Walker, texaský ranger

• Slovensko Walker, texaský jazdec (viac)
USA, (1993–2001), 152 h 15 min (Minutáž: 45–90 min)

Scenár:

Leslie Greif, Albert S. Ruddy, Paul Haggis, Rick Husky (viac)

Chuck Norris, Clarence Gilyard Jr., Sheree J. Wilson, Judson Mills, Nia Peeples, Noble Willingham, Roxanne Hart, Gary Graham, Marshall R. Teague (viac)

Texaský jazdec Cordell Walker (Chuck Norris) sa nikdy netajil tým, že pri svojej práci – lapaní zločincov - vyznáva staré osvedčené metódy, a síce patrične ich v prípade potreby spacifikovať po fyzickej stránke. I keď to možno nebolo celkom v zhode s tým, čo pri presadzovaní zákona predpisovali vládne nariadenia, Walkerov prístup nie náhodou pripomínal heslo všetkých absolventov „starej školy“ boja proti kriminalite – „oko za oko“... Treba však dodať, že Walker svoju moc nikdy zbytočne nezneužil a že každý z kriminálnikov len po zásluhe dostal to, o čo si svojím konaním vyslovene koledoval.
Jeho partnerom bol „večný zelenáč“ Jimmy Trivette (Clarence Gilyard Jr.), ktorý vyrastal v baltimorskom gete a svoje nadanie na futbal využil ako povestný lístok k vyššiemu vzdelaniu a kariére v tíme Dallas Cowboys - no len do chvíle, kým si nešťastne zranil rameno a musel sa poobzerať po inom „chlebíčku“... I napriek Jimmyho nezlomnej viere v moc výpočtovej techniky a vedeckej kriminalistiky, práca po Walkerovom boku ho ako naschvál vždy poznačila nejakými tými modrinami a boľačkami – vždy, keď sa Walker snažil získať nejaké informácie alebo nebodaj niekoho odovzdať spravodlivosti, bolo totiž viac ako pravdepodobné, že dôjde na pästný súboj alebo zopár kopancov v štýle východných bojových umení... Krásna prokurátorka Alex Cahillová (Sheree J. Wilson), mimochodom Walkerova „občas áno/občas zase nie“ priateľka, týmito metódami nebola práve nadšená a jasne to obom dávala pocítiť – i keď často na vlastnú zlosť musela škrípajúc zubami a krčiac čelo uznať, že v drvivej väčšine prípadov prinášajú ovocie...
Ak práve neboli v službe, trávili Walker a jeho priatelia čas v C.D.'s – v duchu populárnych krčiem Divokého Západu zariadenom bare a a reštaurácii Walkerovho dobrého priateľa C.D. Parkera (Noble Willingham), taktiež bývalého texaského jazdca, ktorý bol nútený odísť do predčasného dôchodku po postrelení do kolena. CD im okrem dobrého jedla a kvalitnej pijatiky často pomáhal i skvelými radami pri riešení mnohých zapeklitých prípadov – koniec koncov mal na to dostatočné skúsenosti, všakže... Spočiatku Walkre veľa času trávieval i u strýka Raya (Floyd „Red Crow“ Westerman), starého múdreho Indiána, ktorý ho vychoval – strýko Ray však na konci tretej série zomrel...
V časoch, keď skutočných hrdinov bolo naozaj už len poskromne, sa texaský jazdec Cordell Walker stal vďaka svojmu zmyslu pre spravodlivosť a presadzovanie zákona a pravdy razom diváckym miláčikom – a tak nečudo, že od začiatku až do konca jeho „pobytu“ na televíznych obrazovkách materskej televízie kraľoval tento seriálový hrdina všetkým rebríčkom sledovanosti vo svojom vysielacom čase. Vďaka nemu sa televízii podarilo apelovať na divácke masy a oživiť v nich vieru v skutočného amerického hrdinu – a taktiež vrátiť sa späť k duchu tradície dobrých chlapíkov, ktorým sa vždy akosi podarí dolapiť a poraziť tých zlých. (oficiálny text distribútora)

RedHot

Mužnější už to být nemohlo. Vždycky, když si chci jít zaposilovat, mám na paměti, že ať se snažím sebevíc, nikdy nebudu tak hustej jako Chuck. ()

piranha

Důsledně černobílé vidění světa je věc, kterou jsem jako divák brala naposled na prvním stupni základní školy. Všechny Walkerovy role, od navždy dokonalého baviče, tanečníka přes ochránce žen, hrdinu všech dětí až po bezkonkurenčního bojovníka, jsou občas velmi vtipné a to i když pomineme skutečnost, že by se lépe vyjímaly v seriálu Ochránce, kam by svou sci-fi povahou aspoň trošku žánrově zapadly. Nejvtipnější na tom je, že při vší dokonalosti Chucka Norrise mu naprosto chybí nějaký ten herecký talent, a proto dávám aspoň jednu hvězdičku. Na konci zkouškového je tento seriál skvělým pročištěním mozku a zároveň živým důkazem, že před kameru si může stoupnout takřka kdokoliv. Takže proč si nevěřit, že... ()

jasanka

Chucka Norrise nesnáším, nemůžu poslouchat ani ty "inteligentní" vtipy o něm. Dnes už bych dala jasný odpad, před deseti patnácti lety mi to ale tak blbé nepřišlo. Proto jedna hvězdička. ()

Hyger

Neplavci se ve vodě utopí, Chuck Norris utopí vodu. Tenhle seriál, to je prostě klasika. Nikdy jsem neviděl žádnou sérii souvisle, málokdy i nějaký díl celý. Ale i tak je to dobrá sranda. Nejlepší je na tom to, že víte, jak to skončí - Chuck překoná všechny útrapy, pokosí všechny nepřátele a pak většinou trojitým kopnutím s otočkou udolá i hlavního záporáka. Je to trapné, tak trapné, že se tomu divák musí zasmát. Obzvláště mě bavil díl, kde Chuck Norris nemohl svými slzami vyléčit kluka s AIDS a díl, kdy přesně podle amerického zákona Chuck přijel na sraz špiček amerického podsvětí a všechny je tam postřílel. A nesmíme zapomenout ani na trapný hrdinský soundtrack, to je taky něco. ()

Vaiollet

Jako malá jsem to žrala. Vždycky jsem se nemohla rozhodnout jestli budu koukat na tohle nebo na Kobru 11, dávali to totiž ve stejný čas. Většinou vyhrál Walker Texas Ranger. Vždycky jsem se smála jejich až moc procítěným obličejům při bojových scénách. ()

HonzyR

Jako seriál trošku katastrofa... Jako vtipy o Chucku Norrisovi skvělá zábava :D :D Jeden z těch horších, nekonečných seriálů... __15%__ ()

sirien

Hodnocení patří pouze prvním sériím (už se nepamatuju přesně, možná prvním dvěma nebo třem), ve kterých to je obyčejná detektivka s Chuckovým legendary side kickem. Následně seriál padá na 1* a pak až na naprosto totální odpad, když se efektivně stane pouze telenovelou s nesmyslně přehnanými a často zbytečnými akčními scénami. ()

Everyone odpad!

pozn. viděl jsem ca 150 epizod - hodnotim to jako celek, byt jsem si o tom uz jako dite myslel, ze je to pekna kravina, tak to davali v case, kdy jsem prisel domu ze skoly a k jidlu to byla jista kulisa ()

Adm.Nelson odpad!

Tak prispejem aj ja troškou do mlyna. Chuck Norris vie koktať v posunkovej reči a tiež vie spôsobiť cigarete rakovinu. Ozzy Osbourne odhryzol hlavu netopierovi, Chuck bežne odhrýza hlavy bengálskym tigrom. A asi najväčšia klasika - Chuck prišiel o panictvo skôr ako jeho vlastný otec :) Seriál samozrejme za 0/10. ()

gombarix

Čuka Norýše nelze hodnotit, jelikož zpomaleným kopem z otočky přesahuje jakákoli myslitelná měřítka, a to několikrát. - - - Sheree J. Wilson se sem tam objeví v brýlích. ()

Mike.mk1

Když je Chuck Norris dlouho pod vodou, voda se začne topit. :-) Jinak souhlasím s názorem uživatele cheyene, určitý výchovný charakter pro mládež tomu upřít nemůžeme. ()

Gahan odpad!

Chuck Norris sa tmy nebojí. Tma sa bojí Chucka Norrisa. A ja sa nebojím povedať, že tento seriál je jeden veľký shit. ()

film-fancz odpad!

Myslim, ze Chuck nejlepe zahral v jednom nejmenovanem teleshopingu. ¨Ty jsi asi velkej drsnak co?¨ ¨Jo, ten nejvetsi¨:-) to byl tvuj nejlepsi herecky vykon Chucku, dekujeme odejdete :-) tmave sedych ctverecku uz jste tu nasbiral dost :-D ()

-Marc-

Kdo by ho neznal? Chuck Norris muž který umí dělit nulou, dokáže vrátit čas a má nejefektnější otočky. V seriálu Walker, Texas Ranger ochraňuje Texas a jeho obyvatele, před zločinci, vrahy, teroristy, členy sekty nebo radikálnými neonacisty. Je to zkrátka muž na svém místě. A my si už jenom přejeme aby se na naše obrazovky nikdy nevrátil. ;-) ()

moiiz odpad!

Walker má strašně moc nej. Nejdebilněji se tváří, má nejhorší fous ze všech detektivů, ma nejvíc toporný bojový styl. Jako jediný akční hrdina nosí za kazdou cenu košilu v gatích, ma nejchlupatější hrudník, ramena a záda, z úst vypouští zásadně ty nejdebilnější bonmoty a obklopuje se tou největší bandou idiotů. Prostě zrzavej Mirek Dušín. ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

24.09.2019

Po rebootech Čarodějek, MacGyvera a Magnuma došla konečně řada i na legendárního Walkera, Texas Rangera. Hrdina, jenž pro kop z otočky nikdy nešel příliš daleko a z Chucka Norrise učinil kultovní… (viac)