Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Tvorcovia:

Tim Miller, Jennifer Yuh

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (viac)

Recenzie používateľa CheeseFigure k tomuto seriálu (36)

Led (2021) (S02E02)

Páčila sa mi animácia a i atmosféra prostredia. Chcel by som z neho vidieť viac. Taktiež by ma zaujímalo, ako je to s tými genetickými vylepšeniami, ale je mi jasné, že v takejto antológií nemôžem dostať odpoveď na všetko. Plusový bodík za bratskú lásku a koniec. ()

Zakázané ovoce (2021) (S02E03)

Depresívny svet so zaujímavou morálnou myšlienkou. Hlavná postava, ktorá aj napriek práci divákovi prirastie k srdcu. Pekná animácia. Uspokojujúci koniec. Inak to asi ani nemohlo skončiť. Alebo mohlo, ale neviem, či by som bol tak spokojný, ako som teraz. Oproti prvým dvom katastrofálnym dielom sa jedná o rapídny posun v kvalite. ()

Sníh na poušti (2021) (S02E04)

Téma nesmrteľnosti a transhumanizmu by sa dala tak pekne rozviesť. Miesto toho ju autori využili len ako dôvod, pre ktorý idú hlavnej postave po krku hrdlorezi. Taktiež prostredie púštnej planéty, kde je nedostatok vody, za ktorej krádež je celkom brutálny trest neponúkne viac, ako len kulisu pre akciu. A dizajn mimozemšťanov? Tých pár, ktorých vidíme, je zaujímavých, ale drvivá časť postáv sú ľudia. Takže na celej epizóde sa dá pochváliť len animácia a akcia, ktorá je fajn, i keď škoda, že je v noci. Potenciál tejto epizódy bol určite omnoho väčší. ()

Vysoká tráva (2021) (S02E05)

Mám rád tieto hororovejšie ladené epizódy. Príbeh je jednoduchý, ale to nevadí. Na nič sa nehrá, je presne o tom, o čom hovorí názov - o vysokej tráve a niečom v nej. Viac netreba. Animácia sa mi ľúbila, rovnako ako dizajn potvor. Záverečný dialóg, ktorým sa autori snažili trochu ,,osvetliť" celú záhadu mi prišiel zbytočný podľa mňa nebolo treba nič vysvetľovať. Mohli to nechať v ,,opare tajomna". Celkovo som s týmto dielom veľmi spokojný. ()

Duch Vánoc (2021) (S02E06)

Táto variácia na Santu sa mi páčila. Taktiež určite nie som jediný, kto sa spýtal to isté, čo to dievča na konci: Čo by sa stalo, keby boli zlí? A táto otázka je, vďaka výzoru Santu, nádhernou desivou bodkou za celým dielom. ()

Azyl (2021) (S02E07)

Pripomenulo mi to prvý diel. Aj tu máme ,,bezbranného" človeka a pokazeného robota. Ale na rozdiel od Automated Customer Service, Life Hutch mi prišiel lepší. Máme tu zraneného muža, ktorý sa nemôže pohnúť a musí  prísť na spôsob, ako sa nejak zbaviť robota. Ono je to napínavé, len keby sa tomu tvorcovia viac venovali. Pokojne sa mohli vynechať pasáže spred havárie a ich čas sa mohol venovať budovaniu atmosféry beznádeje. Lebo takto mám pocit, že kým sa tá atmosféra vybudovala, tak hlavný hrdina stihol daný problém vyriešiť. V tomto súhlasím s prvými dvoma vetami komentára od užívateľa (alebo užívateľky) ALIENKa. Aj preto len tri hviezdy. ()

Utonulý obr (2021) (S02E08) odpad!

Dúfal som, že druhá séria Lásky, smrti a robotov bude mať podobne filozofický diel na zamyslenie, ako bol Zima Blue. A vyzerá to, že takým dielom mal byť The Drowned Giant. Zápletka je o tom, že vyplaví obra, ľudia sú natešený a chodia po mŕtvole ako po kopci a popritom vedec filozofuje o ,,pominuteľnosti života". A to je všetko. Keby ale ten vedec dal nejakú myšlienku, ktorá stojí za zamyslenie. Miesto toho ale hovorí úplne základné a bežné veci, ktoré sa učia študenti na každej škole, keď počas hodín občianskej náuky preberajú filozofiu. Celkovo mi to príde, ako keby sa tvorcovia snažili o filozofický diel s presahom, ale keďže o filozofii nevedia nič, tak dali hlavnej postave pár základných ,,myšlienok" z prvej filozofickej knihy, ktorú mali po ruke. To obalili do ,,reálnej" animácie (ktorej sme v tejto sérií mali viac ako dosť, takže už nie je tak zaujímavá) a poťapkali sa po pleci, ako super inteligentný diel vytvorili. Nie, nevytvorili. Vytvorili jeden z najnudnejších dielov celej tejto antológie. Ale celkovo je to dobre zvolený diel na koniec, lebo podtrhuje sklamanie, akým druhá séria Lásky, smrti a robotov bola. ()

Tři roboti: Strategie úniku (2022) (S03E01)

Three robots z prvej série nepatrili medzi moje najobľúbenejšie epizódy, preto ma návrat týchto troch postáv nechával chladným. Zo začiatku som premýšľal, ako to vlastne nadväzuje na ich predchádzajúce dobrodružstvo. Inak som ale spokojný. Bolo to lepšie ako ich ,,predchádzajúci diel". Páčila sa mi tá mierne depresívna atmosféra a záverečný vtip. Síce je pravda, že ku koncu sa asi až moc tlačilo na kritiku ľudskej spoločnosti, ale akceptujem to. Dobrý rozbeh tretej série. ()

Děsivá výprava (2022) (S03E02)

Skvelý hororový diel s dobrou animáciou, výbornou atmosférou a aj s pár ,,dejovými prekvapeniami". Koniec možno pôsobil trochu uťato, ale inak som nadmieru spokojný. ()

Tep toho stvoření (2022) (S03E03)

Vizuál to malo pekný. Taktiež sa mi páčila tá neurčitosť, či sa tie veci naozaj dejú, alebo je to len výsledok halucinácie. Bohužiaľ to pre mňa zabilo posledných pár minút. ()

Noc mini mrtvých (2022) (S03E04)

Vizuálne zaujímavé, príbehovo neoriginálne, za to veľmi zábavné. Skvelá epizóda. ()

Tým zabijáků (2022) (S03E05)

Parta drsných vojakov proti monštru. Je to akčné, drsné, krvavé, nahláškované. Bavil som sa. ()

Roj (2022) (S03E06)

Divná epizóda, o ktorej neviem, čo si myslieť. Vizuál a dizajn potvor boli fajn. Ale príbeh bol ,,meh". Tak niekam smeroval, do toho som mal pocit, že sa autori snažia o nejaké posolstvo, ktoré ale nepodávajú úplne najlepšie. A koniec bol taký nijaký. ()

Masonovy krysy (2022) (S03E07)

Zábavná epizóda s fajn nápadom. Čakal som iné vyústenie, ale som rád za záver, aký sme dostali. ()

V klenutých sálech pohřbený (2022) (S03E08)

Zase drsní vojaci a príšery. Aj keď mám tento koncept rád, tak tentoraz sa mi až tak nepáčil. Vojaci neboli takí výrazní, aby som si ich obľúbil, ako napríklad v prípade epizódy Kill Team Kill. A asi som presýtený realistickou animáciou, preto keď som zistil, že táto epizóda ju bude mať, tak som až tak nadšený nebol. Potvory ale vyzerali fajn. A posledná scéna sa mi celkom páčila. Bola celkom atmosférická a nepríjemná. ()

Jibaro (2022) (S03E09)

Výhra formy nad obsahom. Prostredie, vizuál, postavy vyzerali skvelo. Ale ten dej bol chaotický a nie vždy som si bol úplne istý, o čo práve ide. A taktiež, prečo roztrasená kamera? Nemám ju rád v hraných filmoch a jej začlenenie do animácie mi príde úplne zbytočné. Ale ako vravím, napriek tomu, že neviem čo sa dialo, tak vizuálne sa mi to páčilo. ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

29.12.2019

Fincher oznámil nový film

Fincher oznámil nový film

11.07.2019

Režisér David Fincher (The Social Network, Zodiac) natočil svůj poslední film v roce 2014. Nějakou dobu koketoval s myšlenkou režie sequelu Světové války Z, jenže z toho pak sešlo, a tak jedinou věcí… (viac)