Emily in Paris

• Austrália Emily in Paris (viac)
USA, (2020–2024), 20 h 58 min (Minutáž: 24–39 min)

Tvorcovia:

Darren Star

Lily Collins, Samuel Arnold, Lucas Bravo, Philippine Leroy-Beaulieu, Ashley Park, Camille Razat, Kate Walsh, Charles Martins, Bruno Gouery, Roe Hartrampf (viac)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (22)

Season 1 (2020) (S01)

Tak jsem zase jednou vůbec nevěděl do čeho se pouštím, abych hned v úvodní epizodě zjistil, že půjde o seriál určený spíše ženám, které mají pokud možno kladný vztah k sociálním sítím a snesou i nějaké to romantické (či zcela běžné) klišé. Když jsem se naposled kontroloval, byl jsem vybaven jinak než ženy, k sociálním sítím mám záporný vztah (čsfd je čestnou výjimkou- taky ji nevnímám jako obvyklou sociální síť) a přebujelé útoky na city mi lezou krkem, takže jsem rychle pochopil, že nepatřím do cílové skupiny tohoto počinu. A přesto (asi trochu nadsazeně) hodnotím čtyřmi kousky, protože se mladá "Genesis" taťkovi a mamce fakt povedla, a přestože měl seriál slabší i vyloženě chabé momenty, byl po většinu času sledovatelný (i bez přetěžování mozkových buněk), ale hlavně byl úplně pohodový a překvapivě mi způsobil dobrou náladu. Nevadila mi dokonce ani multikulturní herecká sestava, protože to k Paříži prostě patří a Mindy Chen měla výborné záseky. Zpočátku jsem nevěřil, že to napíšu, ale těším se na případnou druhou řadu. ()

Emily v Paříži (2020) (S01E01)

Pilotní epizoda mě nikterak nezklamala, ani mě nenaplnila bezbřehým nadšením, takže jsem se rozhodl pro své tradiční zahajovací hodnocení. V každém případě jsem v ní našel více kladů než záporů a vcelku dobře jsem se bavil, takže proč ne? Lily Collins se mi zdá být velmi hezká, nebojím se použít dokonce termín krásná, aplikovaný humor mi seděl, jen ty sociální sítě a lov na počet sledujících mě nechávají chladným. Já jsem nervózní, už když mě na ulici sleduje jeden člověk, kdyby jich mělo být víc, to bych asi nevydýchal. / Poučení: Když se střetne francouzská arogance a americká ignorance, bude asi zábava. ()

Vagína není chlap (2020) (S01E02)

Na druhý pokus se tvůrcům podařilo dostat do epizody větší dávku humoru (alespoň podle mého názoru), takže jsem si mohl celou záležitost lépe užít, přestože evidentně nepatřím do cílové skupiny; jednak jsem se pro sichr prohmatal a za druhé nejsem fanouškem sociálních sítí. No, a když mě i tak seriál pro fanynky instagramu a jiných vymožeností baví, někdo musel udělat něco správně. / Poučení: Paříž je město lásky; nenajdeš lepší místo pro ukončení vztahu. ()

Sexy nebo sexistické (2020) (S01E03)

Třetí epizodu jsem si s tichou nostalgií přímo vychutnával. To byly skvělé časy, když ještě Evropu nenakazil americký puritánský přístup. Teď to možná vypadá, že tady hájím mužský pohled na svět, ale je to přesně naopak. Já si myslím, že všechna ta hnutí, která údajně podporují ženy, ženám naopak velmi škodí. To je pořád keců o rovnoprávnosti, k sexu aby měly obě zúčastněné strany i své právníky, žena má právo rozhodovat o svém těle, jasně, a pak se najednou zakážou potraty a o tom, jestli žena donosí, nebo nedonosí dítě, bude rozhodovat nějaký vyžraný zapšklý pánbíčkář. Tomu říkám pokrytectví v praxi. / Poučení: Zpátečnictví a tmářství vždy zvítězí. ()

Je to jenom polibek (2020) (S01E04)

Má hodnocení se ustálila na čtyřhvězdičkovém standardu stejně tak, jako se tvůrcům daří držet svůj velmi dobrý standard v jednotlivých epizodách. I v seriálech se stopáží do třiceti minut na jeden díl jsem už narazil na to, čemu říkám nudná vata, v tomto seriálu měly zatím všechny části lehkost, humor i tempo a všechny posunovaly příběh kupředu, takže já už se můžu jen bavit a těšit se na pokračování. / Poučení: Dej si pozor. Nikdy nevíš, do čeho šlápneš. ()

Falešní přátelé (2020) (S01E05)

A sotva jsem v předchozím komentáři/ recenzi pochválil tvůrce seriálu za udržování slušného standardu, musel jsem jít s hodnocením níž, protože mě pátá epizoda tak trochu zklamala. Děj byl totiž tentokrát poněkud rozpačitý, na můj vkus v něm bylo až příliš mnoho instagramu a méně humoru. A Eiffelovka to fakt nezachránila. / Poučení: Házejí ti v práci klacky pod nohy? Házej je zpátky. ()

Jednoduchá (2020) (S01E06)

Šestá epizoda byla plná návratů. Tvůrci se vrátili ke svému standardu, díky tomu se vrátil i humor, vrátily se firemní záležitosti a vrátilo se i mé čtyřhvězdičkové hodnocení. Některé záležitosti se nevrátily, ale naopak přibyly. Pravda, bez Mindyina hudebního čísla bych se klidně obešel, protože ji radši slyším mluvit, ale počítání smrtí mě bavilo a navíc mi připomnělo, jak jsem se bavil u tohoto filmu: The Little Death (2014). / Poučení: Na smrt se člověk zpravidla netěší, pokud není malá. ()

Francouzský konec (2020) (S01E07)

Pokud někdo čekal od sedmé epizody výrazný artový zážitek, byl pravděpodobně zklamán. Já sice netuším, proč by to někdo od jednoduchého seriálu očekával, ale lidé jsou různí. Já jsem dostal přesně to, co jsem čekal. Vcelku prostý příběh s nenáročným humorem, a právě proto jsem se opět dobře bavil. Tvůrci si totiž ani tentokrát na nic nehráli, jeli si to svoje a bylo to vtipné. / Poučení: Těšíš se na něco? Abys to nepřepálil. ()

Rodinná aféra (2020) (S01E08)

Pravda, firma Savoir se v osmé epizodě příliš nevyskytovala, což by mi za jiných okolností asi vadilo, ale exkurze do vinařství mě až překvapivě bavila. Jak tak tvůrci vybírají "kontroverzní" témata pro jednotlivé díly, jen se utvrzuji v názoru, že správný Američan dokáže najít problém úplně všude, a tam kde ho nenajde, tam ho vytvoří. Ani se nedivím, že má téměř každý Amík svého psychologa. / Poučení: Obáváš se následků? Nic nezačínej, seď doma a hypnotizuj zeď. ()

Americká aukce v Paříži (2020) (S01E09)

V předchozím komentáři jsem napsal, že se téměř celá epizoda obešla bez firmy Savoir, tento díl jí byl zato plný. A já jsem se opět bavil. Vypadá to, jakoby si tvůrci seriálu řekli, že v jednoduchosti je síla, čehož se pevně drží, aniž by situaci komplikovali krkolomnými zápletkami a zbytečnými finesami. Možná to tak nevypadá, ale to, co jsem teď napsal, byla pochvala. Příběh i humor v něm obsažený je nekomplikovaný, což ze seriálu dělá dokonalou oddechovku, při níž si nemusím přehřívat mozkové závity, a to je v tom vedru obrovská úleva. / Poučení: Pozor na Američany s divnými nádržemi na zádech. Japonci a Vietnamci by mohli vyprávět... ()

Vysoká móda, zrušená móda (2020) (S01E10)

No, nevím, závěrečná epizoda první série mě nepobavila tak, jak jsem čekal. Hlavní vinu na tom nese týden módy, takové akce jdou zcela mimo mě, ať už jsou podány vážně, nebo mají být vtipné, protože jsem si o módních návrhářích vždycky myslel (a myslím) svoje. Zbytek byl každopádně v pohodě a uvidím, s čím přijdou tvůrci v další řadě. / Poučení: Když jsem vídával pochybná individua kolem odpadních kontejnerů, netušil jsem, že šlo o fashion week. ()

Season 2 (2021) (S02)

Po první sezóně jsem napsal, že se přes všechny své připomínky těším na druhou řadu, a myslel jsem to vážně. Druhá série mě z veškeré natěšenosti velmi rychle vyléčila. Jasně, Lily Collins byla i tady roztomilá, ale to je tak asi všechno. Oproti předchozí sezóně se ze seriálu postupně vytrácela veškerá lehkost a hravost, ubývalo humoru a přibývalo telenovelových zápletek, které mě mocně otravovaly. Vzhledem k tomu, jaký kurz celá tato záležitost nabrala, tedy můžu prohlásit, že se na třetí řadu netěším a s největší pravděpodobností ji neuvidím. / Poučení: Netlač se tam, kde nejsi vítán. ()

Voulez-vous coucher avec moi ? (2021) (S02E01)

První epizoda druhé série mě věru nepotěšila. Těšil jsem se na nenáročnou oddechovku, u které se hodím do klidu a snad se i zasměju, a ke své hrůze jsem dostal docela otravnou vztahovku, v níž po lehkosti z první řady nic nezbylo. Nevím, co se přesně tvůrcům stalo, nejspíš se začali brát příliš vážně, ale na mě to působilo tak, že se vydali směrem k telenovele. / Poučení: Když nechceš někomu zasahovat do vztahu, tak to nedělej. ()

