3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete. Tri dospelé herečky s detskými črtami dostávajú za úlohu, prostredníctvom falošných profilov na sociálnych sieťach predstierať, že majú dvanásť rokov. Vo verných kópiách detských izieb, postavených vo filmových ateliéroch, chatujú a skypujú s mužmi všetkých vekových kategórií, ktorí ich na internete vyhľadali a oslovili. Veľká väčšina z mužov požaduje sex prostredníctvom videohovoru, posiela fotografie svojich prirodzení, odkazy na porno, alebo sa dievčatá pokúšajú vydierať. Dokumentárny film hovorí o strhujúcej dráme troch hrdiniek alias „dvanásťročných dievčat“ od castingu až po osobné stretnutia, kedy sa s predátormi vidia tvárou v tvár pod dohľadom ochranky a šiestich skrytých kamier. Taktiky predátorov sa tak obracajú proti svojim strojcom a z lovcov sa stávajú lovení. (Filmtopia)

Luk Skywalker

Dobré to bylo. Mě to nějak nepřekvapilo ani nešokovalo, jak jsem předpokládal. Duo Chalupová s Klusákem si však zaslouží uznání a uvidíme, kam to místy až přehnané medializování povede (jeden z predátorů snad už dostal tříroční podmínku). Herečky vybrali zajímavé, věk bych všem tipoval minimálně 15, ale to je jedno: bloncka Sabina se mi komunikačně nejvíc zdála na těch 12. Brunetka Anežka neměla dřívější zkušenost s tímto fenoménem, ale aspoň narazila na toho zdravotníka Lukáše, který si opravdu jen chtěl pokecat a ještě ji dobře radil. Zrzka Tereza se teda pěkně rozohnila při setkání s tím Sneakem, který se nebál přiznat tolik úchylek, že by to snad už na nějakou sexuologickou diagnózu bylo. Co se týče stylu natočení, tak je úsměvné, i když se jedná o takové závažné téma. Dále zjistíte na co všechno máme paragrafy, ale v praxi jaksi nefungují čili špatná vymahatelnost práva v ČR, bohužel. A že někteří predátoři se chtějí sejít a zašoustat s mladou, ale většina se jen předvést a vyhonit si. ()

Warlukyn

Trošku jsem nepochopil, proč dělat hrdinu z kluka, co je zadanej a volá si se 13kama a je na ně hodnej (zároveň divnej), ale jinak super práce. ()

Shredo

Poslanie, ktoré mal tento dokument odoslať do sveta, splnil. Morálne dno postarších mužov na sociálnych sieťach nie je žiadnou fámou, ale tvrdou realitou novodobej spoločnosti. Množstvo znázornených pohlavných údov na webkamerách len umocnilo znechutenie a zhnusenie. Mal by tento odkaz ostať hlavne pre rodičov detí, aby si uvedomili aké nástrahy číhajú na internete. Pri odchádzaní zo sálu množstvo ľudí smerovalo do baru na panáka, čo je na spláchnutie najvhodnejšia alternatíva. ()

lasonic

5 hviezdiciek pre tri dievcata (herecky), cely tym, ktory sa podielal na vzniku tohto dokumentu... a pre Lukasa, ktory v tomto dokumente posobi ako sviezi vanok medzi tou zumpou spolocnosti. Nedokazem si predstavit, keby mam doma dieta, ze by sa s niecim takymto stretlo. Hrozne tazke to musi byt pre Terezu, Anezku a Sabinu este aj teraz. Myslim, ze tento dokument im zmenil zivot... ()

