Po životě - Série 3

(séria)
všetky plagáty

Tony už sice není takový agresivní mrzout jako dřív, ale pořád se mu nedaří zaplnit prázdnotu, kterou v něm zanechala smrt milované manželky. (Netflix)

Fifer

Trochu zklamání. Dívá se na to pěkně, ale Gervais už se strašně opakuje. Už od Dereka. To věčné dojímání. Věčná videa s manželkou. Všichni ti loseři. Těším se na jeho nový stand-up. Ten jeho poslední jsem si užil o dost víc, než tuhle 3. řadu. ()

zahadum

Aj keď depresívnejšie by to nenatočil ani Lynch je tam toho dosť na zasmiatie a hlavne na rozmýšľanie o sebe..svete...veľmi ale veľmi dobrý seriál ! 20.1.2022 : update po skončení tretej sérii a vlastne záverečnej, podľa hesla - do tretice všetko dobré. Súhlasím, tretia séria bola dôstojná kapitola ktorá uzavrela tento čarokrásny ľudsky hrejivý bizarný seriál. Jeho nosnou kostrou bola veľká nekonečná láska, vtipné ( nie smiešne ! ) postavičky jedného malého mestečka. Neskutočne krásny mix vážnosti a srandy ! opakujem mix ! kde je veľmi starostlivo vyhranená hranica aby to ani z jednej strany nepadlo do gýča. Nepadlo ! ani raz ! obe strany ako vážna tak aj veselá si navzájom pomáhali a spolupracovali aby sme sa bavili. Krátke nenásilne epizódy nenudili a skončili vždy presne vtedy kedy mali. Ricky Gervais starostlivo implementoval aj pre niekoho kontroverzné témy ( pre mňa nie ! ) a citlivo ich namontoval do vtipných gagov. Ak aj miestami sa ukázal na chvíľku " zvrátený humor " nebol prvoplánovaný ale len ako nejaká bodka za udalosťou v scéne. A vniesť do veselej komédie toľko depresívneho pocitu je naozaj bravúrny výkon. Všetko to dokonale v sebe vytvára pocit, že After life je jedinečný seriálový počin. Bude mi veľmi chýbať ! 100 % ()

clump

Že u Rickyho místama brečim smíchy, to tak nějak očekávám. Ale že se mi nepodaří zamáčknout slzu dojetím a rozechvěje se mi hlas, to jsem i navzdory předchozím sériím zas tak úplně nečekal. Ne že bych neměl city a seriály neuměl prožívat, ale obvykle se mi daří udržovat si určitej odstup. Pro mě jedna z nejvtipnějších záležitostí posledních let a zároveň nejtklivější věc od finále Klonových válek (ano, je to divný srovnání, ale to bylo skutečně naposled, kdy mě fiktivní dílo rozplakalo). ()

anatheman

Zcela jistě úctyhodné zakončení série, která se však veze ve stejném tónu jako sezóny předcházející. Není to zápor, pouze konstatování, že nedochází k nějakým závratným změnám. Ricky je zkrátka borec a servírování devastujícího humoru, který je často kombinován dřeňovými, až depresivními pasážemi, mu jde jako nikomu jinému. Jsem moc rád, že zde byl kladen důraz na některé dříve přehlížené charaktery, přesto trochu - co trochu, dosti! - zamrzí, že zde nebyl přítomný terapeut. To jako ne Ricky... Jinak tedy ano - musím říct, že se mi celý seriál velice líbil a zanechal ve mně spousty melancholických a černohumorných pocitů. A tuto kombinaci prostě miluji. Takže tedy velmi pěkné 4 hvězdy. ()

Rockerman

Vracím hodnocení na pět hvězd. I ve třetí sérii je smutku i humoru zhruba stejně a mohl bych tomu leccos vytknout, ale převládá lidskost, dojetí a další Tonyho posun ke konání dobra. Ano je to příliš idylické a pozitivní, jako pohlazení po srdci a duši to však funguje skvěle. Škoda, že je asi definitivní konec After Life. ()

pushover

Chybí výraznější postava, jako byl psycholog v druhé řadě, ale zakončení bylo důstojné a obešlo se bez laciného patosu. Myslím, že Rickyho zásada, tři řady a konec má své opodstatnění a další pokračování by bylo jen mlácení prázdné slámy. ()

oasismanik

Za mňa asi najlepšia séria, aj keď neprináša v podstate nič nové, trochu melancholie, trochu kvalitného, drsného humoru, trochu smútku a trochu toho pohladenia na duši. A posledná časť je jedna z najsilenších vecí, aké som kedy videl. Dúfam, že to bude pokračovať, aj keď obávam sa, že nie. ()

Víteček

Skoro celá řada je jedno dlouhé přešlapování na místě, aby najednou v posledním díle došlo k jedné velké změně a úplně, ale opravdu úplně vše se někam pohnulo a vyřešilo. Tohle je věc, kterou je potřeba dělat postupně, ne se 3 řady plácat na místě a vše pak vyřešit najednou náhlými změnami. Vtipy tam jsou, emoce taky, ale už se to opotřebovalo a táhlo se to příliš dlouho, jen aby to pak přišlo s naopak příliš uspěchaným zakončením. ()

Simon.Dobes

Pri tretej sérii ma mrzí, že sa vlastne všetko vyriešilo v poslednej epizóde (ktorá bola správne silná a dojímavá). Ono sa to pokojne mohlo tiahnuť celú sériu - predošlé časti pri tej poslednej tak pôsobia navyše. ()

VLADEK

Pro mě o jednu hvězdu dolů za to, že Gervais nedokázat využít a zapracovat do příběhu covidovou pandemii, jedna replika mi tedy nestačí. Promarněná příležitost. Prostě se tady jen těží z předchozích sérií. ()

BarVo

Po prvej sérii sa to neskryte recykluje, ale je to celkom zábavné, niektoré postavy a nemecký ovčiak sú fajn. Akurát bolo vskutku ťažké sa prekúsať toľkým sebadojímaním a domácimi videami. Tri série sú až až.. ()

Kiksi

Tahle série (a potažmo větší část seriálu) mě zklamala natolik, že mám potřebu i komentovat. Minimálně první polovina série byla naprosto nudná, scény bez nápadu, postavy a dialogy tragické a vystavené na tak nechutných a sprostých vtipech, až jsem přemýšlela, jestli je Ricky Gervais duševně v pořádku. Nakonec byly největší emoce (i jiné než vztek a sebelítost) nahromaděny do posledních dvou dílů a nebýt toho, že je jich jen šest a o celkem krátké stopáži, tak jsem se k nim ani nedostala. Přitom první série byla fakt skvělá, obě další byly dost na sílu, aby se z toho prostě ještě něco vyždímalo. Konec by se mohl zdát fajn, ale v celém kontextu mi vyzněl spíš parodicky. Jestli to byl úmysl, tak asi dobrý. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD