xxmartinxx

Twilight Zone dokáže zpracovat překvapivě komplexní témata, ale jednou z jejích limitací je víra v americký systém, který je pro tvůrce i přes chyby, na které sami upozorňují, v jádru správný a jediný možný - což bych jim jako mainstreamovému seriálu vznikajícímu v 60. letech rozhodně nevytýkal. Když se ale pouští do alegorie kubánské revoluce, moje první reakce byla, že to musí být katastrofa. Což není. Vlastně jsem byl překvapený, že první polovina byla tak vynuancovaná, jak se jen dalo realisticky očekávat. Ke konci to trochu přetáhlo a skočilo k moc velkému extrému, který ale pořád nijak moc nevybočuje a v kontextu studené války je pořád vlastně docela jemný a ne jednoznačně černobílý. V dnešním kontextu trochu legrační karikatura, která nemá jasno, kde si stojí coby konkrétní alegorie a univerzální bajka, ale v dobovém kontextu vlastně poměrně pozitivní. ()

Anderton

Peter Falk ako diktátor latino-americkej krajiny? No to si píšte, a aký! Lenže čo sa stane, ak máte v pracovni zázračné zrkadlo, ktoré vám ukazuje vašich potenciálnych vrahov? Zoberiete "spravodlivosť" do vlastných rúk? Jedna z najlepšie zahraných epizód celého TTZ a to nielen iba kvôli Ffalkovi, ale aj vďaka hercom vo vedľajších úlohách. Vo všeobecnosti ide o zamyslenie sa nad zhubným účinkom moci na psychiku človeka. Pretože v tak vysokej pozícii už nemáte priateľov, iba nepriateľov a súperov. ()