3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete. Tri dospelé herečky s detskými črtami dostávajú za úlohu, prostredníctvom falošných profilov na sociálnych sieťach predstierať, že majú dvanásť rokov. Vo verných kópiách detských izieb, postavených vo filmových ateliéroch, chatujú a skypujú s mužmi všetkých vekových kategórií, ktorí ich na internete vyhľadali a oslovili. Veľká väčšina z mužov požaduje sex prostredníctvom videohovoru, posiela fotografie svojich prirodzení, odkazy na porno, alebo sa dievčatá pokúšajú vydierať. Dokumentárny film hovorí o strhujúcej dráme troch hrdiniek alias „dvanásťročných dievčat“ od castingu až po osobné stretnutia, kedy sa s predátormi vidia tvárou v tvár pod dohľadom ochranky a šiestich skrytých kamier. Taktiky predátorov sa tak obracajú proti svojim strojcom a z lovcov sa stávajú lovení. (Filmtopia)

Pafnuc

Nevím proč, ale přijde mi, že největší úchyl je tam Klusák. Abych parafrázoval jednoho známého kritika, smál jsem se na nesprávných místech a celkově provar. ()

Ivo odpad!

Běžně existují horká kamna nebo horké plotýnky na sporáku, okna v pátém a vyšším patře, dálnice plné fičících aut atd. Pokud někomu jasně a jednoznačně vysvětlím že když se bude dotýkat rozžhavených kamen nebo sporáku, škaredě si spálí ruku, když skočí z okna, poláme si končetiny (případně rovnou bolestivě vykročí do příštího života) a když bude přecházet dálnici, asi ho srazí auto a on/ona to přesto jdou v pohodě dělat, tak jsou prostě beznadějně blbí (řečeno velmi jemně) a nedá se jim pomoct. Když někomu jasně a beze zbytku vysvětlím aby NIKDY (opravdu nikdy) nereagoval/a na online impulsy jistého druhu, proč to nedělat, co to jsou za úchylové a jaké mohou být důsledky (a nereagovat je přitom velmi snadné, podobně jako asi nebudu reagovat na "milý přáteli, vyhráli jste 5 mil USD v Bill Gates loterie apod., nikdo mě zároveň nemůže nijak nutit abych online odpovídal a někoho trvale vymazat/blokovat/nahlásit je ta nejjednodušší věc během jednoho okamžiku) a on/ona to přesto jdou dělat, tak pak už je to problém jejich beznadějné demence a není jim pomoci (ne problém kamen, okna, dálnice nebo úchyla). 12+ let už není 5 let a jistý stupeň elementární inteligence a myšlení by tu už měl rozhodně být. Pokud ne, asi by chtělo aplikovat nějakou léčbu/terapii/případně pár facek na probuzení. A pak není třeba tvořit podobné naprosto úchylné dokumenty jako tento a plácat se po ramenou i níže ... ()

Sharpooter

Tak tohle bylo ostrý. Klobouk dolů režisérům za nápad a herečkám za to, že to vydržely a za jejich herecké výkony při hraní 12-ti letých děcek. Opravdu jsem nikdy netušil, že internet může být takhle úchylné místo. Já jen doufám, že po tomto dokumentu se téma internetových predátorů alespoň z části vyřeší, stránky které na nich vydělávají se nad sebou zamyslí a policie začne situaci více řešit. Dokument je dobře zpracovaný, ale funguje jenom jako nahlédnutí do situace online predátorů a nic víc neřeší, sice nám řeknou, že vše předali policii, ale mě by třeba zajímalo kolik lidí bylo obviněno a jak byly vyšetřováni. V podstatě vše, co se nevlezlo do dokumentu dodají ve statistikách, což je trochu škoda, ale chápu. Bylo by jajn, kdyby v dokumentu byl lepší/větší závěr, takhle byl konec během 5 minut a já si vůbec neuvědomil, že už jsou titulky. Po shlédnutí potřebuju terapii. 7/10 ()

gemi

Absolutní hodnocení ne za formu, ale za obsah a za vytažení tohoto tématu na světlo. Odporní sexuální predátoři, ke kterým mám nulové pochopení. Nejhorší lidský odpad. Kdyby se mi dostali do rukou, s potěšením bych je vykastroval. Tupým, rezavým nožem. ()

