Ally McBealová

USA, (1997–2002), 148 h 24 min (Minutáž: 42–4242 min)

Tvorcovia:

David E. Kelley

Hudba:

Danny Lux

Calista Flockhart, Courtney Thorne-Smith, Greg Germann, Lisa Nicole Carson, Jane Krakowski, Peter MacNicol, Portia de Rossi, Lucy Liu, Vonda Shepard (viac)

Hlavní hrdince Ally McBealové je dvacet osm let a je absolventkou práva na Harvardově univerzitě. Zatím je svobodná, přestože větší část svého života byla silně spjata s přítelem Billym Thomasem. Kamarádili se spolu od sedmi let. Hráli si dohromady na ulici, společně také prožili dobu studií a později se stali milenci. Když Ally byla vybrána ke spolupráci v prestižním právnickém časopisu Law Review a Billy ne, jejich cesty se náhle rozešly. Po nějaké době osud zavál Ally do "malé" advokátní kanceláře, kterou vede její známý ze studií - Richard Fish. Ten se v prostředí soudů a právníků pohybuje jako vychytralý žralok, který přesně ví, kde a kdy navázat ty správné kontakty. Právě on nabídne Ally profesní útočiště. A ironií osudu zde hned první pracovní den potká svého Billyho. Ano, skutečně - toho samého, s nímž se kdysi tak dlouho a důvěrně znala. Jenomže Billy je teď ženatý s krásnou a chytrou blondýnkou... Komediálně laděný seriál Ally McBealová je vystavěn na rozporu dvou světů: toho všem dobře známého, reálného - a světa fantazií. Díky zobrazení vnitřních představ a vnitřního hlasu hlavní hrdinky máme přehled o tom, co si Ally skutečně myslí o klientech, svých spolupracovnících, mužích anebo ženě svého bývalého milence. Její vnitřní život tak navíc dostává originální, bohatší a komediální polohu. Scenárista seriálu, David E. Kelley, nenechá představitele svých postav, ale ani diváky, "odpočinout": často nečekaně mění vývoj děje během jediné epizody, jindy nachází překvapivé navázání "příběhu" hlavní hrdinky hned v následující části. Pro představitelku Ally byla v konkursu vybrána herečka Calista Flockhartová (nar. 11. listopadu 1964 v Illinois) - vysoká, štíhlá, obdařená příjemnou a nekonveční tváří s velkýma očima a širokým úsměvem. Svou dráhu začínala na divadle, kde zaujala jako zlá Nataša ve Třech sestrách. Na Broadwayi debutovala úspěšně ve Skleněném zvěřinci, za roli v této hře obdržela cenu Nejlepší nový talent. Ve filmu se poprvé vyrazněji zablýskla v dramatu Petera Cohna Opilci, později hrála v úspěšné komedii Ptačí klec a v nejnovější filmové verzi Shakespearova Snu noci svatojánské. Málokdo z diváků tuší, co někdy obnáší odvrácená tvář účinkování v seriálu a s tím spojené obrovské popularity: například před samotným natáčením televizní producenti donutili Calistu, aby pro roli Ally zhubla více než deset kilo, což této fyzicky křehké ženě příliš na zdraví nepřidalo. V současné době Calista Flockhartová žije se známou hereckou hvězdou Hollywoodu, kterou není nikdo jiný než Harrison Ford (Blade Runner, Svědek, Hon na ponorku, Vysoká hra patriotů a také titulní hrdina volné Spielbergovy trilogie o Indianu Jonesovi). (oficiálny text distribútora)

lacerta

Nebýt otravné, ošklivé a celkově nesnesitelné hlavní hrdinky, mohl to být fajn seriál. Takhle to na tři hvězdy zvedá jen Richard Fish a jeho lekce fishismu a Lucy Liu. Jinak to dost často klouže k trapnosti a uječenosti. Tak popojedem. ()

Jamalkaa

Miluji Ally! Miluji celý seriál. Všechny postavy mi přirostly k srdci. Miluji soundtrack a barovou zpěvačku. Miluji Ally osobní píseň. Baví mě řešení "podivínských" sporů. Baví mě inteligentní humor a trhlost postav. Miluji svěřování důvěrností na společných záchodcích. Prostě celé je to super (především první 3 série - a nástup výborných Ling a Nell <3 ) a hrozně mě to baví. :) ()

1Evica1

Kuriózne kauzy ale aj príbeh a osobný život trošku emocionálne chorou predstaviteľkou ale kto nie je. Úsmevne prihody a neštastné lásky a nedorozumenia to je život Ally McBealovej. ()

