Schofield a Blake, dvaja mladí vojaci britskej armády sú počas bojov v Prvej svetovej vojne vyslaní na takmer nemožnú misiu. Musia prekročiť frontovú líniu, preniknúť hlboko do nepriateľského územia a doručiť veliteľovi vyslanej jednotky dôležitú správu, ktorá môže zachrániť život 1.600 spolubojovníkov – vrátane Blakeovho brata. (Forum Film SK)

dasl

Nesmrteľný vojacik zdoláva všetky prekážky a nástrahy v bahne vode ale on je stále suchý a čistý. On je super Mário ktorý prechádza level za levelom . A to nelogické konanie takmer všetkých postáv až som si skoro vlasy vytrhal. ()

colis

Krásná ukázka toho, v jakých hovnech se za 1.světové bojovalo. Příběh ničím zvláštní, spíš diváka baví sledovat ty dlouhé scény. Ty dvě hodiny utekly jako voda a já si to celkem užil. ()

Verbudrak odpad!

Když dostanete šanci to bez jakékoli námahy vidět podruhé a okamžitě odmítnete a ani nezaváháte, protože to ve vás napoprvé nic nezanechalo... tak je to prostě nulový film a ve vašem vesmíru nemá místa. Pak je hodnocení jednoduché. Byť to jisté řemeslné kvality asi má. Ale co mi je po tom. ()

W0ltericek

Popravdě jsem se vůbec nenudil. Příběhem je to hodně jednoduchý doručit zpravu a to je vše, ale je to extremne dobrý. Efekty jsou užasný a herecký výkony taky. 8/10 ()

Honzyg

Způsob, jakým pracuje ve snímku kamera, je jedinečný a fascinující. Divák se díky minimálnímu střihu stává mnohem snadněji součástí vypravovaného děje a až na konci filmu si uvědomí, že příběhově se toho zase až tolik nestalo. Herecky velmi dobře odvedeno, jakkoli člověka zamrzí, že ho na film nalákají jména jako je Firth, Cumberbatch nebo Strong, a oni se na plátně prakticky jen mihnou. Zato MacKay z obrazovky nesleze a jeho výkon je obdivuhodný. ()

Charliesed

Může to být dobře natočené, ale skutečně to má dost jednoduchý příběh (a postavy), a nějak se mi to hned vypařilo a nic mi z toho nezůstalo. ()

Akinaz

Naprosto skvělý, dech beroucí válečný příběh. Perfektní herecké obsazení, skvělá výprava, scénář a režie...no prostě tenhle film má všechno. Všechno, co od něj žádáte dostanete zabaleno do nervy drásajícího, emocemi nabitého filmového balíčku... za mě rozhodně jo jo a jo...užijte si jízdu na dokonalé filmové vlně. 5* ()

Robur888

Film 1917 je techniky skvělá filmařina. Dlouhé záběry, které navozují dojem, že jsme s hlavními hrdiny LIVE, výborná kamera a naprosto vychytané prostředí úchvatně zpracované do nejmenších detailů. Forma skvělá, ale obsah pokulhává. Na film jsem se velmi těšil, ale o to větší bylo zklamání. Mnohé méně pochopitelné věci jsou přehlédnutelné, ale větší nelogičnosti už vadí. Doteď mě zajímá, jak chtěl generál Erinmore řešit situaci, kdy Němci vyklidili pozice a on je nechtěl obsadit, protože to byla podle něj past. Řídit válku takového rozsahu jen pomocí pěších spojek je nezodpovědné. ()

tXtX

Absolútne unikátna záležitosť, ktorá v moderných vojnových filmoch nemá obdobu. Nič podobné doposiaľ nevzniklo a len tak ľahko asi ani nevznikne. Nič gýčové, prehnané, superhrdinsky trápne, nikde žiadny okukaný svalnatý krásavec, žiadne do oči bijúce cgi efekty, proste NIČ "iba" dokonalá atmosféra a takmer 120 minútový kolos "bez jediného strihu". A aby som nezabudol, soundtrack Thomasa Newmana je iba čerešnička na torte. Je až zarážajúce ako toto niektorí miestni odborníci z Aliexpressu nevedia oceniť. Vraj "Zkouknout to jinde než v kině je zhovadilost." napísal jeden nemenovaný expert, ktorého meno nevyslovujeme.. Ty vole, zhovadilost je mluvit česky ty bláho i když seš čistej slovák vole jako chápeš mne ne? vole jako.. no jo, ty bláho, si zapomnel slovenštinu vole nebo co? to mne poser vole.. ()

Nellaron

Natočiť vojnový film bez strihu je zaujímavý nápad a prináša niečo nové. Vyskúšajte, uvidíte, či vám také niečo sedí. Ja som bol veľmi spokojný, lebo som mal čas vnímať okolitú krajinu a detaily. Žiadne zbesilé prestrihávačky typu 10 obrazov za 2 sekundy. Čo ma ale uchvátilo najviac, bola hudba. Thomas Newman podľa mňa ukazuje svoju vrcholnú formu a atmosferická pieseň The Night Window je momentálne jedna z najlepších, čo moje uši počuli v rámci filmovej hudby. Film za 4* a soundtrack doklepáva za plných 5. ()

SLPHR

Naturalistický popis všech hrůz 1. světové války. Snímek funguje jako takový průvodce zákopy a zároveň jako odstrašování příklad. Pokud bych měl vyjmout 1 věc, bude to kamera, která byla naprosto geniální a dodávala filmu napětí, které z něj úplně sálá. ()

