Tony vyrazí s Mattem uctít tátovu památku. Jamese napadne, že stěhování nebyl možná nejlepší nápad. Kath s Tonyho pomocí konečně vyrazí na rande. (Netflix)

fabecc1222

No už pomalu začínám bít na poplach, chce to trochu přidat na kvalitě. Tady už teda pokus o humor, ale jak scény ve vaně, tak i v restauraci za mě dost pod Gervaisovým standardem, a zaváněli až tvůrčí trapností. Štve mě absence hned několik postav z předchozích řad. ()

Necrotongue

Tentokrát to pro mě byl záživný díl, a tak jsem šel do plných. Třetí epizoda na mě nepůsobila tak odevzdaně jako ta předchozí, tvůrci se totiž opět soustředili více na humory. Minule jsem si stěžoval na odchod Sandy, zapomněl jsem se ale zmínit o tom, že její náhradu vybrali skvěle. Coleen mě fakt baví a svou povahou mi velmi připomíná Marvina ze Stopařova průvodce. Hlavním důvodem, proč jsem tomuto dílu přihodil i pátou pěticípou, byla scéna v restauraci. Ne ta s popelem, ta s dítětem. V ní mi Ricky Gervais (nebo Tony, chcete-li) mluvil z duše. V té chvíli jsem se fakt cítil krásně a za to jsem se musel patřičně odvděčit. / Poučení: Největší problém s lidskou bezohledností mívají paradoxně bezohlední lidé. ()