Děj filmu se odehrává v koloniální Indii, kdy britský důstojník a jeho žena násilně vezmou do péče kmenovou dívku z komunity Gond a je na místním kmenovém hrdinovi Bhimovi (N.T. Rama Rao Jr.), aby zachránil dítě. Spolu s několika dalšími členy své komunity míří do Dillí, kde je mladá dívka držena v zajetí. Mezitím Ram, statečný britský policista, dostane za úkol najít Bhima a jeho muže a zatknout je. Ram a Bheem se stanou blízkými přáteli, když se v Dillí střetnou. Co se stane, když poznají své skutečné úmysly? (jorgus)

PetrPan

Na Bollywood se nedá tak úplně připravit,  to se musí zažít. Pár fláků už jsem viděl, čili minimálně jsem čekal tanečky a písničky, kterých byla pochopitelně plná řiť.  Akce pak naprosto ultimátní a přesně v duchu hesla  "To nevymyslíš"  Srážka tygra s vlkem, hody motorkou, hody levhartem a tygrem, několikametrové skoky, jeden muž rozežene obrovský dav, jeden muž s dítětem zastaví po zuby ozbrojenou vojenskou jednotku atd.  Kýbly toho nejlacinějšího patosu, mnohdy příšerné triky, hrůzné "herecké" výkony a anglofobie až za hrob aneb odlehčená a nevázaná zábava po indicku. Dá se na to přistoupit, to rozhodně, ale na dlouho mám zase vystaráno. A nechám si tu jen tři hvězdy, aby ten odstup byl dostatečnej. ()

eLeR

Not salsa. Not Flamenco, my brother. Do you know Desi Naach? ... RRR je vskutku prepálené veľkolepé divadlo, ale tak hádam ste nečakali čosi iné. Tri hodiny utečú ako voda, má to slušný príbeh, výbornú muziku a minimum tancov. ()

Chrustyn

K indickým filmům mám odpor, protože jsou dlouhé, přeplácané, digitálně mizerné a vždy tam je dlouhá taneční vsuvka. Všechno tohle má i RRR, ale tentokrát mi ta přeplácanost, přemrštěná akce i slabé digitální triky, překvapivě sedli a i přes zbytečně roztaženou stopáž jsem si tenhle typicky indicky velkolepý film užil. Jen to taneční číslo bych vystřihl, to mi nesedne nikdy. ()

Marze

Se zdejsimi komentari souhlasim. Je to smes zanru akcni, muzikal, romanticka komedie a historicke drama (historicka fikce). Melodrama trochu prepalene. O indickem boji za svobodu, proti kolonialismu a o pratelstvi. Barevne, divoke, nasilne, hlasite, vzrusujici zvlastni efekty. Vzhledem k trihodinove stopazi nez moc soudrzne. Ale zpev a tanec v kombinaci desiveho pribehu dela film pocitove kratsi. Do kazde sceny je vlozeno hodne energie. Hrdinove zachrani deti, zapasi s tigrem s lacinym digitalnim vzezrenom pouhyma rukama. ()

mcb

Cinema of joy aneb nejinvenčnejší blockbuster široko daleko, u něhož si hollywoodští tvůrci píší poznámky. ()

rikitiki odpad!

Nesnáším nacionalismus v jakékoliv podobě, stejně jako dehonestaci jiných národů. A taky zcela vymyšlenou historii zasazenou do realistického kontextu. V RRR je tohle všechno v tak přehnané míře, že sledování filmu pro mě bylo nesnesitelné. Já vím, že se Britové k Indům nechovali v rukavičkách, ale tady ze všech (s jednou výjimkou) udělali sadistické krvelačné zrůdy. Věrní a čestní Indové, žijící v bukolickém pralese v harmonii a lásce – versus britská surová monstra, která Indy mlátí na potkání, případně jim unáší děti coby své nové zpívající hračky -  celkové pojetí filmu mi připadá velmi nebezpečné, protože vzbuzuje národnostní nenávist. Za tohle jsem na Rajamouliho fakt naštvaná, utužuje národnostní mýtus (ok, to se pochopit dá), ale dělá to způsobem, který vede k nacismu. Jinak, uznávám, že opět režisér omamuje obrazem a má dobré taneční scény, ale herci, zejména ti, co představují, Brity, byl patrně kompars posbíraný z právě projíždějících turistů. Podle jejich vzhledu i hereckého umu. S pár výjimkami – plastikami udržovaná guvernérova manželka a guvernér sám, který mi byl něčím povědomý. Až jsem si vzpomněla - ten tupější chlápek z ústřední dvojice legionářů ze seriálu Řím! SHRNUTÍ: Nacionalistická vyprávěnka. ()

