Beckett

• Brazília Beckett (viac)

Po tragické dopravní nehodě v Řecku se americký turista Beckett ocitne uprostřed nebezpečného politického spiknutí. A aby si zachránil život, musí se dát na útěk. (Netflix)

PetrHendrix odpad!

Takovou debilní komunistickou sračku už jsem dlouho neviděl, opravdu. Washington se asi pomátl. Ta protipolicejní rétorika. Nebo ty lesby-aktivistky, jak ho z fleku pochopěj? Neskutečná debilita ()

Sopholojong

Netflixovska Smrtonosna pasca so strohym audiovizualom (to Grecko je neuveritelne osarpane a zastarale). John Washington sa vyformoval na skveleho herca a na konci vyzera horsie ako John McClane. Scenaristicka praca je ale mierne nedopecena, i ked sa rejza snazi a skoro-akcne sceny su povacsinou zaujimave. Pozadie antagonistov vykreslene slabo a zaver chabo katarzny. ()

Kusbi

Přijde mi to tady jaksi podhodnocené. Je to sice film, který nemá nějak strhující děj a není nějak přehnaně originální či podobně, ale stejně mě dost bavil. Začátek je pomalejší a patří k horším částem filmu, poté se to ale rozjede v momentě, kdy je Beckett naháněn. Samotné rozuzlení a nějaké dějové zvraty jsou sice trochu zvláštní, ale jinak chválím. Přijde mi, že filmů, kdy je obyčejný hlavní hrdina na útěku před nebezpečím je v poslední době poskrovnu. A to je škoda. ()

JB001

Očekával jsem něco lepšího. Udělal bych líp, kdybych si místo filmu raději prohlížel fotky z dovolené v Bosně a Hercegovině. Tam jsme zažili víc adrenalínových zážitků než v této dvouhodinové slátanině ()

Memphz

Ak máte 108 zbytočných minút tak tento film je pre vás. Herecky dobre obsadená nuda v ktorej všetko trvá strašne dlho a vo výsledku to je natiahnuté ako žuvačka. Ono aspoň keby tie dialógy boli dobré ale väčšina sa nedá ani poslúchať. Zápletka má akože budovať napätie ktoré tam bohužiaľ žiadne nie je a finálne rozuzlenie príbehu, keď som si myslel že to ku koncu ešte môžu spasiť, bolo priam komické a nespočetne krát videné v iných a hlavne zaujímavejších filmoch. Dopozeral som na silu a aj to som sa musel veľmi premáhať. Odpad nedám iba kvôli tomu že mám rád Denzelovho syna. 20%. ()

Rozarka18

Veľmi priemerné. Síce dobre natočené, ale to je málo. Je to bez iskry a akéhokoľvek momentu prekvapenia. Do Utečenca to má strašne ďaleko a (to je už čo povedať), dokonca aj do Homelandu. A mimochodom Washington jr. je síce dobrý herec, no chýba mu otcova charizma. ()

Khotzilla

První, o čem jsem u toho musel pořád přemýšlet, jak bych se v takové beznadějné situaci zachoval já. Trochu deprese. Pak ovšem přišlo pomyšlení, jak na tenhle old-school budou reagovat mladý a neklidný, co musí mít všechno přehledný, podaný polopatě a k tomu sto dvacet klipových střihů za minutu, aby jim to náhodou nepřišlo pomalé a neakční... a u toho pomyšlení jsem se už bavil. Skvěle se myslím povedlo i střídání vesnické zaostalosti (klidně se to vůbec nemuselo odehrávat v Řecku, ale někde v Turecku nebo Kazachstánu) a městské živelnosti, přičemž režisér dokonce odolal i  lacinému vizuálnímu podbízení v podobě přírodních krás a zdánlivě náhodného ukazování antických ruin. Postupem času se ovšem stejně neudržel, a z běžného turisty postupně udělal supermana, co sice syká bolestí s prostřelenou rukou, ale nijak moc mu to nebrání v běžném fungování. V tu chvíli už je tajuplnost ta tam. A když vše sklouzne k zoufalé předvídatelnosti (sorry - spoiler) v podobě pracovníka ambasády, u kterého snad jen lidi s IQ 80 mohou netušit, že se z něj vyloupne hajzl, a neodolá ani přelézání kolejí před jedoucím metrem, tak už je to v pytli. Finále, kde už je z hlavního hrdiny kříženec Indiana Jonese, agenta 007 a Jacka Sparrowa  (madam s kosou musí počkat až po titulkách), už se nese na vlně lehké trapnosti. Škoda. ()

Dangerous2

55% poté co jsem viděl trailer, tak jsem se poměrně dost těšil, ale tohle bylo zklamání. Žádné velké vzrušení, logika také nehraje příliš velkou roli a hlavní hrdina čím více je zraněný, tím je silnější. Což by byla hezká metafora, ale film to nezachrání. Dávám 3* za výběr lokací, obraz, a ten trailer, který opravdu zafungoval jako red herring. Docela bych ten film z toho traileru někdy viděl. ()

NagatoPein

Nemám rád keď sa z divákov robia hlupáci tak podprahovo. Prečo si režisér myslel, že to pôjde aj bez toho čokoľvek vysvetliť alebo naznačiť. Hlúpy otrokársky film. ()

Zaks

Slušný thriller s politickým podtónom sa, žiaľ, v závere zmení na akčnú pakáreň. Hlavný hrdina sa z dovtedy bežného civila so šťastím zrazu zmení na nepremožiteľného Ramba, čo hýbe celými gréckymi dejinami. ()

podlet

Docela nudnej rozjezd a chtěl sem tomu dát 3*. Ale slušně se to pak rozjede a je to klasickej thriller. Prostě dobrá akcička. ()

McGuffin

Turista příjmením Beckett odjíždí odpočinout si od demonstrujících Atén na řecký venkov, v noci sjede z cesty, vybourá se a autem proboří zeď opuštěného domu. Čímž zabije dvě mouchy jednou ranou. Svou spolujezdkyni a manželku, to za druhé. A za prvé spolu se scenáristou Kevinem A. Ricem stvoří zápletku příběhu, neb v ne tak prázdném domě zahlédne chlapce, jehož tvář později zahlédne na plakátech pátrajících po uneseném synovi řeckého politika organizujícího v Aténách demonstrace. Jeho nepřátelé a synovi únosci jdou od té chvíle americkému turistovi coby náhodnému svědkovi po krku a jsou všude, kam se šustne. Ve vlaku, v obchodním domě i na americké ambasádě. Největších nepřátel se nakonec zbaví nejprve neúspěšně přetáhnutím zářivkou a pak už úspěšně dvěma ranami železnou tyčí a dalšího vybourá v autě. A ejhle, z kufru vyskočí živý a zdravý unesený syn. Div, že ne i Beckettova žena. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

hardnoize

Dvě hvězdy dávám na první půlku filmu a překvapivě škaredé prostředí Řecka. Tyto místa Vám v cestovní kanceláři neukáží...Hlavní hrdina bohužel neměl moje sympatie, ale až do návštěvy ambasády se jeho snaze dalo celkem věřit a vypadalo to na docela tvrdý politický thriller....pak už bohužel to bylo už přestřelené. Asi se budu muset dívat na filmy jen do půlky... ()