eMeMko

Skvělý nízkorozpočtový snímek, na kterém si Christopher Nolan vyzkoušel to, co poté naplno zúročil v jeho následujícím filmu Memento. Na první pohled jednoduchý příběh se posléze změní ve velmi zajímavou zápletku, čemuž rozhodně napomáhá styl vyprávění - ačkoliv někdy těch skoků mezi časorovinami bylo přeci jenom trochu moc. Atmosféra je dokonalá, stejně tak herecké výkony. Po technické stránce se jedná o velmi jednoduchý koncept, který však funguje přesně tak, jak má. Finální hodnocení: K dokonalosti chybí jen kousek. ()

Renswo

Cristopher Nolan a jeho prvý film. Čiernobiely film o nezamestnanom spisovateľovi , ktorý následne spozná cudzinca , čo vedie k vylupeniu a násiliu. Je to ako rozhádzané lego ,ktoré časom začalo zapadať do seba. Rozhodne to stoji za to vidieť. Najmä ak sa vám páči jeho neskoršia práca CH.N . ()

x_ander

Nemůžu s hodnocením jinak. I Nolanova celovečerní prvotina je skvěle napsaná a zrežírovaná pecka a jeho trademarky jsou jasně viditelné i v komorním podání. Skromný příbeh o třech postavách se nebojí prokládání několika časových rovin, skvělých dialogů a zejména poctivé závěrečné dějové šlehy. Christopher Nolan umí a vždycky uměl. ()

stepanhalama

Jako fanoušek filmů od Christophera Nolana, jsem si film hodně užil a vzhledem k tomu, že to je jeho první "větší" film (který si od režie až po kameru udělal sám), patří pro mě ke špičce mysteriózních thrillerů. Je to vlastně jako ,,Memento" v levnějším provedení. Líbí se mi mnohovrstvený scénář, kde se pokaždé změní směr, jen aby vás zmátl a donese vám před nos odpovědi na které zjistíte otázky až později. Film se sice pomalu rozjiždí ale pak nám ukáže několik skvělých zvratů a obratů. Sledování je pro mě důkaz k tomu, že nepotřebujete k filmu vysoký rozpočet a vlastně ani známé tváře. Chce to jen dobrý nápad. ()

Fin_429

Noirové drama budoucího, geniálního, režiséra Christophera Nolana je velice zajímavé, ale na začátek jeho kariéry to je dostačující 7,5/10 ()

hematop92

Režijí debut Nolana, který mi chyběl do sbírky jako poslední nezklamal! Černobíly (no racism please) formát dodává tomuto brilantnímu filmu šmrnc, film má luxusní spad a mnou neznámí herci jsou k zulíbání. Dávám palec hore. Po shlédnutí tohoto filmu jsem okamžitě měl chuť s někym pořádně vyjebat! Jebání teda sledování je opravdu skvost a jsem moc rád, že mezi námi jsou takoví režiséři jako je Zdeňek Tro ehm teda Kryšpín Nolanů. ()

Gortyna

Za jeden zimní večer jsem stihl polovinu filmu Cirkus Maxim a Sledování. Vede mě to k úvahám, jestli se vůbec jedná o stejnou uměleckou kategorii. V několika záběrech na hlavní představitelku, když se v setmělém pokoji objevoval na stěně její stín, jsem si vzpomněl na podobné záběry v Psycho. ()

ElFifo

Především vůbec nechápu, kolik výborného matroše Nolen našlapal do té fascinující hoďky Sledování. Tohle je bezesporu více než by člověk čekal od prvotiny dnes již režisérské ikony. ()

bonovox

Bravúrny debut režiséra, ktorý momentálne kraľuje medzi Hollywoodskymi režisérmi. Perfektný scenár, strih, skvelí herci a hlavne pointa, ktorá dáva tomuto filmu úplne iný rozmer. ()

necrosrandist

Na debut šlupka jako hrom. U kolika mladých režisérů se první celovečerák takhle povedl? Marně pátrám v paměti, i když něco by se našlo. Těžké depce prostředí mocně napomáhá i černobílý obraz. John Nolan vypadá jako prototyp chlápka z reklamy devadesátých let :) ()

MartCT

Stejný názor jako AngleAngie. Lépe bych to nepopsal. Stejně tak můj poslední neviděný film od Nolana.. Jak může být tak krátký film, tak pocitově dlouhý a hlavně člověk po 15 minutách neodlepí oči z obrazovky. ()

laurence

Víc než polovinu filmu jsem se vesměs nudil a přemýšlel, co z toho všeho bude. A poslední půlhodinu mě až mrazilo, jak je všechno promyšlené a zapadá to do sebe. Nicméně to už je u Nolana jaksi zvykem. ()

Lethe

Začnu tím,co se mi líbilo-černobílá dokumentarizující kamera. V podmonožině toho, co se mi nelíbílo toho je ale podstatně víc - dialogy, zamotanost (až křečovitá), výběr herců, nepravděpodobná psychologie postav, prázdná místa v ději. A pak je tu ještě jedna podmnožina: "To, co mě vyloženě rozčilovalo". V ní má své čestné místo Nolanova tragikomická snaha být umělecký. Jako kdyby od jiných okoukal způsoby, jak vytvořit artový film, jenže mu k tomu chybí vlastní kouzlo, vlastní esprit. Myslí si nejspíš, že když dá postavám do interiéru fotky Jacka Nicholsona z Osvícení, starobylý psací stroj a plakát s obrazem Marka Rothka, že bude jeho film intelektuálně na úrovni. Na mě to ale dělá zcela opačný dojem. ()

Ala007

Nadprůměrný thriller se skvělou atmosférou a neokoukanými herci, který naznačuje směr, jímž se Christopher Nolan vydá ve svých dalších filmech - nic není ve skutečnosti tak, jak to vypadá (čemuž výrazně napomáhá režisérova záliba ve vyprávění příběhů se skoky v čase), a nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Smutný příběh o mladíkovi, který neměl nic na práci, a proto sledoval lidi, končí jako napínavá detektivka s milostnou záplatkou a sympaticky připomíná některé ze starších černobílých filmů mistra napětí Alfreda Hitchcocka. ()

Oewi

Nepopírám, že mám pro Nolana jistou slabost, nicméně i tento film si zaslouží plný počet bodů. Typicky až do poslední chvíle nevíte na čem jste a 69 minut je přesně tak akorát, abyste se nestačili ani chvíli nudit. ()