Thanoris

Film mě nutí přemýšlet hned v několika rovinách. V první řadě samozřejmě o fenoménu, který se osobně týká každého, komu záleží na bezpečí rodiny. S tím souvisí myšlenka na možná řešení. A hned za ní navazují i myšlenky na objektivitu, autenticitu, na svět, ve kterém žijeme, a velmi rychle se měnící aktuálnost všeho, co se týká komunikačních způsobů. Říkám si, že je toho hodně o čem přemýšlet. Ale rozhodně je to dobře. I kdyby způsob, kterým se nám dokument snaží nastínit nebezpečí dnešní doby, byl až příliš vyhrocený a postup místy nekorektní (vždyť pokud predátoři nehledají děti kvůli pedofilii, ale kvůli snadné kořisti, je logické, že ta nejkrásnější – nejvyspěleji vyhlížející – holčička bude pro takové predátory nejatraktivnější; zároveň přístup dívek působil až přehnaně otevřeně, neautenticky bezelstně a místy až provokativně, ale co já vím o dnešním světě většiny dětí ze své sociální bubliny dospělého), přesto mohu jedině ocenit, že tento film je něčím více než jen dokumentem. Jde zde v první řadě o vyburcování emocí, o pohled z určité strany – správně nasvícený a šikovně sestříhaný – a je to jedině dobře. Pokud to přispěje k všeobecné opatrnosti, lepší výchově dětí a informovanosti rodičů, vše je dovoleno, zvláště, když pravda není ohýbána a překrucována (a já tomu pevně věřím), jen je na ni pohlíženo z toho správného úhlu. A nakonec, nejlepší momenty jsou ty, které nenaplánujete, takže cením i onu symbolickou ironii, kdy kolemjdoucí pes ukáže všem, co si o úchylném predátorovi myslí, pozvednutím nožky u jeho židle... ()

Folky

Ono je fajn, že si lidi uvědomili, že na internetu existují predátoři, ale je smutné, že k tomu potřebovali tenhle dokument. Opravdu nechápu, kdo o tomhle tématu může říct, že je tabu. Když už, tak téma, o kterém bůhví proč nikdo neví. Pro mě osobně ale tohle není novinka, a tak není divu, že mi film nedal moc nového (s vyjímkou toho, jak rychle ho predátoři vytáhnou), jen mi zblízka ukázal, jak to chodí. Ale jo, je to nepříjemná, a chvílemi i silná podívaná, které bych, nebýt podivného závěrečného vstupu, dal i ty čtyři hvězdičky. ()

baiskon108

Ještě než jsem tento dokument viděl, jsem žil v domnění, že e-uchyláci jsou prohnané perverzní lišky, co své oběti loví nenápadně. Proto jsem fakt nečekal, že většina z nich zde přejde tak rychle k věci (rovnou ho vytáhnou). Je to důležitý dokument, protože si snad tyhle polostupidní a nebezpečné existence uvědomí, že si ani na internetu v klidu domova nemůžou dovolit úplně všechno. ()

agassi68

Holt internetje dobrý sluha a zlý pán. Môžeme sa len ticho domnievať koľko takýchto leštičov je u nás. A keď vidím tupohlavé stádo protestovať v čase vrcholiacej pandémie proti rúškam, strácam aj zvyšky ilúzii.. ()

Flavors

Brrrrrrr...je neuvěřitelné, že je tolik ubožáků. Neumím si vůbec představit, že bych něco takového absolvovala ve 12 letech a už vůbec si neumím představit, že by tím měly projít jednou mé děti. ()

Olík

„Síť kolem celýho těla, co tě vomotává na doživotí, polovina mapy víš potřeba je celá když, tě to nutí nestát ale jít“. 3 „herečky“, 3 „dětské pokoje“, 3x3x3x3x3x3x3x3x3 podivných strýčků. V tomto případě bych si troufnul tvrdit, že obsah vítězí nad formou, protože jako investigativní dokument dejme tomu, ale jeho poselství je úplně o několik světelných let jinde. Pustit v kinech, pustit v televizích, pustit v rodinách, pustit ve školách…..a pak ještě jednou dokola. ()

