Dempsey a Makepeaceová

• Česko Dempsey a Makepeaceová (viac)
Akčný / Krimi / Dráma / Mysteriózny
Veľká Británia, (1985–1986), 24 h 46 min (Minutáž: 44–96 min)

Tvorcovia:

Tony Wharmby

Hudba:

Alan Parker

Michael Brandon, Glynis Barber, Ray Smith, Tony Osoba, Nick Brimble, John Terry, Caroline Bliss, Simon Crane, Mark Ryan, Gaby Dellal, Amanda Pays (viac)

Newyorský policajt James Dempsey má v Anglicku posilniť elitnú jednotku ako partner seržantky Harriet Makepeaceovej. Ich vyšetrovacie metódy sú veľmi odlišné, ale spolu tvoria skvelý tím. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Tai_K_B k tomuto seriálu (3)

Požiar - 1. časť (1986) (S03E01)

Zatím bezkonkurenčně nejlepší, nejnapínavější a nejvtipnější epizoda vůbec. Sledovat ji byl prostě balzám na duši. ()

Požiar - 2. časť (1986) (S03E02)

Nemůžu se ubránit pocitu, že se tvůrci mezi touto a předchozí epizodou praštili do hlavy. Jak je možné, že po tak slibně rozjeté úvodní dvojepizodě se najednou všechno zvrtlo v tak příšernou frašku? Tohle mi prostě hlava nebere. ()

Do ringu bez rukavíc (1986) (S03E04)

Kvalita seriálů se většinou s každou další sezonou snižuje, ovšem existují i výjimky a tohle je jedna z těch nejpříkladnějších. Tady zkrátka platí pravý opak. Až na pár ojedinělých slabších chvilek mě už několikátý díl po sobě mrzí, že máme na bodování jenom pět hvězdiček. Každá další epizoda je ještě o fousek lepší, než ta předchozí. V téhleté (dávám jí 11/10) už chemie mezi  Dempseym a Makepeaceovou nabírá takových obrátek, že není divu, že nakonec Brandona s Barberovou dovedla v reálném světě až k oltáři a udržela je pohromadě dodnes. :-) ()