Večný svit nepoškvrnenej mysle

• Česko Věčný svit neposkvrněné mysli (viac)

Život osamělého a nesmělého Joela se od základu změní, když potká excentrickou a temperamentní Clementine. Ta je výstřední ve všech směrech a k bláznivým kouskům stále úspěšněji vyzývá i Joela, jenže je rovněž nevyrovnaná a výbušná a jednoho dne se rozhodne Joela zbavit a začít znovu. Na experimentální klinice se podrobí vymazání paměti, a jelikož pokus dopadne úspěšně, rozhodne se zdrcený Joel pro stejné řešení. Nemá ale štěstí, tentokrát se zákrok vymkne lékaři z rukou a dílo zkázy dokoná jeho asistent, který se místo pečlivého monitorování mozkové činnosti klienta nechá svést k divokým erotickým hrátkám. Režisér umí mistrovsky rozrušovat časoprostorovou kontinuitu a nahrazovat ji asociativním spojováním útržků, jež pocházejí z různých vrstev paměti, a zde se tento princip uplatní při rekonstrukci celého vztahu ústřední dvojice. Odvíjí se pozpátku, k některým zážitkům se film opakovaně vrací, mnohé deformuje v závislosti na Joelových rozjitřených emocích. (oficiálny text distribútora)

Domislava95

Na Eternal Sunshine of the Spotless Mind jsem se chystala dlouho, ale nikdy jsem nebyla v té správné náladě. Dnes odpoledne ale TEN dlouho očekávaný stav přišel a já si film konečně pustila. Zhruba prvních 30 minut jsem si nebyla jistá, jestli film vůbec dokoukám, ale jsem ráda, že jsem to nevzdala. Přiznávám, že myšlenka filmu je zajímavá, potvrzuje takový ten cringy citát "soulmates never die", a ani samotné retrospektivní provedení mi nebylo proti srsti. Co mi vadilo jsou herci a jejich postavy. Obecně nemám ráda Jima Carreyho a ani jeho postava mi nebyla dvakrát sympatická. Clementine vlasy sice zbožňuju, ale mimo to mi přišla protivná. A Kirsten Dunst jsem si užila jen v momentu, kdy s Markem Ruffalo tancovala v kalhotkách a průsvitném tílku na posteli. Kromě toho mi film přišel celkem dlouhý a jeho velkou část jsem byla zmatená, chvíli mi totiž trvalo poskládat si všechny střípky dohromady. Pravděpodobně bych si film užila víc, kdybych ho viděla ještě jednou, ale nemyslím si, že na něj podruhé zvládnu kouknout. Co víc říct - Věčný svit neposkvrněné mysli dostává hezké 3* a my bychom si měli pamatovat, že sice dokážeme smazat či zapomenout naše vzpomínky, ale city ne. ()

VendaCiki

Zajímavé vidět Carreyho úplně v jiném žánru než v komedii, kde ze sebe dělá pitomce. Zahrál to výtečně a nebyl sám. Další snímek z dnešního dne, s podobnou tematikou. Vymazat některé věci, lidi, činy, by chtěl asi každý a nebylo by to vůbec spatny ()

Valenta28

Ok, ok, s Jimem už mam za sebou Masku, pana Poppera, Božského Bruce, Blbého a blbějšího, Návrat blbého a blbějšího - vše komedie. Každá z nich mi ukotvila o Jimu jasnou a zřetelnou vizi, která trvala až DOPOSUD. Ukázal se mi tu v jiném světle a konečně jsem ho poznal jakožto herce a umělce naplno. A sic se mi to stalo tak raritně, že asi zatím jen dvakrát za život, tak jsem ke konci tohoto filmu i uronil slzku... A pokud u něčeho uronim slzku (ať šťastnou nebo smutnou), tak ten film už sakra něco bude znamenat. ()

cimrman2.

Vymazání paměti? Proč ne ale zpracování toho vymazávání mi prostě vadilo! Kate Winslet se mi tu líbí a vadí zároveň. Někdy má barvu vlasů do které se zamilujete z toho je to zase barva která vás rozdurdí. Stejně jako vlasy by šel zhodnotit i její výkon v tomto filmu. Jim Carrey zde určitě nehraje špatně. Pro mě byl však neuchopitelný a nemohl jsem s jeho postavou více spárovat. Začátek pomalejší a než jsem pochopil co a jak byla hodina pryč a já jsem se vlastně docela nudil. Konec je sice vykonstruovaný tak že do sebe všechno zapadne ale ani to mě nedonutilo k vyššímu hodnocení. Ta část kde Carrey sní mi nepřijde nijak geniálně zahraná, napsaná ani vtipná. Vymazávání paměti je za mě špatné po všech směrech. Na ústřední dvojici něco je a konečně jsou to dobří herci suma sumárum za 2☆. 44% ()

Lina

90%. Tenhle příběh má i na plné hodnocení; záleží na tom, jak na vás zapůsobí. Protože je to sci-fi, tak těch dvacet let od vzniku je trochu vidět. Jenže o technickou stránku tu až tolik nejde, podstatou je vztah dvou hodně rozdílných milenců. Jaké by to asi bylo zbavit se svojí bývalé přítelkyně se vším všudy? Osobně mi úplně nesedla postava Clementine a doktorova asistentka se taky nezamilovala úplně věrohodně (dotyčný měl vzhledem do idolu daleko), herecké výkony a scénář jsou ale opravdu dobré. ()

Eridan

"Vzpomnel jsem si na svou milou, krasne jsem si zabulil, lil lil, krasne jsem si zabulil." No, moc nechybelo a byla to pravda. Skvelej film, skvely scenar, vlastne nevim co skvelyho nebylo. Celou dobu jsem mel pocit, jako by to vypravel nekdo, komu se to opravdu stalo, nebo alespon neco hodne podobnyho. Je zajimava zmena videt Jima v nejaky jiny roli, nez ve ztresteny komedii. Puvodne jsem si myslel, ze mu to vubec nesedne, ale hodne prekvapil. Na tohle by se meli podivat lidi pred rozchodem, nebo pred rozvodem, treba by si to jeste rozmysleli. ()

nash

Velmi originální film, něco takového sem opravdu ještě neviděl. Přesto že je to hodně divný, tak to má takový kouzlo, že dávám čtyři hvězdičky. A to pokud je pravda, že napodruhý je to ještě lepší, tak už se těšim. ()

Piškot

Hodně netradiční příběh o lásce navzdory svému mozku ozdobený výbornými výkony Jima Carryho a Kate Winslet. Filmová lahůdka. ()

Goodlooker

Ve spleti neprůstřelných zabijáků a podobných parchantů, působí Věčný Svit jako balzám na duši. Pohodová, hluboká i zábavná kompozice Kaufmanovo a Gondryho umění a k tomu se ještě připojují vynikající herci, v čele s Jimem "nešklebem" Carreym a úchvatnou Kate "Leonardo drž mne" Winslet. Nejsem příznivcem romantických filmů, ale tento má v sově zvláštní jiskru, která Vás sejně jako láska přes hory přenese. ()

LarryW

Tenhle film mnou celým prostoupil, to je ten správný výraz!!! Jeden z mála filmů, který vyloudil v mém oku slzy. Film ze skutečného života o proměnnosti vztahu dvou lidí, o lásce pomíjivé, o nevyhnutelnosti osudu. Jak dostat z hlavy, ze vzpomínek někoho s kým jsme toho tolik prožili, tolik krásného, tolik nezapomenutelného. Jak na něj zapomenout, když už opojné kouzlo lásky vyprchává a vše se stává všedním?!?! Doktor Mierziwiak Vám pomůže, zbaví Vás všech vzpomínekZapomínáme, avšak najednou zjišťujeme, jak hluboko v sobě máme toho druhého, jak nádherné byly všechny ty chvíle, jak bolí ta ztráta, jak strašně bolí Třeba je nám ten druhý opravdu souzenjen na to přijítPůsobivý film s uvěřitelným výkonem obou hlavních protagonistů, překrásnou hudbou. Doporučuji zejména pro sebereflexi a zamyšlení se nad vlastním životem, nad tím, proč právě teď Svou druhou polovičku tak miluji nebo proč již neKdo nebyl zamilovaný až po uši bohužel asi nemůže pochopit tu hloubku, tohle je o lásce, NÉÉ TITANIC... Bože jsem šíleně zamilovanej, miluji tě Terezko navždy!!! ()

romulus

Řeknu to na rovinu, nemám rád nebo prostě nemusím filmy Charliho Kaufmana. Malkovich byl takový úchylný, Milujte svého zabijáka mě strašně nudilo, i když to točil George Clooney, Slez ze stromu jsem neviděl a Adaptace byla vcelku zajímavá. Byl tam skvělý Cage ve dvojroli, ale jinak taky celkem nuda. No abych pořád nemluvil o jeho předchozích filmech a vyjádřil se k jeho poslednímu scénáři. Řekl bych, že udělal obrat o 180 stupňů, a tento film má opravdu něco do sebe. Už i ta zápletka je opravdu velmi zajímavá. To že si někdo nechá někoho vymazat z mozku se mi moc líbí a to jak s tímto tématem Charlie zachází je vskutku bravurní. Tento příběh zcela určitě ještě umocnují herci. Jim Carrey je naprosto dokonalý a Kate Winsletová taky není vůbec k zahození. Dále musím ještě zmítit "Froda" Eliaha Wooda, který mi asi jediný do toho filmu moc neseděl. Jinak se jedná o opravdu strhující podívanou. Můžu doporučit!!!!!! ()

mr.sulas

Jedna z mála rolí Jima,kde předvádí jak mnohotvárný může být.Ikdyž bych to do něj nikdy neřekl,tak vážnost mu vážně sedne.On to prostě umí a já mu fandím!Jen tak dál!Úžasný výkon! ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz