Harrison Ford je pověřen vyšetřováním vraždy své kolegyně a zároveň milenky. Protože nové důkazy směřují právě k němu, je obžalován a zatčen. Nezbývá než o pomoc požádat svého největšího rivala... (oficiálny text distribútora)

PEZ

Klasický krimi thriller z 90. rokov. Mám ich rád. Založené na postavách a nie na efektoch. Harrison Ford v najlepšom, chlapík mal vždy neskutočnú charizmu. Vcelku dobre vymyslený príbeh. Len trošku zamrzí, že po čase takmer všetko vyprchá. V pamäti ostane iba veľmi dobrý výkon Harrisona a záverečný twist. Občas mi ale také kúsky v kine chýbajú. 7/10 ()

FeroFabus

Strhující psychotriller ze soudního prostředí vrcholící šokující pointou. Nechápu jak mi tento vynikající film s mým oblíbeným hercem mohl zůstat 30 let neznámý. Měl ale jednu vadu - bylo jasné, že hlavní hrdina není vrah, protože Harrison Ford prostě nemůže být záporák. Ovšem závěrečná scéna, kdy se manželka přiznává , že  spáchala vraždu je fakt síla. Herecké mistroství Harrisona Forda se zde skvěle projeví v jeho mimice. ()

waska

Mrazivé drama s vynikající pointou. Je to tak trochu koncert Harrisona Forda, ale kdo je tu opomíjen, je Raul Julia, který dokonale zvárnil obhájce H. Forda. Na něm jsem mohl doslova oči nechat. ()

danny_21

Zdařilé soudní drama / thriller, který poukazuje na dírky v americkém soudním systému a pořádá hon na obviněného Harrisona. Pro milovníky soudních procesů zřejmě výborná podívaná, pro mě slušný, i když místy trochu rozvleklý kus s nečekanou a tím i promyšlenou pointou - 75 %. ()

Duke90

Kvalitní thriller, který zpočátku vůbec netlačí na pilu a postupem času začne doslova přikovávat diváka k obrazovce novými zvraty, tuhnoucí atmosférou a závěrem, který mě donutil hodně zapřemýšlet nad pátou hvězdičkou, kterou jsem nakonec nechal být. A to pouze z důvodu, že bych přece jen některé scény mírně zkrátil. Jinak ale vynikající, a kromě Harrisona Forda mě mile překvapil svým suverénním vystupováním Raul Julia, kterého jsem do teď znal jen z Addamsovy rodiny. K Bonnie Bedelia se už radši moc vyjadřovat nebudu! Ještě teď mi běhá mráz po zádech.... ()

jafuska

slibný herec Harrison Ford, který ztvárnil neobvyklou roli, na kterou u něho nejsem zvyklá, ano, i vražda se těžko může prokázat, kor když se do toho zaplete vládní zmocněnec, nebo zkorumpovaní lidé, je to dobrý film ale na můj vkus prostě moc dlouhý, ()

Pitryx odpad!

To už je s Columbem (Peterem Folkem) větší zábava než tato rádoby detektivní slátanina. Po půlhodině žvanění a řešení rodinných starostí jsem odešel dělat na PC svou práci a film jsem nechal jet v miniokně. Nebýt mé kravské zvědavosti, vypnul bych to celé úplně. Hlavně že do téhle velkonudy doslova nasrali i politiku. A do toho ještě dlouhá retrospektiva. Hnus. Nemohl jsem se dočkat konce a to jsem netušil, že to bude tak dlouhé. 2013081311842/12140 ()

Locksley

Vážení uživatelé, všimli jste si, že klavírní motiv Johna Williamse je stejný jako u seriálu Pomsta s.r.n. s Michaelem Madsenem!? ()

subic

Další kousek odehrávající se převážně v soudní síni, takže důkazy, kecy a porota. Prokurátor měl zabít kolegyni prokurátorku a zároveň bývalou zásuvku. Už lehce prošedivělý Harrison Ford, když byl ještě TOP1 herec, si tu zahrál obviněného prokurátora a vošousta. A jeho šéf a hlavní prokurátor je tak trochu pěkná závistivá svině. No a ono je i vyšetřování tak nějak pokřiveno, hlavní důkaz se tak nějak ztratil. Ale kdo by to byl čekal, že vražedkyní bude manželka. Hudbu dělal John Williams a je to znát, zato děj je místy docela dost rozvleklý. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 87%, Audience Score - 67% | FDb.cz - 73.7% | Alan J. Pakula nám opět potvrdil, že na napínavé americké kriminálky je mistr a nám tady ani nevadilo, že je tu poskrovnu napínabých scén a navíc 90's v USA milujeme a Harrison je náš velký oblíbenec, tady ale je poměrně nevyužit. Nedostal ani moc velkou šanci předvést svoje herectví a v druhé polovině filmu si to u soudu pro sebe krade převapivě dobrý Raul Julia. Navíc toho "tajemného vraha" jsme typovali již od začátku, ale věříme, že kdyby ne, tak by se nám tento film asi líbil o něco víc. A samozřejmě hudba Johna Williamsa skvělá, ale pro nás Podezření zůstává mírným zklamáním. 75% ()

vodkasesemte

tak určitě pět hvězd, kdybych nenapočítal 3 fordy a nebyl v limbu. soudce Ronnie za jedna, toho bych si dokázal představit i v přísnější roli ! a ty repliky, škoda, že se mi všechny vykouřily z hlavy! ()

harycek

Výborný právnicko - soudní přběh, s hustým závěrem , který by se dal předvídat kdyby atmosféra filmu nestrhávala k jinému pohledu!! ()

koza3

Tyhle soudní tahanice moc nemusím, ale tady se v soudní síni neodehrála ani půlka, mělo to dobře sepsaný příběh a herci byli zvoleni na výbornou. Blondýnka, která to ve světě práva chce dotáhnout vysoko a použije k tomu svoji frndu nemůže dopadnout dobře, to ví každý ňouma. Ale který z těch co ji drtili ji rozdrtil i lebku? To se dozvíte až na konci pořadu, ale teď už příběh muže, který by se rád vysekal z pokřivené obžaloby. ()

david.babick

suprový herecký ansábl a jejich výkony (Julia, Ford) :-) zápletka taky super, rozuzlení čtyřhvězdičkové i když předvídatelné :-) ale bohužel se to táhlo jak sopel... ()