The Twilight Zone - Season 3 (1961) (séria)

The Passersby (S03E04)

(epizóda)

xxmartinxx

Nesmírně ambiciózní epizoda. Je skvělé, jak jedna antalogie mísit leckdy dost velké pitomosti, co zrovna napadly scenáristy, s nesmírně chytrými a komplexními nápady, leckdy v rámci jedné epizody. když se ke konci objeví pán v cylindru, mělo by to být směšné, ale místo toho to je naprosto famózní. Určitě jedna z nejlepších epizod Twilight Zóny. ()

Snorlax

Smutná, až zádumčivá povídka mne vede k zřejmě nechtěnému zamyšlení, jaké to asi musí být, když je někdo poslední obětí války. Ten optimismus a laskavost, které z Lincolna prýštily bych ráda potkávala i na jiných místech. ()

Omnibus

"Kolem lidských nadějí, po cestě prašné, vojáci se šourají, naděje hasne." Válečně horečnatý a depresivně zaprášený příběh o marnosti čekání a o tom, že naděje umírá (před)poslední. Abraham Lincoln coby (poslední) mrtvý utěšitel. ()

Anderton

Ocitáme sa v dobách americkej občianskej vojny. Vdova po jednom padlom vojakovi sleduje zástup vojakov prechádzajúcich okolo jej domu. Jeden sa u nej zastaví a ostane tu na noc. Všetci vojaci putujú jedným smerom za istým cieľom. Aký je skutočný cieľ ich cesty? Snáď jediný menší problém môže tkvieť v tom, že divák od začiatku tuší, kde je pes zakopaný. Atmosféra je skutočne unikátna, mizanscéna je v tajomnej hmle, je ťažké sa orientovať v priestore a na konci bude popri dome prechádzať nečakaný okoloidúci... ()

Willy Kufalt

Téměř každé krátké setkání se Zónou soumraku zůstává pro mě jedinečné, ať už mi konkrétní epizoda sedne víc nebo míň. Každé je totiž úplně jiné, originální. V rámci Zóny můžeme nejen najít vize budoucnosti, ale také zažít malé zastaveníčko v souvislosti s již proběhlými dějinami. Ve společnosti vdovy v jakémsi zapadlém koutku u lesa, zraněného vojáka s kytarou a průvodem kolemjdoucích na nás dýchá přímo melancholická atmosféra. Zcela neotřele pojatý lístek vytržený z památníku americké občanské války přichází dokonce v závěru s nápadem na první pohled bizardním, ale Serling mu naštěstí dokázal vdecnout kus laskavé moudrosti. ()

mm13

Čo do atmosféry jedna z najvýraznejších epizód Twilight Zone. A keďže mám pre Serlingov humanizmus a celkovo jeho dobrotu slabosť (a Americkú občiansku vojnu považujem za tretí najstrašnejší konflikt v histórii ľudstva), tak som si to celé patrične vychutnal. Podmaňujúca temnota! ()

honajz2

Ale jo, dospělo to k hezké pointě a od druhé poloviny to má i silnou atmosféru, taky je to celkově dobře napsané a solidně zpracované, ale nemůžu říct, že by mě to nějak dostalo. Nebylo to až tak silné jak mohlo být a až tak mysteriózní jak mohlo být (přitom tu byly náznaky hned v první polovině, ale pak se načas jaksi "zakecaly") a upřímně ani sám nevím, co bych tam konkrétně změnil... Ale pořád určitě dobrá epizoda. 4* ()