Bratstvo neohrozených

• Česko Bratrstvo neohrožených (viac)
Veľká Británia / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Predloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (viac)

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (10)

Bratstvo neohrozených (2001)

Nejlepší válečný seriál a jeden z nejlepších seriálů všech dob. Naprosto fantastická válečná výprava Roty E z 506.pluku 101. výsadkové divize, která nastoupila v roce 42 ve výcvikovém táboře a do války byla nasazená dnem D. Její cesta byla přes Anglii, Francii, Holandsko, Belgii až do Německa. Rota jejíž příběh napsal sám život, plná hrdinů, tvrdých bitev, ať už v Normandii, Bastogne, nebo Hagenau a složitých situací. Celé to je zabalené ve fenomenálním výpravném kabátu a fantastickým ozvučením, vizuálem, efekty, realističností. Tohle je asi nejpodobnější zpodobnění největšího válečného konfliktu v historii lidstva. Pro mě srdeční záležitost. Zkrátka kultovní válečná klasika. ()

Currahee (2001) (E01)

První díl jednoho z nejlepších seriálů všech dob, který kdy vznikl. Legendární příběh o rotě E , základním kamenem ofenzívy amerických jednotek při vstupu do druhoválečného konfliktu, začínající na území francie , takzvaný Den D. Jednalo se o jednu z největších a nejdrsnějších bitev, kde se účastnili spojenci proti natistickému Německu. Příběh začíná v campu Tocua v roce 43, 2 roky pred dnem D kdy se rota E připravuje na invazi intenzivním a drsným výcvikem. Celý díl je o seznámení s postavami o výcviku a přípravách na jednu z největších ofenzivních operací v historii lidstva. Sledujeme různé postavy v čele s poručíkem Wintersem. Hned od prvního dílu seriál ukazuje neuvěřitelnou kvalitu. A je to odpočinková hodinka před začátkem pekla. Kdo tenhle díl viděl a má pochyby, tak ať je hodí za hlavu. Neexistuje v seriálové podobě nic lepšího. ()

Den všech dnů (2001) (E02)

Začala operace Overlord. Druhý díl začíná seskokem na cosi. Jednotky jsou roztroušené po Normandii. Winters sbírá jednotky po cestě a jde se seskupit do městečka někde poblíž St. Marie du Mont. V podstatě první bitva roty E je o získání německé baterie na statku Brecout a zničení flaků. Přesně tohle ve mě evokuje první misi v Call of Duty a probuzuje nostalgií. Zatímco jednotky se vyloďují na Omaze, výsadkáři připravují půdu pro další postup. ()

Carentan (2001) (E03)

Parádní akce a zatím nejakčnějši epizoda. Easy Company spolu s dalšími dobývají významné město Carentan a chvíli potom ho brání. Toto místo je zase velice známé z druhoválečných bojišť. Vypadalo to chvíli, že se rota vrátí zpět, ale my víme, že se připravuje další posun a další bitvy. ()

Nováčkové (2001) (E04)

Easy Company dorazí spolu s 506. plukem do Holandska, konkrétně někde k Arnhemu, kde se spojenecké jednotky pokouší zvítězit dle plánů operace Market Garden. Bohužel vše nevychází jak se plánovalo a tak se rota po perfektně natočeném boji musí stáhnout. Akční scéna ve vesnici patří ke špičce a když jsi představím, že tohle všechno se natočilo už před více jak 20 lety, tak je to opravdu masakr. ()

Křižovatky (2001) (E05)

Tohle byl od Toma Hankse trošku odpočinkový díl, protože se blíží Bastogne a následně bitva v Ardenách, jedna z nejdrsnějších a nejbrutálnějších bitev 2.sv. války. Bitva, která zlomila průběh války, bitva, kde Německo nemělo už co ztratit. Poslední Hitlerova plánovaná ofenzíva, bitva, která to všechno měla rozhodnout. ()

Bod zlomu (2001) (E07)

Leden 45, Easy Company je stále v Ardenách. Hlídají městečko Foy spolu s další rotou a 1 praporem. Po neskutečném a drsném bombardování v ardenském lese nasleduje utok na Foy a usídlenou německou rotu s flaky a tigery. Po vyčerpávajícím boji a týdnech pekla to vypadá zase na chvilkový odpočinek. Bitvu v Ardenách považuji za jednu nejintenzivnějších a nejdrsnějších bitev v historii lidstva. Neuvěřitelné, co se před už 80 lety dělo. To co v té době lidé museli přežít, a to jak to bylo, to si nedokážu představit. ()

Poslední hlídka (2001) (E08)

Rota E přijíždí do Haguenau, poslední zastávka před vstupem do nacistického Německa. Situace není tak vypjatá jako v předchozích dílech, ale i tak se jedná o další neskutečný díl s parádní přepadovkou. ()

Proč bojujeme? (2001) (E09)

Asi nejsmutnější díl seriálu, který zpochybňuje lidství. Nese název why we fight (proč bojujeme) na jednu stránku nam tento díl odpoví. Nacismus bylo něco co bylo třeba vyhladit z povrchu zemského. Když parašutisté ze 101 objevili pracovní tábor na kraji Německa, nevěřili tomu co vidí. Tohle vidět na vlastní oči musí být něco, co srazí na kolena každého a o to hůř pro lid, který tam byl. Neskutečné svinstvo. ()

Body (2001) (E10)

Neuvěřitelně důstojné zakončení neuvěřitelného příběhu. Tohle se musí vidět, jedny oči nezůstaly suché. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (viac)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (viac)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (viac)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)