Po úspešnom ukončení štúdia usporiadajú Benovi rodičia znamenitý večierok, na ktorý pozvú i blízkych priateľov Robinsonovcov. Neskoro v noci poprosí atraktívna pani Robinsonová Bena, aby ju odprevadil domov a rafinovane ho zvedie. Keď sa však mladý muž zaľúbi do jej pôvabnej dcéry, zmení sa na pomstychtivú fúriu. (oficiálny text distribútora)

Demoiselle

Další z velmi dobrých scénářů spolu s kvalitní prací Nicholse. Odzbrojující scény, hlášky a rozhovory. Zajímavá kamera, která tak nějak doplňuje atmosféru filmu a dodává všemu šmrnc. A to vše doplněno parádní muzikou. Tak asi nějak tak. ()

Reproduktor

V hodině a 40 minutách je kvalitně, zábavně, hravě a stravitělně shrnutý děj poloviny telenovel. Finále mě sice tolik nebralo (až moc sladké) ale to je jen malá a drobná chybička na skvělém filmu. ()

Stanmi

Dnes už jeden z klasických filmů světové kinematografie Absolvent si svou "vyjímečnost" zasluhuje především ze tří hlavních důvodů, prvním je samozřejmě Dustin Hoffman. Jeho výkon v roli Benjamina Braddocka je naprosto naprosto přesvědčivý a rozhodně to byl debut jako hrom. Dalším důvodem je samotný pan režisér Mike Nichols, který danou látku zpracoval velmi kvalitně a některé jeho kamerové hrátky (především se mi líbily "first person" pohledy Benovýma očima a hra světla a tmy) byly naprosto dokonalé. A posledním faktorem je určitě hudba pánů Paula Simona a Arta Garfunkela, jejichž skladby z tohoto snímku se staly legendárními. Samozřejmě ostatní herci a herečky, také hrají velmi dobře. především představitelka paní Robinsnové Anne Bancroft. Co mi zabraňuje abych dal plné hodnocení je samotný příběh, který ač tématicky je hodně zajímavý a ve své době a možná i dnes poměrně kontroverzní (mladík začně spát s postarší vdanou přítelkýní jeho rodičů a poté se zamiluje do její dcery), ale některé pasáže filmu mi přišly nezaživné a trochu nedotažené, ale to nic nemění na faktu, že Absolvent rozhodně patří do filmového a kulturního dědictví. ()

Dextwer

Vynikající Dustin Hoffman. Opravdu radost se dívat na jeho herecké umění. První polovina velmi vtipná dobrá, potom to slábne do větší vážnosti. Každopádně povedený film. Nahlédnutí do života vyšší třídy Americké společnosti, která může působit znuděně i rozmarně zároveň. Zajímavosti: * Robert Redford měl původně hrát postavu Benjamina, ale režisér Nichols nevěřil, že by roli mohl zahrát věrohodně * Dustin Hoffman si uchopení prsou Anne Bancroft v scéně v hotelovém pokoji pečlivě naplánoval, i když to nebylo to ve scénáři. Připadalo mu to vtipné a když to udělal přímo na natáčení, začal se Mike Nichols hlasitě smát mimo plac. Hoffman se začal smát také, ale než by ukončil scénu, odvrátil se od kamery a hlavou mlátil do zdi, aby se přestal smát. Nicholsovi se to zdálo vtipné a tak celou scénu ve filmu ponechal * I když měla být Mrs. Robinson o hodně starší, než Benjamin, byl rozdíl mezi dvěma herci pouhých 6 let * Postavu pana Braddocka si mohl zahrát Ronald Reagan, ale neprošel konkursem * Když přišel Dustin Hoffman na castingový pohovor, producent si ho spletl s uklízečem a nechal Hoffmana vyleštit okna . Moje hodnocení: 80 % ()

Posypusipusu

Geniální Dustin Hoffman spolu s nápaditou kamerou dělá z Absolventa nadprůměrný film. Pět hvězdiček ale nedostane proto, že ženu (Hoffmanovu vyvolenou) posunul v závěrečné scéně do role trpitelky bez vlastní vůle. Na konci filmu se sice smějete, ale vlastně vás docela štve. ()

dadinka

"About my future...I want it to be...Different". Myslím, že tohle přání se Benovi rozhodně vyplnilo. Už od prvního záběru mě chytnul Hoffmanův úžasný "kukuč" a hned vzápětí mě okouzlila nádherná hudba Simona a Garfungela. Pak už jsem se nechala unášet spolu s vynikající kamerou (scéna viděná přes potápěčské brýle) přes mnoho vtipných míst ("Why wouldn´t it?"...Crr..."Why wouldn´t it?", návštěva hotelu s Eileen...),říkajíce si, že hlavní hrdina mi prostě mluví z duše. Dustin Hoffman do role naprosto perfektně sedl, ba, co perfektně, to byl oscarový výkon, namouduši. A vnitřně složitou postavu paní Robinsonové budu mít asi ještě dlouho v hlavě. Ještě bych ráda jednou pochválila hudbu, která přesně vystihovala atmosféru. A ačkoli se mi druhá polovina už tolik nelíbila (za vrchol filmu považuju rozhovor o umění), stejně je The Graduate výborný snímek...A teď odtančím od počítače se zpěvem "And here´s to you, Mrs. Robinson" na rtech. ()

swinevenca

Tak tady všeobecné nadšení nesdílím, spousta obratů postav mi nedává jiný smysl než ten aby dával smysl film. Asi jsem čekal že to nebude romantická komedie, i když je to pořád jiná liga než co si pod timhle žánrovým označením představím. Bavil mě soundtrack a Hoffman, ale těch až nesmyslnejch obratů a typickejch prvků romantický komedie tam bylo moc. ()

Nikkki

Film, od kterého jsem se opravdu nemohla odtrhnout. Skvělý zážitek, skvěle naplánované, natočené a dotažené do supr finále. Asi nikdy nezapomenu na to, že v plastech je budoucnost nebo na bušení hlavou do skla v kostele. Celý film je doplněn úžasnou hudbou a známý song ,,Sound of Silence,, už nikdy nevyženu z hlavy. Určitě doporučuji a nejen kvůli paní Robinsonové;) ()

Roman1983

Haló, tady Benjamin, .. ano? .. Benjamin Braddock .. proboha Benjamine, kde jsi? ... no prostě nezapomenutelný výkon mladého a nadějného Dustina Hoffmana, kterého tento film katapultoval mezi Hollywoodské legendy, což potvrdil v Rain Manovi ...5* ()

calculus

Nádhera. Úvod ve stylu "co na to tatík" vezme brzy za své a Beník do toho pěkně rychle spadne. Dustin Hoffman možná ve své nejlepší roli, k tomu skvělí Simon & Garfunkel, a jako třešnička na dortu výborná závěrečná scéna. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols

20.11.2014

Ve věku 83 let nás opustil Mike Nichols, režisér Absolventa, Kdo se bojí Virginie Woolfové? nebo Hlavy 22. Berlínský rodák se dostal do Ameriky v roce 1938 a po čase zjistil, že jej láká dramatické… (viac)

Tentokrát bez koně Kevine!

Tentokrát bez koně Kevine!

12.02.2005

Kevin Costner přesedlá ze hřbetu westernu na hřbet komediální. Konkrétně půjde o film RUMOR HAS IT zkušeného režiséra Roba Reinera (Misery). Kevin spolu s další hollywoodskou star Jennifer Aniston… (viac)