Pokračovanie úspešnej komédie Ecce Homo Homolka. Homolkovci sú bohatší o novú embéčku a rozhodujú sa, kam pôjdu v nedeľu. Ženy chcú na Karlštejn, muži za futbalovou ligou. Príde však list o blížiacej sa smrti otca pani Homolkovej. Rodina Homolkových sa teda vydáva na cestu sa pradeduškom. Aké je však ich prekvapenie, keď ho nenájdu v posteli. (STV)

dauby

I v tomhle filmu jsou nesmrtelné hlášky ("Teď jsme konečně hogo fogo rodina..."), ale jinak je tento díl slabší než předchozí. Skloubení ztřeštěné komedie s vážnými tóny (umírající dědeček) mi přijde násilné, pohřební hudba až moc prvoplánová a vtíravá a scény s myslivci mě vysloveně nudily... Kdyby se druhá dějová linie s dědou a myslivci vystřihla, byl by to super film, jenže by měl maximálně 30 minut. Takže tentokrát mě Jaroslav Papoušek zklamal především jako scénárista. ()

Fallstock

Homolkovi vyrazili za "umírajícím" dědou a vytratila se obyčejnost prvního dílu, což považuji za zhoršení. Ona ta jednička byla lepší v tom, že Homolkovi tady byli v každém záběru, kdežto tentokrát se do toho přimíchala myslivost a děda, co nevydrží do švestek. Kontinuitu to dost nabourávalo, protože kdykoliv se Homolkovic famílie vytratila ze záběru, tak nastaly nehumorné etudy a rozvleklá nuda. Střídání pasáží děda - myslivci - Homolkovi - se neustále opakovalo a já si z toho vybrala nejvíc tu rodinu, která opět nezklamala svým nahlížením na obyčejné lidské problémy. Odklon od pojetí jedničky měl své (humorné) vrcholy i propady. ()

mcamino

A nepudem domu dokud neřeknem, žetenhle film je krásnej. Opět plno kultovních hlášek v druhém dílu trilogie, který možná nemá takový drive jako první díl, ale to nic nemění na tom, že tenhle film je klasika, na kterou se mohu dívat pořád. ()

Skylwalker42

Stále vynikající komedie. Defacto vše stejné. Jen mají nové auto a jedou na výlet za dědou. Ten plný elánu trajduje po mysliveckých slavnostech a užívá si poslední chvíle života. Opět již legendární hlášky a zobrazuje reálné českou rodinu v plné kráse. ()

Cesty timem

Platí to, co jsem psal u prvního dílu. Tento je trochu slabší. Na 3* ho dostalo u mne MBéčko, RTO autobusy a další retro záležitosti, které si rád připomenu v každém filmu. Tady jsem je možná vnímal více než samotný děj, neboť mne ani život ani humor o tomto životu jedné rodiny příliš nezaujal. ()

Thalin

Nikdy mi nešlo do hlavy, čím jsou tyhle filmy tak populární. Uřvaná rodinka buranů.. asi se v tom hodně lidí vidí, jinak nechápu, co je na tom vtipného a poutavého, natož kultovního. ()

Holly_Molly odpad!

Nové lapálie "typicky české" rodinky Lobotomů v uřvaný buranský kOMeDii, stejně jako tomu bylo v o rok starší jedničecce... Homolka s Tobolkou se můžou jít vysrat ;-) ()

Bloodoom

No abych pravdu řek tak tento film (jako celá trilogie) mě nikterak neoslovil. Podíval jsem se a děkuji jednou to stačí. myslím, že tuto rodinu buď milujete nebo nenávidíte. Já patřím do té druhé skupiny. Ale odpad nedám neb nějaké ty hlášky jsou celkem stravitelné :-) ()

m-Jan

Je jednoznačně nejlepší a nejhlubší z celé serie. Jen si vždy kladu otázku co se pak stalo s tím talentovaným Papouškem. Tohle můžu přirovnat z šedesátek jen k Formanovi Hoří má panenko - no prostě u mě první liga. Příběh s vážným tématem starce co nechce zemřít, rodinné problémy které se řeší na cestě, vzpomínání na mládí... a to vše pod dohledem stálého čecháčkovství. 95% ()