Chlapec Billy Chapman uvidí vraždu svojich rodičov Ellie a Jima zlodejom v obleku Santa Clausa. Billy svoju tragickú mladosť strávi v sirotinci uzavretý do seba, ale musí čeliť aj častému týraniu. Po odchode si nájde prácu v miestnej predajni, kde má za úlohu taktiež nosiť oblek Santa Clausa, čo v ňom prebudí silné spomienky na tú strašnú udalosť. Billy začne zabíjať... (LaciLC)

Rodriguez

Čekal bych nějaké průkopnické dílko, protože 80.léta byla těchto filmů plná. Bohužel jsem se toho nedočkal, žádná velká "jatka" (ve stylu Halloween, Friday 13th, Noční můra nebo Texaský masakr....) se nekonají. Profil odloženého a věčně týraného dítěte si odnese malý chlapec až do dospělosti, kdy mu jednoho dne rupne v kouli a všechny začne nelítostně vraždit. Inu, nápad skvělý, ale jeho realizace byla už poněkud přibržděná. 50% ()

-Bomba-

Zábavný slasher, který vyniká především svým osobitým přístupem a vtipem. Narozdíl od většiny ostatních slasherů není intro před zabíjením nudné a pořád se něco děje. Obávám se ale, že kdyby nebylo pokračování, které je ještě lepší a nabité hláškami, tak by tento první díl byl snadno zapomenut. Naštěstí se tak nestalo. ()

zette

Nechapu, jak mi mohl zustat tento osmdesatkovy horor utajeny? Za me vyborny pocin s dobrym scenarem a mrazivou vanocni atmosferou. ()

Mol

YOU'RE GONNA TAKE THAT BACK! FUCKFACE! Neviděl jsem nikde logo Troma, ale vypadá to jako z jejich dílny. Béčkovej horor o kterém netuším zda-li lidi v roce 1984 šokoval. Já se tedy nasmál dost. Hlavně když na řadu přijde Bob a Matt. Jízda z kopce na saních, kde dolů napřed sjede torzo a pak se dokutálí hlava je jeden z vrcholů filmu. Za pozornost jistě stojí i policista, který musel bojovat ve Vietnamu. Jinak si neumím vysvětlit, že oddělá nevinného člověka a je mu to celkem jedno. Prsa tady jsou, krev taky, tak co víc chtít od b-hororu? Já tedy dostal přesně to co jsem očekával. Jedna, dvě, jedna, dvě, Santa si jde pro tebe! ()

majo25

Nenávidím Santa Clausov, preto sa stanem Santa Clausom a budem robiť presne to, čo na nich nenávidím. Vianočný slasher ako vyšitý. Nie, to nie je komédia, aj keď to tak znie. Námet riadne pritiahnuty za vlasy a aj keď je naštvaný Santa dosť drsný a čo do vrážd akčný, viac ako obyčajné priemerné dielo z toho vzniknúť nemohlo. Nelogizmy prosto nepustia. Tretia hviezda je tak iba s prižmúrenými oboma očami. ()

HorrFi

Asi jeden z nejlepších slasherů co jsem kdy viděl.. tušil jsem, že to bude dobrej slasher, ale že to bude až taková pecka jsem nečekal.. old school je hold old school a přesně takhle se mi to líbí.. byl tu zachycenej důvod jeho strachu z Vánoc a všechno tu mělo hlavu a patu a do toho ta mrazivě děsivá hudba.. ()

miguel_111

Slasher is cool a christmas slasher very cool. Mladý chlapec v detstve zažije strašnú traumu a onen strašný zážitok sa ho drží celý jeho život a aj navzdory okolia sa v určitej chvíli niečo zlomí a z mladého a poslušného chlapca sa stáva trestajúci Santa Claus. Vianočná atmosféra a hudba snímku veľmi svedčala. Neviem si pomôcť, ale hlavné hrdina / vrah to zabíjanie nemal v očiach a ani výzorovo nepôsobil ako nejaký vraždiaci maník. Pre mňa 70% ()

Khumbac

Osmdesátková hudba je ubíjející. Že by se napětí dalo krájet, to říct nemůžem. Co zde můžeme vyzdvihnout? Postavu ženy napíchnutou na paroží. Horskou krajinu. Billyho sílu(oběsil jednou rukou na vánočním svítícím řetěze skladníka). Příliš plytký konec. Jako příjemný adventní horor ani ne, spíš jako krimi, kde efekty jsou pro zasmání. ()

cocrHeLL

Úplná paráda. Jako milovník slasherů a vyvražďovaček atd. se mi to hooodně líbilo. Líbil se mi celkově psychologický profil Billyho, jeho minulost, která je ve filmu zachycena od dětství po chvíli, kdy mu hrábne. Silent night, deadly night jsem viděl před rokem pár dní před vánoci a bylo to teda mnohem lepší než čumět na TV na ty americký (ne)komedie. Komentuji až teď, bo jsem se nedávno díval na dvojku, kde v prvních 40 minutách (!) byl tento díl kompletně zrekapitulován, tak jsem si to rozpomněl a řek si, že si to koment zaslouží. :-D ()

Doudis19

Tak žádné velké nadšení se nekoná. Na to, že snímek nabízí jen dvě povedené smrti, působí až příliš dlouhým dojmem. Příliš prostoru je věnováno vývoji traumatu hlavního anti-hrdiny. Půl hodiny trvá než se vůbec něco začne dít. Nadruhou stranu musím uznat, že se film vůbec neobtěžuje s nahotou a máme tak možnost vidět mnoho povedených hrudníčků :-). Také při posledním záběru docela zatrne. Ale celkově spíše zklamání. ()

Yoshimitsu

Já věřím ještě na Ježíška a myslím, že jsem byl hodný celý rok. Ne, kecám o tom už jsem se přesvedčil včera když mi Mikuláš, čert a anděl pěkně nasraly do nadílky. Aspoň, že Santa Claus nechodí u nás a na Ježíška se pro jistotu dostatečně obrním kdybych byl neposlušný. Dávám 100% ()

demented

Billy mal smolu. V detstve bol svedkom vraždy svojich rodičov chlapíkom, ktorý bol oblečný v kostýme Santa Clausa (štýlové to oblečenie v štedrý deň). Situácia sa nezlepšila ani potom. Spolu so svojim preživším bratom skončili v sirotinci. Billyho trápili nočné mory a neradostné spomienky, no matka predstavená uplatňovala svoje drsné výchovné metódy a snažila sa Billyho prinútiť zabudnúť/vyrovnať sa s nimi dosť svojský spôsobom. Z Billyho vyrástol zdatný a celkom pohľadný mladík (čo ocenil hlavne vlastník hračkárstva :), zamestnal sa a žil relatívne pokojným životom. Ale Vianoce sa opäť nekompromisne blížia a Billy je znova konfrontovaný so svojou minulosťou. Tentokrát mu ale v hlave poriadne hrabne a na výsledok je radosť sa pozerať... Nápad vskutku originálny a zábavný. Santa so sekerou je veľmi sympatický a s nikým sa neserie, pretože (nielen) deti, ktoré boli zlé a neposlušné, je treba potrestať. Ideálny film na vianočný večer, pretože sviatočná/vianočná atmosféra na nás dýcha z každého záberu :). Až sa normálne čudujem, že sa ešte nenašiel nejaký podnikavec, ktorýby tento film zremakoval, pretože potenciál je tu veľký ... ()

Wade

U tohohle snímku vlastně platí to co u jeho verze 012. Nenáročný jednoduchý slasher se santou v hlavní roli jen je prostě škoda, že neřádil více.  O 3-4 vraždy více a klidně by to bylo za 4 hvězdy takhle jsou to jen 3.  (viděna uncut verze)  60% -- 6/10 IMDb ()

liuk

Jeden z těch horších osmdesátkových slasherů, ale i tak je na co koukat. Už jen protože i po letech z něj vykukuje ta slušná kontroverze, po které se americké matky semkly a vystrnadily film z promítacích sálů. A ta kontroverze nečiší pouze z vraždícího Santy, ale například i z Matky představěné kostela, ve kterém je vrah-sirotek léta před svým utržením ze řetězu vězněn. Ta si z něj totiž dělá objekt své potlačené sadistické úchylky a pořád ho bije. Nejen kvůli této zkušenosti hlavní postavě rupne při svém převleku v Santa Clause v bedně, a vydá se na řežbu po vesničce. Bohužel toho za 90 minut moc nestihne, a ke konci už to začíná být docela i nuda. Ovšem vánoční atmosféra je moc povedená, vykosení personálu obchodu společně s jelení vraždou také. A zábavnější než staré Black Christmas určitě, i když narozdíl od nich vůbec ne tajemné. --- Sony připravuje pro rok 2008 remake, uvidíme zda nakonec vznikne, ale zde by jistý potenciál pro zlepšení rozhodně byl, narozdíl od takového už roky ve fázi pre-produkce zaseknutého Bayova Pátku 13. ()

headcrab

Tak tohle byla parádička!Brilantní od první do poslední scény.Super dialogy, kamera!, hudba, gore, herci.Hned na začátku mě uzemnila scéna s dědečkem, creepy as hell. Well, i tell you something...Santa Claus only brings presents to them that`s been good all year...to the ones that ain`t done nothing naughty, NAUGHTY!All the other ones, all the naughty ones, he punishes!!!What about you boy?You been good all year?.Žůžovní slasher s perfektním vykreslením hlavní postavy, píšu si na seznam každoročních vánočních povinností. ()

drackula

Takýto podarený origin som už dávno nevidel. V závere to samozrejme už nabehlo do štandardných koľají, avšak celkovo ide o pozoruhodný snímok. Vianočný slasher ako lusk. 80% ()

Jaro.Krafcik

Sviatky sa nám už síce skončili ale ja som musel vytiahnuť na hodnotenie 3444 niečo vianočné. Dlho som nepozrel horor tak som musel. Ešte k tomu vianočný. Vydarený slasher, o niečo lepšie ako black christmas. Vrah v kostýme Santa clausa, originálne a raz to treba vidieť. Oplatí sa. 4* ()

Jello Biafra

Naturalistický slasher a la Friday the 13th, ktorý vôbec neberie žiadne ohľady a servíruje nám jeden krvavý záber za druhým. Dodnes mám v pamäti scénu napichnutia na jelenie parohy či dekapitáciu týpka na saniach. Samozrejme tu ako u väčšiny osemdesiatkových hororov nechýba dusná psycho atmosféra, takže rozhodne neodporúčam slabším povahám. ()

jefff

Docela dobrá žánrovka, kterou táhne ne úplně hloupý scénář. Po celý film vlastně sledujeme duševní degradaci hlavního hrdiny od prvotního šoku vraždy svých rodičů až po zmasakrování poloviny města. Chybí snad jen hutnější gore scény a někdy by filmu slušelo ostřejší tempo. ()