The Twilight Zone - Season 3 (1961) (séria)

A Game of Pool (S03E05)

(epizóda)

xxmartinxx

Solidní dialog s typicky bezohledným poselstvím - tenrokrát trestem za to být nejlepší. Je na tom cosi absurdního, ale právě proto mi to tak moc připomíná třeba Erbena a podobné klasiky, v důsledku čehož má ta série v sobě kus univerzality a síly lidové slovesnosti. ()

Omnibus

"Až se stanu šampionem, smířím se i s vlastním skonem." Touha být v něčem nejlepší jako šidítko na existenciální úzkost? Neboť po tom, kdo skončil druhý (nebo nedejbože čtvrtý, že) už ani pes neštěkne? Dovoluji si nesouhlasit. Viz heslo olympijských her: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Protože jinak by to bylo jako v tom vtipu: "Maminko, kam běží všichni ti lidé?" "To je závod, Pavlíčku, kdo doběhne první vyhraje pohár." "Aha. Ale kam tedy běží těch dalších padesát?!" Svět složený ze sedmi miliard šampionů, potažmo i sedmi miliard sportovních disciplín, pro každého člověka jedna, to je hrozná představa. Btw, kulečník mi nikdy moc nešel. ()

Anderton

Ako sa vysporiadať s tým, že najväčšia legenda biliardu je po smrti? Skúste ju vyzvať na súboj a možno sa vám objaví pred očami aj s náradíčkom a vyzve vás na hru o život a smrť. A vy sa možno naučíte niečo dôležité do života. Alebo to zistíte až o nejakú tú dobu, čo vám to šampión vlastne chcel povedať. Podarená epizóda, ktorá sa odohráva v jednej miestnosti s biliárdovým stolom a ešte niekde, čo ale nebudem prezrádzať. ()

Willy Kufalt

Film pojatý jako kulečníkový zápas by mě asi za normálních okolností brzy začal nudit. Tady o ty normální okolnosti nešlo částečně díky tomu, že to netrvalo déle, než 25 minut a rozehraný souboj dvou mužů v jedné místnosti je rámován dvěma uzemňujícími zvraty. Zatímco ten úvodní mě vyloženě rozesmál (a ještě moje rozesmátí podpořil náhlý, vtipně laděný zjev samotného vypravěče Roda Serlinga), tomu závěrečnému předchází velmi hutné poselství s filosofickým zamýšlením nad smyslem úspěchu.... relativní hodnotou vítězství.... nebo chcete-li, možná i cílem života. ()

mm13

Vynikajúca pointa so silnou (pretože neodškriepiteľne a navždy platnou) myšlienkou. A postreh od Snorlax tiež nie je na zahodenie. Som si pri sledovaní ani neuvedomil a až dodatočne som sa nad tým pousmial pri jej komentári. ()