Angel Heart

• USA Angel Heart (viac)

GOREGASM

Mystický, zároveň noir a ke všemu velmi syrový thriller, v němž Alan Parker potvrdil slabost pro temné vyznění a Mickey Rourka, že je dobrý herec, který si vybírá zajímavé projekty. Dobová atmosféra tady skutečně funguje na jedničku a postupné odhalování nabízí nejistotu a napětí, který ještě umocňují průběžně brutální jatka s nimiž je Rourkova postava konfrontována. Bobby DeNiro tady také není jen na okrasu a jeho Louis Cyphre (pointu neprozradím ;-) v paměti nejen pojídáním vajíček utkví. Na dobu vzniku nezvykle temný zážitek a to já rád. 90% ()

helloween93

Špinavou, depresivní atmosférou a závěrečnou pointou mi to připomnělo Lyneův Jacob's ladder. Jak jsem již psal, filmu vévodí atmosféra a soundtrack, skvělý Rourke, který pálí jednu cigaretu za druhou a démonicky chladný De Niro. Mysteriozní detektivní příběh, který v závěru překvapí. Louis Cypher. 4* ()

Faila

Mysteriózní filmy z 80. let mám moc ráda, protože snad všechny, které jsem viděla, byly opravdu mysteriózní. Někdy sice až tak moc, že jsem vůbec nechápala, co se děje, a konec filmu mi to nijak nevysvětlil, ale Angel Heart měl docela pochopitelnou a logickou zápletku. Bavil mě, a to i přes to, že kvůli velkému množství novodobějších záhadných filmů s nečekanou zápletkou jsem od začátku tušila, která bije. ()

Folky

Musím obdivovat že i přes pomalé tempo jsem se u toho ani na chvíli nenudil. Perfektní podívaná s pekelně depresivním a překvapivým koncem. ()

Filmárik

Skvelý mystery thriller s vynikajúcim deNirom.Záverečná pointa po celý film nebadatelná až tesne pred jej odhalením vám (teda aspon mne) to do seba zapadne a budete šokovaný.Fakt vynikajúci aj keď nie príliš známy film. ()

foundation

Angel Heart ma obchadza pomerne slusnym oblukom a ja osobne ho povazujem za velmi nudny film s obcasnou dobrou scenou. Mickey Rourke cim je starsi tym je lepsi, bohuzial tu bol este da sa povedat mlade ucho. Rozhodne jeho neskorsie fimy a postavy su neporovnatelne lepsie. De Niro nevyuzity, nevyrazny. Cely koniec pribehu a pointa dobra ale dopracovat sa k tomu zaujimvejsiemu co sa deje az na samom konci bolo pre mna dost tazke. Preceneny film. U mna je to nieco okolo 70 percent. ()

Shona

Od Angel Heartu jsem očekával nadprůměrný thriller. Bůhví proč pak byl po 95% projekce můj pocit takový, že sleduju béčkové krimi o hledání ztracené osoby. Pokud byl tento film založený na atmosféře, tak já si ji nejspíš nevšimnul. Přesto chválím výkony jak Rourkeho, tak De Nira u něhož mě to zas tolik nepřekvapilo. Závěrečná pointa předchozí dojem notně vylepšuje, přesto pro její neúplné pochopení nemůžu dát víc -3*. ()

Blaogranas

No vidět to před těmi 22 lety, byla by to pro mě asi pecka. Ale ani takhle to nebyl úplně marný zážitek. Akorát mě nepřekvapil pravý Johnny Favorite, za to Robert De Niro ano. Začátek se rozjel výborně, pak mi přišlo že děj tak trochu stagnuje, pořád jen samá další vodítka, no a závěr, který měl asi těžce ohromit, mi už přišel mírným vysvobozením. Celkový dojem se tak od maximálního hodnocení sesouval s průběhem filmu, až se zastavil tak na 70-75%. ()

helraiser

Tak jsme se konečně dočkali a tahleta temná, atmosferická pecka je k sehnání i u nás. Robert De Niro je v roli ďábla opravdu výborný, a to se objeví jen na pár minut. Film diváka chytne a už nepustí a ne jen skvělím hercům, ale především díky výbornému scénaři a opravdu povedené atmosféře. Závěrečná šokující pointa je jen třešničkou na dortu. ()

jacko

na zacatku zvoneni telefonu jako v once upon a time in america a uz se divak veze---ponura atmosfera lynchovych filmu, hudba a napeti---sklouzavajici od thrilleru k mysticnu az hororu---rourkuv fantasticky vykon, de niro jako lousi cypher a nadherna epiphany---kurata, voodoo a cerna amerika 50´ s vsudypritomnym jazzem---lahudka ()

Carthorias

Tenhle film mi připomněl atmosféru nejlepších adventur mé hráčské kariéry, jmenovitě Broken Sword a Posel Smrti. Člověk má pocit, že je vtažen do onoho fiktivního světa, a jak postupně skrze uchvacující kulisy přichází na kloub tomu o co tady doopravdy jde a odkrývá další a další vrstvy příběhu, začíná pochybovat nejenom o tom co se odehrává před ním na obrazovce, ale i o tom co se odehrává kolem něj v reálném životě. Silné kafe. ()

Biopler

Mám rád atmosféru, ktorú dokáže dodať Alan Parker. Film ju k diabolskej téme vyžadoval. Avšak keď dejová línia začínala spadať do miernej nudy, oživiť snímok hudbou bolo málo. Aj napriek tomu sa jedná o hodnotný hororothriller, v ktorom môj obľúbenec De Niro hrá ako z partesu. ()

Al44...

Zajímavý psychothriller, kde je ovšem základní překvapivá pointa filmu docela dost nešikovně prozrazena již v jeho průběhu. Šok efekt se tedy na konci nekoná. Každopádně se jedná o kvalitní film s dobrou a temnější atmosférou. ()

Whannell

Temný, temný, temný film. Čekal jsem kriminálku s brutálními vraždami a dostal jsem... ani nevím co. Ale rozhodně se mi to líbilo. V půlce to nabere neskutečné otáčky a až do konce vás Alan Parker drží před obrazovkou stupňující se, doslova ďábelskou atmosférou. A když to skončí, uvědomíte si, že vůbec nevíte, jak film popsat. Byla to kriminálka? Horor? Mystery-thriller? Bůh ví. Ale koho to taky zajímá. Ještě bych chtěl pochválit hlavní hereckou dvojici, která svůj talent projeví hlavně v závěru. 80% ()

tranquill

"Čím se měří cena lidského života? Tím, že jsi milován nebo nenáviděn?" Mystika a woodoo atmosféra se táhne celým filmem a se závěrem skutečně graduje. Rozhodně lze tento hororový thriller zařadit mezi klasiky jako Přichází satan, Exorcista nebo Carrie, i když zde je téma nastoleno poněkud jinak. ()

Razzor_82

"Na můj vkus je tady moc mrtvol." Komorní snímek ze kterého dýchá něco ďábelského! Tady mě vtáhla depresivní a mystická atmosféra 50. let v USA. Temná detektivka s pomalejším tempem, která se zvrtne v nečekaný hororový závěr. Skvělé představení dvojky Mickey Rourke a Robert De Niro. Voodoo, magie, napětí mám rád. Tady jsem si pošmákl. 8/10 ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker