junxi91

Tak u tohoto filmu jsem se zapotil. Nechápal jsem, proč tam hraje dvakrát jeden týpek, jednou ostříhaný, podruhé vlasatý. A proč na jednu stranu balil nějakou postarší ženskou v baru, na druhou stranu jako Bill sledoval lidi a našel si společníka Cobba, se kterým lidem dokonce prolézali byty. Pak to začne nějak splývat dohromady a zjistíme, že to byl fakt jeden týpek a Cobb vlastně ani neexistuje. Na mé mozkové buňky v pozdních večerních hodinách to bylo celkem náročné, kvalita obrazu nebyla také valná, ale cosi v sobě tato Nolanova prvotina měla. Třeba si v tom taky někdo najde inspiraci a začne sledovat ostatní lidi, čistě ze zájmu o jejich životy, rozhodně ne proto, že by byl nějaký úchyl (správně parafylik) nebo voyer. A třeba díky tomu někteří pochopí, v čem spočívá rozdvojení osobnosti nebo jiné závažné duševní onemocnění, kdy není člověk absolutně schopen vnímat realitu. ()

leftfield

Vidět film v době vzniku nebo na začátku své kariéry "filmového diváka" šel bych s hodnocením určitě výše. Takhle mohu Christphera Nolana jen pochválit za skvěle napsaný debut. Se skromným finančními prostředky rozehrává poutavý příběh, který ale oproti jeho dalším počinům působí přece jen .... jako debut:) Velice rád bych film viděl natočený znovu v době (2008) kdy by tento vyjímečný režisér již nebyl svázán opravdu směšným rozpočtem (viz. příspěvek od mendese) ()

Tiiso

To, že někdo vezme kameru, doslova v ruce na ní natočí pár dialogů, ty sestříhá do sedmdesáti minut, a tyto minuty mě nedovolí nic jiného než je všechny očima strávit, znamená, že ten někdo udělal někde něco velmi dobře. Asi jeden z nejzajímavějších celovečerních debutů, co jsem dnes mohl vidět byl právě tento. Režisér se mě filmem opět přiblížil a mám ho čím dál raději. Snímek má atmosféru, a hodně kvalitní tempo. O kvalitě samotného příběhu se zde nějak rozepisovat je už jak vidím asi hodně zbytečné. Takže na závěr, zajímavé pojetí, zajímavý pohled skrze filmovou kameru na svět, zajímavý herci. Pěkný a kvalitní počin. ()

LakiyL

Hodinu aj niečo trvajúci film, ktorý sa plynutím ďalších minút mení na niečo iné ako sa na začiatku mohlo zdať. Prvý z celovečerných filmov Nolana, lepšie ani začať nemohol. ()

hero_bk

Úžasný! Po skončení filmu jsem zíral s otevřenou pusou a nebyl schopen slova. Možná až moc překombinované, ale v tom právě tkví ta genialita! Respekt! Druhé shlédnutí: Zařazuju mezi nejlepší filmy, co jsem kdy viděl... Neuvěřitelně geniální! ()

Zombiepod

Skvelá kriminálka v noir-štýle v dnes už tak povestnom "Nolanovskom" spracovaní, ktorá vás donúti premýšlať a zároveň plieskať sa po čele pri finálnom rozuzlení. A keď k tomu pripíšeme riadne temnú atmosféru, kvalitnú hudbu a to, že to bol nízkorozpočtový debut, z tých 5 hviezd nemôžem strhnúť ani jednu. To by som sa potom musel plieskať po čele znova. ()

celticek

Skvělé, Nolan nezklamal. Stopáž absolutně vyhovuje, je to temné a závěrečný zvrat je výborný. Souhlas se Shadwellem, Pi od Aronofskyho se mi líbilo víc, ale tento kus je také výtečný. ()

WScully

Syrové drama, které vyniká paradoxně svým "špinavým" stylem vyprávění. Hlavní hrdina je od začátku trochu mimo, je plný depresí ze své samoty a z nedostatku peněz. Je to právě ona depresemi následně způsobená sžíravá nuda, která za pomoci náhody spustí řetězec událostí, na které hlavní hrdina asi už nikdy nezapomene... Geniálním tahem režiséra Nolana je právě ona banalita rozehrávající nečistou hru, dalším geniálním tahem je černobílý obraz a usekávané roviny filmu jednoduchým střihem. Divák se dokáže přesně orientovat v tom, do jaké roviny příběhu se děj posouvá. Dalším plusem příběhu jsou brilantní dialogy. Méně známí herci si s dialogy dokáží pohrát bez chyby, celý snímek lze charakterizovat výraznou chemií mezi hlavními hrdiny. Nedivím se, že po tomto snímku se Nolanovi otevřely velké příležitosti... Ani jeden slabý moment. 100% ()

Lobotommy

Kdyby to bylo barevný, tak by se mi to vůbec nelíbilo, ale ta černobílá tomu dodala neskutečný šmrnc a tajuplnost, až ten film byl děsně zajímavý. Hromada detailů, které mohou a nemusí něco znamenat. Soukromí cizích lidí. Ten Nolan prostě ví, jak udělat to mysteriózno. ()

iKosser

Za pět hvězd kvůli rozpočtu, hudbě, castingu a naprosto bravurnímu vedení vypravěče. První film a hned taková palba...se čtyřmi lidmi. Generálka na Memento ve všech směrech. ()

Shitonit

Zajímavý. Střídaly se u mě stále dokola pocity nepochopení, spokojenosti, divnosti, tak nějak nevím co si z toho mám odnést. Asi si to pustím znovu. Určitě fajnově koukací film, s dějem. Zvláštním dějem. ()

JohnZ87

Nolanův rukopis je na filmu patrný už na první pohled - nechybí specifický způsob nechronologického vyprávění (přeskakování v čase tam a zpět), netradiční černobílé pojetí a v neposlední řadě také série překvapivých odhalení. Pro správný zážitek je dobré Sledování vidět nejméně dvakrát - podruhé nabídne film trochu jiný náhled na události s vědomím toho, že už víte, jak se věci ve skutečnosti mají... 80% ()

TaNya_

V roce '98 si Nolan s pár lidma řekl, že o víkendech, když nemusí normálně pracovat, natočí nějaký film. A protože neměli absolutně žádný money, tak do toho  šli v černobílém a s nejminimálnějším personálem. No a vznikl z toho celovečerák, který kvalitou a hlavně atmosférou předčí kdejakou konzumní, dnes točenou slátaninu. ()

wege

Pan Režisér ve svém prvním díle ukazuje svůj talent, spoustu zajímavých nápadů, které pak rozvádí a dále využívá v dalších svých mistrovských dílech. Zároveň jde vidět, že je zde na začátku a spousta věcí by šla udělat lépe, jinak a možná precizněji. ()

MarkHoppus

Chris Nolan a jeho druhý film v kariéře a opravdu stojí za to. Jeremy Theobald předvedl docela solidní výkon, ale slávu si nezískal a kde je jeho konec opravdu nevím. Za to Nolan si buduje skvělou kariéru a myslím, že z nějo jednou bude režisér srovnatelný s takovými jmény jako Spielberg nebo Kubrick. ()