Angel Heart

• USA Angel Heart (viac)

jamalka

Tak tenhle film neměl chybu. Skvěle vybudovaná tajemná atmosféra, člověk s napětím kouká až do konce, aby se dozvěděl, jak to všechno je. A pointa nemá chybu. A hlavně - ďábelský De Niro je úžasný. Jedna z jeho nejlepších postav, co jsem ve filmu viděl. ()

jefff

Po zkončení filmu při závěrečných titulkách jsem civěl na obrazovku jako blázen. Tohle jsem fakt nečekal. Od tohoto filmu jsem nečekal, krom hodnocení zde, žádné zázraky. Rourke není přeci jenom žádný herecký bůh, ale v tomto filmu se nám představil v uplně jiném světle. Smekám. Kdyby se chytnul víc podobných filmů, jeho kariera by byla jistě jiná. Tenhle film je vážně nutnost vidět. Ps.: Je tu jedna z nejlepších postelových scén, co jsem ve filmech kdy viděl :-) ()

Styxos

Skvělá dobová atmosféra plná děsu a jazzové muziky. Při prvních třiceti minutách jsem měl pocit, jako by to trvalo už hodinu a lehce jsem se nudil. Jakmile ale Mickey Rourke přesídlil do druhého města film dostal ty správné grády. Angel heart - to není obyčejný thriler. Angel heart to je film s velice šokující pointou, která vás na sebe rozhodně nenechá zapomenout. A Robert De Niro je mazák jako vždycky. To co se z něj vyklubalo... no, nemám slov... ()

pugs

"To vaše trochu mně už trochu sere." Pozrite sa na fotky terajšieho Mickeyho Rourka a pozrite sa naňho v tomto filme. Spoznali by ste ho? Sympaťák? Fešák? Áno, to naozaj je. A fakt ešte k tomuto filmu je, že je nehorázne nudný. Nuda prekrýva celý potenciál príbehu, obsahu a filmu samotného. Nikdy by ma nenapadlo, že satanský film môže byť aj ten, kde sa o Satanovi hovorí najmenej. Ale keďže na csfd je 85%, tak som musel niekde urobiť chybu. Asi je to tým, že som to pozeral v podstate hneď po tom čo som vstal. Druhá projekcia na mňa čaká na DVD. Takže o takého polroka sa moje hodnotenie buď zvýši, zníži, alebo zostane na takej istej úrovni. 3/10 ()

shabazza

Jako mysteriozní thriller to nefunguje, protože zápletka je od první třetiny filmu jasná. Jako detektivka to nefunguje už vůbec ... Maigret by kvůli tomu ani nevstával z postele. Jako pokus o film-noir ... no dejme tomu ... takový lehčí chaos ... celkově 65% ()

voleman

Atmosféra tohohle filmu je opravdu intenzivní a všudypřítomná. Příběh je opravdu originální, a i když se celý tváří jako realistický nakonec mě celkem překvapil. Nevím jestli si tím koncem film u mě pohoršil nebo polepšil, každopádně se mi tam při prvním shlédnutí nějak moc nehodil. Co se mi tam ovšem stoprocentně hodilo byli herci a to obvzlášt možná životní role Mickeyho Rourkea a další ze skvělých rolí DeNira, který si se svou postavou poradil opravdu výtečně. Možná to celé nakonec není úplně dokonalé, každopádně se ale jedná o velmi originální mysteriozní krimi snímek, který v takovémhle žánru snad ani nemá konkurenci. 85% ()

Jello Biafra

Ultimátne psycho v ktorom súkromný detektív pátra po jazzovom hudobníkovi, ktorý pred mnohými rokmi záhadné zmizol zo sanatória. Jeho zmiznutie je však obostrené takým množstvom otáznikov a podivných náhod, že sa tento prípad rýchlo začne meniť na nočnú moru plnú krvi, bolesti a utrpenia. Depresívny noirový thriller s prvkami gotického hororu, kde excelujú borci menom Mickey Rourke a Robert De Niro. ()

sedm.1

Bohužel,přes místní vysoké hodnocení u mě Angel Heart příliš nezabodoval a je to především kvůli naprosto pro mě nepochopitelné a bezdůvodné pointě.Ta totiž obrací film o 180 stupňů,ovšem směrem do země nikoho.Díky této "převratné" pointě u mě ztratil Angel Heart jakýkoliv význam a vlastně i logiku.Nicméně,obsazení,především pak Mickey Rourke je perfektní a o atmosféře ani nemluvě,prostě jedním slovem skvělá!Ta pointa mi zkrátka naprosto nesedla a mě osobně tento jinak parádní biják hodně znechutila. ()

ZkuKol

Opravdu vynikající atmosférický thriller, který funguje i na podruhý (o pointu v něm zas tolik nejde, je naznačená asi už ve třetí scéně, kdy mě taky opravdu napadla). ()

Maynard.

Radujme se, peklo existuje a jeho nejvyšší mocnost je sám Robert De Niro. Takže už se nemusíme bát, je to dobrý :o). Tenhle kousek se teda povedl. Po dlouhý době zase jeden film, který bude mnohem lepší při druhým skouknutí, kdy se budu už moct přesněji zaměřit na chování hlavního hrdiny, který předvedl obdivuhodnou one man show. Je vidět, že když se dá silný příběh do rukou zručného rejži, vznikne tím pochopitelně kvalitní film. Osobně bych dal režii do rukou králi a odborníkovi na hustou atmošku, což je David Lynch, který by tento scénář jistě dotáhl do absolutní dokonalosti. Ale nemůžu říct, že by Alan Parker odvedl špatnou práci, to nee. Co mi ale stejně zůstane v hlavě nejdýl a nejvíc, tak je role zmiňovaného vyslance z pekla, který se na plátně objevil byť jen chviličku, ale zapůsobil na mě teda ohromně. Víc takovýhle filmů, víc! ()

vitekpe

Zvlastni zazitek. Noirova stylizace je fajn, a prestoze preferuji ikonictejsi kousky ze stare skoly, podivat se na nejaky kvalitni pokus z novejsi doby mi nevadi...Story je tak od pulky prece jen trosku predvidatelna, ale nudit se nebudete. Musim rict, ze je to film, ktery mi jeste par dni po zhlednuti lezel v hlave.... ()

Sdoom

Výborně navozená atmosféra, skvělí Rourke s DeNirem + překrásná Lisa Bonet, přesto jen 3 hvězdičky. Důvod - přeplácaný a přitom vlastně neuvěřitelně jednoduchý scénář. Angel chodí z místa na místo, objevují se tam mrtvoly a sem tam Louis Cyphre. No prostě nebylo to až tak zábavné a i díky tomu mi ani ta pointa nepřišla tak úžasná. ()

BMAJTZ

Drsný krimi thriller, doutnající cigareta, melancholické prostředí a stále otevřená láhev whisky, přesně tak by se dal vystihnout tento film ze staré školy. Herecky naprosto výborné a příběhově poutavé, i když ke konci už tušíte kam to asi tak směřuje. ()

insurgentes

Mikeš Rektální Rourka hlavní hrdinou děsivého a trochu nudného (ale nezaměňovat tak úplně s děsivě nudným) filmu. Prvních 19/20 je to teda nuda, pak ke konci se trochu bavíme, ale né zas tak, aby z toho člověk spad z židle. Klady filmu: hezká vedlejší role Robertka de Nirého, moc krásná Lisa Bonet. Zápory: spousta nevyužitých šancí k děsivosti, pokud teda pomineme několik (mnoho) krásných záběrů na otáčející se větrák podmazaných fakt děsivou hudbou. ()

LEATHERFAC

Budoucnost není co bývala... Vážení pfátelé, ani na podruhý pokus tentokrát z DVD, nemůžu dát víc než 3*, max 3,5*... Ono tady totiž z toho materiálu bylo vydolováno tak 50%... Je zkrátka vidět, že se režisér moc snaží o tu mysteriozní a tajemnou atmošku, ale nejde mu to zdaleka tak dobře jak by asi chtěl. Niro je skvělej, ale jeho potenciál není moc využit - jen si tam tak sedí...a sedí... Takže velmi dobré scény střídají taková ta hluchá místa, že film místy až nudí, a to teda nudit fakt nemusel! ()

uzzi

Film který stoupá jak dým. Čím víc nad ním přemýšlíte, tím víc odkazů a vjemů nacházíte. Lze ho vnímat i jakou drsnou detektivku s vynikající výpravou a atmosférou. Ovšem nechat si hlavu zamotat temnými odkazy a sledovat stíny ďábla po zdech, v kapkách deště a v tmách nechat tancovat krvavé stopy, je tak podmanivé. Film tyto pocity vyvolává a nechává diváka spolu Harry Angelem cítit a objevovat. To co pro svého PÁNA Louis Cyphrea nakonec najde, to má sílu pěsti. Vynikající pocitová záležitost, na čistých pět to není, ale co. Po čertech dobrá záležitost...85% ()

Seti

Tak tohle byl fakt nářez. Musím se přiznat, že jsem neměl absolutní tušení jak to může skončit a závěrečná pointa mě celkem dostala. V první polovině se film jevil jako klasická kriminálka. Špinavé prostředí poválečného Harlemu, kde se člověk velmi snadno ztratí obzvlášť, má-li nesprávnou barvu kůže. Po přesunu na jih film na chvíli ovládla o něco odlehčenější atmosféra, kterou ovšem s prvními obětmi vystřídalo poctivé napětí a mysteriózní finále bylo skutečnou lahůdkou. Skvělý Mickey Rourke a démonický Robert De Niro (příště bych ale vynechal kontaktní čočky) jen doplňovali toto temné a promyšlené dílo. Jsem vždy neskonale potěšen, když v mém oblíbeném žánru narazím na takovouhle pecku. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker