Čo ak bola každá voľba, ktorú v živote urobíme, vopred rozhodnutá? Čo ak neexistujú žiadne náhody a naše osudy boli už dávno predurčené? Uprostred ukrutnej búrky sa schádza desať ľudí, z ktorých si každý stráži svoje tajomstvo. Vodič limuzíny (John Cusack), televízna hviezda 80. rokov (Rebecca DeMornayová), policajt (Ray Liotta), ktorý preváža zabijaka (Jake Busey), prostitútka (Amanda Peetová), mladomanželia (Clea DuVallová a William Lee Scott) a rodina v kríze (John C. McGinley, Leila Kenzleová, Bret Loehr) nachádzajú útočisko v opustenom hoteli, ktorý prevádzkuje nervózny nočný správca (John Hawkes). Keď však začnú návštevníci jeden po druhom umierať, úľavu z nájdenia prístrešia rýchlo vystrieda strach. Všetci si vzápätí uvedomia, že ak chcú prežiť, musia odhaliť tajomstvo, ktoré ich spojilo. (oficiálny text distribútora)

forsythia

Překvapivá pointa zase tak moc překvapivá nebyla, ale to vůbec nevadilo. Atmosféra výborná, místy jsem skoro nedýchala. Rozhodně zajímavý film, víc než pouhá vyvražďovačka. ()

dr.fish

Všechno co napíšu by mohlo prozradit pointu. Takže jen shrnu, že se jedná o výtečný film, který sice není nijak originální a vykrádá veškerou klasiku, ale je natočený moc dobře a hlavně taky všemi herci skvěle zahraný. A pořád v něm prší, což je taky moc příjemné. 85% ()

Rockwood

No lidičky, tenhle film jsem musel vidět dvakrát, než jsem ho pochopil. Nebo... pochopil není správný výraz... věděl jsem o co de, ale ke konci jsem byl tak zmatený, že sem si nedokázal představit, jak ta situace vypadá. Jako co se to vůbec dělo a co ten člověk s rozpolcenou osobností. No každopádně jako filmové provedení se mi to líbilo. Atmosféra dobrá, strašidelná... a zkažen těmi dnešními nesmyslnými horory, jsem stále čekal, odkud na ně vyskočí nějaká potvora, která je sežere :-D. No nedočkal jsem se, začož jsem velice rád. ()

tomeek

Protože jsme film sledovali hromadně, podařilo se nám jakž takž vydedukovat pointu, ale i tak je to dost dobrý film, plný zvratů, které vás nutí přemýšlet. ()

Radiq

Jeden z nejupršenějších filmů, co jsem viděl. Ta voda tam chčije fakt furt a žádnej nekvalitní dyšť, ale kvalitní filmovej chrstanec. Samozřejmě další kvalitou je to, že kdo film vidí poprvé, tak nemůže vůbec čekat, co se tam stane. Já to viděl podruhy a už to nebylo ono, ale stejně to bylo dobry. Gut. ()

URBAN

Tento typ hororů mám rád a tento měl myšlenku navíc , která je opravdu fascinující , jenže špatně zpracována aspon dle mého . Je to sice jiný horor a odlišuje se od ostatních tohoto typu , ale tato myšlenka si zasloužila více a možná si zasloužila i jiný film ve kterém by větší mírou vynikla . Posadil mě možná na prdel , ale rychle jsem se z toho zpamatoval . ( 16.4.14/MAC ) ()

Prometheus69

Tak ten konec mě úplně rozsekal... sice jsem tušil už od poloviny filmu zápletku a tím pádem i hlavní spoiler... ale na zmetka malího jsem úplně Zapoměl! :D Hodně mi to připomnělo jiný psycho kde někde na opuštěné americké základně rafinovaným způsobem vraždí podivíni... které tam pozval aby je otestoval. 85% ()

Deyw

hah! ani nahodou vole! nadejnej rozjezd skvela hra se rozjede a pak ten konec ty kravo! za tohle by potreboval ten rejza kulickovkou prez koule! strasny vole! je fakt ze ten pruitt nebo jak se pise vypada jako totalni psychopat a veril sem mu to..ale to dite..hah :D pochcal sem se :D zacatek 4* pulka, ke konci za 3* a konec 1* takze dame 3* ale vydreny jako prase! ()

vesper001

Yesterday upon the stair / I met a man who wasn´t there… K Identitě jsem byla nespravedlivá. Přistupovala jsem k ní přezíravě, ale po skončení jsem se musela hluboce zamyslet. Nad sebou i nad tím, že vrátit se k ručnímu praní na valše, by vlastně mohlo být docela prima. Rozuzlení jsem rozhodně netipla, kdo je vrah jsem rozhodně neuhodla a od zahradního náčiní se rozhodně budu držet co nejdál. A že nechci spoilerovat, tak řeknu jen: líp zfilmovanou báseň jsem neviděla. ()

filmmovier

Ze začátku dobrý, ale od půlky šla kvalita srmě dolů a celý film spadl z průměru hodně do podprůměru a nakonec se z toho vyklubal jeden z nejhloupějších filmů, které jsem kdy viděl. ()

Doudis19

Nejedná se o horor v pravém slova smylsu. Spíše něco na způsob Šestého smyslu :-). Nějaká ta krev, sem tam mrazivá scéna, super herci (oblíbení John C."Dr. Cox" McGinley a Jake"Starship Troopers" Busey), následně trocha psychologie a pokud vydržíte až do konce dostanete to hlavní: "poměrně překvapivou a vůbec ne hloupou pointu, spolu s dobře ukrytou IDENTITOU vraha, a to že za to stojí ;-)." ()

JimmyII

Když jsem viděl poprvé, byl jsem unešen a překvapen, ale na podruhé jsem viděl, že to má nějaké trhliny a tak jdu s hodnocení o jednu hvězdičku, tedy na čtyři. Pořád je ale Identita skvělým filmem, který obsahuje víc napětí než sama boouřka, která tam celou dobu burácí. Všechny postavy jsou sympatické a podezřelé zároveň, suverénně nejvýraznější je postava Johna Cusacka, který tu, jako vždy, exceluje. K tomu všemu připočtěte charaktera Liottu, dobře stavěnou Amandu Peet, velký a nečekaný zvrat, a dostanete velmi nadprůměrný thriller, který rozhodně stojí za vidění. ()

ivan_drago

Moc povedený temný thriller s mnoha neočekávanými zvraty a dějovými linkami. Atmosféra mě vzala dech už od začátku a nepustila až do konce. Jedinou chybu bych viděl v tom, že je to někdy až trochu moc překombinované a zmatené. Ale klady převažují. ()

Karush

Hlavne zásluhou scenáristu a režiséra nám vznikol celkom pozoruhodný a osobitý thriller, s vyhovujúcimi hereckými výkonmi a s takými hollywoodskymi prvkami, ktoré k zaujímavému filmu a k správnemu napätiu boli určite postačujúce. Mangold perfekte odhadol mieru akcie, a preto nevzniklo z toho len pasívne vyvražďovanie. Aj herci šikovne narábali so svojimi charaktermi aj sa im podarilo ostať v jednej rovine a nevyvýšiť ponad ostatných. Jediným sklamaním bol záver, ktorý by mohol byť minimálne o jednu scénku okrátený. Podobné filmy: Ten Little Indians, Podozriví. ()

hajdano

Kriminální zápletka filmu je tak zapletená mezi všechny postavy, že jen těžko se divák dobírá jejího rozuzlení. Děj filmu vyvrcholí a odtajní vraha opravdu až na konci. ()

Sfinkter

Film mě dokázal slušně zabavit, ten hlavní zvrat ve dvou třetinách snímku byl určitě dobrým krokem, narozdíl od úplně posledního zvratu, který byl možná už příliš. ()

Bobik9

Film, který staví na závěrečné půlhodince. Nicméně, ta je tak výborná, že to vytáhne hodnocení dokonce o 2 hvězdy. Ale popořadě. Herecky je ten film naprosto nadstandartní. Že umí hrát John Cusack a Ray Liotta všichní vědí, jenže tady byla výborná i Amanda Peet! I všichni ostatní obstáli skvěle. Atmosféra je díky noci a silnému děšti slušná a celý ten nápad se nakonec ukáže, jako velmi děsivý. Ovšem, že bude vrahem "policajt" Ray Liotta jsem tušil od začátku, ovšem když tam potom naběhl ten klučík s motyčkou, tak jsem byl překvapen a znovu to přispělo k vyššímu hodnocení. K tomu konci nemám slov. Bravo! Takovýto zvrat je velkolepý a ojedinělý. ()

Dado

Kedysi som niekde čítal, že zakončiť rozprávanie prebudením hlavného hrdinu, ktorému sa všetky predchádzajúce udalosti len prisnili, je to najhoršie, čo môže autor urobiť. Nielenže ide o zreteľnú ukážku lenivosti/neschopnosti pri procese vytvárania dôstojného záveru, no zároveň je to úbohý spôsob, ako sa vyhnúť výčitkám smerujúcim k prípadným nezrovnalostiam v dianí. Film Identita sa síce tuctovou snovou sekvenciou nekončí, no odhalenie hlavnej pointy vo mne vyvolalo navlas rovnaké pocity. Netuším, či išlo o neočakávanú stratu scenáristovej vynaliezavosti, alebo o jeho skalopevné odhodlanie čo najviac šokovať, no na mojom výslednom sklamaní by ani vyriešenie tejto drobnej záhady nič nezmenilo. Sklamaní, ktoré je o to väčšie, keď si uvedomím, že som minimálne hodinu sledoval vynikajúci triler s poriadne hutnou atmosférou. (65%) ()

BS

Film hutný atmosférou , který dokáže pořádně zabrnkat na nervy, vážně dobré pustit si to takhle někdy večer. ()

asirtes

Atmosféra záhadnosti, skrytosti a morbidity spojená s poodhaľovaním ponekud "zvláštnych" psychických stavov istého psychopatického individua. Tak to už je slušná psychačina. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (viac)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (viac)