Eeve

Tento seriál bol súčasťou našich víkendov po dlhé mesiace :) a takisto sa natrvalo usadil v mojich spomienkach s niektorými fakt podarenými epizódami (uga-uga-ugačaka:) alebo momentmi (Berry White). Stálo za to vidieť, neľutujem, ale opakovať nie je nutné :) ()

Emperor1

Hlavní hrdinka mi nesedla ani jako herečka ani jako postava, naštěstí všichni ostatní mají dostatečné charisma a jsou chvílemi neskutečně vtipní ... popravdě, nebýt tam Ally, vlastně by mi to vůbec nevadilo, většinou mi spíše dost silně lezla na nervy ... ()

Xylobalsam

Vtipny serial, ktery behem vysilani skoro nic neztratil na svem puvabu. Vsechny postavy jsou dobre prokreslene a cela koncepce je zvladnuta nadprumerne. ()

Hicks

Jeden z těch lepších seriálů, občas jsem se i dobře bavil. Při pohledu na Calistu se mě vždycky vybaví následující fórek: " Víte, že Calista měla autonehodu? Ne, co se jí proboha stalo? No, už je to dobrý, odfaxovali ji do nemocnice". ()

Gabra

Ally jsem si zpočátku zamilovala. Společné záchodky, Allyiny představy, Fischismy a úžasný Piškot se svým "pika, pika"... Ale když tohle všechno srovnáte třeba s V. sérií, která nedývno běžela na ČT, chce se Vám plakat. Ally má náhle dceru ze zkumavky a starý právnický tým nahradil tým nový, který už tam prostě nepasuje. U každé druhé scény si říkám: "proboha, co je to zase napadlo...". Kdybych mohla hodnotit zvlášť Ally původní a Ally novou, bylo by to, jak se říká, "sto a jedna". Tak jsem to tak nějak zprůměrovala. ()

giacobbe

Spíš nenáročná oddechovka pro ženskou část populace.Obvyklá náplň seriálů-vytváření problémů z banalit- jde v Ally přes snesitelnou mez. .. BARRY WHITE, zpívající herečky, herci,hostující zpěváci, karaoke večírky-všemu je věnováno nadměrně času,nedokážu ocenit,při hudebních vložkách přepínám na jiný kanál. ()

naytsirk

Když to před lety(deseti?) dávali na jedničce, miloval jsem to. A hlavně jsem miloval Celistu.... No a to asi mluví za vše. Pak jsem ještě miloval Portiu de Rossi. No a pak už jsem na to nějak přestal koukat (nebo to přestali dávat...)Ale vzpomínky na to mám hezké... ()

Hadascz

Sice je to srdcovka, a mám tu firmu Fish&Cage rád ale co provedli v pátý sérii to jim jen tak neodpustím. Zato 4 série naprosto vynikající! ;) ()

Jevablo

Hele jako první série docela dobrý, když člověk právně vzdělán přehlédl, že jde o právní prostředí. Jenže postupem času to šlo míň a míň přehlédnout a o právu už to vůbec nebylo, i když se to tak tvářilo. Opravdu bych nechtěl být součástí takových soudních jednání, které nám autoři předkládají. Ale nešť, to je můj problém. Problém, který se týká všech, jsou herci. Ally je s postupem času zcela nesnesitelná, Portia de Rossi hraje ženochlapa, piškot už není vtipnej, vůbec to není o sexu (i když se to tak tváří), trapný zápletky, no prostě stane se z toho ženská tlachárna! Takže tři hvězdičky za první sérii a dál už nekoukejte... ()

Peenugirl

Ally a jej kolegovia sú neskutočne vtipný a hudobné vložky zábavné ako aj koedukované záchody. Škoda, že tvorcoovia nevedeli udržať záujem divákov. 85% ()

Lucka07

"Jo, jednou jsem měl sekretářku, a ta mi nabídla k volnému užívání své levé ňadro, když bude mít volné pátky." Tento seriál Vás prostě nemůže nudit, každý si v něm něco najde. Co postava, to perla, scénárista se opravdu vyřádil. Málo který seriál mě dokáže rozbrečet smíchy. ()

mine.slayer

Kdo by si nezamiloval tu malou hubatou Ally McBealovou?? Spousta komicky trapných chvil, ale i vážných témat, skvělá hudba pro mě jako celek za čtyři hvězdy. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Kdo sledoval zprávy ze světa posledních několika dnů, zřejmě tušil, že smutná novina se nevyhnutelně blíží. Před necelým týdnem totiž americká herečka Anne Heche během fatální autonehody v Los… (viac)

Ally to znovu rozjede!

Ally to znovu rozjede!

27.02.2006

No, ne tak úplně docela, ale pokud někomu chyběla Calista Flockhart, hlavní představitelka Ally McBealové, může se těšit na její televizní comeback v seriálu BROTHERS AND SISTERS. V společnosti… (viac)