tereez

Bez diskuzí je tohle výborný dokument už jen tím, že otevírá důležité téma a že navíc pomohl potrestat ty nejhorší predátory. Druhá strana mince, která mě nenapadla, dokud jsem se nesetkala s lidmi mimo svou sociální bublinu, je to, že část rodičů tenhle dokument vzala v podstatě jako důvod a omluvu pro to, proč se chovat jako Velký Bratr. Nejrůznějšími keyloggery a tajnými nebo i přiznanými kontrolami telefonu a počítače svým pubertálním dětem preventivně monitorují veškerou aktivitu na internetu, veškeré konverzace s kamarády, omezují je v elektronické/SMS komunikaci s kýmkoliv - a jsou na sebe pyšní, že jsou ti "uvědomělí rodiče, co viděli V síti, měla by ses na to ty blbko taky podívat aspoň 20x a začít taky šmírovat svoje dítě". Z tohohle extrému je mi stejně zle jako z Ústečáka a jemu podobných a zatím nevím, jak s tím naložit, protože se mi zatmí před očima a udělá fakt fyzicky zle, když si představím, že ta děcka v tomhle dlouhodobě žijou. ()

samkko

Teď už nevím zda jsme to sledovali ve škole, nebo jsem si to jako správný pirát pustil doma, protože podpořit český film v kinech.. To bych nebyl já. Na druhou stranu bych ale asi velkou chybu neudělal, protože zde (na rozdíl od příšerných českých komedií) se řeší skutečně vážná věc, o které by se měli lidé, a to hlavně rodiče malých děcek které vychovává internet, dozvědět víc. ()

Nix

Má to cenu komentovat? Je to psycho prostě, kor když máte děti. Ostatní komentáře to vystihují, že nemám co dodat. Hovada to jsou a nezaslouží si aby se s nimi slušně zacházelo a bacha na to hlavně, nikdy nevíte kdo na tý druhý straně je. ()

ForGump

Dobrý a výborně prodaný dokument, ale až příliš tlačící na emoce a působící mnohými záběry na šokované dokumentaristy jako takové velké egoistické představení, jakoby se pasovali režiséři za rytíře, kteří přišli oddaně zachránit svět. Což mi na Klusákovi vadí, oproti třeba Heleně Třeštíkové, která se snaží držet zpět. Ale s obsahem, na který se mnohdy dost blbě kouká, a některé momenty způsobují pocit fyzické nevolnosti a zhnusení, není problém (samotný obsah ale v reálu problémem je a závažný). V Síti ale není až tak příliš vážný a přináší ať už chtěně či nechtěně odlehčené momenty, jenomže způsobem, jakým se dokument v médiích a na veřejnosti propral, tak jsem cítil jeho lehké otupění. A asi nejvíc mě otupil doprovodný klip Tomáše Kluse, ačkoliv na jednu stranu chápu jeho zapojení, tak na druhou nemohl přijít s ničím horším. Ale to jsou jen vedlejší účinky, které ovšem pak mají vliv na to, jak se na celek dívat. 70% P.S. Velmi mě mrzí, že jako je propíráno V Síti, nebyla propagovaná i Dálava Martina Marečka, o níž si myslím, že je ještě lépe natočená než tento Klusákův egokoncert. ()

topi80 odpad!

Prostě Klusák. Hraný "dokument", v němž tři dospělé ženy jakoby přestírají, že jim je 12, což vypadá stejně důvěryhodně, jako když si třicátníci Hrzán a Hanzlík střihli v seriálu Byl jednou jeden dům puberťáky. Shodnou náhod se z jedné z nich vyklube o pár let později štětka. No, a Klusák pak točí skandální odhalení, jakože nějací úchylové těm ženám uvěřili, že jim je opravdu dvanáct. Kdo zná Klusákův styl práce, myslí si svoje. Pokud chce být tvůrce za borce v oblasti odhalování pedofilie, nechť zkusí natočit dokument (který ale bude skutečný dokument) v prostředí našich milých muslimských spoluobčanů, Pak si vyslouží zaslouženou úctu. ()

