Báječná léta

• USA The Wonder Years
Dráma / Rodinný / Komédia
USA, (1988–1993), 42 h 10 min (Minutáž: 22 min)

Fred Savage, Dan Lauria, Alley Mills, Jason Hervey, Danica McKellar, Josh Saviano, Olivia d'Abo, Daniel Stern (rozprávač), Michael Landes, Juliette Lewis (viac)

V průběhu 115 dílů vzpomíná třicátník Kevin Arnold na své dětství, které prožil na předměstí amerického města šedesátých let. Let květinových dětí, války ve Vietnamu, dobývání Měsíce. Ve vzpomínkách se Kevin vrací ke své lásce k černovlasé Gwendolíně, přátelství s Paulem Pfeifferem i ke spolužití se svými rodiči a sourozenci. (oficiálny text distribútora)

filiperros

nikdy jsem to nesledoval nějak extra hodně, ale taky když to zrovna běželo, tak jsem nepřepnul. Přijemný seriál o mám oblíbeným hudebním období, ale o něčem jiným než o hudbě. ()

Mr.Hackels

U tohohle jsem strávil kus mládí. Každý se v tom asi trochu najde. Moc hezká atmosféra a sympatická ústřední trojice. Už hodně dlouho se chystám na opakované skouknutí celého seriálu a moc se na to těším. ()

byk_1

Je to vlatně první seriál, který jsem nějak začal vnímat, jelikož jsem byl přibližně ve stejném věku jako hlavní představitelé, tak mi nemohl uniknout ani jeden díl. Fandil jsem Kevinovi, byl zamilovaný do krásné Winnie.... velmi dobře natočený seriál o dospívání. ()

freos

seriál, se kterým jsem vyrůstal. Dodnes se na něj rád podívám a vzpomenu si na to, co jsem zažíval, když jsem ten který díl viděl poprvé. ()

J. K. Lister

Vyprávění o teenagerech bylo svým způsobem zajímavě nudné. Nejvíc mne však z celého seriálu zaujala vyprávějící hlavní postava dospělého vypravěče, který vzpomíná na začátky na střední škole na sklonku šedesátých a sedmdesátých let, přesně vím, že ho daboval Miroslav Donutil. Jinak je seriál klasický průměr, ačkoliv jsem byl v té době na něj ulítlej. ()

Titi14

Mé dětství. Krásný a procitěný životní příběh Kevina nelze hodnotit jinak než ***** věřím, že si ze sentimentu seriál celý brzy připomenu. ()

oregon.fox

Milý seriál plný fantastických hereckých výkonů, především pak Dan Lauria. Škoda jen, že zde neexistuje, podobně jako "odpad!" i hodnocení "skvost!", protože toto dílo by si jej bezesporu zasloužilo. ()

provazek

Tenhle seriál mě provázel mládím. Vždycky sem si přál být Kevin. Ta úžasná melodie na začátku, nostalgie. Už sem to tak deset let neviděl, sakra musím si to sehnat. ()

moviess

I po letech to mám moc ráda. Jedna ze vzpomínek na dětství :-) Právě jsem dokoukala poslední díl a opravdu mě dostalo, jak moc je tento seriál báječný ()

Raviola

Tak s Kevinem jsem vyrůstala. Krásný seriál válečného období ve Vietnamu. Při pomyšlení na Báječná léta, mě bere nostalgie. ()

dengler

K Wonder Years jsem se dostal díky komentářům u seriálu Freaks and Geeks, se kterým mají WY společnou hezkou hlavní ženskou (dívčí) postavu a naprosto vynikajicí hudbu (Cockerovu With a Little Help... už budu mít navždy spojenu s tímhle úžasným seriálem). Obě díla ukazují, že jde (šlo) natočit i teenage seriály, na které se dá koukat; tady je to navíc umocněno tím, že se děj odehrává koncem 60./začátkem 70. let minulého století, což je moje oblíbená éra a u téměř všeho z hudby a filmu té doby zažívám neuvěřitelnou nostalgii, přesto, že jsem 60. léta minul o čtvrt století. Seriál si drží vysokou úroveň od začátku do konce, přesto, že poslední dvě série už jsou o něco málo slabší (Kevin už není ten roztomilý klučina z junior high - dospívá, řídí auto, zevluje, je často naštvaný...), jediné dvě věci, které bych vytknul je možná až moc časté moralizování (a komentáře "dospělého" Kevina ve stylu "A v tu chvíli jsem věděl, že se můj vztah s XY jednou provždy změnil") a konec poslední epizody, zejména to, jak dopadl vztah Kevina s Vinnie... V nějaké alternativní realitě bych chtěl žít v 60. letech někde v USA na předměstí a prožít si svoje Wonder Years... ()

P/\/EL

nostalgie k nostalgickýmu seriálu, nj, to bejvaly časy, když se lidi koukali na seriály normálním způsobem :), to zn. jednou tejdně jeden díl pěkně, to neni jako dneska....5 dílů za den.... :), ale né...má to svoje pro a proti, ale né, to jen tak na okraj, ale pamatuju si pár věcí, neviděl sem určitě všechny díly. Řekněme, že to prostě dávali, tak sem na to koukal, normální kluk, normální problémy, pamatuju si, že ta holka o něj ani moc nestála, ale von jí pořád nadbíhal....atd., já nevim, napadá mě hlavně to slovo: normální...ikdyž jasně..normální..víme...ale...nebo autentické(na to my diváci - všech seriálů a filmů a převážně amerických moc zvyklý nejsme..) ()