Jak se dostanu do St. Tropez? (2021) (S02E02)

Proti úvodní epizodě druhé řady se dostavilo mírné zlepšení, pokud se humoru týká, ale příběh výrazně pokulhává za vším, na co jsem si zvykl v průběhu první série. Lehkost a pohoda jsou pryč a zbyla podivná nemotornost, v níž jde v podstatě jen o neustálé rýpání se ve stále stejných vztahových problémech. V komentáři/ recenzi k jedné z epizod první sezóny jsem napsal, že si myslím, že seriál cílí spíše na ženské publikum, ale teď už to vypadá, že se tvůrci zaměřili jen na úzký segment z této skupiny, protože ženy, s nimiž jsem se o tom bavil, nevykazovaly žádné známky nadšení. / Poučení: V sobotu se nepracuje! ()

Bon Anniversaire ! (2021) (S02E03)

Nebudu tady za svini a bez mučení přiznám, že jsem si tam ty humory našel, takže jsem se místy docela dobře bavil. Problém je v tom, že jsem se u předchozí řady bavil lépe a častěji. Zlepšení u mě zaznamenala jen postava Sylvie, která už není tak šablonovitě protivná a jako jedna z mála (jestli ne jediná) mě dokáže pobavit v každé své scéně. Jinak se ale tvůrci ošklivě zasekli a já nemám pocit, že by se z toho mohli dostat. Obě řady mají dohromady osmnáct dílů a já už jsem jich třináct viděl, takže to dorazím, ale žádnou radost z toho už nemám. / Poučení: Když se ti dostane opakovaného varování, zkus se nad ním zamyslet. 3*- ()

Jules a Em (2021) (S02E04)

Už z hodnocení se dá odhadnout stupeň mého nadšení ze čtvrté epizody. Tady mě pobavily jen dopisy a Sylviin sarkasmus, jinak to bylo velké špatné. Tvůrci se stále evidentně drží cesty, která směřuje k tureckému a jihoamerickému pojetí televizní zábavy, a v tomto ohledu byl díl velmi vydařený. Problém je v tom, že o tento typ pořadu nemám zájem, ale nevadí, už musím přetrpět jen čtyři pokračování. / Poučení: Na žebrání ještě nikdo nezchudl. ()

Angličan v Paříži (2021) (S02E05)

Ale do pr...!!! Netuším, proč jsem si myslel, že má druhá sezóna jen 8 dílů. Ještě včera jsem si byl jistý, že už mám před sebou jen čtyři, teď jsem jeden dorazil a čeká mě jich ještě pět. Ughhh... No nic, moje blbost. Páté epizodě jsem prakticky sobě navzdory musel přidat na slabou třetí hvězdičku, protože jasně převyšovala předchozí část, kterou jsem odvojkoval. To ale neznamená, že bych byl nějak spokojen; pořád nervózně čekám, že se odněkud vynoří nějaký Mustafa, Amir, Juan Pablo nebo José Fernando... / Poučení: I v nepovedeném seriálu můžeš narazit na postavu s inteligentním názorem. 3*- ()

Bod varu (2021) (S02E06)

Pokud jde o vtipné situace a humor vůbec, všiml jsem si určitého zlepšení vůči předchozí epizodě, ale faktem zůstává, že celá druhá sezóna citelně zaostává za první řadou. Vleklé vztahové neštěstí pochopitelně pokračuje, jen tentokrát nebylo divákovi předhazováno v každé druhé minutě, což bylo milou změnou. Nedočkal jsem se ničeho skvělého (vlastně jsem ani nic takového nečekal), ale nebyla to ani žádná hrůza. / Poučení: Neslibuj nesplnitelné. ()

Kuchař, zloděj, náfuka a jeho milenka (2021) (S02E07)

Film, z něhož tvůrci obšlehli název sedmé epizody jsem viděl, a i přesto (nebo spíš právě proto), jaký to byl bizár, mě hodně bavil. Tento díl nebyl sice ani zdaleka tak dobrý, ale přesto byl celkem vtipný, dokonce bych řekl, že byl zatím ve druhé řadě tím nejlepším. Většinu zásluh si u mě připsal tyn czarnoskury facet, který dokázal dosud těžkopádný příběh alespoň trochu odlehčit. / Poučení: Trpíš horkem? Najdi si někoho s klimatizací. 3*+ ()

Trable v Champagne (2021) (S02E08)

Osmá epizoda mě po předchozích dvou slušných dílech celkem zklamala, protože se v ní tvůrci vrátili na svůj telenovelový kurz a humor šel zase jednou stranou. No, a protože prakticky chyběl Alfie, byla pro mě jedinou sympatickou postavou jen Sylvie. A vypadalo to, že si Philippine Leroy-Beaulieu svou roli dokonale užívala:-) / Poučení: Pozor na šampaňské! Občas kouše. ()