Počas osláv Dňa nezávislosti napadne Spojené štáty americké mimoriadne rafinovaný útočník. Zneuznaný počítačový génius Thomas Gabriel (Timothy Olyphant) využíva najmodernejšie technológie, aby napáchal čo najväčšie škody na americkej infraštruktúre a uvrhol krajinu do totálneho chaosu. Jeho model deštrukcie zvaný „výpredaj pod tlakom“ spôsobí kolaps dopravných sietí, paralelnú destabilizáciu energetických a bezpečnostných systémov štátu a napokon zničí počítačové zálohy kľúčových finančných údajov. Jeho premyslený plán však má vážnu trhlinu. Neráta s tým, že sa na scéne objaví poctivý policajt John McClane (Bruce Willis), ktorý je aj po rokoch služby v prekliato skvelej forme. Počítačom síce nerozumie, ale proti teroristom vie použiť iné prostriedky. Napokon, na počítače má niekoho iného – mladého počítačového hackera Matta (Justin Long), ktorého mal pôvodne iba dopraviť ako delikventa na oddelenie FBI... (TV JOJ)

Viky.05

Akčni film, kde neni problem sejmout helikopteru(autem), nebo skakat po stihačce(letici, samozřejmě).; Hlaška: "To bylo užasny, jak si trefil tim autem tu helikopteru."- "Došly mi naboje." :) ()

AxelWers

Nemôžem si pomôcť, ale podľa mňa najslabší diel celej série Smrtonosnej pasce. Ani som to tuším nedopozeral. Willis pôsobil ako keby bez chuti tam hrať. ()

actor-SP

K veci. Všetky smrtonosné pasce som videl v pomerne krátkom čase. Prvá časť je výborný, dnes už kultový akčňák svojej doby. Dvojka nesklamala, no šliapala po stopách predchodcu. Trojka už mala náznaky moderného akčného filmu pre násťročných. V štyrke sa už však stretli ľudia, ktorí využili výborný scenár, coolového B. Willisa a k tomu všetkému po celý čas divákovi ponúkali neohrabanú (nečakane chytrú) akčnú zábavu plnú zvratov, humoru i charizmy B. Willisa. Live Free or Die Hard je TOP akčný thriller posledných rokov a laťku Smrtonosnej pasce postavil na maximum. ()

Stíba

Smrtonosná past je snad jediná série, které má naprostou opačnou tendenci než ty ostatní, a to sice, že kvalita jejích dílů jde s přibývajícími čísly nahoru a ne tak jak je zvykem kamsi do pekel. Tohle byl totiž opravdu výborný akční nářez, škoda jen pár míst, zejména v druhé půlce a závěru, které byly zbytečně přetažené do extrému, protože jinak co se týče spádu, akčnosti i konečně hlášek je čtvrté pokračování ještě možná o něco lepší než moje oblíbená trojka. ()

emdvojka

Všimli ste si? John McClane je plešatý hňup čo sleduje svoju dcéru a robí jej trápne výstupy. Nefajči, nieje po opici, jeho hlášky sú o level slabšie a aj jeho kondička už nieje to čo bývala. Tak samozrejme, zostárol, ale bohužiaľ sním stárne aj táto séria o "obyčajnom" policajtovi. Tentokrát sa stal jeho "parťákom mladý IT analytik. Justin Long hraje blbečka bez štipky akcie a nadhľadu, a všetci mi dáte za pravdu, že nieje hoden stáť po boku nášho akčného hrdinu. Scenár vsadil na problematiku moderných technológii čo sa mi tiež nezdá extra dobrý nápad.Aby som však toľko nekritizoval, pár pozitívnych vecí sa tu predsa len nájde. Tým, že smrtonosná pasca má svetové renomé je vidieť, že tvorcovia sa k tomu aj tak postavili. Preto sa peniažkami nešetrí a John opäť rozbíja skla výkladov, okien domov a aút, ale čo sa budeme hrať, pritvrdíme a preto John rozbíja so sklami aj celé autá a celé budovy, vystrieľa nespočetné množstvo guliek, rozdá obrovské množstvo úderov a aby toho nebolo málo zalieta si na stíhačke, vrtuľníku... . A čo mu bude stáť v ceste sa otočí v prach. Takže sa pripravte na spleť zničujúcej akcie ktorá nenechá kameň na kameni... Znie to výborne však? No nech je to akokoľvek chýba mi...naozaj mi chýba John McClane ako si ho všetci pamätáme. Pretože tento hrdina je namyslený, sebaironický a unavený poliš, ktorý už nieje len z mäsa a kostí, ale bohužiaľ je pokvapkaný súčasným americkým trendom nesmrteľnosti. ()

B.e.n.Q

Mně se to prostě líbí, stejně jako předchozí 3 díly. Samozřejmě, že nemůžeme očekávat úplně to samé, jako v předchozích dílech, které jsou dnes již ,,legendární'', ale rozhodně si myslím, že minimálně 4 hvězdy si to zaslouží. Je to pořádná akční podívaná :) ()

1Legend1

Ať si říká kdo chce co chce, ale i čtvrté pokračování Die Hard drží laťku hodně vysoko. Někomu možná může vadit, že od prvního dílu uplynula dlouhá doba a v tomto už to není to pravé, protože se vše zakládá na moderních technologiích, ale s tím musím razantně nesouhlasit. Dle mého názoru změna prospěla výborně, ostatně od třetího dílu již uplynula také pěkná řada let...John dokazuje, že ani posun s dobou k počítačovým technologiím mu nedělá problém a v kombinaci s další porcí jeho legendárních hlášek dává vědět, že Smrtonosná Past pořád žije. 80% ()

Al44...

Jako akční film sám o sobě je to docela dobrý a povedený film, jako další Smrtonosná past je to mírně řečeno málo - nezáživná IT zápletka, kde jsou navíc všichni US státní zaměstnanci a policisté po útoku teroristů úplně neschopní a bezbranní (ještě, že tu je McClane) - nesympatický a dost slabý hlavní záporák - pár dobrých avšak nerealistických akčních scén (zvláště velmi dobrý začátek) - prakticky žádné dějové zvraty - celkově zklamání. ()

FanKalEl

McClane sa vracia po 12 rokoch a musím pritvrdiť že malo to o kus väčšiu šťavu než predošlý diel. eRko v podstate až tak smrteľne nechýba. Nadávky, hlášky a trochu krvi by sa tu aj našlo. Pekné prekvapko od takéhoto režiséra, to sa musí uznať, scenár dobrý, ale tá akcia niekedy spadá až ku hraniciam neskutočnej zábavy, jednoducho super, to sa nevidí všade. Až na zopár výtkov je to za 5 hviezd, napr. Johnova ultra nesmrteľnosť, PG-13 a trochu menej dospeláckejšie než predošlé diely :) ale inak spokojnosť. Tak to má vyzerať pravý akčňák s podmazom thrilleru !! (89%) ()

KafuR

Tak počtvrté nám John McClane spadl do pasti, která bude smrtonosná pro všechny okolo, a kupodivu mu ani nedělalo problém posnídat zas trochu ironie a sarkasmu a po hlavě se vrhnout po teroristech, o jejichž zbraních ví, jako chlap ze staré školy, houby, a proto si k sobě pozval také ajťáka, který tak snad poprvé v životě viděl slunce a který mu dokonce občas i zdatně sekunduje. Zkrátka, čtverka se i přes časový odstup vydařila, nějaké ty akce jsou sice hoodně přemrštěné, ale toto bych zas také mohl vyčítat každému dílu z této tvrďácké série. ()

dalziel

Všetky siete sú spadnuté len ukradnuté BMW nemá problém sa spojiť s asistenčnou službou??? To ten scenár nikto nečítal??? A takýchto skvostov je tam požehnane.Akcia je v pohode ale inak je to sprosté že až no. Po špíčkovej trojke je to veľmi slabá káva. ()

tranquill

"Já míval z lítání fobii.. Fakt? .. Jo. Šel jsem pak do kursu, abych překonal strach a tak.. A pomohlo to? .. Ani ne..." Platí v případě Smrtonosné pasti a Bruce Willise, že do stejné řeky dvakrát nevstoupíš, respektive už to nebude stát za nic? Ani ne...Akce byly opět velkolepé, především s kamionem. Takže opět maximální spokojenost. ()

geek.ondra

Len Wiseman vzal všechno co lidé milovali a bez jakéhokoliv kompromisu to hodil do čtvrté Smrtonosné pasti čímž si navždy podmanil všechny škodolibé fanoušky kteří ho předem odcuzovali. Čtyřka má všechno! Geniálního Willise, nosné vedlejší postavy, skvělé hlášky a těžce divokou ale i přesto kvalitní akcí. Wiseman se sice někdy utrhne ze řetězu natolik že to celé působí trošičku neurvale a právě proto má k eleganci předešlých dílů stále daleko ale i přesto všechno je jeho film zkrátka velký dáreček pro všechny skalní fanoušky ()

kluzo

Nechám se houpat rád a poměrně hodně, ale když už jde houpačka přes hlavu dokola, to už je prostě moc a zvedá se mi kufr. Soudruh Willis přerazí autem betonový nosník tunelu, aby přesně trefil vrtulník. Přemýšlím, jestli mají soudruzi v USA tak dobrá auta nebo tak špatný beton. O kvalitách amerických soudruhů nepochybuji. Stíhačka, to už byla jen třešnička na hnědém, stočeném dortu. Nebo to nebyl dort? Nejspíš nebyl, protože i ta třešnička nakonec odletěla. ()

Razzor_82

Čtvrté pokračování s neprůstřelným policajtem Johnem McClanem je nadupané akcí. Skvělý nápad je ovládnutí všech možných technologií řízenými počítačem. Nedochází tak ke stereotypu a vykrádání předchozích dílů. Klasicky zde není nouze o přestřelky, výbuchy a peprné průpovídky. "Co jsem jí posledně zahlíd, ležela na dně výtahový šachty s tereňákem v zadku!"  7/10 ()

Fat'Fatal

Tak do půlky je to docela nuda, generický akční film, kterých je všude tuny. Po návštěvě Warlocka však film sešlapuje plyn do vysokých otáček a sází jednu skvělou scénu za druhou. McClane začne vtipněji hláškovat, je víc bad ass a asi nejlepší scéna s yippee ki yay ze všech dosavadních dílů mi vytáhly subjektivní hodnocení o rovné dvě hvězdy. Trochu mi vadí, že je to už dost nereálné, co John přežije (rakovina plic ho asi nedostane, nejspíš po trojce přestal bafat). Záporák byl naopak nejslabší, a to i když se mi ten z trojky fakt nijak zvlášť nelíbil. // EN, EN SUB  ()

turbou

"Jupijajej parchante...." tak tahle hlaska je prote nej!!! Stejne tak Bruce, kterej predvadi ze i v 52 letech je ve vynikajici forme. SP4 je slozena z velmi kvalitnich kousku, ktere do sebe az moc dobre zapadaji...a vysledek??? Nejlepsi akci film za hodne dlouho dobu (s prehledem sfoukne i Cruisovu MI3)!!! ()

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

05.08.2013

Už asi víte, že Mumie se dočká dalšího remaku. Tento se bude odehrávat v současnosti, bude o něco temnější a strašidelnější, scénář napsal Jon Spaihts a produkovat hodlá duo Orci / Kurtzman.… (viac)

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

19.11.2012

Ale tentokrát to nebude taková sranda. Alespoň pokud nemáte hodně morbidní smysl pro humor a nedokážete se smát třeba u komiksu Lobo. Jeho tvůrci Keith Giffen a Alan Grant totiž stojí za komiksovou… (viac)

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

26.09.2012

Už od začátku to neznělo jako dobrý nápad, přestože za ním stála úspěšná scenáristicko-producentská dvojice Alex Kurtzman a Roberto Orci (M.I:III, Star Trek). Studio Universal se rozhodlo… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)