Anduril

Zdá sa mi, že tento film je v dnešnej dobe veľmi potrebný a užitočný. Veľmi teda oceňujem tento projekt a sledoval som ho už dlhšie. Je natočený s veľkou citlivosťou a podáva jasné posolstvo. Téma kyberšikany, predátorov na internete by mala byť známa každému učiteľovi, vychovávateľovi, ale aj rodičovi. Určite by som tú brutálnejšiu verziu nepúšťal mladým do 18 rokov (ochranná známka bola 15 rokov), pretože je to miestami naozaj dosť nechutné. Aj keď výrobcovia použili zahmlievacie filtre. Verziu pre školy som nevidel, ale verím, že tá by pre mladších mohla byť vhodnejšia. Takže naozaj oceňujem veľkú citlivosť natočenia, aktuálnosť témy, zámer a cieľ dokumentu. Verím, že bude veľmi prospešný. ()

stepankoby1

Uplynul čas a já si se svými dvěma hvězdami přijdu pořád zvláštně, tak doplním ještě i komentářem. Dokument samotný si zaslouží tři. Je kompetentně natočený, ale přehnaně dlouhý (proto časem repetitivní, což by opravdu být neměl) a chybí mu struktura. Moc by chtěl šokovat pouhým faktem, že se takové věci dějí. Pokud se mu to u někoho podaří a dotyčný se konečně probudí do moderní doby, tak sice asi nechodí moc na internet, ale v pohodě, alespoň by pak film splnil nějaký účel. Mě ale dost naštval bulvárním marketingem podkopávajícím tentýž účel, KTERÝ JE DOKONCE PODPOROVANÝ TVŮRCI. Ten z celého filmu, a potažmo tématu, když je film pouze poukázáním a jakousi sondou, udělal jednu masivní událost. U obyčejných lidí byla povinnost na to jít do kina, pohoršit se nad nemocnými lidmi a občas to vytáhnout v konverzaci s tím, že "to bylo strašný". U mladších zůstal v hlavě jen jako meme, který si občas připomenou frází "dvanáct, to je pohoda". A to mi připadá velmi nebezpečné u tak vážného tématu. ()

TheSompeque

Dokument V síti připoutal pozornost v podstatě okamžitě po vydání prvního teaseru, kde se odhalil samotný koncept - vzít tři dospělé holky, které vypadají vzhledově na cca 12, upravit jejich vzhled, vytvořit umělý pokoj, založit účet na seznamce a počkat si na reakci. A reakce se dostalo masivní. A to dost rychle. Ozvaly se stovky, celkově až tisíce existencí v letech, kdy by měly pomalu uvažovat o důchodu. A pochopitelně jim nešlo jenom se bavit s malou cizí holkou. (což už je samo o sobě docela divný) Tohle všechno jste mohli vyčíst z trailerů. Jaké to teda je? Pro mě to byl hodinu a půl dlouhý pohled do komunity, která bohužel existuje a ani tenhle dokument jí zcela neeliminuje. A to ani není smyslem. Hlavní bylo poukázat na to, že se téma pedofilie nevytratilo, naopak, že tu stále je a jak je vidno v dokumentu, v míře, kterou jsem ani já nečekal. Když se koukáte na V síti, tak v podstatě můžete sledovat jak se tahle absolutní spodina lidské existence chová, jak slabými duševními bytostmi jsou a kam až můžou zajít pro své sebeuspokojení. Naštěstí jsou ti geronti zacenzurovaní, takže nic neuvidíte, krom jejich úšklebků a očí, když vidí svou novou kořist na Skypu, což už samo o sobě stačí k vytvoření nepříjemného pocitu, který budete při sledování mít. Není mi po zhlédnutí úplně dobře, což by mělo být, zároveň dokument není o tom, abychom vzali vidle s pochodněmi a vyrazil na masivní lynč pedofilů. Spíš se snažili dostat do míst, kam by se bez hereček nedostali, (doslova) to zdokumentovat a ukázat to všem. Teď k samotným herečkám. Na nich jde asi nejvíce vidět, jak se může takové setkání s pedofilem stát fatálním pro malé dítě. V průběhu dokumentu se mění. Na začátku ještě pořádně neví koho vůbec skrz monitor poznají, co všechno uvidí a v podstatě mají z toho srandu. Postupem času se ale jejich psychika stává méně a méně stabilní a další hovory jsou pro ně nepříjemnější. Ačkoliv měly skrz chat od tvůrců pokyny co mají říct, jak reagovat, tak přesto bylo na nich, co řeknou. A přesto to fungovalo. Asi nejvíc působivá část je ta, kde dojde k osobním setkáním. Tam jde nejvíce vidět jak slizké a obludné existence byly na druhé straně hovoru a jak jsou v reálném životě absolutně nepoužitelné. A že bez jakéhokoliv ostychu svoje touhy netají ani venku. Děkuju a zároveň neděkuju za tenhle dokument. ()

Mara97

Klusák opět exceluje. Jak už se stalo u něho zvykem, opět se jedná o aktuální celospolečenské téma se silným dosahem do médií, na konci nesmí chybět velkolepé diskuzní finále. V síti je tak skvělý počin s poselstvím, že by se snímek mohl i výrazně dostat za hranice. Nechutné, ale osvěženo o prvky komedie, které dávají celému dokumentu jedinečný nádech, díky kterému se poté nelze divit tak skvělému hodnocení. Herečky jsou vynikající, zajímavý je rozhodně fakt, že jedna z nich je vnučkou federálního premiéra Petra Pitharta. Ačkoli je film nechutný a snad každému normálnímu jedinci se po jeho zhlédnutí bude chtít zvracet, jsem obzvláště rád za jednu věc - tento problém tu je, dlouho existoval, teď se rozhodně medializuje a snad se tomu bude věnovat pomocí některých programů i MŠMT, aby se nějak vyřešil. A snad si i společnost uvědomí, jak to se sexuálními úchylkami ve skutečnosti je - že to nepostihuje jen duchovní, jak se nám snaží média namlouvat, u nich se jedná jen o 0,001 procenta kléru - mnohem vyšší podíl je ovšem u skautských vedoucích a dalších pracovníků, co přichází do každodenního kontaktu s dětmi a na které si dodnes nikdo nedovolil vznést i menší náznak pochybnosti, že něco není v pořádku. Doufám, že se česká justice toho nebude bát a uvedeným predátorům dá exemplární tresty odnětí svobody. ()

Vabr

Opravdu nejlepší český film (pokud chcete tak dokument)! A tohle se asi už jen tak nepřekoná! České filmy jsou podle mě romanticko-komediální hovadiny, které je utrpení sledovat. Nesnáším české filmy, ale tento mě velice nadchl. Šli jsme zase s kámošem. Zkusili jsme to na verzi od 15 (je nám 14) a vyšlo. Na verzi od 12 by se mi tolik nechtělo. Je neuvěřitelné, jak odporné to je, ale zároveň se opravdu hodně nasmějete. I když jsem se smál, bral jsem to vážně. Líbí se mi 3 základní části filmu - chatování, schůzky a zpovídání jednoho takového. Část s chatováním mi přišla trošku dlouhá. Líbil se mi začátek dokumentu - intro, pohovory se slečnami a vybavování pokojíčků. Hudba byla super. Je dobré, že stále dokola nejede jen to chatování a stane se i něco nečekaného. Slečny hrály přímo skvěle a jejich vzhled byl dost trefný. Za mě se nejlépe jako 12 letá holka chovala Tereza Těžká a mluvením s nejvíce podobala Sabina Dlouhá. Všichni na tomto filmu odvedli kvalitní práci a na tohle jako český film jsem opravdu hrdý. Tohle by měli dát do zahraničí. Dal bych tomu 4 hvězdy, ale kámoš a brácha by dali 5, tak dávám 5 hvězd. Myslím, že toto bude nejlepší film v kině za rok 2020, pokud ho nepředčí Neviditelný nebo Halloween. VYHODNOCENÍ: TY RÁDA UBLIŽUJEŠ LIDEM?! ()

FilipStinef

Tenhle film jsem si musel nechat pár dní uložit v hlavě. Jenže nad tím filmem přemýšlím stále a myslím, že na něj jen tak nezapomenu. On to sice asi není dokument tak, jak bych si podle nějaké "definice" dokument představoval, ale zato mě tahle fůra zacenzurovaných přirození na plátně překvapivě chytila a nepustila. Upřímně nevím, co od toho tuzemští tříhvezdičkoví hodnotitelé čekali, že se dozví, když už bylo předem jasné, že to takhle nějak dopadne. Jenže kolikrát se vám stane, že musíte znechucením sklápět oči z projekce, že se u dokumentu smějete a že žasnete nad tím, jak si sympatická děvčata mažou na chleba slizké čtyřicátníky? Dlouho se mi nestalo, abych jel se zatajeným dechem domů z kina a ještě dalších x dní uvažoval nad tím, co jsem to viděl. Myslím, že V síti vás po všech stránkách nadchne a v nějakém zvláštním smyslu si ho užijete. ()

ROBOTER

Pobavil jsem se náramně, půlku filmu jsem ležel v sedačce v křeči. "Ááále, něco jsem tady leštil..." Je to celé prvoplánové, očekávatelné, žádné nové zjištění nepřinášející, ačkoli celkem hezky sestavené, s právě odlehčujícími vtipnými scénami... Předně tedy nechápu, jak se toto dílko může snažit nacpat do kategorie "dokument". Je to asi, jako by americká stanice měla natočit dokument o Talibanu... Je to celé ploché, černobílé, natočené tak, aby to té hloupější šedé většině naší populace, která tento film nakonec v kinech zaplatí, ukázalo na jednoznačného viníka, kterým je šedesátiletý mírně retardovaný obtloustlý hlupák z nějaké periferie, který notabene (navzdory právním paragrafům) není pedofil, když honí nad dospělými ženskými, u kterých každý asi vidí, že jim 12 není... To všechno má ještě podtrhnout uši drásající sugestivní hudební podkres, kdy mi v kině málem praskly ušní bubínky. Snížené hodnocení dávám taky za absenci titulků při nesrozumitelném přenosu přes Skype, a rovněž za trapnou rádobysrdceryvnou scénu s "hodným zdravotníkem", který teda jednak neleštil bambus proto, že mu je 20 a ne 60 jako zbytku těch úchylů, a jednak je taky mj. dost divné, že tráví čas skypováním s "dvanáctkami"... Bohužel, na konci je nutno dát za pravdu ústeckému úchylovi, který se vyjádří ve smyslu, že holce slušně vychované z fungující rodiny se tohle zřejmě nestane, protože se na takových seznamkách buď vůbec nezjeví, nebo je aspoň pod kontrolou rodičů... A i kdyby se zjevila, tak přece při prvním zhlédnutí nějakého takového "cikána z Anglie" s IQ 75 to musí hned položit, ne? Tuto část otázek si už pan "dokumentarista" Klusák nepoložil, ale asi záměrně, protože by to pak už tolik nevydělalo... ()

mi-ib

Zpracování tématu velmi nápadité a povedené, šokující a zároveň zábavné, převážně pobuřující, ale místy dojemné i úsměvné. Téma samotné je jistým způsobem převratné a měl by se tento dokument stál povinnou výuku každého rodiče a dítěte v rizikovém věku. ()

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (viac)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (viac)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán

06.03.2021

Dnes večer byly v rámci svého 28. ročníku uděleny výroční ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA), Český lev. Komorní ceremoniál se tradičně odehrál v pražském Rudolfinu, nicméně z důvodu… (viac)