Donnie Darko

Už roky jsem sem nic nenapsal, ale u tohoto filmu si tuto tradici dovolím porušit. Hlavním důvodem je snaha zvrátit průměrné hodnocení 80%, protože pro mě je 1917 nejlepší film poslední dekády. Vtahující plíživá atmosféra, napětí, strach, přátelství, surreálno, nečekané artové scény, kterých je tak akorát a obrovské emoce bez prvoplánového záměru dojmout. Bál jsem se natočení filmu na jeden záběr, ale v tomto případě se to na rozdíl od jiných filmů podařilo a kamera vás vtáhne na bojiště 1. světové války, jakoby byste sami leželi v zákopu v bahně. Za mě jasných 10/10. Doporučuji každému filmovému fanouškovi. ()

Adelaine

Dva mladí britští vojáci dostanou za první světové války neobvyklý úkol: doručit za méně než den přímo přes nepřátelské území zprávu druhému batalionu (čítajícímu 1 600 vojáků, mimo jiné i bratra jednoho z poslů) obsahující okamžité zastavení útoku, jelikož je tento krok pastí nepřítele. Kromě opakujících se slov 'je to nemožné' musí bojovat s největším nepřítelem celého příběhu... Neúprosným časem... Životy vojáků jsou na jejich bedrech. Válečný film, který ve vás zanechá hluboké myšlenky o životě, nechuť k válce a lásku k přírodě. Horory bojů a po nich zdevastovaná příroda a lidé se střídají s barevnou zdravou přírodou. Film je po téměř celou dobu neuvěřitelně napínavý thriller, ale dokonale se prolíná s momenty tichého smutku a míru (hudbu mnohdy střídají pouhé zvuky stromů, ptáků a řek, které se vám jakoby valí přímo na obličej). Reálného, skvěle napsaného scénáře (bez velkých monologů!) a vedlejších postav využívá jen přiměřeně, přesto vás ale nádherná kompozice obrazů za doprovodu moderní, jednoduché, vzrušující, ale přesto klasické, bohaté a klidné hudby dovede ke každé důležité myšlence. Naprosto úžasná kamera vás bez viditelného přerušení provází v reálném čase každičkým krokem, chodí za hrdiny, točí se kolem nich, příběh staví na jejich zádech, myšlenkách, obličejích a prostředí, ve kterém jim vyšlapává cestičku. Příběh vůbec neodbočuje, velkými změnami jsou časté proměny krásných a do neuvěřitelných detailů propracovaných lokalit (vystřílené náboje, krysy, padlí vojáci, zdevastovaná příroda) a vývoj postav, ale ani na jedinou minutu se nenudite, jelikož se objevuje neustále něco (nebo někdo) nové. Srdce slyšíte bít při napětí, klidu, smutku, epických scénách i komorních momentech nacpaných herectvím hlavním i vedlejších postav. Mistrně vyrobený snímek, který vám zahraje na emoce v takové (až téměř filozofické) hloubce, jako ještě žádný jiný před ním. ()

karyon

Tolik práce si dali filmaři s kulisama, výpravou, kamerou, která se snaží jakože natočit vše na jeden plynulej záběr (což je jednak otravný a za druhý právě střih by tomu filmu dost pomohl), a přitom obsadí do hlavních rolí dva déčkové herce, kteří to prostě neumí zahrát a nesedí mi tam vůbec. Navíc ten scénář, kterej dělá z obou protagonistů úplný lemply a naivky, a to je tááááák otravný v tom filmu, kdy si člověk jen furt dokola říká:" Ježíš, ten je blbej a nemožnej, proč to dělá?" Sečteno a podtrženo, vizuálně, až na dementní kameru jakože jednoho záběru, slušnej válečnej film. Škoda, že neobsadili alespoň někoho otřelejšího, známějšího a koukatelnějšího. ()

Janakin

Jeden z mála filmů u kterého mi ukápla jen jedna slza. Ale, že to byla slza velká a plná smutku. Mělo to zapůsobit. Možná, že někdy až moc okatě, ale mělo a zapůsobilo. Takhle nějak si představuju, že Velká válka vypadala. Ve skrytu, v zákopech. Tam se odehrávali ty největší rozhodnutí a dilemata, tam vojáci trávili čas. S tím vší jsem jako divák byla seznámena a uvěřila té surovosti, co film nabízel. Od mrtvol všech druhů až po snovou scénu ve městě. Prostě realita války ve dvou hodinách. Jen málo filmů dokáže něco takového. Až na pár nesmyslů jako: Spadnu z deseti metrovýho vodopádu a jsem vpoho nebo probíhám městem plným nepřátel a nic se mi nestane nebo pluju řekou plnou kamenů a nerozbiju si palici je film prakticky bez chyby. ()

peproch

Povedlo se vzorně natočit honičku s časem a mladický smysl pro splnění povinnosti. Ti hrdinové jsou lidé nikoli nadlidé a byli vystaveni lidské bídě, krutosti a hrůze lidského běsu války. Mladým zůstává hrdina, neotupi na západní frontě, kde se všude rozprostírá jakoby klid po bitvě. Nádhera. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Přestože pacifistické literární dílo Na západní frontě klid pochází od německého spisovatele E. M. Remarquea, kniha se dodnes nedočkala adaptace v domácí němčině. To se ale brzy změní. Režisér Edward… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)