Policajný odznak

• Česko Policejní odznak (viac)
USA, (2002–2008), 87 h 14 min (Minutáž: 44–72 min)

Tvorcovia:

Shawn Ryan

Kamera:

Rohn Schmidt

Michael Chiklis, Walton Goggins, CCH Pounder, Catherine Dent, Jay Karnes, Benito Martinez, Michael Jace, Kenny Johnson, David Rees Snell, Cathy Cahlin Ryan (viac)

V nejhorším policejním okrsku v L. A. šéfuje drsný Vic Mackey, velitel jednotky proti gangům. Ve světě, kde neplatí hranice mezi dobrem a zlem, se řídí vlastními pravidly a neváhá se zločinci obchodovat a zároveň je podrazit. Nový kapitán Aceveda chce situaci změnit, ale brzy zjistí, že proti němu stojí skupina zkorumpovaných, ale výkonných policistů, bez jejichž pomoci se neobejde. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Arkanoid k tomuto seriálu (96)

Greenlit (2003) (S02E05)

„Um, excuse me?“ „Okay. Excuse you.“ Už od Previously on The Shield sa divák môže tešiť na návrat postavy z prvej série a hlavného arcizloducha tej druhej. Ako obvykle, epizóda začína zobrazovaním zločinu, tentoraz sú to však úplatní policajti. Dílovanie drog na školách nedá spávať policajnému zboru a súper je aspoň zatiaľ and ich sily. Divák sa dočká kvlaitnej drámy, vtipných hlášok, akcie a napätia o život postáv. „What are you gonna do with your cut?“ „What?“ „Your cut. From the money train.“ „Look we discuss this only when we have to. The more we talk about it, the more chance someone else hears.“ „Our fugitive is calling in.“ „Yeah, I got it.“ „I’m telling you, this money train, it’s a sure thing.“ ()

Homewrecker (2003) (S02E06)

„Brass finaly got wise?“ Epizóda v štyroch úvodných rozhovoroch nadväzuje na predošlú a ponúka celkom slušný hororový úvod. Striek team stále používa svoje vyšetrovacie metódy. Aceveda má na sebe prvýkrát v seriáli policajnú uniformu, čo sa kvôli množstvu komických scén rozhodne oplatí pozrieť. Scéna staredownu s Mexičanmi je veľmi dobrá. Dozviete sa, čo 7-11 a PI dá Vicovi pár dobrých rád ohľadom nevery. Z vlastných skúseností. Trpký záver podčiarkuje povesť kvalitnej drámy. „Who did that to her face?“ „Her pimp.Oh, taht’s right. That‘s you.“ „Man, I never put my hand on any of my employees. That’s some old school bullshit. They can‘t go down if their lips are bustep up.“ „You call me if you hear from Dorea, and I don’t haul the rest of your stable in. They can’t go down if they’re locked up.“ –„Checked the arrest reports. You’ve been on the streets seven hours, not a single collar.“ „We‘re working a robbery.“ „How’s that going?“ „It’s progressing.“ „From the donut shop to the sports bar to the strip club...“ „Absolutely not. Cute.“ „Captain does not like excuses. He just like results.“ „You wanna get the paperwork on this bicycle thing, or should I?“ „I’ll do it tomorrow.“ „Mm-mm. We need to complete our reports the same day.“ ()

Barnstormers (2003) (S02E07)

„You just can’t stand anything you can’t control.“ „That’s part of my dance.“ Previously on The Shield kombinuje všetky zaujímavé veci asi všetkých dôležitých postáv, až na Danny, takže epizóda vyzerá veľmi sľubne. Diváka víta Lemov falošný spev pri chystanej poslednej vlakovej lúpeži. Marcy sa vracia a s ňou aj sick thoughts. Vic sa zamotá do prípadu domáceho násilia, ktorý pekne ukazuje dohodobosť trvania takýchto vzťahov. Tvorcovia opäť ponúkajú vtipné situácie, kde Shane rieši svoju bad chick. Dutch rieši profesionálnu a osobnú krízu zájdením za svoje hranice slušnosti a vychutnáva si to. Záver vyostruje hlavnú dejovú líniu série. „When was the last time you saw you dick without the mirror?“ ()