Necrotongue

K filmům indické provenience přistupuji vždy s krajní nedůvěrou už jen proto, že nemám rád muzikály (čest výjimkám) a v těchto dílech se písním a tancům prostě nevyhnu. Ale to je jen špička ledovce. Režisér a scénárista si v tomto případě rozuměli tak dokonale, jakoby šlo o jednu a tutéž osobu, což se projevilo hlavně ve chvílích, kdy začal scénář prohrávat svůj boj s demencí a z režisérské sesle nikdo nezasáhl. Snímek jsem vnímal jako Terminátora, Predátora a Ramba v boji proti Impériu- to vše na kari, přičemž nebudu předstírat, že jsem se místy nebavil. Jo, bavil, s postupem času na mě ale začalo být všech těch heroických póz, zpomalených záběrů a nevyčerpatelné munice (zejména šípů) příliš, nemluvě o tom, že mi u některých scén vyhrkly do očí slzy. Slzy smíchu. S blížícím se závěrem se už tvůrci vydali jednoznačně cestou parodie a některé jejich kousky si už nezadaly s druhým dílem Žhavých výstřelů (tímto přirovnáním nechci tu skvělou komedii nikterak dehonestovat). Což o to, jako indický divák bych jistě slzel dojetím, vše by ve mně vřelo a s neotřesitelným pocitem národní hrdosti bych klidně jednomužně zaútočil na Pákistán, ale jako Evropan jsem nemohl pominout až křečovitou snahu vykreslit všechny Brity jako krvelačné zrůdy s psychopatickými a sociopatickými sklony. Možná by to vyznělo lépe od národa, který nelpí na hluboce zakořeněném kastovním systému, jež zahrnuje i Nedotknutelné a který nehraje tzv. indickou férovku ve stylu: "Nás je patnáct, jí je taky patnáct, pojďme zkusit, jestli se ubrání." / Poučení: Ano i tříhodinový film může být ve své podstatě kravinou. 2*- ()

JASON_X odpad!

Nejsem sice expert na indický film, ale mám za sebou odhadem určitě aspoň dva tucty ''bollywoodských'' kousků všeho druhu, takže mám s čím srovnávat. V tomhle případě jsem se nechal naivně navnadit na jméno režiséra, z jehož dílny jsem viděl už geniální Eegu a vynikajícího Baahubaliho. Ale jeho nejnovější výtvor je bohužel tak dementní paskvil, že mi teď hnul pajšlem natolik, až se ho štítím i komentovat. Tendenční, šovinistické svinstvo v duchu té nejprimitivnější protikolonialistické propagandy, jakou si vůbec umím představit, s totálně idiotskou zápletkou a tak ultrablbým dějem i dialogy, až bych zvracel. A tenhle filmový hnůj je tu prosím vysoko v červených číslech. Inu hlas lidu... ()

becki_tu

Když už si běžný filmový fanda začne myslet, že už ve filmu viděl asi všechno, je ten správný čas zamířit do Bollywoodu. A právě třeba takové RRR je tou ideální kombinací epického příběhu, přepálené, ale skvěle nasnímané akce, velkorysé stopáže, namakaných kníratých herců a půvabných hereček a v neposlední řadě svérázných bollywoodských vizuálních efektů. Proto je jenom dobře, že se podobné filmy objevují na Netflixu, protože stupněm zábavnosti často překonávají i leckteré hollywoodské blockbustery. ()

Krt.Ek

Pomník z mýtů národních. __ RRR (2022) přes tři hodiny sní (jakožto opak realismu) stejně tak o národně osvobozeneckém boji, resp. dekolonizaci, jako o hodnotě ryzího mužského přátelství; s trochou nadsázky by se tedy o filmu dalo mluvit jako národně emancipačním buddy movie. Ať je tomu ve věci žánru jakkoliv (líbí se mi vaše zmínky o bromance), já jako divák, který se rád kochá monumentálními kompozicemi, jen s otevřenými ústy žasnu nad přívalem velkolepých obrazů (scén) a hlubokých emocí vyvěrajících z (domnělých) zrad a rozšiřuju svůj seznam oblíbených režisérů o nové jméno! S.S. Rajamouli se definitivně stává mým nejoblíbenějším současným indickým režisérem – už jen proto, že RRR je větší jízda než Baahubali, což jsem tedy absolutně nečekal (ti z vás, kteří ten film, resp. jeho pokračování znají, se mé nedůvěře beztak nediví) –, což znamená, že se propříště budu snažit zastihnout každý z jeho dalších filmů na velkém plátně. 90 % P.S. Jednou bych rád viděl podobný film, v němž se takto budou Ukrajinci zbavovat Rusů. ()

raimi

Bollywood nechává woke hollywoodské nýmandy závistivě koukat na jeho vzdalující se mužná záda, a servíruje jeden z nejzábavnějších spektáklů posledního desetiletí, kterýmu může konkurovat jen Tom Cruise se svým novým Top Gunem. ()

M.i.k.e

pár Indických filmů už sem sice viděl, ale pořád jich není ani zdaleka tolik kolik bych chtěl a tolik abych měl alespoň základní přehled co se v (T)Bollywoodu děje. U RRR sem nicméně zhruba věděl co mě čeká a nakonec to i dostal. Tedy pokud bych svoje "očekávání" vynásobil minimálně dvěma. Tady je totiž úplně všechno. Sympatičtí (super)hrdinové, akční scény za které by se nemusely stydět ani Marvelovky, brutální zpomalovačky, tanec a zpěv, boj s digitálním tygrem a dalším zvířectvem a mnoho dalšího a dohromady to tvoří extrémně zábavný celek, který se během těch tří hodin ani jednou nezastaví. Drobnější výtky jdou pak primárně ke dvěma věcem. Tou první jsou záporáci, kterými tu jsou angličané.Je na jednu stranu zábavné je vidět jako pure evil sadisty na hraně karikatury, ovšem na druhou stranu jsou až moc jednorozměrnou masou. Minimálně hlavní zloun by si zasloužil trochu větší propracování. Druhá menší výtka jde k absenci výraznější ženské postavy, která k indickým filmům patří a tady prostě chybí. Trošku viditelnější jsou tu všehovšudy dvě ženy, přičemž minimálně u Jennifer by bylo zajímavé sledovat její rozpor mezi tím být správnou angličankou, zamilováním se do jednoho z hrdinů a tím co tam pak její "milý" vyvádí. Nic z toho tady bohužel není ani náznakem. I přes tyhle dva drobné nedostatky je každopádně RRR mnohem zábavnější než většina hollywodských blockbusterů a ve vší své přepálenosti a hravosti je strká do kapsy levou zadní...85% ()

Aljak

Ako ja strašne nemám rád prehnané, predimenzované a extrémne vizuálne akčné efekty, ktorými bol tento film priam presýtený! Scenár tohto filmu je skvelý - celkovo príbeh má veľmi dobrý koncept, aj kompozíciu, a epická línia aj so všetkými tými odbočkami a retrospektívami má 5-hviezdičkový potenciál. ALE to prehnané tlačenie na pílu s mnohými extrémami (či už vo vizuálnej alebo dramatickej rovine), to mi naozaj pomerne výrazne pokazilo celkový dojem z filmu. Sem tam dokonca kus nelogiky (spoločná návšteva Bhima a Rama na britskom dvore), sem tam vytesnenie niektorých postáv z príbehu (napr. Jenny), a pod. - to tiež pôsobilo trochu dosť rušivo. Veľká škoda, lebo epicky to malo obrovský potenciál. Mimochodom, vždy žasnem, ako zvyknú Indovia zobrazovať Britských kolonizátorov - ako totálnych hlupákov :( 3* ()

BarryLyndon

Indii mám jednou za čas rád a tohle byla příšerná šleha. Jeden z nejzábavnějších filmu, co jsem z loňska viděl. Je to brutálně přepálený ve všech ohledech. Když si člověk odmysli digitální zvirata a nefunkční fyziku, tak si občas dělal poznámky i Strahelski a Simír Gerchan. V podstatě bych to popsal jako indickou verzi filmů Johna Woo, emoce, trademarky a super akce. Bavila se i přítelkyně, což se do teď divím. Jenom mám teorii že je to od začátku skrytá gay romance.   A zadejte si RRR do Googlu, asi jenom na PC, ale pěkný Easter egg. No a taky asi nebyli v žádném filmu západní kolonisti za takové hitlery, ale historicky to bohužel sedí. 9/10 ()

C0r0ner

S Bollywoodem příliš zkušeností nemám, ale očividně je to teda pořádná holomajzna, i když na legendární scénu souboje traktorů v bahně to zase nemělo. Každopádně tři hodiny vydržet koukat na něco podobného je výkon, za který si dávám krásné dvě hvězdičky. 45% ()

Martrix

Hustokrutopřísná indická pecka, která se opět pěkně zvostra opře do praktik britských koloniálních sil. Ono se pořád píše o tom, jak černý muž, pod bičem otrokáře žil, ale on si svoje užil i hnědý muž. Ale nenechejte se mýlit, nejde o historickou exkurzi, ale o pořádný akční spektákl, ve kterém je rovným dílem zastoupen i příběh o lásce, přátelství, povinnosti...prostě je tam všechno. A ve vysoké kvalitě, snad s výjimkou digizvířat, ale to kvituji s povděkem a tvůrci už v úvodu přiznávají, že použili CGI. Jinak by to nebylo ani možné. Indie má 1,4 mld. obyvatel a mnoho z nich filmy miluje. Takže filmaři si mohou dovolit opravdu nákladnou výpravu, stovky herců...ty filmy se i v tom obrovském množství, které Bollywood chrlí, s přehledem zaplatí. Všichni dostanou svoje. Divák tři hodiny zábavy a emocí, tvůrci mají kreativní svobodu a tisíce lidí práci. Ale aby nedošlo k omylu...tohle není jen tak nějaký akční film. Příběh je vydatný, bohatý, dává smysl stejně, jako motivy postav a s výjimkou závěru není (na indické poměry) přehnaně patetický. Dívá se na to opravdu moc dobře, herci jsou standardně sympatičtí, písničky chytlavé, tanečky rajcovní... . Co se mi ale líbí nejvíc, tak Rajamouli v ničem nekopíruje západ. Jede si svoje, protože to funguje a protože on má v rukávu výjevy, jaké jste v žádném americkém filmu jistě neviděli. Zatímco Hollywood už na své tvorbě kanibalizuje, jede z remakeů, tvoří sequely, prequely, spin offy, nebo dělá verze neamerických filmů, Indie má evidentně stále dost čerstvé scénáristické krve. Možná je to i tím, že mohou čerpat z tisíce let historie. Nejsem na indické filmy odborník, ale pár jsem jich už viděl, takže jsem čekal ledasco. Ovšem musím říct, že tentokrát jsem ...zase čuměl. Ano, tři hodiny je drsná stopáž, ale nenajdete tam pasáž, kterou by jste s klidným srdcem vystřihli. A to i když se ke konci kupí přepálenosti až komiksového charakteru. Ale to beru jako něco, co patří k stylizaci...stejně jako třeba u Wicka, nebo Hrdiny. Škoda, že se mezi našimi distributory nenajde aspoň jeden, který by takový film procpal do kina. Na velkém plátně, to musí být mazec. ()

Pajky3

Tohle je rozhodně nejšílenější film, který jsem za hodně dlouhou dobu viděl. Vzhledem k názvu jsem si původně myslel, že budu koukat na indickou verzi neandrtálců a místo toho přišel takovýhle nářez. Pokud si někdy říkáte, že sledovaný film má všechno, tak o tomhle to platí bez obav. Nabídne totiž i mnohem víc než by vás napadlo čekat. Vlastně moje největší výtky jsou k tomu, že je to hodně dlouhé (a šlo by to krátit bez toho, aby divák přišel o důležité části) a pak také fakt, že některé linky vyzní do ztracena (romantika mezi Bhimem a Jenny). Jinak je to neskutečně nabušená šílenost s přepálenou akcí, která nepřestane překvapovat. Doporučuji ji sledovat s přáteli a dobrým drinkem v ruce, o zábavu budete mít postaráno. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson