Nádherná a svobodná kavalkáda nonsensů, satirických skečů a britsky vykutálených slovních a situačních hříček od pánů, jejichž jména znějí skoro jako jména svatých - John Cleese, Eric Idle, Terry Jones, Graham Chapman, Michal Palin - doplněné animacemi velkého a divokého Terry Gilliama, zahajuje přehlídku odvážných, kteří souhlasili ocitnout se v jejich zářícím stínu. (oficiálny text distribútora)

Emzet

Myslím, že zařazení tohoto seriálu mezi komediální je dost matoucí a proto je i dost lidí, kterým nesedne. Pro mě je to spíš surrealismus, který je navíc většinou i třeskutě vtipný (i když většinou, když se dívám s někým, tak mnohdy, například při Gilliamových animacích, či když Eric Idle s kytarou zpívá svou..."zubatou" předělávku Jerusaléma, se směju pouze já) a navíc je zde i dost toho britství, jako takový bonus. Že ne surrealismus? Ale no tak, šmolka NORSKÁ si jen tak hoví? OVCE jako aeroplán? KOSMICKÝ PUDINK mění Brity na SKOTY, aby vyhrál WIMBLEDON? No prosím. ()

Luukec

Viděl jsem sice jenom jeden díl, ale valí tam kruté hlášky, na to jak je to staré je to hodně povedené, anglický humor se mi nikdy zvlášť nelíbil, ale tohle dílo spolu s IT Crowd a Black Books ukazuje i jeho vtipnou stránku. ()

Const.ex

Tohle je Humor s obřím H! Jestli se chcete "pouze" zasmát jděte jinam, protože tady prasknete smíchy. Jediný problém seriálu spočívá v tom, že každou epizodu je nutné zhlédnout minimálně dvakrát, protože napoprvé půlku hlášek neuslyšíte přes hlasitost svého smíchu. -- Tak klasické skeče jako: The Bicycle Repair Man, Ministry of Silly Walks, The Spanish Inquisition, Silly Job... a hordy a hordy dalších nikde jinde nenajdete.. ()

Rondell

Původně jsem dal 4*, ale po více dílech naprosto bez přemejšlení přidávám i tu poslední možnou. Humor těhle pánů tak trochu přitaženej za vlasy mi prostě sedí. Občas se pustí až do pubescentních vod, ty ale dokážou pythoni zabalit do inteligentního obalu, takže z toho člověk nemá pocit dětinskosti. ()

waits

Štasné spojení dvojice scénaristů a herců z Cambridge (John Cleese a Graham Chapman) s oxfordskými scénáristy (Terry Jones a Michal Palin), které vyústilo v přelomový formát v televizní zábavě. Cleese se cítil v pořadu, na kterém pracoval (Frostova zpráva), omezen stávajícím formátem a našel v Jonesovi, Palinovi a Američanu Gilliamovi partnery, kteří měli podobný pocit. Dvě dvojice + hudebně nadaný Eric Idle + animátor Gilliam pak spolu dali dohromady pořad, který změnil zažité pořádky. Rezignovali na pointu, přeskakovali od jedné látky do druhé, tematicky posouvali humor za tehdejší myslitelnou hranu, rozhazovali své nápady náhodně do jednotlivých dílů epizod a hlavně měli naprosto unikátní smysl pro humor, a to jak na papíru, tak před kamerou. Obzvlášt první dvě série jsou mimořádným rezervoárem originálního britského humoru. ()

petikacka

Tak tohle je další legenda...Britský humor to je moje...Hlavně o něm neumím psát...To se musí vidět...Buď to sedne jak hrnec na prdel nebo ne...Já je miluju...Za mě 98% ()

bratr.Milan

Pozor! Lékaři doporučují brát tyto skeče v malých dávkách, některé vtipy vás totiž mohou zabít, jiné unudit, a z vážnou tváří vám zde budou tvrdit totální pitomosti. ()

mirliflore

Víte, že Napoleon byl ve skutečnosti myš? Viděli jste někdy film natočený podle dvou knih zaráz? Slyšeli jste někdy o zákonu o divných skečích? Viděli jste kardinála Richelieu imitovat Petulu Clark? Umíte se ubránit útočníkovi s banánem? Dovedete si představit, jak složité je vyvést kočku z koceptu? Slyšeli jste někdy o Scottovi Saharském a jeho bájném souboji se lvem? Napadlo vás někdy, že vtip může být i smtelný? Pokud ne, vítejte ve světě Létajícího cirkusu Montyho Pythona! Jestli si myslíte, že jste výstřední a máte potrhlý smysl pro humor, není to pravda. Pokud se srovnáte s těmito 6 pány, zjistíte, že váš humor je tak obyčejný a fádní, až to bolí (bez urážky). Protože něco tak šíleného, nesmyslného, absurdního a zároveň tak vtipného a inteligentního tu ještě nebylo a asi ani nikdy nebude. Věřte nebo ne, umlátit smíchy se totiž člověk může i při skeči, který takřka výhradně spočívá ve vyjmenovávání různých druhů sýra nebo u skeče spočívajícího v tom, že se lidé smějí něčemu, co není ani dost málo vtipné. Aspoň tedy, pokud je ten skeč vyprodukován touto šesticí. Pokud jste s Monty Pythony ještě neměli tu čest se setkat, neváhejte a tenhle klenot britské i světové zábavné tvorby si sežeňte. Protože MPFC je naprosto geniální. A když říkám geniální, nemyslím tím jenom hodně hodně dobrý, ale opravdu geniální. "Myslím, že by se mělo zaútočit na nižší střední vrstvy: nejdříve bombami a raketami zničit jejich příbytky a poté, co začnou bezmocně pobíhat po ulicích, by se měli skosit kulomety. A potom, pochopitelně, vypustit supy. Vím, že tyto názory nejsou populární, ale nikdy jsem o popularitu neusiloval." ()

laserr

"And now something completly different." Létající cirkus je opravdu něco jiného. 30 minut tak vynikajících skečů si vždycky nechám líbit. Prostě Monthy Pythoni. Ti nejlepší z nejlepších. ()

H4N1CK4

Existuje něco vtipnějšího než bitva u Pearl Harboru v podání Spolku baráčnic z Batley? Může být něco víc ujeté než přihřátý imitátor kardinála Richelieu? Viděli jste někdy švihlejší chůzi než tu, kterou chodí John Cleese? Znáte chytlavější píseň než Lumberjack song? Já tedy ne, a proto miluju tyhle pány! ()

grerar

Je dobré vědět, že i MP čerpali z různých zdrojů, že tak nejsou zcela originální. Ale tu podobu, kterou tomu dali, tu dynamiku, to je jiná. 5* ()

Vrata88

Takhle to dopadne, když se sejde pětice až nepřirozeně talentovaných lidí. Tenhle seriál ke kterýmu absolutně není potřeba vůbec nic dodávat mě dostal. Takhle nějak si představuju zhmotněnou a nafilmovanou originalitu a dokonalost. Z toho se prostě nedá vybrat nejlepší scénka....všechny mají svoje kouzlo. Přes parodii na Vesmírnou odyseu, mistrovství světa ve schovávané, Dřevorubcovu píseň, popravu v SSSR, švihlou chůzi, zabijácký vtip, reklamaci mrtvého papouška a operaci mozku se Létající Cirkus žene na nebe světové seriálové a filmové tvorby. ()

Kochanski

Miluju to!!! Strašně moc! Bála jsem se, jestli vtipy budou dobře přeloženy, ale pan Palouš to zvládl na jedničku s pěti hvězdičkami! Nejoriginálnější humor vůbec!!! ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

V nedožitých 78 letech nás v úterý opustil velšský herec, scenárista, režisér a v neposlední řadě spisovatel, Terry Jones. Člen světoznámé britské komediální skupiny Monty Python vystudoval… (viac)

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

08.07.2018

53. ročník největšího filmového festivalu v Česku je u konce. Festival, který byl zahájen vzpomínkovým filmem na Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky (1965), se letos nesl ve znamení velkých… (viac)

Stříhat, stříhá, stříká, krev!

Stříhat, stříhá, stříká, krev!

13.10.2006

To, že absolutní vetšinu kadeřníků tvoří masoví vrahové s vážnými psychickými problémy, všichni dobře víme už od dob Monty Pythonů. Bohužel, mnozí z nás tento alarmující fakt ještě i dnes berou jen… (viac)