Scar Tissue (2003) (S02E08)

Napínavá, nadupaná epizóda, kde je pokračovanie platonickej lásky z minulej série vytlačené scénou brutálneho násilia, ktoré nečakane rieši, ale aj prehlbuje problémy. Po tridsiatej minúte tejto epizódy som myslel, že dej zmení na príbeh známy z iného seriálu, no našťastie tvorcovia pomocou postáv prekvapili. Človek, o ktorom ste si nemysleli, že vie myslieť, sa naozaj kvalitne zamyslel a riadne to zmenilo vzťahy na stanici. ()

Co-Pilot (2003) (S02E09)

Hláška „Jesus Christ. Goddamn it.“ ešte nebola taká vtipná. Dočkáme sa návratu do starých časov dobrých vzťahov s Gilroyom. Tarantino by mal radosť, keby videl titulnú dvojicu hlavných hrdinov v oblekoch. Tešiť sa dá zo všeličoho. Epická scéna prvého stretnutia Vica s Acevedom, prvej porady Strike Teamu či Vicovo nadhodenie reči Danny alebo nováčikovské slovné prešľapy Juliena. Z prostredia sú najvýraznejšie graffitii na Ben’s market. Epizóda je zaujímavá z hľadiska nostalgie a definuje postavenie svojich postáv z hľadiska budúcnosti. „I keep hiding his chair on him.“ „You‘re starting already?“ „Every house needs a rube.“ ()

Coyotes (2003) (S02E10)

„Just reading the newspaper. Have you?“ „Lakers cut it pretty close last night.“ „They’re not the only ones.“ Pokračovanie hlavnej záplatky, ktorú tvorcovia v tejto epizóde obnovili, sa zdá byť nekonečné, ale zvládajú ju umne. Napínavá epizóda so starým známym, kde inšpekcia aj predvolebné hry riadne zamotávajú dej. „How you doin‘, Shane?“ „Good.“ -„These were my last two beers the only booze I had left in the house.“ ()

Inferno (2003) (S02E11)

„What are you, about a buck thirty soaking wet, Froggy?“ Kern komplikuje situáciu, najmä ak sa ku problému priráta nový člen Strike Teamu. Dočkáme sa narušenej akcie v chudobnom bytovom komplexe, od ktorej mohol neskôr čerpať aj Serbuan maut. v Okrem pracovnej časti epizódy je napínavá aj tá súkromná hlavnej postavy. Od tejto epizódy môže divák porovnávať s mladším filmom Marriage Story, čo vyzerá na riadne vyostrenie vzťahov. ()

Breakpoint (2003) (S02E12)

Správa Lanie Kellis je konečne vonku a divák sa tak môže tešiť na drastické opatrenia. Škrty v personále nachvíľu oddialia prípady únosov pedofilmi. Strike Team sa však zaujíma o money train, čo nerobí vyšetrovaniu dobre. Záver vyostruje situáciu okolo hlavného hrdinu a vyzerá to tak, že s Marriage Story sa vytrie podlaha. ()

Dominoes Falling (2003) (S02E13)

„Radiohead show us your ass!“ Posledná vlaková lúpež naberá na obrátkach práve v najväčšom pracovnom a súkromnom napätí hlavnej postavy. Blížia sa aj voľby a paradoxne sa nerobia populistické, ale morálne rozhodnutia. Tavon sa vyfarbil a tvorcovia filmu The Deer Hunter by boli len radi. Postavy prekonávajú množstvo pracovných, personálnych aj osobných zmien a v ďalšej sérii sa je už teraz na čo tešiť. Lepší záver mala prvá séria, no aj táto dosiahla pomyselné kvalitatívne maximum. „You only got five more wrong answers in you, boy.“ ()

Season 3 (2004) (S03)

Spoilery. Tavon dostáva viac priestoru ako v minulej sérii a zoznamujeme sa s Decoy Squad a Canine Unit. Nadriadení sa trochu pomenia a dočkáme sa väčšej spolupráce medzi jednotlivými tímami. Oddelenie vrážd má opäť zaujímavé prípady a Dutch sa necháva priveľmi pohltiť prácou, až je to nezdravé. Money train money sa stávajú neznesiteľnou príťažou, čo sa týka aj strachu z odhalenia políciou, ale hlavne z odhalenia Arméncov. Vicov súkromný život sa trochu opakoval, preto tvorcovia dali priestor aj Shaneovi, čo vyšlo ako výborná voľba a niektoré scény z jeho súkromného života sú veľmi kultové. Opäť neskutočná séria nálože násilia, akcie, hlášok a hlavne cennej, výbornej drámy všetkých hlavných postáv policajnej stanice, ktorá nadosmrti poznačila ich vzťahy. Čo sa týka epizód, prvýkrát ma v tomto seriáli prekvapila epizóda, ktorá nedrží perfektné áčkové tempo s ostatnými a dal som jej len slabých 80%, je to epizóda unaveného tempa E12 Riceburner. ()

Playing Tight (2004) (S03E01)

„Where in the Bible does Saint Schlong visit out lady of the D-cup?“ Diváka víta brutalita odseknutých nôh a napínavá prestrelka na ceste. Dutch volá FBI na základe foot fetišu, Vic a zvyšok Strike Teamu si dáva bacha. Spomína sa aj Miracle Mike, ale nie je to to kura. Opäť nejde len o potešenie očí kamerou a obsahom, audio tiež hrá významnú rolu. Pina The Colada Song a Holy Roller Novocaine sa postarajú o kvalitný soundtrack. Od tejto epizódy sa znova mení vzťah Vica s vedením a pravdepodobne sa začína definitívny rozpad partie. Cesta do pekla býva často dláždená dobrými úmyslami. Sledovať vývoj tohto celého bude viac než vzrušujúce. „Hey, did you finish up the paperwork on this mornings‘s car accident?“ „Yeah.“ „Lem.“ „Yeah.“ „Did you finish that accident report?“ „Yeah.“ „You said he wanted to me to write that.“ „He does. You done?“ –„Yo, yo. Let me talk to Kern?“ „You got him.“ „It‘s lex. Guns are ready. Get all the cash yet?“ „Yeah, man. I’m sitting o it.“ „Be there in half an hour.“ „Right here.“ „I think I just broke the code.“ ()

Blood and Water (2004) (S03E02)

„You Garza? You have a shipment of MP5s. They belong to our organization.“ „Which is?“ „The Sword of the Creator.“ Epizóda začína približne tam, kde končila predošlá. Stále dobré úmysly hlavného hrdinu sú tvorené nezákonnými cestami, môžeme si tak však užiť Shanea a jeho herca Waltona Gogginsa v úlohe neonacistu, ktorá mu po hereckej stránke viac než sedí. Epizóda napriek počiatočnému neúspechu poteší fanúšikov kvlaitných zápletiek a modus operandi Strike Teamu. Avizovaná Decoy Squad v ďalších epizódach príbehu zdá sa ešte viac prospeje. „Sometimes mommy just won’t nut no matter how hard you hit it.“ –„Can I help you?“ „Not only can you, you’re going to.“- „My lawyer’s gonna read this warrant. If there is even an apostrophe missing... Puff.“ „You roll and dice on 20-year stretch. See how good we spell check.“ –„What does he doing here?“ „He‘s Kern. We like him.“ ()

Bottom Bitch (2004) (S03E03)

Na Strike Team doľahla vládna zmena a časť peňazí musia minúť skôr, než plánovali, navyše sa zoznamujú s Decoy Squad. Vic už nepomáha prostitútkam, namiesto toho im venuje drsné reči a jednu kultovú scénu. Zaškoľuje však nováčikov z Decoy Squad s miestnymi pomermi, ktoré ovplyvňuje politika. Konečne prvá epizóda, kde sa vysvetľuje absencia kolegov nadriadeným. „Can I get your opinion on something?“ „I’d stick with the fishnets. French maid’s outfit might be too much.“ ()

Streaks and Tips (2004) (S03E04)

„This is quadrophenia report. Positive traces of thalium we found in your kitchen.“ Strike Team sa raduje zo Shaneovho posunu v osobnom živote, no radosť netrvá večne. Krvavá vražda budí pozornosť a je privolaný aj Vic. Stávka tímov je zaujímavá a vracia sa aj Acevedova stará známa. Dutch ponúka zábavnú výsluchovú scénu. Strike Team sa musí vyrovnávať so sporom dvoch svojich členov, inak ide o tradične napínavú akčnú zábavu. Záverečná bitka poteší MMA fans a pre fanúšikov The Shield ostane pre svoju surovosť navždy kultovou. Takto načnutý Strike Team je výbornou voľbou pre ďalší dej. „I can‘t believe that Shane and Tavon just missed that.“ ()

Mum (2004) (S03E05)

„How long you’ve been on Terminal Island? Not long enough.“ Stav zraneného je veľmi neistý. Dutch dostáva ďalší prípad, z ktorej by mohol vypátrať sériového zločinca a hrabe sa v odpadkoch. Vic goes up to the ladder. Strike Teamu prihára, tak sa rozhodol kryť si chrbát. Pre šéfa to nevyzerá dobre, ďalší sexuálny škandál. Tematický názov epizódy sa veľmi efektívne viazal skoro na všetky dejové línie, od prípadu Dutcha a Claudette, kde šlo o mamy ako obete, potom o mamu, ktorá spravila bordel v minulej epizóde či vetu, čo by ti na to mama povedala, ktorá bola použitá po jednej veľmi drsnej scéne. Dráma ako vyšitá. „El Presidente around?“ „Captain Aceveda? No.“ –„We fended off a couple of bad guys. Miracle he hasn’t called a press conference yet.“ ()

Posse Up (2004) (S03E06)

„There’s a crack house right over there, across the street.“ „Hey, anybody check that rock house over there?“ „We knocked. No answer.“ „Oh, for Christ’s sake.“ Tommy dostáva nový rozmer. Vic reaguje tak, ako by kolegovia reagovať mali a opäť potvrdzuje pozíciu nedormálneho vodcu, pričom získava netradičného parťáka. Strike Team si zatiaľ zvyká na nového šéfa. Množstvo napínavej, drsnej akcie, drámy a vystupovania z komfortnej zóny postáv či robenia rozhodnutí dvojsečným mečom, to všetko ponúkla táto epizóda. A navrch kopu hlášok. „Hey, Vic, wait a minute. I just got my job back, okay? I’m not breaking into this place.“ „There’s a citizen inside here in need of immediate medical attention.“ Bang. „See? Medical emergency. Somebody get this man an aspirin.“ „Ups. Next time, I won‘t knock so hard. Put your clothes on, walk out the door, and change your taste in men.“ –„I said unlock this door.“ „What‘s going on?“ "Just showing a fellow officer some support." –„You guys go back out there, I gotta go to Aceveda.“ „Let‘s go.‘‘ -„Shane, when you want your buddy to release, gently squeeze the shaft at the base applying tongue to the glans and frenulum.“ .“I didn‘t get your name.“ „Yeah.“ –„You weren‘t at the basher tonight?“ „I was there in spirit. Busts got made.“ ()

Safe (2004) (S03E07)

„I‘ll really don‘t like this.“ „Well, you’ll pretend.“ Strike Team sa odhodláva na ďalšiu lúpež a medzitým počúvajú narcocorrido a zapájajú do vyšetrovania canine unit. Málo akcie, o to viac vyšetrovania, vypočúvania, času na policajnej stanici a dusenia so vo vlastnej šťave osobnej drámy. „All right. You‘re on. You gotta get inside the safe, make a copy of the list before day shift comes back on.“ „Glad there‘s no pressure.“ „Lend him a Rolaids.“ ()

Cracking Ice (2004) (S03E08)

Členovia Strike Teamu už otvorene pochybujú jeden o druhom a polovica Decoy Squad je na pokraji vymretia, do toho je Aceveda ovplyvnený osobným hnevom. Mimo ich spojenú dejovú líniu je Dutch, ktorý veľmi ochotne zaúča Danny. Vic opäť vyťahuje z rukávu jeden zo svojich rokmi odskúšaných naučených trikov a nenechá nikoho na pochybách, že je pánom situácie. Cenná epizóda o líderských schopnostiach, kde kryštalizujú každého osobné drámy. „Everything cool with Mara?“ „Yeah, why?“ „I don't know. Seemed like she was in a mood or something.“ „Shit. Everything's fine. It's just that this first trimester's like a 90-day PMS ride.“ „Yeah, maybe she thinks you're not takin' it so seriously?“ „We're gettin'married, aren't we?“ „What, you set a date?“ „No, not yet.“ „What about a ring?“ „Bought her a Lexus. She can wear that on her finger.“ –„I'm gettin' Mara an engagement ring.“ „All right.“ „Just don't go hog-wild.“ „I'm not. I'm goin' through Taylor.“ „You're usin' a fence to buy your wife her ring?“ „He knows this guy who sells 'em wholesale.“ „Walon might stink, but he’s not sloppy.“ –„So you gonna ask Shane about it?“ „I'd bet on his loyalty before I'd bet on your math skills.“ -„But listen, you give a bitch a rock like that she will get on all fours for you and bark like a dog.“ „She's my fiancée.“ „Two G's will keep her that way. Ruff, ruff, ruff!“ ()

Slipknot (2004) (S03E09)

„Knock knock.“ Slipknot nebude o skvelej kapele, ale o pojme loose end. Epizóda nezačína šťastne a divák od prvej scény tuší veľký hnev hlavnej postavy. V pracovnom živote ho zase čaká vojna medzi černošským a mexickým gangom spolu s vyjadrením veteránov No block for old men. Shane opäť raz ukáže policajné inštinkty a scéna jeho emočného vypätia je znova skvostom. Velitelia pochybujú o svojich schopnostiach a sú nemilosrdne súdení. Landlord sa vracia. Epizóda krutá k niektorým postavám, iným zase umožňuje prehĺbiť svoje odvrátené stránky. „Welcome to the neighbourhood.“ ()

What Power Is... (2004) (S03E10)

„Two in the 10-ring. Nice.“ Dlho neriešená depresia minulých epizód priviedla postavu tentokrát už na prah skazy. Shane sa poisťuje. Aceveda sa pokúša vyrovnávať účty a divák mu to praje. Konečne počujeme od Lema nejaké rozumné argumenty, čo mu slúžia ku cti. Epizóda je riadne napínavá, lebo rieši hlavne osobné problémy postáv náhodou pripletené do spoločného vyšetrovania, nezabúda pritom na prehlbovanie ich charakterov či vtipné hlášky. „Jesus, Diagur. Who are these guys, huh?“ „Every time I see you, you got your mouth wrapped around a clam.“ –„I‘m trying to wrap her up. I‘m trying to wrap her up.“ –„How come every piece of ass you hit is more trouble than the last?“ „Hey, I‘m marrying this girl.“ „Well, I’m not. So unless she’s got a pussy that cures cancer...“ ()

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí

27.08.2009

Ano, Hancock 2 bude. Přestože se loňská letní „smithovka“ nesetkala s jednoznačně vstřícným přijetím diváků a kritiků, její komerční výsledky byly pozoruhodné. S celosvětovými tržbami 624 milionů… (viac)

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí

09.08.2009

Jistě, útočí už odpradávna (když se v tom začneme vrtat, zjistíme, že i Ben Hur byl vlastně remake), ale poslední dobou jakoby jejich nápor sílil a válcoval všechno ostatní. Až má člověk dojem, že… (viac)