Smrť na diaľnici

• Česko Smrt na dálnici (viac)
všetky plagáty

Od té doby, co někdo před pěti lety srazil autem jeho ženu na dálnici a ujel, putuje Rennie Cray (Jim Caveziel) napříč Amerikou ve svém vytuněném voze Plymouth Barracuda z roku 1968 a hledá vraha své manželky. Mužem, kterého v této vysokorychlostní hře na kočku a myš hledá, je James Fargo (Colm Feore), nemilosrdný, ochrnutý psychopat. Díky sérii technických inovací udělal Fargo ze svého zuřivého Cadillaku Eldorado ´72 monstrózní nástavbu své pomatené mysli a ochrnutého těla. Jejich boj na život a na smrt, ve kterém oba zapojí naplno svou vůli a inteligenci, se právě blíží vyvrcholení. Světla jejich aut však zachytí na silnici usouženou krásnou dívku (Rhona Mitra), jež nevědomky drží v ruce klíč k jejich konečnému zúčtování. (oficiálny text distribútora)

Dallas

Spielbergov Duel som nevidel a tak nemôžem zrovnávať. Možno je práve toto ten dôvod prečo sa mi to aj celkom páčilo. Príbeh je pekne béčkovitý, ale medzi klasické béčka by som to nezaradil. Film má akurátnu stopáž a to je dobre lebo ma nestihol nudiť. Rhona Mitra je jednoducho kočka a každý záber, v ktorom je stojí za to. Zvuku vytunenej Barracudy a Eldorada som sa nemohol napočúvať. Už od malička mám pre béčkové filmi slabosť a tento je aj dobre natočený aj ked niektorým klasickým klišé sa autory nevyhli, ale to im odpúšťam. 65% ()

Skalda

Pod dojmem nedávného skouknutí DUELu a THE CAR - musel jsem přispěchat i tomuhle dílku, které sice postrádá logiku - místy bohužel i tu filmovou ale vcelku dobře se na něj kouká. Zpracování - i možnosti technické jsou oproti zmíněným dvěma starším bratříčkům o nějaký ten kiláček vpředu - přesto to nepomáhá a tohle zůstane jen dobré "béčko" a starý dobrý DUEL i po letech vítězí. Pro milovníky "car crash" je to ale poviné skouknutí, něco pozitivního - design auta je povedený :) ()

sona123

Béčkový brak. Silnice křižuje podivín, který jen tak pro zábavu srazil manželku hlavního hrdiny. Ten se rozhodne obětovat svůj život sledováním dotyčného a pomstě. Potká slečnu, které ten samý pirát srazil sestru. Dají se dohromady a jdou po něm. Napětí? To tu nehledejte. ()

drankeryth

Tento film ma mile prekvapil, necakal som ze to bude tak dobra sledovanost az do konca filmu. Postihnuty vrah zabija autom nahodne zeny na cestach, ktoremu je na stope Rennie zo svojim sportakom. Fajnovo spracovane nahanacky na autach plneho adrenalinu v zilach ma ani trochu nenudili. Pri konci filmu bol postihnuty psychopat bez auta bezmocny a ked uz chcel nastupit znova do auta, tak mu jeho flek obsadila zena, na ktoru si urobil zalusk, ze ju zabije ako prasiveho psa. Toto prekvapenie ho vydesilo a uz jeho silacke reci boli odviate daleko prec od neho. Na uplny koniec ho cierny policajt dorazil brokovnicou, aby uz konecne hubu zavrel naveky :) ()

MickeyStuma

Jedná se o krimi nebo o horor? Asi od každého něco. Nezvykle krátká stopáž brání rozvleklému a zbytečně natahovanému klišé, a tak se rozehrává napínavý příběh, byť námětem ne zrovna neznámý, kterému po vizuální stránce kazí dojem jen občasná televisnost. Nervy drásající scéna v tunelu dává jasně najevo, o čem že to všechno bude, takže začátek je podmanivě slibný. V rámci napínavé atmosféry si dobře drží tempo a tím nikterak nenudí. Opravdu škoda tý televisnosti. ()

Hapretor

Blbost ... ale nenudí ... a Mitra je prostě sexy ... škoda, že tady má tak debilní roli ... jen se musí koukat: a) vyděšeně - b) naštvaně - c) přitažlivě - nic jiného ... a bohužel jsou ty obličeje dost podobné ... ha ha ... ()

Johny M.

Nenápadnej, ale dost příjemnej akční thriller, kterej díky solidní akci a stopáži nenudí... (jen ta Rhona se mi pořád pletla se Sandrou Bullock :) ) ()

cerbygerby

Příjemní herci v nééé až tak dobrém thrilleru / scénka jak otevře dveře a najíždí na tu ženskou a když jí těma dveřma trefí, ona mu zapadne přímo na sedačku....trapné, no jo ale je to film...... průměrné 3* ()

E lan

Ale ano, to se dá v televizi vidět. Hodně předvídatelné a jednoduché, průměrné herecké výkony, ale na druhé straně na mě příjemně dýchala léta osmdesátá a za to si takhle o vánocích film zaslouží nostalgické ***:-) ()

Crazynka

Film mě skutečně nadchl. V první půlhodině jsem se v ději lehce ztrácela, pak jsem pochopila a byla totálně stržena. Jak se zde píše, podoba s Duelem je nápadná, ale ta atmosféra byla neskutečná. Jsem nadšena, víc takových filmů! Zajímavý komentář Igi B. ()

Veniss

Vcelku příjemný film, ze začátku jsem si myslela, že se budu nudit, ale než jsem se nadála, byla jsem uprostřed filmu. Některé scény a motivy mně přišly úsměvné, možná z pohledu dnešního diváka zastaralé, klišovité, ale film splnil svůj účel, byl napínavý a dostatečně zajímavý, že jsem se s chutí dodívala až do konce. ()