Novinárka Kim Levitt (Neith Hunter) pracujúca pre denník LA Eye sa snaží objasniť okolnosti úmrtia mladej ženy, ktorá horiaca zoskočila zo strechy domu. Domnieva sa, že u obete došlo k spontánnemu samovznieteniu a snaží sa o tomto neobvyklom fenoméne získať čo najviac informácií. Počas svojho pátrania sa zoznámi so sympatickou majiteľkou kníhkupectva Fimou, ktorá ju privedie na stopu rituálneho kultu, vyznávajúceho dávnu egyptskú bohyňu Izis. (Karamanlis)

klerik

Ty vole. Úplný odklon od doterajšieho diania v sérii. Vlastne je to úplne niečo iné (žiadny vraždiaci Santa)... A možno práve preto je to dobré (pri HALLOWEENE 3 to až tak nefungovalo). Úvodná polhodinka trochu nuda, ale postupne sa z toho vykľuje pekne nepríjemný horor. Nájde sa aj magor s nožom, ale predovšetkým odporné čarodejnice a ešte odpornejšie chrobáky. Aj po vizuálnej stránke solídne odvedená robota. Tak, páni, takto si predstavujem štandardný horor, všetky predošlé "diely" sú len podpriemerným vývarom... ()

*CARNIFEX*

Ťažko nevyužitý potenciál v námete okolo samovznietenia, občas milo osviežili efekty, ktoré v 90 rokoch ani omylom neboli samozrejmosťou. Ani za svet si nespomeniem, ktorý snímok mi práve tento pripomínal. Na jeden krát dostatočné, pokiaľ milujete šváby, no od jednotky, je to vzhľadom na dej na míle vzdialené .. ()

Slasher

Čtyřka ignoruje díly předchozí a vydává se svojí vlastní, zmršenou cestou. Nadpřirozeno, houmles, hmyz, sliz, spirály, špagety, reportéři, čáry máry, a aby se neřeklo trocha těch Vánoc. Slasher už ani omylem (na to BACHA), jedná se o hybridní hororovou posranost ukuchtěnou ze zmíněných ingrediencí. Pár momentů dobrých, ale jako celek prostě sračka. ()

Campbell

Moje první a zatím poslední setkání se sérií Silent night, deadly night dopadlo poměrně dobře. Yuznu jako režiséra mám rád, mám rád jeho styl všude sliz a hnus. Tady je navíc slizu trochu víc(díky Clintu Howardovy). A navíc tu hraje Reggie Bannister, sice takovou nevýraznou roli, ale i tak, je to borec. ()

TheRaven

Od začítku naprostá slátanina, která má s původní sérií společný už jen název a jediné, co jej s ní dějově spojuje je fakt, že i tento "díl" se odehrává o Vánocích. I přesto, že děj je opravdu příšernou zhovadilostí, vyskytne se zde také pár světlejších chvilek a režie v rukou Briana Yuzny je dobře poznatelná. V několika scénách si ti znalejší Yuznovy filmografie vzpomenou na jeho výživnou prvotinu Society. Pro příznivce série nedoporučuji, naopak fanouškům Brianovy rané kariéry přeji dobrou chuť, ale upozorňuji, nečekejte zázraky. ()