, ale zůstává viset ve vzduchoprázdnu jakoby nemohl tam ani zpět... Muž se zaječíma ušima zůstává optimistickou vizí. Reálný život ale růžové brýle (ani zaječí uši) nenosí. V něm padá víc ran než by muselo. A i ty malé působí víc škody než se ukazuje ve filmech. A ne z každé se trefený vzpamatuje, ne každá se alespoň zajizví... ()

Accuphose

Tak jsem se po 14 měsících dočkal... mrzí mne, že si autoři neodpustili takové věci ,jako je kůň u veterináře a tradiční nižší kvalita zvuku, což je obecně bych řekl, aktuální bolístka většiny českých filmů. Postavy jsou napsány moc dobře, a dialogy mě vysloveně těšily (to ani nepamatuju, kdy bylo naposledy). A ačkoliv je to v uvozovkách obyčejný film dělaný pro televizi, je tam spousta myšlenek, nad kterými jsem se mohl zamyslet :-) ()

njuska

Nudné, zdlouhavé, absolutně nezábavné. A starýho šedivýho pinďoura starýho Kaisera jsem u večeře fakt vidět nemusel :-/ ()

karelkilian

Miroslav Krobot je vynikající herec. Možná ani tak nehraje - často mám pocit, že prostě takový je. Bohužel v tomto filmu jeho talent poněkud zaniká. Když nad tím tak zpětně přemýšlím, marně hledám, o čem to vlastně jako mělo být. Možná jsem jen nebyl naladěný na tu správnou vlnu, ale po tomto filmu zůstane bohužel dost prázdno. Dvě hvězdičky musí stačit. ()

Vaisak

Tenhle film je hodně zvláštní. Když jsem si řekl, že se podívám na tenhle film, tak jsem si myslel, že nevydržím ho dokoukat celý. Ale nakonec jsem ho dokoukal a musím říct, že nebyl až tak strašný. Miroslav Krobot si podle mne zaslouží nominaci na Českého lva a to samé Oldřich Kaiser. Ale to nejdůležitější proč jsem se na tenhle film podíval byla ta schopnost těch uší. Zajímalo mě jak to bude probíhat v tom filmu ,ale na konec to byla spíše vedlejší věc toho filmu a dost mě to zklamalo. Za úžasné herecké výkony dvou hlavních herců, dávám filmu 3*. ()

TOPmoovie

vsetko je v inych recenziach. uz iba: ak chcete postavu, ktora sa stala milenkou, nedavajte tam kronerovu, pretoze taky typ zeny , nikdy nemoze byt milenka. ()

Vlkopec

Bohužel, film přesně naplnil moje obavy. Takhle to dopadne, když tvůrce naloží na sebe, na herce a hlavně na jeden film víc, než unese. Martin šulík naložil moc sobě i Miroslavu Krobotovi. Výsledkem je film, který má výborné pasáže i herecké výkony, ale je tak nevyrovnaný a přeplácaný motivy, které nemají čas a prostor dozrát, že se na to chvílemi člověk dívá s přemáháním. Zvlášť monology hlavního hrdiny jsou nesnesitelné. Méně by mohlo být mnohem více. Takhle je to trochu promarněná šance. Nicméně zaoukrouhluju nahoru. ()

Hombre8

Velmi dobrá kamera a aranžmá záběrů. Celkově kvalitní a netradiční zpracování jinak tuctové pointy, která tímto ale samozřejmě získala na zajímavosti.  Katastrofální zvuk. Chápu, že to byl patrně záměr na dokreslení, ale tohle bylo už fakt moc. Řada pěkných myšlenek, úvah, ale na druhé straně taky spousta zbytečných relací a zbytečně až do odpudivosti protahovaných záběrů. Asi bych nedoporučil pro starochy s pohnutou minulostí, která ke stáří, jak známo, vždy dožene. Po této stránce to moc hezké pokoukání není. Přesto bych dal 4*, nebýt toho vrcholně odpudivého zvukového zážitku. ()

evangelik

Hmmm, čeká dítě s o 35 let starším dědkem? Tak tuhle těžce uvěřitelnou story jsem nedával, ale natřikrát jsem s vypětím sil dokoukal až do konce. Příliš "těžká psychologie". Druhá hvězda snad za toho koně na chodbě veterinární ordinace... ()

Cesty timem odpad!

10 minut před koncem už to nemělo cenu vypínat. Celou dobu mě to bralo poslední zbytky trochu lepší nálady blbýho dne. Nechápu, jak jsem to mohl tak dlouho vydržet. Asi jsem na něco trpělivě čekal a teď se tomu divím. Vlastně teď jsem si vylepšil náladu vzpomínkou na... "von porád čekal, že něco přijde, von porád čekal, nepřišlo vůbec nic" a já mám chuť na kočku Záběhlic a tohle už nikdy. ()

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

17.01.2022

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) dnes oznámila kompletní seznam nominací pro 29. ročník udělování cen Český lev. Mimo to byly během dnešní tiskové konference oznámeny i dvě nestatutární… (viac)

47. Letní filmová škola Uherské Hradiště

47. Letní filmová škola Uherské Hradiště

07.07.2021

Od pátku 6. 8. až do čtvrtečního odpoledne 12. 8. 2021 nabídne Filmovka cestu historickým, současným a česko/slovenským filmem. Do srdce Slovácka opět zamíří hvězdy stříbrného plátna, s nimi dojde na… (viac)