Dempsey a Makepeaceová

• Česko Dempsey a Makepeaceová (viac)
Akčný / Krimi / Dráma / Mysteriózny
Veľká Británia, (1985–1986), 24 h 46 min (Minutáž: 44–96 min)

Tvorcovia:

Tony Wharmby

Hudba:

Alan Parker

Michael Brandon, Glynis Barber, Ray Smith, Tony Osoba, Nick Brimble, John Terry, Caroline Bliss, Simon Crane, Mark Ryan, Gaby Dellal, Amanda Pays (viac)

Newyorský policajt James Dempsey má v Anglicku posilniť elitnú jednotku ako partner seržantky Harriet Makepeaceovej. Ich vyšetrovacie metódy sú veľmi odlišné, ale spolu tvoria skvelý tím. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa otík k tomuto seriálu (3)

Dempsey a Makepeaceová (1985)

Seriál, na kterém jsem vyrostl a proto jsem nikdy neuznal český dabing. Slovenský je geniální a proto mám velkou radost, že na dvd vychází vedle české i slovenská zvuková stopa. Jinak dnes už to samozřejmě je starý seriál a mládeži nemůže nic říct, já odkojený filmy 80tých let však tento seriál mám rád pro napětí, výtečnou ústřední dvojici a správného britského ducha. Velká škoda že seriál nevyšel na DVD celý, v době, kdy vycházejí všelijaké kraviny nechápu, proč nemohly vyjít všechny díly. ()

Ozbrojený a veľmi nebezpečný (1985) (S01E01)

Pilotní díl musí ukázat, proč Dempsey skončil místo v New Yorku v Londýně. Budování atmosféry příběhu samozřejmě stojí nějaký čas, a tak se Makepeaceové dočkáme výrazně později, než by stálo zato. Pak se ale rozjíždí příběh, ve kterém půjde oběma o život, přičemž si ho párkrát sobě navzájem zachrání. A tak dostaneme podstatu příběhu - vzájemně se přitahují i nenávidí, přesto musí spolupracovat, aby jeden i druhý přežil.  Jinak samotný příběh o raketových hlavicích je zbytečně překombinovaný, sem tam je nějaká bitka, pár velmi slušných kaskadérských výkonů alá Belmondo a pár úsměvných sarkastických scén. Jo, na úvod seriálu velmi dobré. ()

V tiesni (1985) (S01E02)

První díl po delším pilotu mnoho zábavy nepřinesl. Oba hrdinové se sice špičkují, ale ještě to není ono a příběh o uneseném voze plném peněz se spíše nezajímavý. Chybí napětí a více sebe špičkujících scén. Slabé. ()