Zdrcen smrtí své dcery i manželky a mírnými tresty viníků se Corrado Cattani postupně psychicky zotavuje a znovu začíná válku proti mafii.Na scénu se z vězení vrací advokát Terrasini,úhlavní Corradův nepřítel.Díky záchraně děvčátka z rukou únosce se v Miláně seznamuje s bankovní rodinou Antinariových a s bezohledným Dinem Alessim,který je pravou rukou ředitele banky Carla Antinariho.Corrado se zamiluje do Antinariho dcery Giulie,která se prostřednictvím tohoto vztahu dovídá o své rodině informace,o nichž by raději nikdy nevěděla.Při odkrývání tajných mezinárodních obchodů se zbraněmi a nelegálních bankovních transakcí Corrado opět přichází o své nejbližší spolupracovníky a přátele.Chobotnice opět rozvíjí svá chapadla. (oficiálny text distribútora)

klerik

FRANCÚZSKA SPOJKA+KRSTNÝ OTEC Starý ale veľmi dobrý seriál. Postavy vystavené extrémnym okolnostiam sú živé, majú ľudské problémy a slabosti. Keď scenáristi nevedeli ako skončiť či začať sériu, nebáli sa škrtať v scenári a tak mafia zabíja chladnokrvne a nečakane. Mnohí mafiáni sú vo svojej chladnokrvnosti a "vychcanosti" pomerne ľahko obľúbitelní, ale aj tak je vždy jasné, že Corado je šéf, ktorému musí každý držať palce... ()

Wacoslav1

Tak jsem absolvoval tuto třetí sérii a musím konstatovat, že ten seriál opravdu začíná neskutečně gradovat. Na těch nadšených 5* to sice ještě stále nevidím, ale opět mi tato řada přišla o něco lepší než ta předchozí. třetí série začíná tam kde druhá skončila a pokud jste měli pocit, že to předtím byla samá deprese a beznaděj, tak to ještě nebylo vůbec nic. Tady už se chobotnice opravdu neúměrně rozpíná a likviduje každýho kdo jí chce zastavit nebo naopak patřil mezi chapadla, ale už svůj part dohrál. Tady mi konečně začíná sedět postava hlavního hrdiny který zatím ve mě svým svérazným a poměrně složitým pojetím své postavy vyvolával rozporuplné reakce. Začne tu jako zničený člověk aby se vzápětí triumfálně vrátil na scénu záchranou jedný malý ne zrovna ukecaný momentálně zaostalý holky. Pak už všechno nabírá spád. Do děje vstupují banky hraje se opravdu na nejvyšší úrovni a v pozadí všeho je mezinárodní obchod se zbraněmi. Likvidací je víc a mafiáni přidávají na krutosti, ale znáte to na každou svini se vaří voda... Takže jo tenhle seriál je lepší a lepší.85% ()

dopitak

Třetí řadou startujeme v klášteře, sem se pravidelně uchylujeme, děj se ale stále častěji vrací na Sicílii, kam patří. Třetí řadě dále dominujeme hudební motiv, postavy jsou zajímavější (zejména skvělý Tono s kamennou tváří ), ale objevují se i jisté nelogismy, nebo chcete-li scenáristická zjednodušení (zejména vyplenění kláštera mě naštvalo, jednodušeji to zvrátit nešlo). Konec řady je vyloženě zklamáním, čekal jsem pořádnou gradaci. Na scéně se objevuje Giuliana de Sio, kterou si většina z nás po prvním shlédnutí před lety s Cattanim napevno spojila (aneb kdo si pamatuje jeho manželku..?). V dabingu se vystřídá ještě větší počet skvělých umělců (Holý, Zahajský, Preiss, Teplý, Urbánek). ()

Crocuta

V této sérii vstupuje do děje banka Antinari a rodinný klan jejích vlastníků, včetně půvabné zrzky Giulie, kterou musí ovdovělý mstitel Cattani samosebou vzápětí přefiknout. Také se tu poprvé objeví nejvytrvalejší zlosyn celé ságy - Tano Caridi, který nám vydrží až do poslední, desáté sezóny. ()

jojinecko

4,5*/5...La Piovra 3ka musí potešiť všetkých milovníkov sofistikovaných mafiánskych príbehov. Je to nehorázne dobre napísané (najlepšie zo všetkých sérií zatiaľ), všetky postavy majú hlbšiu psychológiu, nehrá sa na predvídateľné happy-endy, klišoidné dialógy a vyústenia, čo len dodáva celému dielu reálnosť. Ako celok veľmi kompaktné, pútavé...a návykové, už sa teším na "štvorku":) ()

borsalino

Je to skoro neuvěřitelné, že mi "trojka" připadá lepší než "dvojka". Přece jen se Cattani přestal v sobě tolik nimrat, sebral síly a vydal se zase na lov mafiánů. Na scéně se objevuje chladný Tano... Ve snímku je velmi detailně ukázána machinace s penězi i naprostá bezskrupulóznost. A k tomu pořád ty zdánlivé úsměvy a "přátelé", až je člověku mdlo... ()

MJMilan

Pokud se pro tento seriál využívalo vše jen jednou, tak si myslím, že truhlářství mělo ty největší zakázky v dějinách filmu. Corrado už se bohužel marně snaží něco změnit a tak člověka jen napadá, že být tam s ním, tak by se od něj raději držel dál a rozhodně nechtěl být jeho kamarádem .... život Corradových známých zpravidla nebývá moc dlouhý ... ()

manonfire

Nejlepší kriminální seriál všech dob(minimálně I.-IV.série). Nikde jsem nezažil tak bolestivé ztvárnění permanentní porážky dobra prostřednictvím těch nejcivilnějších a nejchladnokrevnějších krutostí. Únosy, drogy, výhružky rodinám a jejich krutá naplnění. Smrt drtivé většiny těch odvážných a dobrých ať už se jejich těla najdou rozstřílena desítkami kulek kdesi ve vracích aut na opuštěné silnici, či s jednou nečekanou kulkou do týla kdekoliv ...třeba ve frontě na kafe. Oproti tomu nehynoucí triumf mafie. Všechno nebývale hmatatelné. Když ještě uvážím, že Morriconeho soundtrack k tomuto seriálu osobně navrhuji za nejgeniálnější hudební dílo určené pro filmovou tvorbu, uvědomuji si, že právě píši recenzi ne jednu ze stovek dalších, ne abych vyjádřil své hodnocení, ale abych napsal cosi jako milostný dopis k tomuto pro mne nazapomenutelnému projektu. Ačkoliv bych pochopitelně našel dílčí chybičky, tak síla celého díla na ně dá hodně rychle zapomenout. Klasika, kult a slzy za které se nestydím. 100% ()

dr.jacoby

Začiatok tretej série zachytáva Cattaniho asi v tom najdepresívnejšom období celého jeho života. Začína byť nebezpečný nielen pre seba, ale aj pre svoje okolie. Vrátiť sa do života mu pomáhajú muži ukrývajúci sa pred zlobou okolitého sveta za hrubými múrmi kláštora. Corrado postupne naberá na sile a vracia sa do boja s mocnou mafiou. V tejto sérii sa stretáva s mocnou rodinou Antinari, do staršej dcéry Giulie sa zamiluje. Tá sa stáva ďalšou milenkou tohoto charizmatického komisára. To, čo som nespomenul pri prvých dvoch sériách spomeniem teraz, všetky série doprevádza vynikajúci český dabing. Na scénu nastupuje Tano Carridi, ktorý to potiahol až do desiatej série. V závere sa rozlúčime s mocným a neuveriteľne arogantným advokátom Terrasinim. Nové významné postavy tretej série : Bert Di Donato, Kemal Yfter, Dino Alessi, mních Bernardo a celá rodina Antinari. Autor hudby Ennio Morricone zložil pre túto sériu zopár nových melódií, ostatné sú z predchádzajúcej série. ()

Paity

Chobotnice se trojkou vrací opět na plné obrátky. Když si stejně vezmu, kdy to bylo natočeno a v té době byla mafie stále na vrcholu své moci, skoro se divím, že to znovu natočili. ()

ClimbVibe

Komisař Cattani - to pro mě byl hrdina a vzor, stejně jako asi pro každého kluka, který tento seriál hltal. Znamenal víc než jen seriál, byl to opravdu kult. Něco co jsem ve svých nezletilých letech nemohl moc pobrat a pochopit a přesto jsem Chobotnici miloval a bál se jí. Rád jsem se s odstupem znovu podíval na všechny díly prvních 4.sérií. 1.-2.série První seznámení se světem mafie, s čestným a neústupným komisařem. Rozbití jedné velké skupiny, ale i rozbití Cattaniho rodinného života. Ze začátku mi připadaly rodinné scény trochu rušivé a patetické (možná spíš, že v českém překladu se otupí hrany italského naturelu). Pár opravdu silných scén. 3. Série nabírá nový dech. Seznámení se s lidmi okolo Antinariho banky. Objevuje se největší protivník Cattaniho - Tano (současně jeden z nejcharismatičtějších záporáku co znám). 4. Zřejmě nejpropracovanější série. Každý díl má okolo hodiny a půl, v každém se něco děje a drama na sebe nenechá čekat jen do finále. Režie znatelně dynamičtější než v předchozích částech. Rád bych se zmínil ještě o dvou složkách, které pro mě zařazují Chobotnici mezi nejoblíbenější seriály: Český dabing - až neuvěřitelně dobrý. Připadá mi, že pro české znění přizvali ty nejlepší koně dabingu u nás. Co jméno to hlas s velkým H: Kanyza, Molčík, Cupák, Vinklář, Přeučil, Adamovská, Rázlová... Hudba naprosto bezchybná. Tísnivá, melancholická, dramatická - jeden z nejlepších soundtracků co znám. ()

Yardie

Velmi dobrý rozjezd a předkrm před čtvrtou sérií, která je za 6*!!! Postupem času se odkrývají chapadla chobotnice výš a výš a zjišťujeme, že ti, o kterých jsme si mysleli, jak jsou důležití jsou v podstatě jen malé ryby a hlavní osoby jsou někde daleko jinde. Seriál má stále více depresivnější atmosféru a občas jsem měl nedobrý pocit. Série opět výtečná, jako celé první 4 serie. Howgh! ()

mira007

Asi nejslabší řada s Cattanim. Absolutní nerealistický úlet je jakási americká jednotka pracující v Itálii a s kterou spolupracuje Cattani. Ono už úvodní scéna, kdy zachrání tu malou holčičku je trochu přitažená za vlasy, ale přesto tu vidím klady: špičková muzika jako vždy a nástup Tana Caridiho ( Remo Girone ). ()

Yarwen

Komisař Cattani, zdeptaný svými ztrátami z předchozích dvou sérií, se uchyluje do ústraní a zavírá za světem zločinu dveře. Nicméně nebyla by to Chobotnice, aby ho svými chapadly rychle nevtáhla zpátky. Tato výborná série se točí okolo banky Antinari, nad kterou se vznáší smrt, jež bude vtahovat do svých tenat postupně její jednotlivé členy. Vracejí se staří záporáci jako advokát Terassini nebo profesor Laudeo, a za zvláštní zmínku stojí Tano Carridi, který se od této série bude v Chobotnici objevovat až do poslední, desáté série. Chobotnice se posadila na trůn kriminálních seriálů a sedí na něm dodnes, žel bohu jen málokterý detektivní seriál ze současnosti se jí - z důvodu nereálnosti a logických kiksů - dokáže přiblížit. ()