Nulová šanca

• Česko Nulová šance (viac)
USA, (1988–1990), 27 h 25 min (Minutáž: 47 min)

Tvorcovia:

Bruce Geller

Peter Graves, Thaao Penghlis, Antony Hamilton, Phil Morris, Bob Johnson, Jane Badler, Virginia Hey, BarBara Luna, Cary-Hiroyuki Tagawa, Michael Pate (viac)

Ti nejnebezpečnější diktátoři, teroristé, nájemní vrazi. Pohybují se v dobře střeženém prostředí nebo naopak v úplné anonymitě, ukrytí před veřejností, schovaní za pistolemi osobních strážců a vysokými ploty z ostnatých drátů. Spletitými pákami řídí soukolí zločinu. Šance je porazit - nulová! Přesto existuje někdo, kdo je lepší než oni, kdo je vždy o krok před nimi a kdo s nimi nemá slitování. Do nejmenších podrobností naplánovaná akce se rozjíždí! Jednu věc však ví tým profesionálů okolo Jima Phelpse jistě - pokud budou při akci chyceni nebo zabiti, ministr se od všeho distancuje... Tento remake původního seriálu z roku 1966 se dočkal celkem třiceti pěti dílů. (dopitak)

Recenzie používateľa Wacoslav1 k tomuto seriálu (36)

Zlatý had - část 1 (1989) (S02E01)

Zlatý had je vlastně celovečerák rozdělený na dva díly. Ten první je takový rozjezdový, ale na start duhé řady se jedná o standartně kvalitní záležitost u které si holt akorát musíme počkat na rozseknutí do příštího dílu, který je tak další epizodou a přímým pokračováním zároveň.70% ()

Zlatý had - část 2 (1989) (S02E02)

Druhá půlka Zlatého Hada je víc akční a nabízí vyřešení celého příběhu. Slušně to do sebe zapadlo dávám 80% ()

Princezna (1989) (S02E03)

Za tři hvězdy i když jen těsně. Rozjelo se to hodně zajímavě, ale pak to trochu ustrnulo. Přeci jenom se tu určitě v druhé řadě najdou i podařenější díly i když tenhle nijak neurazil.65% ()

Ukázkové představení (1989) (S02E04)

Tenhle díl měl větší potenciál a hlavně téma už se zase trochu opakuje. Ty cirkusové estrády mi do toho taky úplně nezapadly. Konec předvídatelný. Velmi lehký nadprůměr 55% ()

Odpočítávání (1989) (S02E05)

Tentokrát perfektní epizoda které máloco vytknout a dodržuje věrně všechna klišé a schéma tohoto seriálu.90% ()

Hra na válku (1989) (S02E06)

Hra na válku v podání týmu IMF. Tentokrát zde máme celkem neotřelý a možná, že i v dnešní době aktuální námět, co by bylo kdyby nějaký podobně jebnutý pohlavár přeměnil své válečné hry v realitu. Originální a rovněž velmi kvalitní díl v rámci druhé řady.85% ()

Planeta země v ohrožení (1989) (S02E07)

Tým IMF na kosmické základně obsazené teroristickým komandem. Hlavní záporák pravda nebyl úplně výrazný, ale jinak tenhle díl řadím ke svým jednoznačně nejoblíbenějším. Máme tady tu klasickou situaci teroristy držící rukojmí s mega hrozbou pro svět a hrdiny stojící proti nim kteří to musí vyřešit a vyřeší to přesně stylem tohoto seriálu, geniálně vychcaně. Zatím co John Mc Clane by likvidoval protivníky po jednom, vojenská jednotka by to pak vyřešila ozbrojeným zásahem, tak zde se celá vyhrocená situace za pomocí již typických triků a trademarků tohoto seriálu vyřeší bez toho, aniž by padnul jediný výstřel. Tohle fakt nikde jinde neuvidíte. Jasně možná, že je to opět trošku naivní, ale já sem znovu maximálně spokojen.95% ()

Hitlerovy děti (1989) (S02E08)

Taky hodně zajímavá a vydařená epizoda. Malý haranty s vymytým mozkem je třeba převychovat a tenhle úkol zvládne Jim Phelps a jeho tým takovým stylem, že se pak zadavatelé úkolu nestačí divit. Typická kulišárna v podání téhle partičky infiltrátorů a provokatérů přivádějící sebevíc rafinované a rádoby grandiózní záporáky k absolutnímu šílenství. Jo takhle mě to prostě baví a tomuhle dílu k úplné dokonalosti chybí opravdu jen málo, ale určitě ho zařadím do své osobní top pět v rámci celého seriálu.90% ()

Nářek smrti (1989) (S02E09)

Nevyplácí se vyhodit do luftu mikrobus plnej starých páprdů. To totiž přináší smůlu! Za mě opět velká spokojenost. Další úkol vyřešenej s grácií typickou pro tenhle seroš a já se musím vždy a znovu bavit nad tím jak vždycky úhlavní arcilotr ujede na nějaký totální píčovině která ho sejme.85% ()

Hrobník (1989) (S02E10)

Na repete tentokrát slabé. Ani na průměr to nedá. Rozhodně nejslabší epizoda z celého seriálu.30% ()

Smrtonosná sklizeň (1990) (S02E11)

Další úletovej díl kterej se nedá brát zase až tak úplně vážně. Na čtyři hvězdy jsem tentokrát překlopil i z důvodu, že mě zaujalo to téma tohoto dílu a tak to tedy nakonec bude za 70% ()

Kult zlata (1990) (S02E12)

Zase trošku přehnaný, ale budiž to k tomu patří. Když tu bylo vydávání se za ďábla tak proč ne i za boha?75% ()

Vražedné myšlenky (1990) (S02E13)

Heh docela guilty pleasure díl. No pravda už fakt dost přehnanej, ale já jsem se bavil dobře.75% ()

Pistolník (1990) (S02E14)

Další celkem podařenej vojeb hlavního záporáka. I když už je to v tomto případě jenom další ohraná variace něčeho co už tu bylo, ale ještě to jakž takž obstojně funguje.70% ()

V Bogotě zvoní zvony (1990) (S02E15)

Tenhle díl mě ničím speciálním nezaujal. Tentokrát to vidím jen na lehce nadprůměrnou epizodu.60% ()

Písčiny boha Seštha (1990) (S02E16)

Dobrá rozlučka s vesměs podařeným seriálem. Pěkné exotické prostředí a na závěr série opět důstojný protivník Phelpsova týmu. Možná, že je škoda, že tenhle seroš měl jenom dvě řady a dohromady 35 dílů, ale zase na druhou stranu skončil dřív, než se začal až moc opakovat a téměř na vrcholu.85% ()