V1ctor_

Konečně povedený dokument, jenž vychází z dílny Víta Klusáka a Barbory Chalupové, pevným srdcem doufám, že si film našel diváky i v zahraničí, pro mne film nepřinesl, žádné novinky ohledně nebezpečí na internetu, film není pobrán ani fenimisticky, což mě z důvodů, že se jedná o film ve, kterém vystupuje hlavně ženske obsazení, teší. Sám jsem byl na verzi od 15 let, a tak nemohu povídat o osekané verzi tohoto dokumente, jenž je zaměřena spíše pro mladší publikum, celkově to funguje mnohem lépe než běžná prezentace o nebezpečí na internetu, jenž provozuje škola. Snímek toho obsahuje fakt hodně, od prvků dokumentů až po vtipné momenty, kdy se člověk může smíchem rozkrajet nad lidskou hloupostí. ()

tlesk

Tento film nejen, že uběhne jako voda, ale nechá vás silně rozladěné a emočně rozhozené. Tématem i provedením. Dokumentu V síti by se zajisté daly vytknout dílčí momenty, jako příliš hlasitá hudba po předcházejících klidných střizích, bulvárnost tématu (ta je ale zrovna tady – aby se téma nezamluvilo důležitá), nebo odlehčené scény, u kterých se smál celý sál (upřímně musím ale říci, že jsem je při zhnusení z vážnějších částí filmu potřeboval a nebýt ve filmu odlehčených, nebo jednou dvakrát i dojemných scén, tak bych asi snímek dokoukat nezvládl). To vše jsou ale maličkosti. V síti je nejen nesmírně silný zážitek, po kterém vám možná bude trochu či více zle (psychicky i fyzicky) a budete asi potřebovat panáka, ale i důležitým dokumentem, o kterém se (snad) bude ještě nějakou dobu mluvit a když jeho druhá, dětem přístupná verze třeba jen pomůže několika dětem dávat si na netu pozor, bude to hodně… ()

hazdrova

“A co je to ten klirotis?” Okno do sveta detí, ktoré sme doteraz otvorené nemali, sa nám teraz otvára dokorán a my už to nemôžeme nevidieť. Chvíľu je to možno nasmiech, potom do plaču a zhrozenia. Som generácia, čo sa tomu vyhla možno o päť rokov. Teraz vravím, že sa ma to netýka, že by som to nikdy neurobila. Detská hlava je však iná, naivnejšia. Film skvele ukazuje bezohľadnosť predátorov a ich prepočúvanie, koľko majú dievčatá rokov. Sila. 4* ()

IvonaK

Tak jsem byla zvědavá z co tak do nebes vychvalovaného dokumentu vyleze a byl to úplně obyčejný dokument a skoro i podprůměrný. Celé je to jenom o tom, že muži předvádějí na skypu dvanáctkám svojí erotiku a oni jsou z toho vyjevené. A kde byl ten slibovaný snapchat? Po celou dobu se tam dřel jenom Skype a facebook tam byl taky jenom na otočku. ()

Knor

Určitě bych chtěl tvůrce pochválit za otevření tohoto problému a ukázku lidských odpadků, o kterých spousty lidí možná netuší. Velkou poklonu také pro všechny tři odvážný holky, který to určitě neměli vůbec jednoduchý a asi z tohoto projektu nevyvázly bez psychický újmy. Už naprosto chápu označení ,,predátoři" , některý z nich byli i docela vtipný, protože jejich přesvědčování holčiček bylo neuvěřitelný. Zkrátka lidi jsou hovada dementní a toto je další důkaz o jedné z mnoha zvrácených stránek lidské společnosti. Je určitě dobře, že vznikají podobné dokumenty. ()

