Päť lupičov a stará dáma

• Česko Lupiči paní domácí (viac)

Šarlatánský profesor Goldthwait Higginson Dorr (Tom Hanks) dal dohromady skupinu expertů, se kterými se chystá provést loupež století. Tým: Odborníci na výbušniny, kopání tunelů, hrubou sílu a špionáž. Základna: Sklep nic netušící staré dámy, paní Munson (Irma P. Hall). Lest: Pětice hledá místo, kde by mohla nacvičovat chrámovou hudbu. Problém: Velmi brzy se ukáže, že Dorrovi zlodějíčci nejsou dostatečně rozumově nadáni, aby loupež dokázali uskutečnit. Mnohem větší problém: Všichni hrubě podcenili schopnosti své domácí. Když paní Munson odhalí jejich zákeřný plán a vyhrožuje, že zavolá policii, rozhodne se zločinecké kvinteto, že se postarají i o ni. Nakonec, jak těžké může být odstranit jednu starší dámu? (oficiálny text distribútora)

sedm.1

Film,který zachraňuje opravdu jen výtečné obsazení v čele s jako vždy vynikajícím Tomem Hanksem.Coenovci tentokrát opravdu moc nezabodovali.Pár scének a dialogů je tam sice povedených,jako celek ale film plyne velmi,velmi pozvolna až do závěrečných deseti minut,kdy mi potom připadalo,že tvůrci chtěli zase strhnout všechno najednou,ale vzešla z toho jen křeč. ()

Arius

Vtipné. No predovšetkým z geniálne napísanými postavami...charaktery ktoré napísaly sa k vybratým hercom maximálne hodily, perfektné dialógy a v prípade Hanksa aj monológy...obzvlášť jeho postava sa mi pozdávala aj to ako bola napísaná aj to ako odohratá. Koniec bol čerešničkou. Veľmi dobrá komédia,z úsmevnou hlavnou myšlienkou. ()

tempus

Pro mě u bratrů Coenů, zatím stejně dobry jako „Dude“. Nevím jak vy, ale já jsem se u toho bavil víc, než film, který stál předobrazem, pro tenhle remake. PS: Hanks tu vyčuhuje aspoň o 2 hlavy, ale nezapomenete, ani na sprostě mluvícího černocha. ()

Frankie

Nenáročná oddychová zábava relaxujících bratří Coenů. Vůbec nevadí, že nevytvořili další hlubokomyslnej opus, nejde tu o propracovaný charaktery ale o čistou elegantní zábavu s občasnou drsnejší či vulgarnější etudou. Tom Hanks, který v roli vzletného výřečného intelektuála je doslova k sežrání, a ostatní protagonisté ztvárnili nijak komplikované ale typově přesné sebeironizující komické postavy. ()

miklaras

Asi nejslabší počin mých oblíbených bratrů...Nápad vynikající (jako vždy), ale nějak to celé nezafungovalo. Škoda veliká :-( 4/10 ()

BlackTom

Málo vtipné, málo "coenovské" a málo "hanksovské". Taký nemastný-neslaný odvar všetkých rádoby vtipných lupičských komédii, pri ktorom sa maximálne párkrát pousmejem. Rôznorodé postavičky boli síce sympatické, ale slabo rozvedené. A koniec filmu bol tak groteskný, že to bolo až podarené. Na predošlé snímky sa to ale rozhodne nechytá. Coenovci majú na viac. ()

cab

Velmi slaba a nudna komedie se zajimovou kreaci Hanks, ale odpudivym a rusicim stvorenim Wayans. Totalne ztraceny cas. 20% ()

Peť@n

Pěkné, vtipné, docela i chytré. Mě se to prostě líbilo. Chvílema sice krapet přehnané, ale celkový dojem je bezvadný. Dávám 4a1/2* ()

Revolver

Nechápu co to Coenové předvádějí, ale tohle je prostě ve srovnání s jejich ostatnímy filmy naprostá hrůza. Přiznávám, že jsem se několikrát zasmál, ale drtivá většina je naprosto nudná a prázdná. To jedinné co zvedá mé hodnocení je velice originální projev Hankse. ()

Stružák

Největším plusem je jednoznačně hudba. Jelikož se Tom Hanks se v roli příliš necítí, stává se tak paní domácí nejzajímavější postavou filmu. Slušela by kratší stopáž a pár vtipnějších hlášek by u podobného filmu neškodilo. Takto se však jedna o jeden z nejhorších filmů s Tomem Hanksem, co jsem viděl. :( ()

The_Second

Ačkoliv mi zápletka nepřišla moc originální, přesto si myslím že jde o typickou Coenovku. První polovina ničím nezaujme, zato ve druhé se to začne pořádně rozjíždět. Postupné umírání členů gangů je opravdu vynikající. ()

wosho

Pro zahnání nudy jsou Lupiči paní domácí ideální pro každého milovníka černoho humoru. Ale od tvůrců takového kalibru a věhlasu jsem skrátka čekal mnohem víc, než jednoduchou a zábavnou jednohubku. ()

kedl

Skupina expertů? Leda ve snu, spíš se jedná o partu, tak trochu zvláštních lidí, které spojuje to, že každý má svoji "úchylku nebo, jak to nazvat" na kterou doplatí, způsobem připomínající "smrťáky " z Nezvratného osudu. Čistý průměr. ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (viac)