Walker, texaský ranger

• Slovensko Walker, texaský jazdec (viac)
USA, (1993–2001), 152 h 15 min (Minutáž: 45–90 min)

Scenár:

Leslie Greif, Albert S. Ruddy, Paul Haggis, Rick Husky (viac)

Chuck Norris, Clarence Gilyard Jr., Sheree J. Wilson, Judson Mills, Nia Peeples, Noble Willingham, Roxanne Hart, Gary Graham, Marshall R. Teague (viac)

Texaský jazdec Cordell Walker (Chuck Norris) sa nikdy netajil tým, že pri svojej práci – lapaní zločincov - vyznáva staré osvedčené metódy, a síce patrične ich v prípade potreby spacifikovať po fyzickej stránke. I keď to možno nebolo celkom v zhode s tým, čo pri presadzovaní zákona predpisovali vládne nariadenia, Walkerov prístup nie náhodou pripomínal heslo všetkých absolventov „starej školy“ boja proti kriminalite – „oko za oko“... Treba však dodať, že Walker svoju moc nikdy zbytočne nezneužil a že každý z kriminálnikov len po zásluhe dostal to, o čo si svojím konaním vyslovene koledoval.
Jeho partnerom bol „večný zelenáč“ Jimmy Trivette (Clarence Gilyard Jr.), ktorý vyrastal v baltimorskom gete a svoje nadanie na futbal využil ako povestný lístok k vyššiemu vzdelaniu a kariére v tíme Dallas Cowboys - no len do chvíle, kým si nešťastne zranil rameno a musel sa poobzerať po inom „chlebíčku“... I napriek Jimmyho nezlomnej viere v moc výpočtovej techniky a vedeckej kriminalistiky, práca po Walkerovom boku ho ako naschvál vždy poznačila nejakými tými modrinami a boľačkami – vždy, keď sa Walker snažil získať nejaké informácie alebo nebodaj niekoho odovzdať spravodlivosti, bolo totiž viac ako pravdepodobné, že dôjde na pästný súboj alebo zopár kopancov v štýle východných bojových umení... Krásna prokurátorka Alex Cahillová (Sheree J. Wilson), mimochodom Walkerova „občas áno/občas zase nie“ priateľka, týmito metódami nebola práve nadšená a jasne to obom dávala pocítiť – i keď často na vlastnú zlosť musela škrípajúc zubami a krčiac čelo uznať, že v drvivej väčšine prípadov prinášajú ovocie...
Ak práve neboli v službe, trávili Walker a jeho priatelia čas v C.D.'s – v duchu populárnych krčiem Divokého Západu zariadenom bare a a reštaurácii Walkerovho dobrého priateľa C.D. Parkera (Noble Willingham), taktiež bývalého texaského jazdca, ktorý bol nútený odísť do predčasného dôchodku po postrelení do kolena. CD im okrem dobrého jedla a kvalitnej pijatiky často pomáhal i skvelými radami pri riešení mnohých zapeklitých prípadov – koniec koncov mal na to dostatočné skúsenosti, všakže... Spočiatku Walkre veľa času trávieval i u strýka Raya (Floyd „Red Crow“ Westerman), starého múdreho Indiána, ktorý ho vychoval – strýko Ray však na konci tretej série zomrel...
V časoch, keď skutočných hrdinov bolo naozaj už len poskromne, sa texaský jazdec Cordell Walker stal vďaka svojmu zmyslu pre spravodlivosť a presadzovanie zákona a pravdy razom diváckym miláčikom – a tak nečudo, že od začiatku až do konca jeho „pobytu“ na televíznych obrazovkách materskej televízie kraľoval tento seriálový hrdina všetkým rebríčkom sledovanosti vo svojom vysielacom čase. Vďaka nemu sa televízii podarilo apelovať na divácke masy a oživiť v nich vieru v skutočného amerického hrdinu – a taktiež vrátiť sa späť k duchu tradície dobrých chlapíkov, ktorým sa vždy akosi podarí dolapiť a poraziť tých zlých. (oficiálny text distribútora)

Paxxx.cz

Neporazitelný Chuck Norris v roli nesmrtelného rangera. Docela se na to dalo dívat, když zrovna nic jiného v televizi nehrálo. Pokud si ale dneska vzpomenu na nějaké díly, tak mi přijdou hodně absurdní až směšné a děj epizod se často opakoval. Zejména když Chuck ztratil zrak, ale své nepřátelé likvidoval jako dříve už svým ohraným kopem z otočky s klasickým zpomalením. Predevším díky tomuto seriálu vznikla dnes již celá řada legendárních vtipů na konto legendy Chucka Norrise a taky nám všem moc dobře známé video z youtube Waltr řidič...4/10. ()

zahubicku odpad!

Na tento seriál jsem se koukal jako malý s babičkou když mě hlídala .......... Od té doby jsem alergický na vtipy s Chuck Norris . ()

ArsenalEagle

Pohádka pro dospělé, ale i děti. Kdo by nechtěl být mistr karate (a pravděpodobně minimálně 5 dalších bojových umění), šerif a dokonce i Texaský Ranger :) Ze všeho se dostane, je silnější než Arnold Schwarzeneger a vytrvalejší než Indiana Jones. Když už dojde na akci, tak samozřejmě Chuck Norris vždy zvítězí (sice několikrát dostane do obličeje, ale ani kapka jeho krve, zato zmasakrovaní kriminálníci se nedají spočítat..). Každopádně mě to v dětství dokázalo zabavit a pokud není zbytí, jeden dva díly dokážu přežít :) ()

ivishka odpad!

Při příšerné znělce tohoto akčního westernu se mi ježí chlupy všude na těle.Neskutešné co USA dokáže splodit za pytloviny a ještě do hlavní role nasadit nezdolného Chucka Norrise...Paskvil největšího kalibru a dokonce se tu mísí 3 takové mé neoblíbené žánry...Konečnou korunku(klobouk chcete-li) tomu vždy nasadí neumětel Clarence Gilyard Jr. Být takových herců více jdu se odstřelit. ()

Džejkop

Seriál plný pitomostí, nedotažených věcí, nudného scénáře, ale pořád lepší než telenovely. Tady se apoň děje něco akčního i když trapného. Nelze seriálu upřít jeho morálnost a dobročinou práci samotného Walkera. Ale to ostatní je strašné. Kdyby se natočila třeba jen jedna řada, pak by se dalo dokonce mluvit o jistém originálním nápadu. Ale ono se jich natočilo tolik, že je to až k nevíře. Vždyť se v těch dílech v podstatě pokaždé jednalo o to samé. Asi takhle nějak, Walker (Chuck Norris) je bůh a zločinci prostě nemají šanci. Ne vlastně Chuck je víc (Bůh chtěl stvořit zemi. Chuck Norris řekl: "Můžeš." ). Nakonec jedna perlička, která velmi pobaví. ()

Popluh

Ponechávám průměrné( u tohoto skvostu spíš nadprůměrné) tři hvězdičky... A to z jediného důvodu že jako malý jsem se těšil na každý další díl a v pokoji sem měl pověšený kalendář s Chuckem Norrisem...:-D ()

aluna odpad!

Řekli byste, že orangutaní muž Chuck je schopnej jen nakopávat zadky padouchům a dělat svým na Totalgymu 1000 vymakaným tělem reklamu na bojový sporty, ale nene, on má i smysl pro inteligentní humor - viz. pravidelnej vtípek na závěr. ()

Laxik

Další z těch seriálů, kde každý díl jede podle téže šablony. Tady to má ale Chucka Norrise a i když nejsem jeho obrovský fanda, jako kluk jsem kop z otočky žral. To tedy jako první hvězda no a CD (nebo DC nebo jak on se jmenuje), pár těch netradičních epizod jako třeba "Walker raftuje" a nenáročná oddychovost celého seriálu jsou za hvězdu druhou. Tu třetí má Chuck na hrudi, ale radši ji tam nechám, aby se nenaštval. ()

Vojcl odpad!

Velice trapný a špatně natočený seriál!!! Jak se vůbec na tohle může někdo dívat?? Zápletka je vždy stejná: nastane nějaký problém a neomylný a nesmrtelný Chuck Norris jej pomocí svých tvrdých pěstí vždy vyřeší.. Staré dobré kung-fu filmy s Brucem Leem, nebo starší kousky Stevena Seagala či J.-C. Van Damma mají nesrovnatelně vyšší úroveň. Ani akční scény za moc nestojí, Chuck Norris je prostě břídil.. ()

Sawyer815

Ale jo.Přiznám se,že jsem na to taky koukal,když mi bylo 14.Horší než Van Damme to není.Zase si musíme na rovinu říct,že to je máloco. ()

milicjant

Jak jednou podotknul můj spolužák. Chuck je "výbornej" herec - vypadá stejně když se směje, vypadá stejně když se mračí, vypadá stejně když pronáší ta "povinná" zavěrečná moudra. Univerzálnějšího herce si snad tvůrci ani nemohli přát. =)) Jo, abych nezapomněl, ta jedna hvězdička je za tu zpomalenou otočku, kterou každej díl stařík Chuck vyšvihne na konci. ()

gogos

Velice špatný seriál.Všechny díly jsou jako přes kopírák. Neohrožený všeuměl Cornell Walker v boji proti zločinu. Je zajímavé, že se do toho vždy přiblble plete jeho manželka a téměř vždy se stane zajatkyní padouchů. Všechny díly končí stejně (buď „pokračování příště,“ nebo blbým happy endem). Trapná hláška střídá trapnější a žádný díl nepřináší nic nového. Dávám jednu hvězdu za občas vtipného Triveta. ()

Bat55

Chuck Norris sa nikdy nezranil!!!!Naopak,všetky zranenia sposobil on.Chuck Norris raz kopal z otočky.Tak rýchlo,že sa vratil v čase!!!Len zrkadlo je také hlúpe,aby stálo medzi Chuckom Norrisom a Chuckom Norrisom!!!!Takto tomu bolo napísané v časopise Fantázia a teraz jedno moje moto.Chuck Norris je možno dobrý človek a mistr bojových umení,ale mizerný herec :-) ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

24.09.2019

Po rebootech Čarodějek, MacGyvera a Magnuma došla konečně řada i na legendárního Walkera, Texas Rangera. Hrdina, jenž pro kop z otočky nikdy nešel příliš daleko a z Chucka Norrise učinil kultovní… (viac)