JohnZ87

Viděna verze 18+, ale hodnocení přidám i sem: Klusák s Chalupovou tak trochu objevili Ameriku, ale spíš naplno obnažili jedno velké společenské tabu. Že je internet plný socáků, paniců, honičů, úchylů a zoufalců, to není nic nového, přesto ale dokument svou explicitností dokáže šokovat a vyvolat na tvářích méně otrlých diváků znechucené pohledy. Velkou část zachycených predátorů považuji spíše za zoufalce a ubožáky, kteří si tímto způsobem snaží dopřát alespoň nějakou formu uspokojení. Reálně nebezpečných deviantů, kteří se uchylují k podlému vydírání, vyhrožování a byli by schopni reálně někomu fyzicky či psychicky ublížit, je v dokumentu zachyceno méně, než by možná někdo čekal. Klusák se v závěru se štábem vydává osobně konfrontovat jednoho jediného devianta z Ústí, který se vlastně z prezentované sorty pedofilů profiloval jako jeden z těch "slušnějších" a méně nebezpečných, který nikoho nevydíral ani do ničeho vyloženě netlačil. Ten kupodivu štábu dokáže poměrně věcně argumentovat a poukázat na chyby rodičů a určitou "dobrovolnost" dívek. Na to Klusákovi dojdou argumenty a místo využití příležitosti k prohloubení tématu a větší míře edukace směrem k rodičům dětí se zmůže jen na lacinou otázku: "Proč těm dívkám ubližujete?" Tuto otázku pokládá paradoxně pouze jedinému člověku, který vlastně dohromady dívkám ublížil relativně nejméně, zatímco ti nejhorší a nejnebezpečnější devianti, kteří kromě vydírání a vyhrožování dokonce neváhali své výhrůžky splnit (zveřejnění dívčiných intimních fotografií na internetu), tak ti vůbec konfrontováni štábem nebyli. V tomto mě určitá nedotaženost dokumentu trochu zklamala a ani jsme se nedozvěděli, jestli nakonec některý z predátorů skončil reálně v poutech. V každém případě se jedná o velmi odvážný počin, který má potenciál mnohé změnit k lepšímu zejména po stránce osvěty, ale také zcela určitě v mnohých pedofilech vyvolá obavy a budou si teď dávat větší pozor, protože si nebudou moci být jistí, jestli také nakonec neskončí "v síti" dokumentaristů nebo rovnou policie... 80% ()

Jan.Cada1

V dokumentu V síti jsou scény, u kterých se dělá člověku špatně, u některých se zase člověk dusí smíchem a u některých jen žasne nad tím, jak jsou jeho spoluobčani vypatlaní a jednodušší - 50letý Milan s domělým 'klenotem' pod panděrem opravdu moc úrody nesklidí. Výchovný účel dokument bezesporu má. Herečky, které se na několik dní staly 12letými, zahrály skvěle. Obzvlášť se mi líbila Tereza, která si predátory vyloženě mazala na chleba. Ani se jí nedivím, že vybouchla s tím týpkem co jí vydíral, protože předstírat nevědomou před frajerem s IQ rovným brokolici, se fakt asi nedá. Hodnotím 4*, protože mi některé pasáže přišly až moc repetetivní. Účel ale dokument určitě splnil - vyvolal diskuzi. A taky vytvořil prostor pro zábavné internetové meme. ()

Maniik88

Som veľmi rád, že tento dokument vznikol. Veľká vďaka režisérom a najmä mladým herečkám, ktoré museli byť svedkami nepredstaviteľných prasačární. Hrali to ozaj dobre a majú môj obdiv. Tento dokument v nejakej verzii 10++ je super študijný materiál vhodný na premietanie do škôl a besedu s psychológmi. Ja som videl 15+ a teda to vyštvorčekovanie vtákov mohlo byť lepšie. Je to hrozné, keď do pár minút od založenia FB účtu skočia po mladých dievčatách týto zvrhlí predátori. Keď si hneď pred nimi začnú mastiť péro. Proste hlava mi to neberie. Všetkých tých sviniakov by som šupol do basy s vrahmi, pustil tam ten dokument bez zaštvorčekovaných ksichtov a nechal ostatných väzňov do some justice. Dokument je výborné upozornenie aj pre nás rodičov, že sa musíme deťom viac venovať, viac sa s nimi rozprávať a nezavrieť ich do izby na hodiny s počítačom a Skypom.. Dobré bolo, že sa zamerali na pár ksichtov, skúsili im poslať fake fotky a keď začalo vydieranie.. no hnus. Veď tie deti sa môže zabiť. Najhorší bol ten chlapík, čo robí s deťmi školy v prírodách atď.Tým zmrdom by pomohla len kastrácia, potom by sa ukľudnili a mohli by si uspokojovať nejaké iné, menej nebezpečné zvieracie pudy. A nemyslite si, že to robia len nejakí starí zmetkovia z nízkej triedy. Vedel by rozprávať Epstein, akí Clintoni, britskí princi, herci a kadekto má pedofilné chúťky (keby ho nezabili). A aj tie satanistické, viď Pizzagate.. ()

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (viac)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (viac)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán

06.03.2021

Dnes večer byly v rámci svého 28. ročníku uděleny výroční ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA), Český lev. Komorní ceremoniál se tradičně odehrál v pražském Rudolfinu, nicméně z důvodu… (viac)